Právě je 18 lis 2019, 09:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 12 led 2015, 23:50 
Vévodové
Vévodové

moirra, tu som to opravila, ale nejak mi to nevyšlo na papier, tak si musíš predstaviť, že ďalej pokračuje les, kde sa Angelika rada chodila prechádzať a že tie záhrady sú oveľa dlhšie
Obrázek

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 13 led 2015, 12:09 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
moirra píše:
So mnou to niele lahke, lebo odkedy som zacala pisat som sa tym palacom a jeho zahradymi v mojej fantazii prechadzala.
:shock: :lol:

a nemohla by si v tvojej vízii zľaviť z tých dvoch oranžérií :prayer: :mrgreen: :twisted: , nestačila by len na jednej v tomto prípade ľavej strane, lebo na tú druhú, pravú by som úplne nakoniec chcela nakresliť Joffreyovej laboratórium, aby bolo hodne ďaleko od zvedavých pohľadov a aby tam v kľude mohol robiť pokusy :?:

Nespominam si ze by som slovo orangeria pouzila v mnoznom cisle. :disagreement: :twisted:

A nakreslila si to vynikajuco. Bude treba umiestnit aj bazen v ktorom sa Angelika :eyes: kupala Obrázek
v Terezinej fikcii. :roll:
A este vela inych veci.

Hospodarske budovy v mozej vizii nikdy nemohli byt tam kde si ich zakreslila. Ohyzdili by zahrady, a Joffrey bol predsa prakticky muz a estet. Vozy z nakladmi by sa tam museli akosi trepat cez cestny dvor.

Aspon ja si to predstavujem takto, ako som uz zakreslila tu do podorisu:

Vedel ze cesta alejou z hospodarskych budov naspät do palaca peso trvala zvycajne viacej ako dvadsat minut. Ak by isli kocom, nedalo sa to cez zahrady a museli by obchadzat palac cez mesto aby mohli vojst hlavnou branou na nadvorie. Peyrac nechcel aby tento carokrasny kus prirody okolo palaca ohyzdili cesty pre koce krizom cez zahony kvetin. Sam kedysi nakreslil plany ako si predstavuje usporiadanie zelene ktore potom predlozil svojim zahradnikom.

Znamena to ze hospodarske budovy boli na konci pozemkov a mali zvlastny vchod z mesta pre vozy.

A este:
Na nadvori sa uz od rana, bez prestania, jeden za druhym otacali koce s cimermi i bez cimerov. Dva grofove koce dnes sluzili ako dostavniky, premavajuc od Peyracovych hospodarskych budov cez mesto az k palacovemu nadvoriu. Pan domu nedovolil vybudovat cesty pre koce krizom cez svoje nadherne zahrady, takze museli ist takouto obklukou. Grofove ekvipaze privazali tych, ktori nechali svoje vlastne na menej viditelnom mieste, pretoze si nezelali aby ich spoznali podla cimerov. Na konci pozemkov Toulouskeho velmoza vsetky koce vzacnych hosti umiestnili za hospodarsku budovu smerom k lesiku, takze nikomu nebudu na ociach. Tito, uz teraz zamaskovani navstevnici a navstevnicky sa potom spravcovi preukazovali pozvankami napisanymi vlastnorucne panom domu. Ved ako by inak Clement Tonel, majuci za ulohu vsetkych ubytovat, vedel do ktorej izby ma ktore panstvo zaviest?

To je moja vizia, ako na tom planiku. :roll:

PříspěvekNapsal: 13 led 2015, 14:22 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:

Nespominam si ze by som slovo orangeria pouzila v mnoznom cisle. :disagreement: :twisted:

A nakreslila si to vynikajuco. Bude treba umiestnit aj bazen v ktorom sa Angelika :eyes: kupala Obrázek
v Terezinej fikcii. :roll:
A este vela inych veci.

Hospodarske budovy v mozej vizii nikdy nemohli byt tam kde si ich zakreslila. Ohyzdili by zahrady, a Joffrey bol predsa prakticky muz a estet. Vozy z nakladmi by sa tam museli akosi trepat cez cestny dvor.

Aspon ja si to predstavujem takto, ako som uz zakreslila tu do podorisu:

Vedel ze cesta alejou z hospodarskych budov naspät do palaca peso trvala zvycajne viacej ako dvadsat minut. Ak by isli kocom, nedalo sa to cez zahrady a museli by obchadzat palac cez mesto aby mohli vojst hlavnou branou na nadvorie. Peyrac nechcel aby tento carokrasny kus prirody okolo palaca ohyzdili cesty pre koce krizom cez zahony kvetin. Sam kedysi nakreslil plany ako si predstavuje usporiadanie zelene ktore potom predlozil svojim zahradnikom.

Znamena to ze hospodarske budovy boli na konci pozemkov a mali zvlastny vchod z mesta pre vozy.

To je moja vizia, ako na tom planiku. :roll:

už viem, prečo som si pomýlila tie oranžérie, zle som si to prečítala, písala si, že sú umiestnené a to bolo myslené všeobecne, preto som to prehliadla, takže nechám tu oranžériu tak ako je, len neviem, kam mám umiestniť bazén? :?: Tereza - kam by si ho umiestnila ty?
a ešte dnes som znova čítala integrále a tam je napísané že vo vnútornom dvore sú fontány, takže to musím opraviť a namiesto jednej pridať viaceré

PříspěvekNapsal: 13 led 2015, 19:34 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:
už viem, prečo som si pomýlila tie oranžérie, zle som si to prečítala, písala si, že sú umiestnené a to bolo myslené všeobecne, preto som to prehliadla, takže nechám tu oranžériu tak ako je, len neviem, kam mám umiestniť bazén? :?: Tereza - kam by si ho umiestnila ty?
a ešte dnes som znova čítala integrále a tam je napísané že vo vnútornom dvore sú fontány, takže to musím opraviť a namiesto jednej pridať viaceré

Ano tie fontany vzadu v zahrade mam ja v predstave viacere. Jednu v strede, a na kazdej strane dve po boku.
Vzdy som mal bujnu fantaziu. :mrgreen:

Marie a Angelika sa rozosmiali nad touto tragikomédiou a napokon si každá tiež na tanier nabrali kúsok zo sladkého trojsťažníka a vyšli von, širokým oblúkom sa pritom vyhnúc pánovi domu, ešte stále stojaceho na rovnakom mieste obklopeným hlúčkom svojich obdivovateliek. Sadli si blízko jednej z bočných fontánok na ktorej tancovali nymfy z mramoru.

Avsak ked hostia vyjdu z velkej hodovacej siene velkymi dverami smerom do zahrad,
najskor je v mojej fantazii terasa an ktorej sa da aj tancovat. :roll:

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 12:45 
Královská rodina
Královská rodina

Oh, máte to opravdu nádherně promyšlené! :) :ok: Půdorys ve tvaru U je zajímavá myšlenka. Já si ho vždycky představovala rovný, možná s nějakými kratšími příčnými křídly, které by ale směřovaly nikoliv do zahrad ale na druhou stranu čili k hlavnímu vchodu (takže klasický cour d'honneur, ale s kratšími postraními křídly). Na to účko si budu muset zvyknout, dala bych jen pozor, aby to pak nesklouzlo k italské dynamičnosti a la Bernini. Ale trubadúrský zámek byl vlastně renesanční, a vy to máte dokonale zrešeršované a promyšlené, že se toho ani nemusíme obávat. Moc se těším na finální výsledek!

Jůů a taky mi nikdy nedošlo, že by Joffreyova laboratoř měla mít okna do zahrad, vždycky jsem si to představovala naopak, je zvláštní jak si to každá představujeme jinak. :)

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 21:03 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
..........Půdorys ve tvaru U je zajímavá myšlenka. Já si ho vždycky představovala rovný, možná s nějakými kratšími příčnými křídly, které by ale směřovaly nikoliv do zahrad ale na druhou stranu čili k hlavnímu vchodu (takže klasický cour d'honneur, ale s kratšími postraními křídly). Na to účko si budu muset zvyknout............

Dauphine kedy si bola naposledy u ocneho :shock: lekara???? :mrgreen: :mrgreen:

Kde tu vidis nieco v tvare pismena U ???? Z Errnie sme sa zhodli na velmi jemnom obluku, ktory v podstate nestaci
ani na lezate pismeno C ako Citron, a tak je to aj nakreslene ;)

Okna laboratoria :scientist: smerom na mesto by boli velmi nelogicke, ved Joffrey nepotrebuje
aby si Conan Becher Obrázek a Arcibiskup Obrázek zapisovali do zapisnika kolko hodin sa tam v noci svieti alebo popripade vyliezli na nejaky strom ci nejaku kostolnu vezu blyzko k tomu kridlu a cumakovali mu tam
dalekohladom Obrázek

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 21:46 
Site Admin
Site Admin

Upřímně řečeno, já taky nevím s tím nikoli U, ale C ;) Asi bych potřebovala vidět nějaký příklad, jak si to vy Céčkaři představujete, já měla vždycky v hlavě členité budovy - a nemyslím nic komorního jako Tanlay použité ve starém filmu, ale ohromujícícho třeba jako je komplex budov ve Vaux, které pak z každé strany vypadá jako úplně jiný zámek. A svým rozsahem aspoň něco jako Chambord. Nebo možná spíš jako jižanská verze Fontainebleau - prostě Fontainebleau s toulouskou fasádou. :king:

Prosím o odkaz na C/U budovu v aspoň trochu přibližném duchu, protože do té doby budu mít před očima jen větší Buchlovice, které mám jinak moc ráda, ale naše jihomoravské vinařské letní zámečky poitalsku nebudou ta správná asociace.

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 23:13 
Královská rodina
Královská rodina

Pochopila som ze kedze Errnie zakreslila izby a laboratorium v obrovskom meritku, tak vam to pride ako
maly palac. Ale tak tomu nieje :disagreement:

Jeanne zabudni na typicky francuzke zamky z vezickami aj na tie barokove z atikami a sochami na rimse.

Pani AG jasne hovori, ze Joffrey, ktory miloval (podla neho) vludne renesancne obdobie,
si svoj palac dal postavit v Renesancnom Talianskom style, presnejsie povedane v
Toskanskom Renesancnom style. A ze vo Francuzku nikto podobny nemal.

Povedme hlavna budova ako Palazzo Realle v Neapoli:

Obrázek

Avsak vzhladovo ako pekne renesancne palace z arkadami a atikou:
Obrázek

(Dufam ze Palazzo Reale v Neapoli nieje pre teba primaly palac, ved mal "iba" 1.200 miestnosti)

avsak kridla mal viac menej dozadu:
Obrázek

Kridla palaca vo velmi jemnom obluku, asi ako tato zatvorka: )

Tie dve kridla by mohli vyzerat ako tieto budovy, ale dolu by museli mat otvorene arkady:

Obrázek

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 23:20 
Site Admin
Site Admin

Díky, tyhle obrazy by mi seděly - jen v tom oblouku si to pořád neumím představit.
Milánská nákupní galerie Emanuele ve vztahu k paláci trubadúrské poezie mě teda pobavila (i když tam už zrušili McDonald's). :twisted: :lol:

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 23:28 
Královská rodina
Královská rodina

Typicke renesancne prvky su otvorene a zatvorene arkady a pekne atiky, casto bohate zdobene bez soch,
i ked niekedy aj soch su.

Priklad peknych otvorenych Arkad:

Obrázek

Obrázek

Priklad zatvorenych arkad: (to su arakady z oblokmi)

Obrázek

Otvorene arkady dolu, zatvorene hore:

Obrázek

Obidva typy arkad spomina pani AG pri opise palaca v knihe.
Toulousky palac ktory by ciastocne, ale iba trochu, mohol sluzit ako priklad, je palac Hôtel d'Assézat .
(Pani Ag spomina v Kanone vyhlad z Toulouskeho palaca na Assezatsku vezu)
Ma aj typicku Toulousku ruzovu farbu, i ked som si ista ze Peyracov palac bol podobne ako honosne budovy mesta a Toulouska radnica kombinovany z ruzovym mramorom.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... hot%29.jpg

http://ekladata.com/5hrP2wxvcJeCG8OKh3jDmv1HJ6s.jpg

http://france.jeditoo.com/MidiPyr/Picts ... sezat5.jpg

Naposledy upravil moirra dne 14 led 2015, 23:38, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 14 led 2015, 23:34 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Díky, tyhle obrazy by mi seděly - jen v tom oblouku si to pořád neumím představit.

No hlavna budova je samozrejme rovna, ako Palazzo Reale na obrazku.

Ibaze kridla idu do jemneho obluka.
Pozri si este raz moju krezbu podorysu palaca zakresleneho do mapy Toulouse a kde sa na nej nachadza katedrala.
Urcite pochopis preco idu kridla palaca trochu do obluka. :agree:

Zadne zahrady su tak takmer perfektne strazene pred pohladmi nevitanych pozorovatelov.
:priest: & Obrázek & Obrázek & Obrázek

To mesto je totizto plne klastorov, kostolov, bazilik a katedral. Dokonca mam niekedy pocit ze ich tam v tom case
bolo viacej ako obytnych domov.

PříspěvekNapsal: 15 led 2015, 09:58 
Site Admin
Site Admin

Krásná barva, http://france.jeditoo.com/MidiPyr/Picts ... sezat5.jpg :agree:
Jen se musím nějak vyrovnat s tím, že tohle všechno na mě pořád působí spíš jako "úřední budovy", než "pohádkové zámky"
Předpokládám ale, že ten celkový dojem dělá kontext zeleně, teras okolo příjezdových cest a vůbec okolní terén, aby to nevyvolávalo dojem "větší radnice".

PříspěvekNapsal: 15 led 2015, 12:42 
Královská rodina
Královská rodina

Ano, ta staroruzova farba to je ono! Aaaaach! :ach:

Ako uradna budova to celkom urcite vyzerat nebude, pretoze aj pri renesancnych palacoch sa da pohrat z nadhernymi detailami. Som pevne presvedcena, ze na prednej fasade maju otvorene atiky stlpy z nadherneho, ruzoveho mramoru.
Okolo okien a atik moze byt renesancny vzor ktory ja volam "cipkovany" a takisto moze mat palac hore cipkovanu atiku.
Cize bude vyzerat ako rozpravkovy. Ide prave o tieto detaily, s ktorymi sa bude musiet nasa talentovana
Errnie pri kresleni prednej fasady pohrat.

Skusim najst par takych delailov. ;)

Celkom dobry priklad velkeho palaca v renesancnom style je Reggia di Caserta:

Obrázek

Hlavne schodiste by mohlo vyzerat tak trochu takto:
Obrázek

Alebo takto? :roll:
Obrázek

PříspěvekNapsal: 15 led 2015, 13:26 
Královská rodina
Královská rodina

A este par prikladov Renesancnych ozdobnych prvkov, aby sa nezdalo ze Joffreyov palac bude pripominat vladnu budovu:

Palac si tre ba predstavit ovela vacsi, v staroruzovej farbe, zo stlpmi z nadherneho ruzoveho mramoru a ozdobnymi
cipkovanymi vzormi okolo oblukov arkad.

Obrázek

Palazzo Carignano vychodna fasada:

Obrázek

Toto je zaujimavy obluk prednej fasady toho isteho palaca:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Fronte.jpg

Hostovske izby by dokonca mohli mat taketo nadherne reensance balkony.

Obrázek

PříspěvekNapsal: 15 led 2015, 13:33 
Site Admin
Site Admin

Tak k těm interiérům není co dodat. :ach:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]