Právě je 24 úno 2020, 15:32

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Jméno Angelika
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2008, 20:24 
Rytíři
Rytíři

Znáte ve svém okolí nějakou ženu, dámu či dívku, která nosí toto jméno? A dali byste toto jménu své dceři? Měla jsem kolegyni s tímto jménem, ale byla u nás krátce, tak jsem se ani nestihla zeptat, jestli se maminka inspirovala filmem či knížkou 8)

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2008, 21:12 
Markýzové
Markýzové

Já bych svému dítěti tohle jméno nedala (Alexandra to jistí 8) ), ale ne proto, že by se mi nelíbilo. Problém je v tom, že ho lidé mají (jako všechno co se Angeliky týká) příliš spojené s MM a jejím (úděsným) ztvárněním postavy Angeliky ve filmu, kterou povětšinou stále vnímají velmi negativně :?. Nechtěla bych riskovat, aby se mému dítěti kvůli něčemu takovému ostatní posmívali.
Za druhé mi přijde trochu dětinské, pojmenovávat své děti po milovaných filmových či knižních postavách (čímž se nechci nikoho dotknout, ale stejně... :oops: ).
A jinak, žádnou žijící Angeliku jsem nikdy nepotkala...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2008, 21:30 
Site Admin
Site Admin

Osobně bych se tak chtěla jmenovat, máma to měla v plánu, ale v poslední chvíli převládl hloupý ostych, bohužel, ale osobně bych dětem nejprve dala jména Agnes (zatím se tak jmenuje jen hrdinka mého románu) a Roger a pak až Angeliku.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2008, 21:54 
Vévodové
Vévodové

Tak ja jednu Angeliku znam od videni, dela pokladni v jednom supermarketu a nosi cedulku se jmenem. Jednak teda to neni divka zrovna krasna :oops: :? a druhak ma nejake silene ceske prijmeni, takze jeto jak pest na oko.....rodice by meli pri vyberu jmena trosku premyslet, to kazdopadne.....minimalne pocitat s prijmenim.

Ja bych se Angelika jmenovala rada, ale nejak o tom vubec nasi neuvazovali, skoda. Svou dceru bych tak nejspis nepojmenovala, nemam rada kdyz si rodice sve neuskutecnene sny vybiji na svych detech. Ale mozna......nikdy nerikej nikdy......ale spis asi ne :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 kvě 2008, 22:48 
Markýzové
Markýzové

Já bych své dceři také jméno Angelika nedala...Asi ze stejných důvodů jako Alex, myslím, že je to jméno bohužel příliš zprofanované. A pro mě samotnou je to jméno trošku takový symbol jedinečného charakteru a i proto bych ho asi nepoužila.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 00:18 
Baroni
Baroni

Jméno Angelika je natolik spojené s "naší" Angelikou, že by každému bylo jasné, po kom je dítko pojmenované...
Asi je pravda, že kdyby Angelika byla vnímaná jako klasické dílo světové literatury podobně jako třeba Dickens, že by nikomu tolik nevadilo, kdyby po ní pojmenoval své dítě. - Čas ukáže, jestli Angélique L'Intégrale bude dílo srovnatelné s klasiky. Já si nemůžu dělat nárok na objektivní hodnocení, nejsem znalec literatury ani historik, takže moje, byť sebeupřímnější sympatie k dílu AG, stále zůstane jen laickým pohledem. Přitom vedle Jany Eyrové je pro mě Angelika nejosudovějším literárním dílem. Ale, ačkoliv mám značně tolerantní okolí, stejně pro všechny mimo mě zůstává červenou knihovnou :( . Nikoho se mi nepodařilo nalákat, aby si ji přečetl. Ale to už jsem psala jinde - nevím, nakolik je to tím, že nikdo v okolí není až tak velkým čtenářem, aby se pustil do čtrnáctidílné Angeliky...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 08:59 
Site Admin
Site Admin

Jen uvažuji nakolik se situace může změnt, když si i čtenáři Angeliky "přespříliš uvědomují" tyto předsudky... jak asi víte, já mám třeba Angeliku i mezi zájmy v profesním životopise :(

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 10:09 
Královská rodina
Královská rodina

yenn píše:
rodice by meli pri vyberu jmena trosku premyslet, to kazdopadne.....minimalne pocitat s prijmenim.

presne môj názor, Yenn. A že pozdravujem budúceho čitateľa Adamka :P

Asi pred 15 rokmi som poznala jedno dievčatko, čo sa volalo Angelika. Vtedy práve vydávali komplet knihu na Slovensku a aj to zas išlo v telke, takže určite mnohých pri vyslovení tohto mena napadla Mercierová, čo je škoda ...

meno je to pekné, ale mne sa viac páči originál Angélique...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 10:09 
Královská rodina
Královská rodina

Jako Angelika bych se jmenovat nechtěla, a asi bych to jméno nedala ani dceři. Líbí se mi, to ano, ale neprošlo by to. Už jsem za podivína takhle :wink: . Asi by to spadalo do stejné kategorie jako Vinnetou, Esmeralda apod. - i když, to jsem teď trošku přehnala.
Dcerka se jmenuje Natálie - a moje babička se podivila, co prý to je za jméno (a vlastní dceru pojmenovala Božena :shock: )
Jinak, Alexandra je mé také velmi oblíbené jméno, ale bohužel spadá do kategorie "fantasy". Ještě že Natálka je nyní tak populární :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 10:48 
Rytíři
Rytíři

Angelika je hezké jméno, já jednu znám. A k ní se to i hodí, je to brunetka, má dlouhé vlasy i řasy, krásně hnědé oči, štíhlá a je i moc hezká. Alexandra je hezčí než Anelika to musím uznat.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 10:56 
Rytíři
Rytíři

Ve svém okolí bohužel neznám žádnou dívku se jménem Angelika. Svou dceru bych tak také asi nepojmenovala více se mi líbí jiná jména např. Sara, ale tohle jméno jsem už vyčerpala na své kočce, tak potom asi Julia nebo Sophia.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 11:15 
Site Admin
Site Admin

Je určitě zodpovědné, když se rodiče obávají méně běžných jmen... ale dnes již víme, že dítě nemusí mít ŽÁDNÉ odlišnosti (ani hubené, ani tlusté, ani zrzavé, ani z vesnice, ani s neobvyklým jménem) a přesto se na základě náhodných okolností stane terčem dokonalé šikany, která klidně povede až k vraždě/sebevraždě... i když bude úplně "normální" Ve jménu ani vzhledu či majetku to není...

Mimochodem Angeliku neznám žádnou, ale Alexander hromadu, přece jen to asi odpovídá dlouholetému ruskému vzoru...
Nikolů v tom jistém věku taky známe víc, asi si matky, co neměly odvahu pojmenovat dcery Angelika, myslely, že vedlejší postavy se víc ztratí ;)

Naposledy upravil jeanne dne 22 kvě 2008, 12:44, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 11:20 
Rytíři
Rytíři

Já se jmenuji Iveta a máma mě chtěla pojmenovat Yvetta, jenže na úřadě jí to už nedovolili, taky se báli dřívější doby. Yvetta mi přijde hezčí než Iveta, naštěstí dneska se to už neřeší.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 12:56 
Rytíři
Rytíři

Mě by rozhodně nevadilo jmenovat se Angelika. Že jsem tak nepojmenovala některou ze svojích dvou dcer mě dodnes mrzí. Bohužel jsem si svůj tehdejší úmysl nechala rozmluvit okolím, byla to chyba. Dcerám by tohle jméno dnes také nevadilo a raději by ho měly než to svoje. Už jako malá holčička pojmenovávala dcera svou pannenku Andělka.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 kvě 2008, 18:28 
Markýzové
Markýzové

Já jsem ráda za své jméno Simona ale Angelique by mi taky nevadilo, jen s jednou podmínkou, musela bych žít jinde než v ČR. Myslím si, že v zahraničí se více používají jména známých hrdinů a lidem to nevadí- Romeo, Ceasar, Othello,Tristan - přinejhorším děti pojmenovávají nejen po hrdinech ale i po ovoci a zelenině :D ( Mě se například líbí pro kluka jméno Lucien, nebo Lestat, pro holku Caledonia). U nás si myslím, že by to dítě (takto pojmenované) mohlo mít problémy ve škole). Děti se rádi vysmívají a zkomolí i nemožné. V zahraničí je to trend, je tam větší experimentace se vším...víc se tám vše chytá - lidé se extravagantněji oblékají, chovají a jména nesmí zůstat pozadu.
......................Jedno vím na 100% - svému dítěti bych nedala české jméno i když to je risk (však ono by mi jednou poděkovalo, až by na to balilo holky nebo kluky, a ti by byli uchváceni :D ) Raději Angelique než např. ČESTMÍR......atd
...........a žádného člověka se jménem Angelika neznám. :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 39 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]