Právě je 21 lis 2018, 17:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 18:05 
Markýzové
Markýzové

Právě držím v ruce nejnovějšího Harryho Pottera a chystám se začít číst 8). Když jsem v létě četla výčet mrtvých, říkala jsem si, že měla Rowlingová zabít radši Pottera než všechny ty moje oblíbený postavy :lol:. No nic, jdu na to! :oops:

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 18:54 
Markýzové
Markýzové

Jeee, proč si to četla! To pak není žádný překvapení! Ale užij si to. Až na úplný konec je to podle mě moc dobré. A mně tam rozhodně jedna věc velice potěšila a dojala, takže tam nejsou jen ti mrtví :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 úno 2008, 19:10 
Markýzové
Markýzové

Fakt? :lol: Já už jsem ve druhý kapitole a mám za sebou prvního mrtvého (teda spíš mrtvou :cry:, i když tahle mě zas tak moc netrápí :oops: - no, konec spoilerování pro ostatní, co to ještě nečetli :lol: )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 16:37 
Markýzové
Markýzové

Včera jsem dočetla Pottera a stále jsem se nějak nevzpamatovala a tak nějak se mi to ještě neuleželo, takže jsem dneska celý den mimo.

Pro Andrej ( :!: obsahuje spoilery :!: ): Vážně je to super až na jednu malou nelogičnost ohledně Ronova návratu k těm dvěma. Ikdyž mi to sem tam přišlo lehce přitažené za vlasy, od začátku bitvy ve škole je to strašný nářez a nemohla jsem se odtrhnout ani na minutku. A když pak Harry odhodlaně šel na smrt, skoro mě to rozbrečelo :oops: - to byla fakt strašně silná scéna! Ale konec mi přišel moc rychlý. Kdybych pominula ten slaďák na konci (ač jsem pocítila jisté zadostiučinění, když padla zmínka o Snapeovi :oops: ), byl to prostě neopakovatelný zážitek číst to poprvé.

Myslím, že film bude asi jeden velkej akčňák :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 úno 2008, 19:30 
Markýzové
Markýzové

Také SPOILERY: No malé nelogičnosti tam byly, ale mě nadchlo, jak si s tim nakonec poradila. Po šestce jsem myslela, že není žádná šance nebo z toho bude muset udělat paskvil a zvládla to dobře. No to s tim Snapem, ten celý jeho příběh, to mě dojalo nejvíc, celou dobu jsem doufala, že to nějak tak bude. Snape je jedna z mých nejoblíbenějších postav totiž a to od začátku. Ta poslední kapitola...tu si mohla odpustit, je zbytečná no a děsně kýčovitá, ale zas je to asi happy end pro děti, aby aspoň něco bylo, když se to zvrtlo v takovej krvák :). Jinak jak jsme měly spor o Voldemortovi ve filmu, tak si musim opravit mínění trošku. Dlouho jsem neviděla HP 4 a když jsem to teď srovnávala, tak myslím, že v té 4 se Ralphovi opravdu moc nepovedl. Ale v 5 už je podle mě docela děsivý... Ostatně vzhledově odpovídá předloze, takže to lze udělat jen herectvím. Snad do 7 vyroste v pořádného záporáka, jakým rozhodně knižní Voldemort je :).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 10:15 
Markýzové
Markýzové

SPOILERY :!:
Jo jo, nakonec si s tím Rowlingová poradila dobře.
To s tím Snapem mě ani moc nepřekvapilo, čekala jsem, že to tak nějak bude, i když koho by napadlo, že je schopný tak hlubokého citu :lol:.
Ta úplně poslední kapitola je sice až kýčovitě sladká, ale přece jenom má svou funkci. Já jsem například ráda, že vím jak to dopadlo třeba s takovým Teddym :wink:.
Docela mě dorazilo, když se pak na závěr počítali mrtví a došlo na větu: Leželi tam "ti čtyři" a asi dalších padesát obránců hradu :lol:. To už bylo i na mě moc :oops:
Ve filmu HP4 byl Ralph opravdu strašný a pro mně tím víc, že je to jedna z mých nejoblíbenějších pasáží z knihy a oni to takhle zkazili - tam děsivě fakt nepůsobí :lol:. V HP5 už to bylo lepší, ale tam tomu stejně kraloval "starý" Malfoy. No, Ralph má ještě čas se zlepšít :wink:. Doufám, že se mu to povede!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 11:31 
Královská rodina
Královská rodina

ja som prečítala len prvých troch Potterov, aj filmom som skončila pri trojke, jednotka sa mi páčila, malo to fajn atmosféru, dvojka sa mi zdala dosť brutálna pre detského diváka a trojka ma nudila. Ale Snapea mám rada, páčil sa mi aj vo filme (hral ho Alan Rickman?), tak by ste mohli prezradiť, ako skončil?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 16:25 
Markýzové
Markýzové

Precious: Snape skončil moc špatně, ale v celku zbytečně a o to je to horší :cry: :cry:. Obzvlášť, když se na konec zjistilo, že vlastně přece jenom nebyl tak špatný (spíš naopak) a mnoho dalších zajímavých věcí :wink:

Jinak, nedokážu si ho představit jinak než Rickmana - ten je prostě úžasný! :oops:
Ke knížkám: 1. díl byl dětský, ale v té době mi bylo 11, takže jsem byla naprosto unešená :wink: . Pak byl 2. a ten mě naprosto znechutil - jediný díl, který jsem četla jen jednou (až film mi to celkem přiblížil 8) ). 3. je super už jen kvůli Siriusovi :oops: (a je to i nejlepší filmový díl). 4. je v závěru hodně brutální, ale vzhledem k té strašlivě děsivé scéně na hřbitově je dodnes můj nejoblíbenější (ale taky nejhorší, co se týče filmu). 5. je taky moc dobrý a od jeho závěru nenávidím Bellatrix :lol:. 6. je zase hodně zajímavý z toho hlediska, že se leccos dozvídáme o hlavním záporákovi a konečně 7. je akčňák, ve kterém se využije úplně všechno z předchozích dílů, proto je tam i dost vzpomínek... a ten závěr je prostě boží (až teda na tu krvavou řež :cry: ).

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 17:47 
Královská rodina
Královská rodina

Snape skončil moc špatně, ale v celku zbytečně a o to je to horší Crying or Very sad Crying or Very sad. Obzvlášť, když se na konec zjistilo, že vlastně přece jenom nebyl tak špatný (spíš naopak) a mnoho dalších zajímavých věcí Wink

škoda ho, fakt. Mne sa celý čas zdalo, že určite nie je zlý. A Rickmana by sme mohli na niekoho navrhnúť, do castingu. Ako šerif z Nottinghamu bol skvelý! 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 19:01 
Markýzové
Markýzové

Jo jo - mohli bychom ho někam strčit :wink: (v tom filmu, kde hrál Šerifa z Nottinghamu byl vlastně jediný, na koho se dalo koukat - to je fakt strašně nudný film :oops: ).

Mimochodem, koukáte teď někdo na seriál Robin Hood? Dávají ho ve středu v osm na jedničce. Je to sice strašná kravina, ale mě to docela baví a hraje tam záporáka moc zajímavý herec - Richard Armitage (http://www.nerf-herders-anonymous.net/images/RichardArmitage_RH.jpg). Nehodil by se nám někam?

(Vím, že tenhle příspěvek by měl být buď v "Co právě sledujete", nebo v "Castingu", takže to tam pak přesunu, nebo smažu :oops: )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 úno 2008, 23:14 
Markýzové
Markýzové

Alex píše:
Precious: Snape skončil moc špatně, ale v celku zbytečně a o to je to horší :cry: :cry:. Obzvlášť, když se na konec zjistilo, že vlastně přece jenom nebyl tak špatný (spíš naopak) a mnoho dalších zajímavých věcí :wink:

Jinak, nedokážu si ho představit jinak než Rickmana - ten je prostě úžasný! :oops:
Ke knížkám: 1. díl byl dětský, ale v té době mi bylo 11, takže jsem byla naprosto unešená :wink: . Pak byl 2. a ten mě naprosto znechutil - jediný díl, který jsem četla jen jednou (až film mi to celkem přiblížil 8) ). 3. je super už jen kvůli Siriusovi :oops: (a je to i nejlepší filmový díl). 4. je v závěru hodně brutální, ale vzhledem k té strašlivě děsivé scéně na hřbitově je dodnes můj nejoblíbenější (ale taky nejhorší, co se týče filmu). 5. je taky moc dobrý a od jeho závěru nenávidím Bellatrix :lol:. 6. je zase hodně zajímavý z toho hlediska, že se leccos dozvídáme o hlavním záporákovi a konečně 7. je akčňák, ve kterém se využije úplně všechno z předchozích dílů, proto je tam i dost vzpomínek... a ten závěr je prostě boží (až teda na tu krvavou řež :cry: ).

No chudák Severus :(. Jako herecký představitele vybrali ale parádně. Rickman je boží a ostatně kdo ne? Myslím, že ústřední trojice je velmi vyvedená, Helen Bonham-Carter jako Bellatrix, to je prostě bomba a Garry Oldman (můj velmi oblíbený herec) jako Sirius - no dokonalé. A tím to rozhodně nekončí. Nevím jak se jmenuje ta herečka, co hraje "sladkou" Dolores, ale ta je taky výborná stejně tak jako MacGonnagalová třeba (nebo jak se to píše :)). Já ze začátku měla k Harrymu velmi skeptický přístup a když jednou náš chemikář ze střední na hodině při pokusu zařval LUMOS! tak jsem si klepala na hlavu:). První díl jsem otevřela pro zajímavost, přečetla řádek, dva a najednou jsem měla celej díl:). Dvojka je opravdu nejméně výrazná, trojku miluju (a souhlasím-film je zatím nejlepší - Mozkomorové jsou úplně boží), čtyřka je hodně napínavá, mám moc ráda tu scénu, kdy se Smrtijedi objevěj na famfrpálovym mistrovství, ta se mi líbila i ve filmu, pětka je zvláštní, ale má svý kouzlo, je taková jiná, hodně temná bych řekla - film se mi moc líbil, v šestce už je jasný, že je vážně, vážně zle a působí dost beznadějně a sedmička-no povedenej, velmi akční závěr, kterej ale vážně předpokládá znalost předchozích dílů, aby člověk vše pochopil. Myslím, že to je problém i ve filmech. Jsou co nejpřesnější, samozřejmě se najdou i nepovedené scény, ale dávají tam jen to podstatné, ne maličkosti, který jsou ale myslím docela důležité. Zjistila jsem, že lidi, co knihy nečetli (alespoň ti kolem mě), filmům z půlky vůbec nerozuměj, protože nevědí, jak to v tom světě kouzelníků chodí :). Sem se rozepsala :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008, 09:25 
Královská rodina
Královská rodina

moderátorky, nezaložíme tému Harry Potter?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 úno 2008, 14:45 
Markýzové
Markýzové

Precious píše:
moderátorky, nezaložíme tému Harry Potter?

Vytvořeno :wink:

Tak a teď se tu mohou vyjádřit k problému všichni Potterovští fanoušci :wink:.
Takže do toho! :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 úno 2008, 15:55 
Markýzové
Markýzové

Hmm... vydím, že se diskuze opravdu rozjela :wink: :lol:

Co třeba prodiskutovat vaše nejoblíbenější Potterovské postavy? :lol:

U mě je to celkem jednoduché. Do Relikvií smrti jsem striktně odělovala postavy filmové a knižní. V knížce byl jednoznačně nej Sirius, ve filmu zase Snape :oops: . A teď po sedmičce můžu klidně přiznat, že Snape je se Siriusem téměř na stejné úrovni :oops:, protože je prostě fakt super :wink: .

A jak to máte vy? Doufám, že Pottera nemáme rádi jen já a Andrej (a taky Precious, která je tak nějak na rozhraní :wink: ). To mi netvrďte! 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 úno 2008, 15:56 
Vévodové
Vévodové

tak Harry se mi libi, ale bohuzel jsem se zatim dostala jen k filmum a na knizky neni cas.....kdyz porad dokola sjizdim Angeliku :lol:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina