Právě je 25 čer 2019, 18:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Studie Joffreyovej jazvy
PříspěvekNapsal: 06 bře 2015, 13:28 
Site Admin
Site Admin

Mě se zdá adekvátní rescatorovská verze 3, ale spíš jste odhalily další problémový moment - jak je možné, že Angelice nedošlo, že jeto on, když ho v masce znala...? :roll:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 06 bře 2015, 14:01 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
ale spíš jste odhalily další problémový moment - jak je možné, že Angelice nedošlo, že jeto on, když ho v masce znala...? :roll:

Ano tohle mě taky už napadlo... proto si myslím, že musel mít masku jinou. Přece jen vypadal asi trochu jinak v Toulouse (mladší, dlouhé vlasy, jiné oblečení, jiný tvar masky) a trochu jinak na lodi (kde měl navíc vousy, které mění hodně). Svou roli v tom jistě sehrálo i jeho chování - v Toulouse to byly dvě hrdličky a na lodi dva dravci, změněný hlas, chůze a taky mnoho let odloučení - neměla jeho portrét aby si ho mohla připomínat a dost věcí si nepamatovala (viz když nevěděla kdo je Rescator - v La Rochelle s Rochatem) a taky rozum, protože ten drzoun Rescator přece nemůže být dávno mrtvý Joffrey. :D Ale její podvědomí to uhádlo hned, haha. :twisted:

PříspěvekNapsal: 20 říj 2015, 23:49 
Vévodové
Vévodové

ja viem, že som práve neobjavila Ameriku, ale pri hľadaní niečo iného som narazila na túto vetu, je možné, že už to tu bolo spomínané, ale až teraz som si to uvedomila akosi naplno:
1.diel
str. 163

Zdurená jazva
napoly zakrývala grófovi de Peyrac ľavé viečko, a preto mala jeho tvár akýsi zlomyseľne ironický výraz.

ZDURENÁ JAZVA - to znamená, že to čo spomínala moirra, ešte v čase, keď som bola u nej na návšteve, bola vypuklá , vytŕčala nad líce a tvorila akýsi hrbolatý tvar po líci...
takže ja si to predstavujem, že sa ťahala od spánku po líci a tým, že bola veľká, hlboká, jazva sa zrástla a bola zdurená, tak je možné , že vôbec nepretínala obočie :roll: :?: .. ako sme to kreslili, teda aj ja....hmmmm..ak sa mýlim, opravte ma

str.161
Dve hlboké jazvy sa mu ťahali od ľavej sluchy po celom líci.... a nikde sa nespomína obočie :roll:

PříspěvekNapsal: 22 říj 2015, 11:45 
Královská rodina
Královská rodina

errnie píše:

Zdurená jazva[/color] napoly zakrývala grófovi de Peyrac ľavé viečko, a preto mala jeho tvár akýsi zlomyseľne ironický výraz.

ZDURENÁ JAZVA
takže ja si to predstavujem, že sa ťahala od spánku po líci a tým, že bola veľká, hlboká, jazva sa zrástla a bola zdurená, tak je možné , že vôbec nepretínala obočie :roll: :?: .. ako sme to kreslili, teda aj ja....hmmmm..ak sa mýlim, opravte ma

str.161
Dve hlboké jazvy sa mu ťahali od ľavej sluchy po celom líci.... a nikde sa nespomína obočie :roll:

Ach ako len mohol O veľký jízvolog :turban: prehliadnuť toto vo fóre!

no práve preto že "napoly zakrývala grófovi de Peyrac ľavé viečko" musela pretínať obočie, čo sa aj niekde v knihe
spomínalo (O veľký jízvolog :turban: to vyhľadá)

a že bola zdurená, vyplýva z toho že mu tie hlboké jazvy nezašili, teda sa zrástli nepravidelne
a preto boli zdurené

samozrejme že treba všetko vyšetriť a skontrolovať čo sa píše v ďalších jazykoch :agree: :tongue:

PříspěvekNapsal: 22 říj 2015, 20:45 
Vévodové
Vévodové

Ooooo veľký jízvolog :turban: budem ti povďačná, ak to niekde nájdeš, lebo ak by to zasahovalo obočie, tak asi len okrajovo.... a nie tak, ako vo filme a ako sú mnohé obrázky,

lebo aj v českom integrále je: Jeho spánek a levou tvář protínali dvě hluboké jizvy, ktroé napul přivírali víčko....

PříspěvekNapsal: 22 bře 2019, 11:25 
Královská rodina
Královská rodina

Ach, co člověk nepodnikne, aby si zajistil kvalitní rešerše do své fikce, přestože opis jizev pana Dokonalého zde tvoří marginální úsek v rámci kapitoly... Potřebovala jsem dohledat popis Joffreyových jizev, ale možná, že kdybych si sedla znovu ke všem knihám, bylo by to rychlejší :lol: . Ale zase jsem tu při pročítání diskuse narazila na zajímavé postřehy a občas se do sytosti zasmála :) .

Mám dvě technické:

Elaine píše:
Já myslela, že Rescator má mít kratší vlasy? Ale vypadá to pěkně

Co mi tu nikde nevyplynulo, a i vyráběný Rescator Ken má dlouhé vlasy, je to, že Rescator se přece nechal ostříhat!

Angelika a její láska (v pdf s. 32):

„Ne, ne, vy nejste… on. On měl dlouhé vlasy… ano, strašně husté černé vlasy kolem obličeje…“
„Vlasy? Už dávno jsem si nechal ostříhat tu otravnou hřívu. Není to móda pro piráta.“

fantina píše:
Já se jen zamýšlela na tím, kterým směrem mohly být rány šavlí vedeny.
Nevím jak vy, ale myslím, že většina z nás by mohla mít tu nepříjemnou zkušenost, kdy se dostala do nehezké situace, ať už v roli dítěte nebo v roli rodiče, tedy do momentu, kdy "padla facka". V takovém případě pohyb ruky směřuje vertikálně, buď zleva doprava či opačně ...
Zamyslela jsem se nad tím, jaký pohyb paží vyvine dospělý člověk, když se chce "ohnat" po tříletém dítěti, které se mu motá pod nohama, a které měří sotva 1 metr a s obtížemi sahá dospělému člověku do pasu. Tak trochu i předpokládám, že úmyslem útočníka na tak malé dítě bylo ho tou šavlí podříznout. Ale šavle nezasáhla krk, ale tvář..... Druhá rána vedla "opačným" směrem, čili jako když kreslíte velkým štětcem kříž - písmeno X.
Zkoušely jste někdy šermovat? A pokud ano, vedly vaše pohyby paží spíš ze shora dolů a zároveň zprava doleva nebo častěji "JEN" ze shora dolů?

To je asi vše. Nejlépe bude nakoupit velké štětce a spoustu červené či jiné barvy a můžeme se s nimi na příštím srazu šermovat a totálně zmasakrovat :twisted: :twisted: :twisted:

Jizvologii zdar :!: :scar:

Vždy, když jsem četla o tom, jak Joffrey utržil svá zranění, jsem žila v domnění, že nestál, ale ležel v nějaké postýlce... Nevím, zda je to jen mojí představou, ale neproběhl ten hugenotský masakr v noci?

Taky ho třeba mohla držet v náručí chůva a bránit ho před ozbrojenci, jako Barbe bránila Charlese-Henriho. Samotné její pohyby, když držela dítě sevřené v náručí (a třeba přitisknuté pravou tváří na prsa, takže proto byla odhalena jen levá tvář :!: ), mohly vedení úderu sečnou zbraní ovlivnit, zmírnit, či mohly dokonce mít vliv na hloubku zranění. Pak bych tu scénku viděla tak, že prchala s dítětem, někdo je napadl, dítě i ona utržili šrámy, chlapce jí vytrhli, hodili oknem do sněhu, a pak se vyřádili na ní...

Cha! To Vás nenapadlo, co? :twisted:

PříspěvekNapsal: 22 bře 2019, 13:47 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Vždy, když jsem četla o tom, jak Joffrey utržil svá zranění, jsem žila v domnění, že nestál, ale ležel v nějaké postýlce... Nevím, zda je to jen mojí představou, ale neproběhl ten hugenotský masakr v noci? .......

Cha! To Vás nenapadlo, co? :twisted:

ono to zrejme bolo v noci keď spali :roll: a veru mohlo to prebehnúť podobne ako masakre na Plessis :?

opísané v kánone je to takto ako to všetko prebehlo:

viewtopic.php?f=3&t=851

viewtopic.php?f=3&t=129&p=25013#p25013

PříspěvekNapsal: 24 bře 2019, 12:17 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Elaine píše:
Já myslela, že Rescator má mít kratší vlasy? Ale vypadá to pěkně

Co mi tu nikde nevyplynulo, a i vyráběný Rescator Ken má dlouhé vlasy, je to, že Rescator se přece nechal ostříhat!

Angelika a její láska (v pdf s. 32):

„Ne, ne, vy nejste… on. On měl dlouhé vlasy… ano, strašně husté černé vlasy kolem obličeje…“
„Vlasy? Už dávno jsem si nechal ostříhat tu otravnou hřívu. Není to móda pro piráta.“

A ještě dál:

S rukama v bok ji pozoroval. Nikdy tolik nepřipomínal nebezpečného piráta – bosé nohy, tělo samá jizva, sarkastický pohled pod tmavými kudrnatými vlasy. Hrabě de Peyrac už je neměl tak bohaté jako kdysi, a navíc byl ostříhaný, ale když sundal černý saténový šátek, uvolněně mu padly do čela.

Angelika a její láska (v prf s. 106)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 158 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]