Právě je 16 srp 2018, 07:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 22 srp 2012, 12:01 
Rytíři
Rytíři

Ano. :) asi nejvíce chudáka abbého Lesdiguièrese. Osobně jsem ho zbožňovala a bylo mi ho líto vždy, když ho Angelika od sebe odháněla... a poté jak ho oběsili. :(
Možná je to jen mé zdání, ale... nedopadnou skoro všichni muži, do ní zamilovaní poměrně tragicky? :D
Peyrac... ''upálen''. Nicolas...galeje. Špína... pověšen. Filip...ustřelená hlava. A tak dále.
Jak nad tím tak přemýšlím... nenosí jim smůlu? :) :D

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 srp 2012, 08:03 
Site Admin
Site Admin

Prostě osudová žena :twisted:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 lis 2012, 22:52 
Rytíři
Rytíři

Väčšina z Vás píše, že Dezgreza Vám ľúto nebolo ... mne hej :-)) Keď si predstavím, že ju vlastne mal rád celý čas čo sa poznali, zachránil ju pred afektívnou smrťou (veď mala dve deti) ,pomáhal jej aj na diaľku (Kanada) ... je krajší dôkaz spriaznenosti duší? Cítila som, že Angelike bol oddaný svojím vnútrom, bola snáď jedinou "láskou" jeho policajného života. Jej útek a odchod za oceán ho nezlomil, nezanevrel, vedel, že tak je to správne. Proste chlap na správnom mieste. Ešte ho nemáte rady? :-)) Ale v jednej veci máte pravdu - nie je na poľutovanie :-)), ale bolo mi ľúto jeho osamelosti. Bardagne je o niečom inom ... tam je krásne opísaná zaslepenosť akoukoľvek vierou, zatracovanie pekných ľudských citov ... a ďalej nepokračujem, lebo sa dostanem k odsúdeniu náboženstiev (nie iba kresťanstva). Mám dojem, že aj AG vo všetkých častiach poukazovala skôr na silu prírody ako silu viery (tá aj tak hrala veľkú rolu v živote vtedajších ľudí). Krásna duša je AG.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 lis 2012, 18:24 
Rytíři
Rytíři

Ja neviem, ale mne bolo stále ľúto kráľa. Všetci ostatní mali možnosť voľby, ale on predurčený svojim postavením musel zostať kráľom, či sa to už Angelike páčilo, alebo nie.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 lis 2012, 20:56 
Královská rodina
Královská rodina

No, mě teda asi bylo líto jen Colina. Takovej charakter a potenciál v sobě má a chudák, musel se naučit žít bez své životní lásky, což bylo myslím, ještě těžší, neboť s ní už byl. Prostě jako tvrdá odvykačka. Ale zvládal to bezvadně...

Bardagne a jeho vzdychání mi často lezou pěkně na nervy, takže ho ani moc nelituju :wink: . Co se týče Desgreze, myslím, že stejně jako Joffrey není k politování.

I když samozřejmě u každého muže, který se do Angeliky zamiluje a jeho láska není opětována stejnou měrou, je to svým způsobem smutné...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 lis 2012, 21:05 
Královská rodina
Královská rodina

Souhlasim s dauphine.

Desgreze nejak litovat nedokazu, to me asi nikdy nenapadlo :shock: , vazne.

Ale Colina jo.

Zajimave tema, proc Desgreze nelze litovat, kdezto Colina ano? Hm, asi to tak je - Desgrez bez Angeliky dokaze i zit, Colin, zda se, jen prezivat?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 lis 2012, 21:12 
Královská rodina
Královská rodina

Taky mi to tak připadá Táni. Desgrez sálá veselou, hravou a nezávislou povahou i přes svůj cynismus. Asi bych ho přirovnala ke kočce, která má svého pána sice ráda, ale když je bez něj, moc si z toho nedělá a žije si svůj život. Oproti tomu Colin je typický pes, který je věrný jednomu pánovi a když musí žít bez něho, zanechá to v jeho srdci hluboké rány.

Doufám, že jsem tím přirovnáním nikoho neurazila, je to jen pro větší názornost toho jak to vnímám já.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 lis 2012, 21:15 
Královská rodina
Královská rodina

Ne ne, ja myslim, ze jsi to vystihla naprosto dokonale!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 lis 2012, 00:29 
Rytíři
Rytíři

Dauphine, klobúk dole, prirovnanie mačka a pes ku Desgrezovi a Colinovi sadlo s prepáčením ako riť na šerbeľ. Desgrez, hoci angeliku miluje, žije svojou prácou, ktorá ho uspokojuje. "na jednu jedinú hodinu, pre jednu jedinú ženu, v jednom jedinom živote, môžeš si to ty dovoliť, policajt, byť zaľúbený?" Desgrez je pohltený prácou a robí ju čo najlepšie, aby bol Paríž bezpečný, keď príde ona.
Colin si s Angelikou vysníval spoločný život, na loď si dal namaľovať jej tvár a tak ju vlastne "vláčil" celé roky so sebou - vo svojom srdci i na svojej lodi. A ako som už napísala inde, aj na Gouldsboro zostal podľa mňa len preto, aby bol pri nej. presne ako verný psík. ale veľmi sympatický psík. Mám Colina rada. Samozrejme aj Desgreza.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 lis 2012, 11:50 
Královská rodina
Královská rodina

Dauphine, nemôžem nič len súhlasiť! Skrátka Desgrez vie žiť bez Angeliky. Nepripomína vám to Joffreya, ktorý tiež vedel "po poprave" žiť bez nej? Skrátka vedia vášnivo milovať, ale ak lásku nemajú, neznamená to pre nich koniec sveta. Majú svoju prácu, záujmy. Skrátka sú si podobní!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 pro 2012, 00:59 
Rytíři
Rytíři

no a ešte mi nedá nenapísať niečo k Loméniovi, pretože ako som si všimla viacerým je veľmi sympatický a je vám ho ľúto. tak teda táto osoba mne vôbec nebola sympatická a ani mi ho nebolo ľúto. mne pripadal ako schizofrenik, ktorý blúdi medzi dvomi brehmi a nemá dosť duševných síl sa rozhodnúť, že čo je dobré a čo zlé. bol úplne nezdravo, slepo oddaný Sebastianovi d Orgeval. Doslova ako psík, aj čižmy by mu lízal a pritom ho poznal od detstva. a čo aký bol zaslepený, musel vidieť, že Sebastien má dušu zatemnenú spomienkami na detstvo medzi diablicami a kňazmi - vyvolávačmi duchov a tiež zatemnenú fanatickou nenávisťou k ženám. V štrnástom diely, keď ide Angelike vyčítať Orgevalovu smrť, sa počas jeho rozhovorov s Angelikou jeho schizofrénia totálne vyostruje: v jednej chvíli ju nenávidí za Sebastianovu smrť, v druhej chvíli sa jej ospravedlňuje. kým s ním "drží Angelika očný kontakt" je v pohode, šťastný, že žije, uznáva jej logickú argumentáciu, akonáhle sa od nej vzdiali, tak mu zase straší v hlave Orgeval, chce sa mu zomrieť, vyčíta si že ho zradil, a takto sa potáca vo svojej rozpoltenosti, neschopný riadneho chlapského rozhodnutia. doslova kam vietor, tam plášť - kým mu dohovára Angelika, dáva jej za pravdu, keď ostane v myšlienkach "osamote s Orgevalom" dáva za pravdu jemu. a toto jeho lavírovanie od jedného brehu k druhému vyústi až do pokusu zabiť Angeliku - človek by sa až tešil, že konečne nejaké rozhodnutie, aj keď nesprávne...

Naproti nerozhodnému Loméniovi mi bola postava Sebastiena d Orgeval veľmi sympatická. (jasné, nemyslím tým, že schvaľujem jeho šialenstvo, a spôsob, akým ubližoval Angelike, to určite nie). ale - bol poznačený neradostným až strašidelným detstvom, čo ho poznačilo na celý život - tri deti z Dauphine. mohol v tom zle zotrvať celý život ako Ambroisina a Zalil - ale on sa snažil z toho vplyvu vymaniť. riešil to odchodom k jezuitom. a snažil sa robiť dobro, aspoň bol o tom skalopevne vnútorne presvedčený, že robí dobro - na nikoho sa nevešal, od nikoho nebol závislý, šiel pevne za svojim cieľom. či už bol ten cieľ správny, alebo nie. on bol presvedčený o svojej pravde, nezmietal sa niekde na polceste. Takže aj to, čo bolo na ňom zlé (tá fanatická nenávisť voči Angelika a chuť zničiť ju) bolo oveľa sympatickejšie ako u Lomenia to, že nevie, do ktorého radu si stať. No a keď prežil s Angelikou zimu vo Wapassu a pochopil, že sa veľmi zmýlil, tak to tiež dokázal priznať a povedať a vedel spoznať kde je pravda. Neviem či som to dosť zrozumiteľne napísala, nejak neviem nájsť vhodné slová, ale ide mi o to, že podstatný rozdiel medzi nimi je v tom, že sebastien ide vždy rozhodne za cieľom, o ktorom je presvedčený, že je ten najsprávnejší a keď zistí, že sa zmýlil, prizná to, skloní sa pred tým a to očistenie mu dodá sily ísť na mučenícku smrť. Loménie celý čas pobehuje ako taký trpaslík, a nevie sa rozhodnúť, čo je dobré a čo zlé.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 pro 2012, 09:49 
Rytíři
Rytíři

Je to vystihnuté úplne presne. Pekný rozbor týchto dvoch postáv.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 pro 2012, 12:46 
Moderator
Moderator

Musím se mého oblíbence rytíře de Loménie trochu zastat!!!
Já tu zápletku Loménie - Angelika - d'Orgeval chápu především jako demonstraci psychické síly d'Orgevala, nebo chcete-li, černé vs. bílé magie, což byly póly, mezi kterými osciloval.
Když se Angelika setkala s Loméniem v Katarunku, byl "v pohodě". Naprosto čestný muž, který se v ničem nezpronevěřil svým zásadám. Schopný velitel, oddaný věřící.
Jenže pak na něj Orgeval začal vyvíjet nátlak, řekněme určitou formou hypnózy, vůči které nemohl být jako normální smrtelník imunní. Možná se dá říct, že i Angeliky vliv na něj byl možná na podobném principu, jen civilnější, a tak má v podstatě Abulienka pravdu - Loménie mezi nimi osciloval jako větrná korouhvička. :wink:
Rozhodně ale není možné srovnávat ho s Orgevalem, který je o několik tříd ezotericky nad níma dokázal držet v šachu i Ambroisine!
Vzpomeňme si v Quebeku, kde byl Loménie s Angelikou víceméně šťastný, jak dokázal ovládat svou lásku k ní - mnohem lépe než Bardagne, Vivonne atd. Prostě jemný, vnímavý, kultivovaný muž, a právě proto byl tak dobré médium pro Orgevala.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 pro 2012, 14:04 
Královská rodina
Královská rodina

Dashi, hezky jsi to napsala :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 pro 2012, 21:08 
Rytíři
Rytíři

možno to ani nebala tak hypnóza, čím ho Orgeval ovplyvňoval, ale pdľa mňa to bola istá forma nátlaku prostredníctvom psychického vydierania: ty si môj priateľ, toľko sme toho spolu prežili, spája nás láska k rovnakému bohu, tak prečo sa mi teraz priečiš kvôli tej žene, ktorú ja nenávidím? ... ja sa len snažím vo všetkom tom mystickom odhaliť normálne reálne vzťahy a reakcie ľudí. a podľa jeho reakcií to bol slabý človek.

ale musím uznať, že máš trochu pravdy, lebo sa na to nemôžem pozerať očami človeka 21. storočia, ale sa musím vžiť do cítenia ľudí v 17. storočí, nachádzajúcich sa na miestach, ktoré sú ešte neprebádané a teda sú opradené akýmsi tajomnom. a veľa prirodzených vecí, ktoré sa súčasnému človeku zdajú bežné, sa ľuďom v tom čase a na tom mieste mohli zdať nadprirodzené a tajomné, vzbudzujúce úctu, rešpekt, až hrôzu. a tak to určite cítil aj Loménie - akúsi posvätnú úctu k Orgevalovi, vďaka ktorej si ho staval na piedestál. Angelika s Joffreyom boli prví (a jediní), ktorí sa mu snažili otvoriť oči a pozerať sa na svet triezvo. však svet ako taký si v tom čase všetko nezvyčajné vysvetľoval prostredníctvom nadprirodzených síl, a Joffrey s Angelikou predstavovali akýchsi prvých "pionierov" nového sveta, ktorí neboli zaťažení "duchovnými škrupuľami" a snažili sa dívať na svet z praktickej, vedeckej a realistickej stránky. Ano, Lomenie mal vlastne právo byť z nich totálne zmätený. takže sa mu ospravedlňujem. ale nie je mi ho ľúto. kebyže je nešťastný z toho, že je bláznivo zamilovaný do pre neho nedostupnej Angeliky, tak by som ho trošičku poľutovala. ale keďže je nešťastný vlatne sám zo seba a svojej neschopnosti zaujať rozhodný postoj, tak mi ho nie je ľúto. taká ľútosť by ho mohla aj urážať. však v konečnom dôsledku sa nakoniec predsa len rozhodol. rozhodol sa nasledovať Orgevala a položil za to aj život. takže žiadna ľútosť. práve naopak - zaslúži si obdiv.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 55 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]