Právě je 21 črc 2019, 03:01

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Diskuse : Gaskoňská sázka
PříspěvekNapsal: 13 črc 2015, 22:32 
Královská rodina
Královská rodina

nemýlila som sa :mrgreen:

Když vstala od stolu, šla si sednout na své oblíbené místo u obrovského otevřeného okna vedoucího do zahrad. Nechala si přinést košíček s ruční prací. Už první den našla ve svém pokoji jehly, vlnu, hedvábí a další vzácné látky a tkaniny, z nichž si mohla zcela volně vybrat materiál na ruční práci, která ji bude bavit. Rozhodla se, že začne vyšívat šerpu, jaké se vyšívají pro šlechtice odcházejícího do války a mají mu přinést štěstí.

a inde:

Aby muže nerušila, usedla do výklenku k vysokému oknu vedoucímu na vnitřní dvůr.
(...)
Angelika s vyšíváním v ruce natahovala uši, aby oba muže, sedící proti sobě, slyšela. Bernalli zřejmě netrpělivě čekal na začátek rozhovoru.

a tuto:

Sklonila se k vyšívání......Nebyla si jistá, jestli ten výraz, s nímž ji Joffrey de Peyrac občas pozoroval při
žertování

a ešte tuto:
Angelika manželovo mlčení chápala. Usedla znovu do křesla a černoušek před ni postavil proutěný košíček s vyšíváním.
Den po slavnosti byl palác tichý. Angelika zatoužila poobědvat s hrabětem de Peyrac o samotě: pokud se ovšem neobjeví nepostradatelný Bernard ďAndijos

------------------------------------------------

Avšak ubezpečujem vás dámy že od skutočnej svadobnej noci, kedy sa ich manželstvo naplnilo som už v knihe žiadnu zmienku o vyšívaní nenašla :disagreement: :slzici:

Takže ak Angelika jedného krásneho dňa znovu začne vyšívať, bude Kouassi-bovi :maur: zrejme zasa všetko jasné :lol:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 črc 2015, 07:38 
Markýzové
Markýzové

moirra píše:
Katra píše:
No však to s tým špalierom je psycho ... ja si tak predstavujem že ako by som sa cítila na mieste tých dám ... :o

Katra to s tým špalierom bolo v tej dobe celkom bežné (je to dokonca aj vo filme, pozri si tú scénu keď Joffrey posunkom ruky naznačí hudbe aby prestala hrať, ibaže tam sa odohráva svadba vnútri a v kanóne sa hostina koná vonku v záhrade, a celkom iste sa im klaňali keď prichádzali z katedrály).
Ak bol niekto miestodržitel, a za toho grófa Toulouskeho pokladali, tak bolo normálne že mu šlachtičné a šlachtici nižšieho rodu stáli špalier, a že sa mu klaňali. A keďže tie dámy boli na svadbu pozvané, a Angelika svojim sobášom v Toulouse už mala postavenie Grófky de Peyrac, museli to spraviť tiež.

No tú scénu si z filmu dobre pamätám ... akurát sa dámy z toho špaliera na Angeliku pozerali tak súcitne ... čo asi nezodpovedá spomienkam a rozprávaniu Sabine :disagreement: :? :)

PříspěvekNapsal: 14 črc 2015, 10:09 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
Takže ak Angelika jedného krásneho dňa znovu začne vyšívať, bude Kouassi-bovi :maur: zrejme zasa všetko jasné :lol:

O tom vůbec nepochybuju, :maur: má přece skvělý pozorovací talent. Ale předpokládám, že se tohoto případného drsného zážitku nedočká :agree:

PříspěvekNapsal: 18 črc 2015, 20:20 
Moderator
Moderator

Dnes sice žádná opera, barokní ani komická, ale zato Gaskoňská sázka, která stála za to! :ok: :trubadur:

Co k tomu napsat? Myslela jsem si, že poprvé, možná i podruhé to byla náhoda, ale Ty prostě taháš nápady z rukávu jako kouzelník králíky. Jako vždy - kouzelné vtipné i dojemné na závěr. Erotické scény dokonale vybalancované. Asi nejvíc mě dostala pointa po letech, z období, které máme zmapované minimálně. A moc se mi líbilo, že ses věnovala ženské části potomstva.

Nejlepší momenty:

Třeba takový Péguilin - natřásal se před ní jako páv a choval se jako šašek. .A dokonce málem vyzradil, kdo je Zlatý hlas království , když škodolibě prohlašoval : „Nejsem si jist, jestli sláva Zlatého hlasu království teď troche nevybledne!“ Ještě že stál poblíž a stačil ho na poslední chvíli nakopnout.

Jako vždy - tak brilantní spojení kánonu a fikce, že člověk prostě zírá s otevřenou pusou.

Ještě že je víno brzy udolalo, protože stejně jen mlátili prázdnou slámu - žádnou smysluplnou odpověď na zásadní otázky, které se týkaly jejich společného toulouského přítele, nenašli.

Dokonalá situace, která má přesně ten filmový feeling jako knihy :)

Dohlížel, aby někdo ze sluhů neodnesl nevěstě lžíci a nevyměnil ji omylem zase za vidličku, odběhl zapálit pánovi doutník, protáhl se mezi hosty tu s tácem cukroví, tu s podnosem se šampaňským a nenápadně poslouchal své nové gaskoňské přátele :
viz bod 1 :)

Mohl by dokonce říct, že to byla přelomová noc v životě jeho pána - naučil se přece urovnávat si svoje boty!

Tak vida, jak rychle změnilo Peyraka manželství už několik málo hodin po svatbě! :)

„ Nemusíte se o mě bát, otče. Stejně se mě nikdo nikdy ani nedotkne. Stačí, když se na nějakého mladíka jen podíváte, a už prchá. Každý se bojí, že ho zabijete.“

Takže panenství Honoriny až do svatby je zaručeno! )

PříspěvekNapsal: 20 črc 2015, 16:45 
Vévodové
Vévodové

Děkuji, jsem ráda, že se ti letní fikce zatím líbila. Nápady jsou kombinací zážitků v poslední době.

Bernardovy kalhoty - událost našeho kamaráda z mé svatby, sice se mu stala poněkud v jiném kabátě, mnohem, mnohem pikantnějším :oops: :oops: .Přiznal to až po mnoha letech. I tento fakt jsem do fikce zařadila.

Sázka - tím jsou chlapi v naší rodině pověstní

Peyrac jako starostlivý otec- půl roku prožíváme svatbu dcery našeho kamaráda, je úplně mimo. Chtěl jí koupit svatební cestu k moři a "náhodou" by měl s přítelkyní pokoj ve stejném hotelu. Není schopen se odstřihnout. Když jsme se mu všichni snažili tuto formu daru vymluvit, urazil se.

Závěr, který dopisuju, za ten může Moirra a její fikce. Jenže o tom ještě neví. :D

PříspěvekNapsal: 24 črc 2015, 01:36 
Vévodové
Vévodové

Posílám poslední část. :D

A protože je léto a protože jsem strávila poslední dny v bazénu, připsala jsem osvěžení i Peyracům.
A taky jsem chtěla někomu udělat na závěr radost...

PříspěvekNapsal: 24 črc 2015, 12:34 
Královská rodina
Královská rodina

Och Tereza, nádhera! :ach: :ach:

Ale toto predsa nemôže byť posledná časť? nerozmyslíš si to? nepridáš nejaký špeciálny bonus? :prayer:

PS: Toto ma dokonale pobavilo: :mask: :mask: :lol:

„ Mám spálit všechny masky Rescatora, abys mi uvěřila? .........

.....Začne ho určitě svádět : „Jak Vám mám poděkovat, pane?“
„ Rád plním přání žen,“ začne po Rescatorovsku.

PříspěvekNapsal: 24 črc 2015, 12:50 
Vévodové
Vévodové

Jsem ráda, jestli se ti závěr líbil.
Vážně jsem ten letní příběh chtěla takto uzavřít, víc neplánuju. Jen dvě probdělé noci, které dělí 29 let. Nic víc. :agree:

Neumím připisovat, psala jsem vždy tak, že jsem přesně věděla, čím začnu a jak skončím. Mám pocit, že by něco navíc asi ani do té fikce nezapadlo.

PříspěvekNapsal: 25 črc 2015, 14:55 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, moc hezké. :ok:
Také jsem si nejprve říkala, že by to mělo mít ještě pokračování. Ale po dalším přečtení to beru jako otevřený konec. Teď jsou konečně doma a mají před sebou celý zbytek života. A mnoho času říci si vše, o čem neměli odvahu mluvit. Konečně našli cestu jeden k druhému. :agree: :ach:

A pokud tě moje rokoková fantazie inspirovala k tyrkysovým šatům ve fikci, tak mě to moc těší. :D

PříspěvekNapsal: 25 črc 2015, 15:16 
Vévodové
Vévodové

Díky Mimi,
vystihla jsi přesně to, co jsem to měla v úmyslu - dojít konečně domů a splatit všechny dluhy v životě.
Ty šaty - to byl můj pokus inspirovaný tebou :agree:

PříspěvekNapsal: 25 črc 2015, 15:29 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Díky Mimi,
vystihla jsi přesně to, co jsem to měla v úmyslu - dojít konečně domů a splatit všechny dluhy v životě.
Ty šaty - to byl můj pokus inspirovaný tebou :agree:

Terezo, tak to jsem ráda. :agree:
A popis šatů i těch dalších se ti moc povedl. Vždyť víš, že já mám na šatičky slabost. :lol: :slzici:

PříspěvekNapsal: 25 črc 2015, 21:29 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza, Dauphine mi v SMS nakázala aby som ti povedala
že sa jej záver tvojej fikcie veľmi páčil.
(Bodaj by nie, keď tam bolo viacero zmienok o veľkomožnom pánovi Rescatorovi :mask: )

Už ti nestihla napísať komentár, pretože nám odplávala na 3 mesačnú brigádu :sailor: a na tej lodi zatiaľ nemá internet.

No ako vravela, aspoň bude mať vo voľnom čase na lodi bez internetu viacej času na písanie fikcíí. :mrgreen: :mrgreen:

PS: myslím že záver fikcie si napísala veľmi rafinovane, tak že si tam každá z nás našla niečo špaciálne na ochkanie. :ach:
jedným slovom už nás máš prečítané. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 25 črc 2015, 21:38 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
Tereza, Dauphine mi v SMS nakázala aby som ti povedala
že sa jej záver tvojej fikcie veľmi páčil.
(Bodaj by nie, keď tam bolo viacero zmienok o veľkomožnom pánovi Rescatorovi :mask: )

Pokud je možné, vyřiď, že děkuji. Na jaké že je lodi? Nejmenuje se náhodou Mořský orel? A jaké je jméno kapitána :mask: ?

PříspěvekNapsal: 28 črc 2015, 10:38 
Moderator
Moderator

To je tak silné téma, Terezo... zatím se povedlo jen Moiře rozbrečet mě se svou fikcí o Honorině, teď už si můžeš připsat také bod. :applaus: (Dva blicí smajlíky a žádný plačící?? ... To je teda výběr!)

Přemýšlela jsem o Joffreyovi, jestli by se v reálu skutečně tak zachoval. Tak empaticky, velkoryse a citlivě. V knihách takový sice občas bývá, ale až na výjimky mi připadá, že lehce přehrává. Ví, že se to od něj očekává a chce možná trochu Angeliku dojmout. protože kdyby takový byl doopravdy, činila by se mu mnohá rozhodnutí mnohem hůř. Mnohokrát se musel rozhodnout buď - anebo, rozhodnout o životě a smrti někoho jiného. To musí člověka nutně otupit.

"Se kterou děvkou jsem byl, když ona..."

To mi nejdřív připadalo jako příliš velká sebereflexe, dokonce i na pana Dokonalého, který se dokázal ze všeho otřepat, protože "osud nám jen málokdy způsobí tolik zla, kolik by mohl."
Ale když jsem přemýšlela, o čem by vlastně měl být ten poslední díl, když už budou všechny bitvy vybojovány, tak se to vlastně nabízí - vrátit se k nevyřešeným věcem z minulosti. A kdoví, jestli by Joffreye nepostihla stejná sentimentalita jako Molinese, který prohlásil, že si "na sklonku života občas dovolí nějakou bláhovost."
To je jen malé zamyšlení, ke kterému mě závěr fikce inspiroval, budu ráda, když mi i ostatní napíší svůj názor na sentimentalitu pana Dokonalého. :trubadur:

PříspěvekNapsal: 28 črc 2015, 15:33 
Vévodové
Vévodové

dasha píše:

To mi nejdřív připadalo jako příliš velká sebereflexe, dokonce i na pana Dokonalého, který se dokázal ze všeho otřepat, protože "osud nám jen málokdy způsobí tolik zla, kolik by mohl."
Ale když jsem přemýšlela, o čem by vlastně měl být ten poslední díl, když už budou všechny bitvy vybojovány, tak se to vlastně nabízí - vrátit se k nevyřešeným věcem z minulosti. A kdoví, jestli by Joffreye nepostihla stejná sentimentalita jako Molinese, který prohlásil, že si "na sklonku života občas dovolí nějakou bláhovost."
To je jen malé zamyšlení, ke kterému mě závěr fikce inspiroval, budu ráda, když mi i ostatní napíší svůj názor na sentimentalitu pana Dokonalého. :trubadur:

Jsem ráda, jestli se Ti závěr líbil. Celým příběhem jsem chtěla pobavit a závěrem trochu překvapit. Tak se mi to u Tebe možná povedlo - myslím to rozbrečení, i když až tak dalece jsem určitě nechtěla zajít :D .

Když mi bylo třicet, muži kolem mě nebrečeli. Je mi ...sát, a jim občas ukápne slzička. Nevím, jestli se tomu dá vždy říkat sentiment,možná ale najednou vidí, co je na této Zemi to důležité, co jsme dříve brali jako samozřejmost - přátelé, děti a máme-li to štěstí, je s námi životní partner.Proto jsem tu sázku posunula k rozlousknutí až za 29 let, proto to první léto v Toulouse po návratu do Francie,, proto jsem pana Dokonalého potrápila starostmi o dcery, proto pozval staré známé, kteří ho od "upálení" neviděli. S Angelikou se vlastně také rozhodl řešit zatím neřešené naprosto neplánovaně v jednom okamžiku kvůli jejím snům - teď, nebo nikdy. Já jsem ho prostě chtěla opravdu dostat alespoň jedinkrát na kolena. :agree: :evil: A kdo jiný by to za mě měl udělat než Angelika?
Byl to přece trubadúr :trubadur: , tak vidět,jak se taková ženská trápí, to mu možná nebylo příjemné.
Vlastně za ten závěr může Moirra, pořád jsem čekala, jak bude Angelika reagovat, až se dozví, že J.P. vyzvídal u policajta. Tak jsem napsala alternativní závěr, kdy mu o minulosti řekne sama a on musí polykat pěkně hořké kapky, protože slyšet to od ní je něco jiného než od Desgreze.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 96 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]