Právě je 23 črc 2019, 14:36

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

Katarína si balí veci a odchadza z Toulouse. Kam ju mám poslat?
Rusko 38%  38%  [ 3 ]
Anglicko 0%  0%  [ 0 ]
India (Persia) 25%  25%  [ 2 ]
Turecko - Istanbul 13%  13%  [ 1 ]
Paríž a Versailles 13%  13%  [ 1 ]
Čechy - Praha 0%  0%  [ 0 ]
Madagaskar 13%  13%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
PříspěvekNapsal: 01 črc 2018, 15:20 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Tohle bylo realistické vypávění o aristokratickém manželství, které vzniklo z pragmatických důvodů. Pan hrabě splnil svou povinnost. Jestli jsem to dobře pochopila, tak i další noci nechával Katarínu samotnou.

No vďaka Liselotte z Pfalzu zvanej oficiálne Alžbeta Šarlota Falcká, a jej rozsiahlej zachovanej korešpondencie,
sme sa dozvedeli ako to môže pri takých aranžovaných manželstvách vyzerať. a aj to že nejedno manželstvo toho času veru vyzeralo oveľa horšie ako to za ktoré sa Katarína ľutovala.

perličkou z histórie zostáva že jej manžel, Monsieur, kráľov brat, si pred pohlavným aktom s predstaviteľkami nežného pohlavia, s ktorými zrejme spával iba keď mal plodiť potomkov omotával svoj pohlavný úd ružencom! :slzici:
Liselotta po jeho smrti, bez toho aby si ich prečítala, spálila dopisy od jeho milencov, aby sa nedostali cudzím ľuďom do rúk.

No jedno mala Liselotta (ktorá bola podľa pani Sevigne ale aj podľa Madame de la Fayette a mnohých ďalších inteligentná, duchaplná a mala skvelý humor, o čom sa môžeme dodnes presvedčiť čítaním jej korešpondencie) s Katarínou :katarina: spoločné:

Nedostatok krásy. Sama o sebe hovorí že sa veľmi zriedka na seba pozerá do zrkadla, pretože po celý svoj život bola viac či menej škaredá, a sama opisuje svoju tvár ako: "Bärenkatzenaffengesicht" čo je zasa jedno zo šialených nemeckých zložených slov v preklade medveďo-mačkovito-opičia tvár. :mrgreen:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 01 črc 2018, 15:36 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, Liselotte byla žena vtipná a realistická. Přijala věci takové, jaké byly. Někde jsem četla, že po splnění povinností, zůstali s manželem přátelé a celkem dobře spolu vycházeli. :agree:

PříspěvekNapsal: 01 črc 2018, 16:41 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Moirro, Liselotte byla žena vtipná a realistická. Přijala věci takové, jaké byly. Někde jsem četla, že po splnění povinností, zůstali s manželem přátelé a celkem dobře spolu vycházeli. :agree:

Určitú dobu vskutku spolu dobre vychádzali. kým proti nej nezačali v plnej zbroji intrigovať priatelia a milenci Monsieura,
ktorí sa obávali ktoviečoho, a spravili jej zo života peklo. Dosť dlhú dobu si udržala kráľovú priazeň (ako priateľka),
ktorú však neskoršie znovu stratila pretože sa nezniesla s Maintenonkou.

Tiež smutnú pozíciu v aranžovanom manželstve mala samotná kráľovná, ktorá vraj bola v skutočnosti oveľa škaredšia
ako na portrétoch a vraj aj akosi zdegenerovaná (preto vraj bola taká malá), ako to často býva v rodinách kde sa neustále brali pokrvní príbuzní.

Jedným slovom, manželstvá z lásky, hlavne medzi šľachticmi, boli v 17 storočí absolutná vzácnosť. ;)

Veď aj Joffrey vraví Villedavrayovi že mal v tomto ohľade obrovské šťastie.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2018, 16:58 
Královská rodina
Královská rodina

Manželství spíše z rozumu byla uzavíráná ještě v době před druhou sv. válkou celkem běžně. Hlavně mezi bohatými.
Joffrey sám nepočítal s tím, jaké city v něm jeho žena probudí. :disagreement:

PříspěvekNapsal: 01 črc 2018, 18:30 
Vévodové
Vévodové

Ado, toto pokračování se Ti moc povedlo. Ani jeden z hlavních aktérů nepřekročil svůj stín, žádné šokující překvapení se nekonalo - a to je dobře. I kdyby mi moje fantazie jela na více než plné obrátky, Ti dva prostě z mého pohledu nemají šanci na jiný společný život než formální. Kataríně prostě chybí sex-appeal, s tím se nedá nic dělat.
Záhadou pro mě je, co bude dál, když je dítě na cestě. Jsem moc zvědavá na další pokračování.

PříspěvekNapsal: 01 črc 2018, 19:23 
Královská rodina
Královská rodina

Nejprve reakce na diskusi:
moirra píše:
mimi píše:

Určitú dobu vskutku spolu dobre vychádzali. kým proti nej nezačali v plnej zbroji intrigovať priatelia a milenci Monsieura,
ktorí sa obávali ktoviečoho, a spravili jej zo života peklo. Dosť dlhú dobu si udržala kráľovú priazeň (ako priateľka),
ktorú však neskoršie znovu stratila pretože sa nezniesla s Maintenonkou.

V tomto směru popisuje vztah Liselotte a jejího manžela Benzoni v "Čase travičů". Když hlavní hrdinka přichází do Palais Royal, tak to je tam plné harmonie a přátelství, v druhém díle už je Liselotte pomalu a jistě odstřihována ode dvora - Benzoni jako strůjce intrik předkládá Maintenonovou a rytíře de Lorraine.

K samotné fikci:
ada1987 píše:
co sa týka opisov milostnych scen, tak tie neovladam, tak budte prosim zhovievave. :writer: Táto kapitola sa rodila naozaj tazko. :oops:

A já bych řekla, že jsi to napsala velmi dobře. A i když se kapitola psala s obtížemi, na výsledku to není vůbec znát!

mimi píše:
Tohle bylo realistické vyprávění o aristokratickém manželství, které vzniklo z pragmatických důvodů.

Souhlasím s Mimi. Katarína i Joffrey si rozumí intelektuálně, respektují jeden druhého, ale láska a vášeň v manželství (minimálně z jeho strany) chybí... Trochu je mi to líto, já bych Kataríně přála prožít oboustrannou hlubokou lásku, ale holt to asi nebude ze strany pana hraběte de Peyrac :| .

Sakra, Ado, že Ty jí nedopřeješ ani trochu vzájemných něžností po splnění povinnosti! :disagreement: ;) Vždyť je naprosto jasné, že ona Peyraca ráda má a že po tom touží! :evil: A z Joffreyových rozpaků po první společné noci mi vyplynulo, že on sám se kvůli tomu cítil provinile. To ho Katarína opravdu tak moc odpuzuje??

Ve mně tahle kapitola vyvolala spoustu otázek stran jejich vzájemného vztahu, ale i s ohledem na Angeliku:

Neprobudily v Kataríně Joffreyovy zkušené dotyky tu správnou odezvu, aby se odvázala a při příští návštěvě ho příjemně překvapila? Předpokládám, že takový milenec jako on by dokázal zapálit plameny lásky v kterékoli ženě, vlastní manželku nevyjímaje? (V textu se navíc objevuje slovní spojení "vášnivé noci", které mi dává jistou naději. To byli oba tak sešněrovaní tím, že se MUSELI vzít, že i když si v noci užívali, přes den se chovali, jako kdyby se nechumelilo?)

Líbilo by se mi širší rozpracování toho, jak by si k sobě po nočních návštěvách hledali cestu - překonávání trapného mlčení, hledání témat ke konverzaci, … koneckonců vždy mohou skončit u vědy ;) .

Zdálo se mi, že těhotenství oba vítají...

Když sňatek byl naplněn a zřejmě bude završen i narozením dědice, z jakých důvodů nakonec manželé požádají o anulaci? Nehodláš doufám nechat Katarínu potratit?! :shock:

Jak to bude s "druhou manželkou"? Předpokládám, že časově se nacházíme "před" Angelikou??

A mohla bych pokračovat dalšími a dalšími otázkami, ale kdybys na všechny odpovídala, nestíhala bys psát dál a já předpokládám, že další dějový vývoj už máš v hlavě ;) .

PříspěvekNapsal: 01 črc 2018, 20:08 
Markýzové
Markýzové

penelopaW-nie potratit ju nenecham, :disagreement: to by som jej neurobila!! :disagreement:
ohladom "vasnivych noci"- to som nechcela prilis rozpisovat, kedze ako som spomenula, co sa tyka opisu milostnych scen, tie mi nejdu, bola som rada, ze som "zlepila" toto. :writer: :writer:
Katarine ako panne bolo trapne rozoberat ich spolocne noci a ked sa J. k nicom nemal... :roll:
Samozrejme, ze tehotenstvo obaja uvitali, :applaus: ved to bola ich POVINNOST!! :slzici:
Nachadzame sa v obdobi pred Angelikou, takze sa nechajte prekvapit, ako to poriesim. :ok:

p.s. anulacia nebude, ani rozvod (neviem, ci v tych casoch take nieco medzi slachtou existovalo(
p.s.2 nezabudnite na moju "zalubu" ve špatnych koncech :disagreement: takze ziadny happy-end! :katarina: musí prist predsa Angelika, ked ideme podla knihy. :eyes:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 12:48 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
Samozrejme, ze tehotenstvo obaja uvitali, :applaus: ved to bola ich POVINNOST!! :slzici:

Ale to neznamená, že neměli radost, že do domu přijde dítě ;) . I z povinnosti naplnit manželství může vzejít vzájemná radost ;) .

ada1987 píše:
penelopaW-nie potratit ju nenecham, :disagreement: to by som jej neurobila!! :disagreement:

Ufff. Ovšem další úvahy už mi nedávají příliš nadějí, ale možná to vidím moc černě...

ada1987 píše:
p.s. anulacia nebude, ani rozvod (neviem, ci v tych casoch take nieco medzi slachtou existovalo

Velmi matně si vybavuji z dějepisu (půjdu vrátit všechny své tři diplomy z historie), že rozvody byly povoleny papežským stolcem jen na nejvyšší, tzn. královské úrovni, a jen za hodně složitých podmínek. V Anglii si kvůli tomu raději vytvořili vlastní náboženství :mrgreen: . U šlechty mohla fungovat rozluka (tzn. odloučení manželů "od stolu a lože"), nepohodlná manželka se mohla uklidit do kláštera, ale další sňatek nebyl možný. Manžel však mohl legitimizovat potomky vzešlé z mileneckých svazků.

Ovšem pokud se Katarína nebo Joffrey znají s papežem, tak mohou dostat výjimku ;) .

ada1987 píše:
Nachadzame sa v obdobi pred Angelikou, takze sa nechajte prekvapit, ako to poriesim. :ok:

p.s.2 nezabudnite na moju "zalubu" ve špatnych koncech :disagreement: takze ziadny happy-end! :katarina: musí prist predsa Angelika, ked ideme podla knihy. :eyes:

Doufám, že nehodláš Katarínu odpravit? Protože jiný konec manželství než smrt mne nenapadá :o . A pokud to vezme tento směr, pak doufám, že půjde o smrt domnělou!

...ovšem pak by Angeličino manželství nebylo legitimní, kdyby Katka byla pořád naživu... Nooo, působíš mi v hlavě pěkný zmatek, to jsem zvědavá, jak se to vyřeší! :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 13:03 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, píšeš, že nemáš ráda dobré konce. Neodvażuji se napsat, jaký konec mě napadá. :disagreement:
Jsem napnutá, jakto vyřešíš. :?: :katarina: :writer:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 16:39 
Markýzové
Markýzové

PenelopaW píše:
Velmi matně si vybavuji z dějepisu (půjdu vrátit všechny své tři diplomy z historie), že rozvody byly povoleny papežským stolcem jen na nejvyšší, tzn. královské úrovni, a jen za hodně složitých podmínek. V Anglii si kvůli tomu raději vytvořili vlastní náboženství :mrgreen: . U šlechty mohla fungovat rozluka (tzn. odloučení manželů "od stolu a lože"), nepohodlná manželka se mohla uklidit do kláštera, ale další sňatek nebyl možný. Manžel však mohl legitimizovat potomky vzešlé z mileneckých svazků.

-vracat nic nemusis, o tejto moznosti viem, ale toto nebude ten pripad

-a ani J. ani K. sa s papezom nepoznaju.

nechajte sa prekvapit. :ok: :writer: :writer:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 17:26 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
.......ale toto nebude ten pripad

-a ani J. ani K. sa s papezom nepoznaju.

nechajte sa prekvapit. :ok: :writer: :writer:

"Ak existujú dve možnosti, vy vynájdete tretiu" povedal raz pápež Joffreovi ...

obaja páni ani vo sne netušili že príde Katarína :katarina: a vynájde možnosť štvrtú ........a možno aj piatu a šiestu .... 8)

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 18:43 
Markýzové
Markýzové

moirra-pravda! :tongue: :D Na Katarinu nikto nema. :katarina: Ani J. s arcibiskupom. :slzici: :slzici:

mimi-ako si na tom s pokrackom? :writer: môzem v najblizsom case nieco ocakavat? :writer: alebo skôr pride na svet buduci toulousky grof? :?:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 18:53 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
alebo skôr pride na svet buduci toulousky grof? :?:

Ó, neplánovaný spoiler! Katarína čeká kluka! :ok:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 19:02 
Markýzové
Markýzové

PenelopaW píše:
ada1987 píše:
alebo skôr pride na svet buduci toulousky grof? :?:

Ó, neplánovaný spoiler! Katarína čeká kluka! :ok:

penelopaW-vtedy este ultrazvuk neexistoval. :D Ale mas pravdu! :ok: a je to vonku! :applaus: :applaus:

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 19:14 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
moirra-pravda! :tongue: :D Na Katarinu nikto nema. :katarina: Ani J. s arcibiskupom. :slzici: :slzici:

mimi-ako si na tom s pokrackom? :writer: môzem v najblizsom case nieco ocakavat? :writer: alebo skôr pride na svet buduci toulousky grof? :?:

Ado, na pokračování o Kataríně a Pierrovi bych ráda pracovala během tohoto prodlouženého víkendu. Snad se k tomu dostanu, ale zatím to mám ještě jenom v hlavě.
Tvoje vyprávění očekávám s napětím a myslím, že nejen já. :writer: :katarina:

P.S. Takže to bude malý pan hrabě.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]