Právě je 23 črc 2019, 01:29

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Mademoiselle Chocolat
PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:01 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Ten muž z nás už bude mít trauma, jak ho začínáme mít přečteného. :D
A také se už těším, kdy se vrátím do čokoládovny.

Terezo, já myslím, že pana Dokonalého alespoň já úplně přečteného mít nebudu. Ať už v kánonu nebo ve fikcích, mě pořád něčím překvapuje. Třeba něco čtu v knihách poněkolikáté a najednou zjistím, že jsem zjistila něco dalšího, co mi předtím uniklo.
Na dalším pokračování v čokoládovně už pracuji, snad ho brzy dopíšu

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:08 
Markýzové
Markýzové

mimi,co si myslim o napade napisat nejakú vianocnu fikciu j. a kataríny?

Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Vánoční dárek
PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:26 
Site Admin
Site Admin

dauphine píše:
No, já nevím, má zasnoubený pan dokonalý ještě právo trávit vánoční čas se svými milenkami? :?: :?: Jeanne, by nám to mohla osvětlit :twisted: a protože je strašně rychlá a střílí nám dokonalou fikci každý týden, myslím, že by nám mohla napsat i nějakou zvrácenou silvestrovskou, nebo třeba Silvestr v Akádii, hmm? S Jeromem (po kterém se mi mimochodem stýská), maskovaným panem dokonalým a Florimondem?? :twisted: :D :D A Moirra, až se uzdraví, by nám mohla sepsat nějaký super veršovaný pamflet :mrgreen:

Dauphine, to myslíš vážně, že by začal držet celibát, hned jak podepsal smlouvu na svatbu s někým, koho ani neviděl? :shock: :twisted: :prayer: Takže zvrácené fikce se vám zachtělo? :shock: :agree: :twisted: :zachrana: :tongue: :roll: :lol: :writer:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:27 
Královská rodina
Královská rodina

Dauphine, napsala jsem narychlo fikci na téma vánoce a spojila motiv jedné mé fikce, kánonu a také vzpomínku na Joffreyovu matku z fikce od Terezy. Tuhle část přesunu do vánočních fikcí, protože jako vyústění fikce o čokoládovně, to vlastně není, jen taková fantazie, jak by se to mohlo hezky o vánocích udát.

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:35 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Dauphine, to myslíš vážně, že by začal držet celibát, hned jak podepsal smlouvu na svatbu s někým, koho ani neviděl? :shock: :twisted: :prayer: Takže zvrácené fikce se vám zachtělo? :shock: :agree: :twisted: :zachrana: :tongue: :roll: :lol: :writer:

Hmm, asi ne no. Mohl by se tomu cynicky vysmívat u vánočního stromku :mrgreen: s nějakou krásnou dámou, Andijosem a jeho milou, utahovat si z toho jak bude jeho nastávající vyděšená, protože jí jím strašili (jak je to ostatně v knize) a jiné elegantně-cynické zvácenosti malého kroužku přátel. Mohla bys to pojmout jako procvičovací etudu na téma cynismu a ironie pana dokonalého, když sis tak strašně stěžovala, že ti to nejde psát. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:46 
Site Admin
Site Admin

dauphine píše:
Hmm, asi ne no. Mohl by se tomu cynicky vysmívat u vánočního stromku :mrgreen: s nějakou krásnou dámou, Andijosem a jeho milou, utahovat si z toho jak bude jeho nastávající vyděšená, protože jí jím strašili (jak je to ostatně v knize) a jiné elegantně-cynické zvácenosti malého kroužku přátel. Mohla bys to pojmout jako procvičovací etudu na téma cynismu a ironie pana dokonalého, když sis tak strašně stěžovala, že ti to nejde psát. :mrgreen:

Ach to je pravda, ale už mám rozepsanou jinou. No nic, asi jich bude víc. Víc. Víc. Jen se musím zbavit toho klasického promýšlení v rozsahu dlouhých sérií. :roll: :slzici: Ale musím se přiznat, že jsem nenapravitelně zoufalá, sotva jsem tu prohlásila, že tohle bude fantasmagorie bez rešerší, už jsem byla v ročence četnosti sněhových srážek v Toulouse 1654...

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 22:48 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Ale musím se přiznat, že jsem nenapravitelně zoufalá, sotva jsem tu prohlásila, že tohle bude fantasmagorie bez rešerší, už jsem byla v ročence četnosti sněhových srážek v Toulouse 1654...

Hahahahaha :lol: :lol: tak teď jsi mě opravdu rozesmála. :D :D No to jsem zvědavá, co z toho vznikne... Joffrey si bude hrát v laboratoři na meteorologa :?: :?: :P :scientist:

PříspěvekNapsal: 07 pro 2014, 23:17 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Mimi, tys to taky vzala útokem :mrgreen: :mrgreen: romantická vánoční fikce, ale jinak musím souhlasit s Jeanne.
Dauphine, asi jsem měla víc zdůraznit, že jsem něco vybrala z fikce o mademoiselle Chocolat, něco z kánonu a přidala motiv z fikce Terezy o Joffreyově matce. Je to taková rychlofikce s tématikou vánoc, kam jsem dala trochu romantiky, jak by mohly jejich vánoce vypadat.

ada1987 píše:
mimi,co si myslim o napade napisat nejakú vianocnu fikciu j. a kataríny?
Ado, proč ne. Jsem zvědavá, co tě napadne. :writer:

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 02:18 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

dauphine píše:
Ale protože jsem prostě dramatická, měla jsem potřebu tuto část ještě dramaticky rozvést a tak díky tobě vznikla malá fikce na fikci, která je tak trochu omluvou za mou dlouhou odmlku.
:priest: :priest: :priest:
Ha ha, teda Dauphine, ty jsi to zase rozjela :!: :lol: :lol: A nejen úchvatnou ff na ff, ale i tuhle diskuzi. Člověk neví, čemu se má smát dřív :mrgreen: :mrgreen:
Takže, nádherná mini pasáž o příchodu p.D do kostela :ok: :applaus: :applaus: Je vidět, že jsi machr na dramatické nástupy svého oblíbence a ne nadarmo jsi předsedkyní jeho fanklubu :agree: :D :D
Pěkně sis p.D. vychutnala a ještě víc si on vychutnal všechnu toulouskou smetánku a zhrzené milenky :lol: :lol: :lol:

mimi píše:
Protože zrovna píši další pokračování této fikce, udělala jsem skok do budoucnosti a napsala, jak by mohli prožít první společné vánoce hrabě de Peyrac a bývala mademoiselle Chocolat. Tak jsem splnila úkol napsat vánoční fikci.
Tak mně nezbývá nic jiného než závidět .. tento úkol já osobně asi nesplním :? Mimi, moc hezká varianta Vánočního večera A&J :eyes: & :scar:
Na to, že jsi to spáchala tak rychle, je to moc hezký příběh s velmi milými vánočními dárky :agree: :applaus:

dauphine píše:
Jeanne, by nám to mohla osvětlit :twisted: a protože je strašně rychlá a střílí nám dokonalou fikci každý týden, myslím, že by nám mohla napsat i nějakou zvrácenou silvestrovskou, nebo třeba Silvestr v Akádii, hmm?
Ano :!: Ano :!: Prosím :!: :prayer: Jeanne, já chci Silvestra v Akádii :!: :agree: :mrgreen: A Florimond nám udělá ohňostroj :twisted:
Přestaň dělat rešerše na počasí v Toulouse a pusť se do rešerší sněhových vánic na kanadském pobřeží :!: :writer: :lol: :lol: :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 08:48 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Dámy, jsem ráda, že jste se pobavily. :D

A protože nám chudáček Moirra stoná, dovolím si zasuplovat jí a trošku rozšířit osvětu o Toulouse. :D Zde je obrázek toulouské baziliky Svatého Saturnina přesně z pohledu kde stál Joffrey, ještě si jí představte přeplněnou lidmi a můžete si hrát na pana dokonalého. :mrgreen: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Sernin.jpg

Ado, taky mě tvá námitka napadla, přiznám se, že jsem se při psaní vykašlala na jakékoliv rešerše a psala čistě spontálně, takže je klidně možné, že máš pravdu. Netuším o historii vánočních stromků nic, tím méně ve Francii 17. století. Teď jsem projela wikipedii, kde se zmiňuje, že ozdobené stromky byly i v 16. století, takže se zamhouřenýma očima to snad vydržíme, zvlášť když bude mít pan dokonalý vedle toho stromku stylový sexy doutník. :mrgreen:

Dauphine nádherná dramatická Vianocna Fikcia....Aaaaach! :ach: Tie Peyracove dramatické nástupy nenapíše žiadna ako ty! aaach! :ach:

Až jednou budu chtít arcibiskupa opravdu nazlobit, rozesměju se v katedrále, pomyslel si pobaveně.
Ne, nedá jim odpověď na jejich otázku. Ať se rojí konspirační teorie, ať se rodí dohady a drby, ať pisálci napíšou nějaký kousavý pamflet, s chutí si ho přečte s doutníkem v ústech u vánočního stromku.

Dauphine: Ada ma pravdu, vianočne stromčeky v tom čase v kostoloch ani omylom nebývali. Ale zato jasičky z Ježiškom a honosná kvetinová výzdoba. Mám to už dávnejšie podrobne pozistovane, pretože už dávnejšie mam rozpísane Vianoce 1657 v Bearne . Preco v Bearne? pretože v Toulouse je sneh v priemere iba 7 dni v roku, a to takmer nikdy v čase Vianoc, skôr koncom Januára. Chcela som Angelike dopriat biele Vianoce a Joffreyovi jeho spomieky na biele Vianoce z detstva v Bearne.

Jeanne: Na otázku či v Toulouse sneží napriklad jeden Okcitanec-Toulousan odpisal:
Áno, je tu sneh, v priemere 7 dní v roku. Toulouse sa nachádza na sútoku troch klimatických oblastí; oceánskej, kontinentálnej a Stredomorskej. Z tohto dôvodu, sa ružovému mestu dostane každého druhu počasia, aj trošku snehu.

Samozrejme že na priľahlých, vysoko položených vrchoch okolo Toulouse snehu býva dosť, dokonca neďaleko Toulouse su lyžiarské strediská.

Tereza: Keďže mam Toulouse už veľmi podrobne zrešeršované, a katedrálu špecialne, kvôli antislávnostiam musím ešte dodať že prvý organ (varhany) vybudovali v katedrále až v roku 1674. :priest: Odvtedy dva krát prebudovali, zväčšili a rožšírili. Ale tá stará časť je dodnes súčasťou tej novej. Na čom hrávali predtým sa mi zatiaľ zistiť nepodarilo, asi im tam napíšem mail z dotazom. :twisted: Zisťovala som to preto, lebo som mu chcela dať na antislavnosti dramatický výstup v basilike St.Sernin za zvuku varhanov......tak som si išla overiť či tam v tom čase boli. Čiže dramatický nástup za zvuku varhanov bude mať Peyrac až v Kráľovstve Francúzkom - po jeho návrate do Toulouse. ten mi musíš napísať, Dauphine! :priest: :priest:

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 08:55 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
jeanne píše:
Ale musím se přiznat, že jsem nenapravitelně zoufalá, sotva jsem tu prohlásila, že tohle bude fantasmagorie bez rešerší, už jsem byla v ročence četnosti sněhových srážek v Toulouse 1654...

Hahahahaha :lol: :lol: tak teď jsi mě opravdu rozesmála. :D :D No to jsem zvědavá, co z toho vznikne... Joffrey si bude hrát v laboratoři na meteorologa :?: :?: :P :scientist:

Ha-ha :lol: :lol: No ja som tiež taký šialený poctivec ako ty. Dobre že som si nezačala zisťovať aké trenírky nosili arcibiskupi v tom čase pod sutanou.(Zistila som že zrejme vôbec žiadne) :twisted: :priest: Práve pri písaní historických fikcii, ak chce človek písať dôveryhodne, zaberú najviac času rešerše.

PS: Preboha, kde si našla tú ročenku snehových zrážok v Toulouse 17 storočia?????? :shock: :shock:

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 09:12 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
No, já nevím, má zasnoubený pan dokonalý ještě právo trávit vánoční čas se svými milenkami? :?: :?: Jeanne, by nám to mohla osvětlit :twisted: a protože je strašně rychlá a střílí nám dokonalou fikci každý týden, myslím, že by nám mohla napsat i nějakou zvrácenou silvestrovskou, nebo třeba Silvestr v Akádii, hmm? S Jeromem (po kterém se mi mimochodem stýská), maskovaným panem dokonalým a Florimondem?? :twisted: :D :D A Moirra, až se uzdraví, by nám mohla sepsat nějaký super veršovaný pamflet :mrgreen:

Aha, takže Toulouskeho básnika Špínu sa ti zachcelo??? :twisted: :twisted: Budem musieť zistiť, či v tom čase mali v meste nejakého známeho pamfletára (tých zrejme malo každé mesto), a keď nie, nejakého si už vyrobím.

Áno, áno! Silvester v Akádii z Florimondovym ohňostrojom Obrázek
by Jeanne naozaj mohla napísať.Obrázek

A tí čo si chcú Joffreyov dramatický výstup lepšie predstaviť, sa možu v katedrále poprechádzať:

http://www.visites-panoramiques.com/bas ... louse.html

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 10:28 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Protože zrovna píši další pokračování této fikce, udělala jsem skok do budoucnosti a napsala, jak by mohli prožít první společné vánoce hrabě de Peyrac a bývala mademoiselle Chocolat. Tak jsem splnila úkol napsat vánoční fikci.

Mimi, rozkošná, sladunká Vianočná fikcia na zohriatie srdiečka :love: :D

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 14:22 
Královská rodina
Královská rodina

Oooh Moirro, to je bombastiký nápad, dopřát panu dokonalému dramatický nástup za zvuku varhan, rozhodně to musíme využít ve fikci o arcibiskupovi v garonnském letohrádku, pokud jsi už tedy nevymyslela jiný moment uplatnění ve svých fikcích ;). Už to vidím... :twisted: :twisted: :ach: a mám pár dalších zlepšovacích tipů, které mě bohužel napadly až po sepsání téhle mini fikce, jako hůl o kterou se dramaticky opírá (je škoda že jí víc nevyužíval, v knize je jen jedna zmínka, musíme to napravit, doufám, že nakonec i Jeanne bude zbožňovat jeho kulhání :twisted: ), arcibiskupovo ošidné kázání atd.

Jsem ráda že ses pobavila při čtení, já se při psaní bavila moc! :D

PříspěvekNapsal: 08 pro 2014, 18:10 
Site Admin
Site Admin

Moirro, úžasný pamflet, nevěřím, žes ho nevytáhla přímo z Toulouse 17. století, jak je autentický... a těch forem rýmů, co se ti podařily! :shock: :applaus:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 68 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]