Právě je 19 říj 2018, 09:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 lis 2007, 11:46 
Hrabata
Hrabata

Tak to je fakt síla!

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 lis 2007, 14:14 
Moderator
Moderator

Alex píše:
Nic jí udělat nemůžeme, ale co? 8) Alespoň víme co je zač a nebudem si kupovat její knížky, ne? :wink:

Přesně tak. Já jí mám půjčenou z knihovny :roll: . Tak už jsem to přečetla, opravdu sladkobolný céčkový doják (můj přítel tvrdí "efkový " jako fuj, to jsem se lek). Navíc si autorka není schopná ani vymyslet vlastní jména - například čarodějnice, co kupuje novorozeňata k černým mším, se jmenuje Voisinová... co dodat.
Přispěla jsem do jejího blogu, tak uvidíme, jak se k tomu autorka vyjádří - zda to smaže, či mi odepíše...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 lis 2007, 15:00 
Baroni
Baroni

dasha píše:
Alex píše:
Nic jí udělat nemůžeme, ale co? 8) Alespoň víme co je zač a nebudem si kupovat její knížky, ne? :wink:

Přesně tak. Já jí mám půjčenou z knihovny :roll: . Tak už jsem to přečetla, opravdu sladkobolný céčkový doják (můj přítel tvrdí "efkový " jako fuj, to jsem se lek). Navíc si autorka není schopná ani vymyslet vlastní jména - například čarodějnice, co kupuje novorozeňata k černým mším, se jmenuje Voisinová... co dodat.
Přispěla jsem do jejího blogu, tak uvidíme, jak se k tomu autorka vyjádří - zda to smaže, či mi odepíše...

tak to bude sranda... videt jeji vyraz az to bude cist bych fakt chtela... :-D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 11 lis 2007, 18:26 
Markýzové
Markýzové

dasha píše:

Moc pěknej komentář na jejím blogu :wink: moc by mě zajímalo, co na to řekne, ale myslim, že je zbabělá a smaže ho :evil: ...
No, uvidíme. Dáme jí to pěkně sežrat holky!!! :twisted:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 lis 2007, 11:38 
Site Admin
Site Admin

uvidíme... :)

Předmět příspěvku: Reakce autorky Heleny Babické
PříspěvekNapsal: 22 lis 2007, 11:02 
Moderator
Moderator

Tak se autorka posltavila k mé připomínce čelem, nejen, že můj příspěvek nesmazala, ale dokonce se k němu poměrně obšírně vyjádřila, její odpověď sem připojuji. Jistě si všimnete, že můj názor nevyvrací, odvolává se na historická fakta, ale zároveň mě háže do jednoho pytle se všemi zavrhovateli jejího díla, se kterými se setkala (no, alespoň, že můj příspěvek označuje za "osobitý" :roll: ):

"Dasha:
Díky za osobitý příspěvek. Zdá se, že zjevně nemá smysl se hájit, ani Vám cokoliv vymluvat. Knihy o Angelice jsem sice kdysi četla, když vyšly poprvé, bude to už pěkných pár pětiletek - tuším, že jen první dvě (či dvě z celé řady, již nevím které). To, co mi z Angeliky dodnes zůstalo v hlavě, je obdivuhodná preciznost práce s fakty a mnoho historických reálií, které velmi dobře popisují dobu Ludvíka XIV. i jeho samotného a to nejen v knize, ale i ve filmech. Snažila jsem se o totéž, ale nikoliv podle Angeliky, ale podle pravdy a faktů - existuje jen pár dobových záznamů, které jsou (světe div se) zdrojem pro 90% všech románů i historických studií této doby. Jediné, v čem při troše snahy shledávám jistou podobnost s mým příběhem, je vedlejší postava Filip de Plessis Beiliére, který mě tenkrát jako knižní postava zaujal rozporuplností své povahy a nejslíš zůstal kdesi v mém podvědomí. V některých rysech mohl být podobný "mému" Filipovi - avšak podkládáte-li Filipa de Grazac za zakomplexovaného sadistu, kterým Filip de Plessis bezpochyby byl (byť se léčil...), možná bych se spíš měla zamyslet nad svou schopností psaní jako takovou... Mohla jsem Vás nějak odbýt a věřte, že by mi to nikdo nevyčítal, kdo ví, jak mé knihy vznikaly. Už se tu před časem objevil i příspěvek ve smyslu že jsem celý příběh někomu ukradla od A do Z, takže Vaše ironické jedůvky mě nechávají v klidu. Považuji to za odvrácenou stranu "úspěchu"... Jediné, co k tomu mohu říci je, že není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Přeji pěkný den."

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 lis 2007, 12:02 
Site Admin
Site Admin

asi se zbláznila (nejdřív tvrdí, že si knížky skoro nepamatuje, pak tu s takovou jistotou tvrdí něco jako tohle...):

"V některých rysech mohl být podobný "mému" Filipovi - avšak podkládáte-li Filipa de Grazac za zakomplexovaného sadistu, kterým Filip de Plessis bezpochyby byl (byť se léčil...)"

Ale ještě víc mimo je její pokus tady, když si nevšimla třeba jen toho jak oblíbené bylo psaní dloooouuuuhých dopisů a memoárů, které po sobě zanechal snad každý z Ludvíkova dvora ale i ti šlechtici, co na něm nežili a vlastně i sám Ludvík, jako autor průvodců po svých zahradách a všeho možného. :

"existuje jen pár dobových záznamů, které jsou (světe div se) zdrojem pro 90% všech románů i historických studií této doby."

Jinak, docela žasnu, že se pouští do románu z francouzských dějin s takovými chybami, jako psát Belliére, což není stejné jako Bellière apod.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 lis 2007, 12:15 
Moderator
Moderator

Jj, to s tím "nepamatováním si" Angeliky mě taky pobavilo.. píše, že asi četla první dva díly, ale moc dobře víme, že to o Filipovi je v Cestě do Versailles, čili v pořadí 4. díl. A já vůbec nepochybuji o tom, že dočetla minimálně k Angelika se bouří, protože ta shoda s pobytem hrdinky v klášteře je prapodivná.
No, a přestože se můj příspěvek snaží bagatelizovat a tak trochu zesměšnit, odpouštím jí, vzhledem ke schopnosti vlastní sebereflexe, co je jejích spisovatelských vloh týče! :D :D :D

Předmět příspěvku: Re: Reakce autorky Heleny Babické
PříspěvekNapsal: 22 lis 2007, 17:02 
Markýzové
Markýzové

dasha píše:
Tak se autorka posltavila k mé připomínce čelem, nejen, že můj příspěvek nesmazala, ale dokonce se k němu poměrně obšírně vyjádřila, její odpověď sem připojuji. Jistě si všimnete, že můj názor nevyvrací, odvolává se na historická fakta, ale zároveň mě háže do jednoho pytle se všemi zavrhovateli jejího díla, se kterými se setkala (no, alespoň, že můj příspěvek označuje za "osobitý" :roll: ):

"Dasha:
Díky za osobitý příspěvek. Zdá se, že zjevně nemá smysl se hájit, ani Vám cokoliv vymluvat. Knihy o Angelice jsem sice kdysi četla, když vyšly poprvé, bude to už pěkných pár pětiletek - tuším, že jen první dvě (či dvě z celé řady, již nevím které). To, co mi z Angeliky dodnes zůstalo v hlavě, je obdivuhodná preciznost práce s fakty a mnoho historických reálií, které velmi dobře popisují dobu Ludvíka XIV. i jeho samotného a to nejen v knize, ale i ve filmech. Snažila jsem se o totéž, ale nikoliv podle Angeliky, ale podle pravdy a faktů - existuje jen pár dobových záznamů, které jsou (světe div se) zdrojem pro 90% všech románů i historických studií této doby. Jediné, v čem při troše snahy shledávám jistou podobnost s mým příběhem, je vedlejší postava Filip de Plessis Beiliére, který mě tenkrát jako knižní postava zaujal rozporuplností své povahy a nejslíš zůstal kdesi v mém podvědomí. V některých rysech mohl být podobný "mému" Filipovi - avšak podkládáte-li Filipa de Grazac za zakomplexovaného sadistu, kterým Filip de Plessis bezpochyby byl (byť se léčil...), možná bych se spíš měla zamyslet nad svou schopností psaní jako takovou... Mohla jsem Vás nějak odbýt a věřte, že by mi to nikdo nevyčítal, kdo ví, jak mé knihy vznikaly. Už se tu před časem objevil i příspěvek ve smyslu že jsem celý příběh někomu ukradla od A do Z, takže Vaše ironické jedůvky mě nechávají v klidu. Považuji to za odvrácenou stranu "úspěchu"... Jediné, co k tomu mohu říci je, že není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Přeji pěkný den."

:shock: No tak to je moc i na mě! Ta ženská by už radši neměla říkat ani slovo. :evil: Ta ženská je cvok a snaží se hájit nehájitelné - svou pozici. Fakt jsem se u toho příspěvku solidně nasmála... :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 čer 2008, 08:36 
Královská rodina
Královská rodina

Tak toto je fakt sila!!! Dá sa zohnať toto dielko dakde v antikvariáte? Vyzerá to ako totálny plagiát! Síce, dalo sa to očakávať. Vždy, keď sa nejaké dielo stane takým úspešným až kultovým, ako Angelika, skôr či neskôr sa nájde niekto, kto sa pokúsi "priživiť" na jeho sláve. Zoberme si napríklad taký žáner fantasy, podľa môjho názoru sú to všetko viac-menej diela inšpirované Tolkienovými knihami. Ale tento Medailón ... už nenachádzam slov. :evil: Chcela som si pozrieť aj ten blog, ale už je asi nefunkčný. Boli tam kladné ohlasy, však?

PS pre Dashu: Ak máš dakde odložené, čo si na ten blog písala, hodíš mi to prosím do mailu? Vďaka.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 09 čer 2008, 11:25 
Moderator
Moderator

Že jsi to Ty, Precious, tak ano :wink: (doslova to zálohované nemám..)
Jinak už bych to nechala spát... :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 12 úno 2009, 20:56 
Rytíři
Rytíři

Bud se se mnou nšco děje nebo tu funguje obrácená psychlogie.. Když vaše příspěvky čtu chci si tu knížku přečíst než abych řekla :"Ježišínku nějaka parodie.", ale mě to navnadilo přečíst to. Jestli to bude parodie na Angeliku stejná jako na Pottera, kterou jsem přečetla a dostala mě uplně stejbě jako Harry předtím, tak to bude skvěle, ale obávám se, že to zřejmě jak tady čtu nic moc nebude :)
Připomělo mi to, že jsem kdysi taky našla knížku, která mi mírně Angeliku připomínala. Tady aspon tu část ve Středozemí..Psala ji také Francouzka a myslím, že se asi inspirovala Agelikou no zítra jdu do knihovny tak kdyby¨jste o ti stály bych vám sem hodila její název.. ted si to z hlavy nevzpomenu... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2009, 19:40 
Rytíři
Rytíři

Prominte že do toho vstupuju, ale mě se ta kniha velmi líbila a nezajímá mě jestli jsou tam nějaké neshody. Ale je to příběh jako každý jiný, apřece je v něm něco jiného :o) . Kdybyste se podívali na jakýkoliv příběh našli byste stejné chyby je tolik knih, že se něco můsí shodovat
kdyby napsala další knihu budu patřit mezi první která si ji koupí, at se vám to líbí nebo ne

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 kvě 2009, 22:28 
Markýzové
Markýzové

maja píše:
kdyby napsala další knihu budu patřit mezi první která si ji koupí, at se vám to líbí nebo ne

Myslím, že tohle téma jsme přestaly probírat už dávno (snad rok a půl? :lol:). A za sebe můžu říct, ať si každý čte a kupuje, co se mu zachce, mně je to úplně jedno :wink:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 29 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]