Právě je 18 zář 2019, 03:37

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Joffrey de Peyrac
PříspěvekNapsal: 06 dub 2015, 18:11 
Královská rodina
Královská rodina

Pro mě byl Joffrey vždycky lev. Ani jsem o tom nepřemýšlela. Prostě na něho to sedí. Třeba mě napadá ten přirozený a uznávaný vůdce v Americe. Ale samozřejmě i v jiných životních obdobích.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 06 dub 2015, 18:42 
Rytíři
Rytíři

Áno, Leva mám mám hneď vedľa ( a hlavne ho mám, ach jaj, doma :king: ),resp. osciluje to v mojich predstavách medzi jedným a druhým znamením :) V každom prípade k Angelike ako ku Strelcovi by sa viac hodil Lev ako Býk...

PříspěvekNapsal: 06 dub 2015, 21:46 
Vévodové
Vévodové

podľa kníh,

v 2 . dieli str. 355 veštba u Susedy: Nadovšetko oheň, všetko ovláda oheň. Ten oheň je čudný. Spaľuje vám život až do samého konca... Bude vás milovať kráľ, ale vy nie jeho, pre ten oheň ho nebudete milovať....

a hoci býk je silné znamenie, je to zemské, lev je ohňové, presne ten oheň o ktorom píše pani AG, tak ja sa prikláňam k levovi (a nepochybne, keďže Angelika je strelec - ako pani AG, tak Joffrey bude - lev ako jej mažel , ale o tom sa už písalo) a predpokladám, že pani AG vykreslila hodne charakter svojho manžela

PříspěvekNapsal: 06 dub 2015, 22:58 
Site Admin
Site Admin

Lev s ascendentem v býku by snad mohl uspokojit všechny teorie. ;)

PříspěvekNapsal: 06 dub 2015, 23:12 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

fenix píše:
Krásny večer, poučte prosím nováčika, riešilo sa tu niekde znamenie horoskopu Pána Dokonalého ?
Ano, řešilo v tématu ve Volné diskuzi zde: http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=7&t=195
fenix píše:
Pokiaľ teda sedí 23.8, tak to už je Panna
Ne, není. V roce 1903, kdy se Serge narodil, bylo Slunce dne 23.8. stále ještě ve znamení LVA. Do znamení Panny přešlo až 24.8.1903 ve 08:42 h Greenwichského středního času.
A protože se narodil v Persii, tak i kdyby se narodil třeba 24.8. v 10 h na tom samém místě, tak by byl ještě pořád ve znamení lva, protože v Anglii bylo teprve o nějakých 5-6 hodin méně.

PříspěvekNapsal: 16 led 2016, 23:02 
Královská rodina
Královská rodina

Koho by zaujímalo aká dlhá bola Peyracova chodba z lesíka Vincennes a tiež odkiaľ sa po úteku z loďky
musel vracať naspäť do Paríža a kadiaľ išiel, akú vzdialenosť prešiel, na toto všetko pozná odpoveď iba
nová veda: mapologická Desgrezologia: :scientist:

Prosím prečítajte si:

viewtopic.php?f=6&t=622

PříspěvekNapsal: 02 srp 2016, 03:42 
Rytíři
Rytíři

Tak mě při pročítání "Angelika a její láska" napadlo, proč se Joffrey po tom, co se dozvěděl od Mulaje Ismaila o Angeličina údajné smrti v poušti a po opuštění Středomoří, nepokusil z Francie nějak dostat k sobě i Florimonda? Koneckonců, za takové situace by Florimond neměl v podstatě nikoho, kdo by se o něho postaral. Pravda, asi by to pro něho bylo poněkud komplikovanější zjistit, kde se nachází a pak ho z Francie dostat, ale koneckonců v některém díle bylo zmíněno, že má ve Francii pořád přinejmenším obchodní partnery. Ono by to nějak určitě šlo. Je zvláštní, že nechtěl získat i svého prvorozeného syna, když s Cantoem mířil do Karibiku a pak pro sebe získal v Americe i zem. Také mě nedávno napadlo, jak by asi vypadalo setkání Joffrey a Phillippa? Tedy až poté, co si vzal Angeliku, samozřejmě. Bylo vůbec někdy zmíněno, zda Phillippe věděl, kdo je otcem Florimonda a Cantora?

PříspěvekNapsal: 02 srp 2016, 09:51 
Markýzové
Markýzové

Clara píše:
Také mě nedávno napadlo, jak by asi vypadalo setkání Joffrey a Phillippa? Tedy až poté, co si vzal Angeliku, samozřejmě. Bylo vůbec někdy zmíněno, zda Phillippe věděl, kdo je otcem Florimonda a Cantora?

Podľa mňa Phillippe vôbec Angelikinu minulosť a veci týkajúce sa Florimonda a Cantora absolútne neriešil. Z dnešného hľadiska to príde dosť zvláštne ... ako Phillippe je z hľadiska vývoja príbehu dôležitá postava a zaujímavá osobnosť ale ktorá z nás tu by sa za neho vydala ? :?

PříspěvekNapsal: 09 srp 2016, 00:36 
Královská rodina
Královská rodina

Clara píše:
Tak mě při pročítání "Angelika a její láska" napadlo, proč se Joffrey po tom, co se dozvěděl od Mulaje Ismaila o Angeličina údajné smrti v poušti a po opuštění Středomoří, nepokusil z Francie nějak dostat k sobě i Florimonda? Koneckonců, za takové situace by Florimond neměl v podstatě nikoho, kdo by se o něho postaral. Pravda, asi by to pro něho bylo poněkud komplikovanější zjistit, kde se nachází a pak ho z Francie dostat, ale koneckonců v některém díle bylo zmíněno, že má ve Francii pořád přinejmenším obchodní partnery. Ono by to nějak určitě šlo. Je zvláštní, že nechtěl získat i svého prvorozeného syna, když s Cantoem mířil do Karibiku a pak pro sebe získal v Americe i zem.

No toto tu sme už neraz rozoberali ..... je to skutočne veľmi zvláštne... :roll: :roll:

A zvláštne je aj to, že prečo tak dlho trvalo, po tom čo sa Florimond napokon sám dostal do Ameriky a stretol sa s otcom,
kým sa Rescator, ak vôbec, vybral zistiť čo sa vlastne stalo z Angelikou.

Naposledy upravil moirra dne 09 srp 2016, 09:42, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 09 srp 2016, 02:07 
Rytíři
Rytíři

Citace:
No toto tu sme už neraz rozoberali ..... je to skutočne veľmi zvláštne... :roll: :roll:

A tzvášne je aj to, že prečo tak dlho trvalo, po tom čo sa Florimond napokon sám dostal do Ameriky a stretol sa s otcom,
kým sa Rescator, ak vôbec, vybral zistiť čo sa vlastne stalo z Angelikou.

Mám takový pocit, že to asi prostě budu muset brát jako nelogičtnost a chybu v ději. Ale vzhledem jak komplikovaný a na postavy bohatý a příběhově různorodý román to je, si myslím, že si Angelika zaslouží, takové menší přivření oči. Protože jinak už nic jiného fakt nedává smysl. Koneckonců, dneska máme seriály dějově a postavově mnohem chudší a jednodušší a stejně tam tvůrci jsou schopní nasekat neskutečné kiksy v kontinuitě. :mrgreen:

To s tím Florimondem taky nedává smysl. Když nad tím tak přemýšlím, tak mám fakt pocit, že jsem vaši diskuzi na toto déma na fóru už četla. Teda, předtím než jsem se sama přidala. :D

PříspěvekNapsal: 09 srp 2016, 17:00 
Rytíři
Rytíři

Tak mě ještě tak napadlo, ohledně té královy milosti, a toho že chtěl Joffreye po zbytek života držet ve vězení...

Pěkná milost, jen co je pravda, po zbytek života nevinného člověka věznit a nechat žít jeho rodinu, za předpokladu, že ta daná rodina byla ještě naživu, v přesvědčení, že je mrtvý. :disagreement:

Je vůbec otázka, jak dlouho by Joffrey v tom vězení vůbec vydržel... při své zdravotním stavu, v tom jakém stavu se nacházel po mučení Aubinem. Víme přece přímo od Joffreye (z jeho pasáží) jak dlouho to trvalo než ho Abd-el-Mešrat uzdravil. A to byl nesmírně talentovaný.

Teď ještě, jaké by to Joffreyovo věznění vypadalo. Bylo by to něco ve stylu Lauzuna a Fouqueta, nebo by ho prostě hodili do nějaké kobky.... Protože pokud by to bylo to druhé, pak si nemyslím, že by byl Joffrey dlouho naživu. Bez ohledu na to, že by dostal milost. Navíc by byl ještě větší mrzák nejspíš. To by pro něho byla příšerná existence. Ještě štěstí, že se mu podařilo utéct. :)

PříspěvekNapsal: 09 srp 2016, 21:27 
Královská rodina
Královská rodina

Súhlasím. :agree: Ešte že sa mu podarilo utiecť. :ok:

PříspěvekNapsal: 04 zář 2016, 11:59 
Rytíři
Rytíři

Čo mne na Jofreyovi jedine vadí je to ,že mal možnost svojích synov zobrat skôr Angelike a poslat ich do bezpečia na dobré školy alebo sám ich učit aj niečomu na vyše čo šlachtické deti v tú dobu ešte nevedeli Biologiu , Fyziku , Chemiu , elektrotechniku .Čo ja viem kedže bol Jofrey aj v Azii tak trebars Azijským bojovým umeniam aj jazykom.A čomu sa čudujem ,že Jofrey ked bol tak všestrane vzdelaný tak si svoje lode mohol dat postavit s nových materialov alebo vymysliet technické vymoženosti do nich .Všetky europske jazyky , americke jazyky (indianske ) A ešte sa chcem spýtat zostali Jofrey a Angelika v poslednej knihe spolu ? Alebo sa rozišli ?A ešte k vzdelaniu podľa mňa by Florimondovi ani Cantorovi nezaškodilo manualne všestrane vzdelanie ( murárstvo , stolarstvo, rezbárstvo amnohé dalšie )

PříspěvekNapsal: 04 zář 2016, 14:51 
Vévodové
Vévodové

suhana@azet.sk píše:
A ešte sa chcem spýtat zostali Jofrey a Angelika v poslednej knihe spolu ? Alebo sa rozišli ?A ešte k vzdelaniu podľa mňa by Florimondovi ani Cantorovi nezaškodilo manualne všestrane vzdelanie ( murárstvo , stolarstvo, rezbárstvo amnohé dalšie )

odporúčam prečítať, všetky od 7. dielu po 14. diel.. ....
áno, Angelikinou životnou láskou bol Joffrey, po tom všetkom čo prežili a prekonali, odlúčenia, zima vo Wapassou, Quebec, narodenie dvojičiek a všetko ostatné, myslím, že im iné nezostávalo len zostať spolu , lebo si boli súdení...
nemohli by už žiť bez seba, to čo po rokoch našli, tú ozajstnú lásku, čo odpúšťa, prekonáva a je večná...
tí dvaja boli šľachtici a žili naspäť u Dvora, vo Versailles... Florimond bol dedič, prepral otcove tituly a bol ako dedič aj braný u Ľudovíta XIV.
možno aj mali základné manuálne vzdelanie, ale podľa mňa by im to bolo úplne nanič, žili na dvore, boli vychovávaní na šľachtický spôsob života s tým, že preberú otcov majetok (teda aspoň FLorimond)

PříspěvekNapsal: 04 zář 2016, 15:53 
Královská rodina
Královská rodina

suhana@azet.sk píše:
....alebo sám ich učit aj niečomu na vyše čo šlachtické deti v tú dobu ešte nevedeli Biologiu , Fyziku , Chemiu , elektrotechniku .Čo ja viem kedže bol Jofrey aj v Azii tak trebars Azijským bojovým umeniam aj jazykom.A čomu sa čudujem ,že Jofrey ked bol tak všestrane vzdelaný tak si svoje lode mohol dat postavit s nových materialov alebo vymysliet technické vymoženosti do nich .Všetky europske jazyky , americke jazyky (indianske )....

Pro postavu hraběte mám velkou slabost, ale nevím, jestli toto všechno zvládal a zvládnout mohl. Jeho den by musel mít alespoň 48 hodin. A i tak...kdy by potom vzal čas na všechny ty krásky ve svém životě? :D

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 176 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]