Právě je 21 lis 2018, 17:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Outfitologie - Joffreyov styl
PříspěvekNapsal: 28 zář 2014, 14:21 
Královská rodina
Královská rodina

Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl

Toto je zrejme prvy krat v mojom zivote, kedy ma bavi zaobera tsa panskou modou :shock: :mrgreen:

Stavim sa ze keby som strcila Joffreyove obleky dokopy do jednej temy s tymi
co nosil tajomny Rescator, asi by ste ma ukamenovali. Otvaram teda rubriku kde sa budeme
venovat Joffreyovmu Outfitu. :wink: :wink:

Skusila som vybrat veci elegantnejsie, ale ako vieme kazdy znas ma svoj osobity vkus ;-)

Kdesi sa spomina ze Rescoffrey (krizenec medzi Joffreyom a Rescatorom) nosil v Novom svete velmi rad
Anglicku modu. Pozrime sa teda ako ta moda toho casu v Anglicku vyzerala:

Men's Suit (ca. 1760) British

Obrázek

Suit, ca. 1760, British.

Obrázek

Na porovnanie z francuzkou modou toho casu:

Suit, ca 1760 France....
Toto by mohla byt ta spominana pistaciova farba, ci nie ???? :roll: :roll:

Obrázek

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
PříspěvekNapsal: 28 zář 2014, 14:36 
Královská rodina
Královská rodina

Super, žes tohle otevřela Moirro, myslím, že se tu budu ještě hodně realizovat :twisted: :twisted:

Vybrala jsi moc pěkné kousky, stylově určitě sedí, mám jen jednu výhradu tahle linie je už opravdu hodně rokoková, v 70. letech se nosil jiný střih kabátce i vesty.

Mně by se líbilo třeba něco takového:
rudě stříbrný, honosný oblek prince, je to sice až z roku 1684 ale což ;) a možná v trochu střízlivější variantě...

Přílohy:
1684. (274x450).jpg
1684. (274x450).jpg [ 117.96 KiB | Zobrazeno 4619 krát ]

PříspěvekNapsal: 28 zář 2014, 15:07 
Vévodové
Vévodové

super téma, zas niečo pre mňa... :mrgreen:
veľmi pekné kúsky, moirra, elegantné, ale podľa roku pozerám, že o 100 rokov neskôr ako žil de Peyrac, mne to príde skôr rokokový štýl,

musel byť veľmi elegantný, a už len tým, že bol vysoký a štíhly :oops: , predpokladám, že vedel "nosiť" akýkoľvek odev
(PS: odhliadnuc od storočí, viem si ho celkom dobre predstaviť aj v dnešnej dobe, džíny, drahá košeľa a kožená bunda :twisted: :mrgreen: , kvalitné topánky, ), ale zostávam na zemi :twisted: ... a pridávam moje nápady, čo sa týka jeho outfitu v 17. storočí

aj keď príliš zvláštna farba, možno rokmi vyšedivela :mrgreen: , ale v takomto štýle si ho viem predstaviť, keď bol spomínaný jeho tmavozelený oblek
Obrázek

v takej šafranovej by to bolo fajn, v tejto farebnej kombinácii mi to príde príliš "všedné"
Obrázek

Obrázek

PříspěvekNapsal: 29 zář 2014, 08:23 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
super téma, zas niečo pre mňa... :mrgreen:
veľmi pekné kúsky, moirra, elegantné, ale podľa roku pozerám, že o 100 rokov neskôr ako žil de Peyrac, mne to príde skôr rokokový štýl,

musel byť veľmi elegantný, a už len tým, že bol vysoký a štíhly :oops: , predpokladám, že vedel "nosiť" akýkoľvek odev

No, samozrejme ze su to obleky z neskorsieho obdobia, ale zdali sa mi velmi pekne a elegantne takze ked si to predtavime podla starsieho strihu dalo by sa to pouzit ako inspiracia.

Podla toho co je v kanone, nosil Joffrey na lodi uzke UZKE nohavice:
(Uz tzasa musim pozriet do originalu ake, v cestine su vraj kozene, co by bolo
na ten cas velmi nezvycajne)

Nahe boli aj jeho nohy a lytka. Mal na sebe iba priliehave kratke nohavice, v ktorych sa crtali jeho dlhe, stihle nohy.
Chodidla a lýtka měl také holá, přiléhavé kožené kalhoty zdůrazňovaly štíhlé boky.

Sorry Jeanne, :lol: ale mne to pride ako keby si ty modifikovala ten horny preklad do svojej fikcie :lol: :lol:
tie kozene kalhoty a stihle boky.... 8)

Tie kabatce su pekne Errnie, ale ako som vravela kabatce cislo 1 a cislo 3 su absolutne nevhodne pre
kapitana lode, lebo siroke rukavy z obrovskymi ozdobnymi manzetami by sa vsade a o vsetko zachytavali.

Teda Rescatorove oblecenie bolo prisposobene hlavne z praktickych dovodov. I ked som si ista ze aj svoju piratsku verziu oblecenia dohnal az na hranice dokonalej elegancie. ;-)

PříspěvekNapsal: 29 zář 2014, 09:10 
Královská rodina
Královská rodina

Errnie moc pěkné obrázky, ten první se mi moc líbí, u těch zbylých dvou bych si představovala sytější barvy, ale ta látka už je asi vybledlá...

Moirro, úzké kožené kalhoty nosil jako Rescator, jako Joffrey samozřejmě nosil obleky podle dobové módy, vyšívané, s krajkami atd. takže ano nepraktické a to i přesto, že občas jezdil na lodi :), čili Errnie to vybrala správně :) Rescatorův oblek se španělským kabátcem si mohl vymyslet nejen kvůli praktičnosti, ale také kvůli temnějšímu vzhledu :twisted: a samozřejmě i kvůli tomu, aby odlákal pozornost od svého francouzského původu.

A tady asi nejlepší popis Joffreyova amerického stylu:
A přestože vypadal naprosto obyčejně, zachvěli se. Stál tu v nádherném obleku ze slonovinově bílého saténu s perlovými výšivkami, které se při každém pohybu zaleskly. Ten oblek mu přivezl z Londýna Gouldsboro spolu s vysokými botami z rudé kůže a širokými rukavicemi. Peyrac uznával anglickou módu, jejíž strohý střih, kalhoty ke kolenům a vysoké boty mu v jeho dobrodružném živote vyhovovaly víc než vypasované francouzské kabátce a příliš široké boty. Naopak však krajkový límec posázený perlami a manžety měly francouzský šarm.
Bohaté černé vlasy kolem snědé zjizvené tváře mu dodávaly vzhled piráta, znepokojujícím způsobem kontrastující s rafinovaností a elegancí oblečení. Prošedivělé spánky nečekaně zjemňovaly tmavou plet dobrodruha, opáleného sluncem a ošlehaného větry. Co znamená ten bledý obličej, to dojetí v nehybné tváři, to utrpení v pohledu, který na ně zpříma upřel?

- mám k tomu akorát výhradu: nepříjde mi, že by se v té době nosily široké boty ani krajkové límce - to mi sedí spíš na módu třicetileté války, že by to Anne měla špatně zmapované?! :? nebo možná to špatně chápem vlivou překladu... nebo nevím :D

PříspěvekNapsal: 29 zář 2014, 10:02 
Vévodové
Vévodové

dauphine píše:
Errnie moc pěkné obrázky, ten první se mi moc líbí, u těch zbylých dvou bych si představovala sytější barvy, ale ta látka už je asi vybledlá...

Moirro, úzké kožené kalhoty nosil jako Rescator, jako Joffrey samozřejmě nosil obleky podle dobové módy, vyšívané, s krajkami atd. takže ano nepraktické a to i přesto, že občas jezdil na lodi :), čili Errnie to vybrala správně :) Rescatorův oblek se španělským kabátcem si mohl vymyslet nejen kvůli praktičnosti, ale také kvůli temnějšímu vzhledu :twisted: a samozřejmě i kvůli tomu, aby odlákal pozornost od svého francouzského původu./quote]

ďakujem dauphine, aj pre mňa sú to riadne vyšedivelé farby, ja mám rada farby a farebnosť , nenašla som nič, pre mňa vyhovujúce, čo by mi farebne sedelo, akurát tak strihovo

moirra píše:
Tie kabatce su pekne Errnie, ale ako som vravela kabatce cislo 1 a cislo 3 su absolutne nevhodne pre
kapitana lode, lebo siroke rukavy z obrovskymi ozdobnymi manzetami by sa vsade a o vsetko zachytavali.
Teda Rescatorove oblecenie bolo prisposobene hlavne z praktickych dovodov. I ked som si ista ze aj svoju piratsku verziu oblecenia dohnal az na hranice dokonalej elegancie. ;-)

ako Rescatora ho riešime v inej téme , tu som si ho predstavila ako elegatného šľachtica, ktorý očarúval Quebec (a nielen on :D ) a k tomu mi tento outfit patrí,

PříspěvekNapsal: 29 zář 2014, 11:42 
Královská rodina
Královská rodina

Ano mas pravdu Errnie, ten moj prispevok by som mala presunut do rubriky Rescatorov outfit.

Teraz som sa dala do vyskumu co je myslene oblekom safranovej farby:

Existuju totizto farby safranovo-zlta a safranovo-fialova.

Pozrime sa teda na ten kvietok:

Obrázek

Miriam Hessik

Safran je kvetina bledofialovej az tmavofialovej farby a iba korenina ktora sa robi z tych pelovych piestkov v strede kvetiny je horcicovo zlta, pretoze pel je zlty.

Ja osobne som vzdy myslela ze safranova je bledofialova podla farby tych kvetov...alebo ze by podla tej horcicovej farby tej koreniny?????

Tie cervene nite pri priestikoch z pelom sa pouzivaju ako korenie (aj ja ho pouzivam, na zname talianske safranove rizoto)
A safran bol aj zname prirodne farbivo na latky.

tricko v safranovej fialovej (polo-safran-violet ):

http://www.halle-vetement.com/72-147-th ... courte.jpg

a latka v safranovej zltej:

https://www.stoffkontor.eu/images/produ ... -14907.JPG

Aj ja sa teraz priklanam k zltej po zrelej uvahe pretoze safran sa v tom case este stale pouzival ako prirodne farbivo.... (dnes by to asi bolo nezaplatitelne, aj ked v indii sa este stale pouziva, ale kedze existuju rozne druhy safranu, ten ktorym si Indi farbia saty, by si Talian do rizota veru nedal :lol: :lol: )

Předmět příspěvku: Re: Rescatorov Outfit - Rescatorov styl
PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:33 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:

takto bol oblečený, keď sa išli predstaviť prvý krát ku kráľovi:

Hrabě byl celý v černém a stříbrném. Jeho černý vlněný plášť byl ozdobený stříbrnou krajkou, kterou držela diamantová spona. Vykukovala z něj vesta ze stříbrného brokátu, pošitá zvláštní černou krajkou. Tři volány z téže krajky spa¬daly zpod tmavých sametových nohavic. Na botách měl také diamantové spony. I vázanka se širokým uzlem byla poseta drobnými diamanty. Prsty měl plné diamantových prstenů, na jednom prstenu zářil obrovský rubín.
Nasadil si klobouk s bílými péry a zeptal se, zda Kouassi-Ba nezapomněl připravit dary určené králově snoubence.

v Slovencine je to:
Prave si pripinal kord na zavesnik posiaty diamantmi...
Grof bol obleceny cely v ciernom a striebornom. Jeho plast z cierneho moire bol potiahnuty striebornou cipkou pridrziavanou diamantmi. Pod nim bolo vidiet kabatec zo strieborneho brokatu, velmi vkusne lemovany cipkou.
Rovnaka cipka padala v troch volanoch spod rynskych nohavic z tmaveho aksamietu. na topankach mal diamantove spony. Viazanka vo forme sirokej slucky, a nie masle, bola tiez vrubena drobnymi diamantmi. Na prstoch mal mnozstvo diamantov a jeden velky rubin. Grof si nasadil klobuk s bielymi perami......

A Dauphine zistila ze: v českém je že měl vlněný plášť v anglickém "watered silk" což jestli jsem to dobře pohopila by mělo být hedvábí s takovým tim vlnitým povrchem na způsob moaré...

No som zvedava co mal pan dokonaly na sebe v nemeckom vydani a vo Francuzkom originale :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 18:58 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:
No som zvedava co mal pan dokonaly na sebe v nemeckom vydani a vo Francuzkom originale :mrgreen:

Tak to přece zjisti :shock: :twisted: ;)

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 19:49 
Královská rodina
Královská rodina

Joffreyov Outfit
Als sie sich umwandte, befestigte Graf Peyrac eben seinen Degen am diamantbesetzten Gehänge. Er war völlig in Schwarz und Silber gekleidet. Über dem Mantel aus schwarzem Moire lag eine durch Diamantennadeln festgehaltene Silberspitze. Das Wams aus Silberbrokat war mit schwarzen, sehr feinen Spitzen verziert, die Schuhe mit Diamantenschnallen. Die Halsbinde war nicht zu einem Kragen, sondern zu einem dicken Knoten geschlungen und ebenfalls mit sehr kleinen Diamanten besetzt. Auch an den Fingern trug er eine Menge Diamanten und einen einzigen, sehr großen Rubin.

--------------------------------------------------------------

Keď sa otočila, gróf Peyrac upevnoval svoj meč na zavesnik vysadeny diamantmi. Bol oblečený celý v čiernej a striebornej farbe. cez plast z čierneho moaré bola prichytena diamantovymi ihlami strieborna cipka. Dublet strieborného brokátu zdobili čierne, veľmi jemné hroty, topánky s diamantom prackami. Kravata nebol a uviazana ako limec, ale na silný uzol a tiež posiata veľmi malými diamantmi. Tiež na prstoch mal veľa diamantov a jediný, veľmi veľký rubín.
--------------------------

Le comte était entièrement vêtu de noir et d’argent. Son manteau de moire noire
était voilé d’une dentelle d’argent retenue par des points de diamants. Il laissait voir
un pourpoint de brocart d’argent orné de dentelles noires d’un point très recherché.
Les mêmes dentelles en trois volants retombaient aux genoux sous la rhingrave de
velours sombre. Les souliers portaient des boucles de diamants. La cravate, qui
n’était pas en forme de rabat, mais de large noeud, était également rebrodée de très
petits diamants. Aux doigts une multitude de diamants et un seul très gros rubis.
Le comte se coiffa de son feutre à plumes blanches
-------------------------
Grof bol oblečený celý v čiernej a striebornej farbe. Jeho plast z čierneho moaré
bol zahaleny striebornou čipkou pridrziavanou diamantovymi ihlicami Bolo vidiet
vestu zo strieborneho brokátu zdobeny velmi vzacnou a vyhľadávanou čiernou čipkou.
Tri krajkové volániky spadali pod kolenami nohavic z tmaveho zamatu. Topánky mali diamantove spony.
Kravata nebola uviazana v tvare klapky????, ale do širokeho uzla, a bola tiež vyšívana
menšimi diamantmi. Prsty mal posiate diamantmi a bol tam jeden veľmi veľký rubín.
Nasadil si klobúk s bielym perím.

Milujem ked sa google translate pokusa prekladat. Toto mi naprilad prelozil:
Jeho topánky nosia diamantové náušnice. ha ha ha :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 30 zář 2014, 19:51 
Královská rodina
Královská rodina

Priklanam sa k nazoru ze ten plast prekryvala strieborna cipka prichytena diamantovymi ihlicami....

neviem si to dobre predstavit...Dauphine kresli!!!!! :roll: :roll: :roll:

PříspěvekNapsal: 01 říj 2014, 23:38 
Královská rodina
Královská rodina

Ad. Joffreyův vymašličkovaný outfit v Saint-Jean-de-Luz:

Přítelkyně, bez mučení se doznávám, že od včerejšího dne patřím do skupiny šílenců, co porovnávají vydání Angeliky v různých jazycích :D. To sem zas do něčeho rejpla s tím Joffreyovým pláštěm. :D No každopádně moaré se prý dá vyrábět z i z vlny - odtud asi chybný český překlad vlněného pláště. Pak jsme s kolegyní Moirrou přemýšlely nad tou zvláštně postavenou větou kde krajku která byla na plášti přichycovaly diamantové spony - tedy ne plášť ale krajku - což mi přišlo zvláštní, ale nakonec jsme na naší plášťologické schůzi no. 1, přišly na to, že by tedy krajka mohla být na plášti jako límec, místo aby jej lemovala, co říkáte?? No a jestli to byla vesta nebo kabátec to je téměř jedno vzhledem k tomu že vesty měly rukávy. Tak, zapomněla jsem na něco, Moirro?? :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 02 říj 2014, 12:26 
Site Admin
Site Admin

Když se obrátila, hrabě de Peyrac si právě připínal meč na závěsný řemen, vykládaný diamanty. (...) Hrabě byl celý v černém a stříbrném. Černý vlněný plášť měl ozdobený stříbrnou krajkou, kterou držela diamantová spona. Vykukovala mu z něj vesta ze stříbrného brokátu, zdobená zvláštní černou krajkou. Tři volány téže krajky mu spadaly z pod tmavých sametových nohavic. Na botách měl také diamantové spony. I vázanka se širokým uzlem byla pošitá malými diamanty. Prsty měl plné diamantových prstenů a na jednom prstě obrovský rubín. Nasadil si klobouk s bílými péry (...). (Angelika Markýza andělů, Ikar, 1999, s. 275)

Tady pokus o znázornění zmiňovaného outfitu. Každopádně po vybarvení v krajkách nastal zmatek, takže to chce pokus o globální pohled, zdálky to funguje líp, příp. se vrátit k černobílé verzi a začít znovu. :)

Přílohy:
cernostribrny_outfit.jpg
cernostribrny_outfit.jpg [ 79.33 KiB | Zobrazeno 4831 krát ]

PříspěvekNapsal: 02 říj 2014, 21:29 
Královská rodina
Královská rodina

Tyjo Jeanne, dost dobry, s Moirrou jsme se shodly ze se nam to moc libi :D S detaily si hlavu nedelej oni proste ve stribrno cerne kresbe nevyniknou. :roll: Co me bavi moc, je fakt, ze na jeho oblek mame podobny pohled ale obe sme zvolily rozdilny strih - ty ho mas takovy vic a la dvorsky svihak, ten elegantnejsi jednodussi strih, ja vychazela z toho vymaslickovaneho z 60. let takto:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... renees.jpg

ten prvni je podle nasi teorie, ze krajku pridrzovaly diamantove spony, cili mohla byt jako limec
druhy je ma puvodni predstava

Přílohy:
rsz_outfitologia_228.jpg
rsz_outfitologia_228.jpg [ 56.05 KiB | Zobrazeno 4874 krát ]
rsz_outfitologia_227.jpg
rsz_outfitologia_227.jpg [ 57.49 KiB | Zobrazeno 4874 krát ]

PříspěvekNapsal: 02 říj 2014, 21:36 
Site Admin
Site Admin

Wow, teda Dauphine, ty sis s tím zase dala záležet! Já, coby člověk bez trpělivosti, byla hotová za 20 minut, a zvládla v tom ještě šafránový oblek (uděláme další srovnání?) ;) a jednu volnou variaci v rudé..., a ty jsi to zase vypilovala k dokonalosti. :shock:
Je fakt, že jsem si ještě představovala variantu, kdy jsou ty krajky našité i kousek nad lemem, takže to dělá dojem ještě širšího lemu, ale nahoře jsem si je tedy vůbec nepředstavila... A je fakt, že si vždycky představuju ten spíše strohý styl na něm...
...obě tam vidíme nepopsaný černý klobouk a černé punčochy i boty. A nezapomněly jsme na bílou košili, aby bylo jasné, že jsme u vesty. :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 60 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina