Právě je 06 pro 2019, 06:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Další

Katarína si balí veci a odchadza z Toulouse. Kam ju mám poslat?
Rusko 38%  38%  [ 3 ]
Anglicko 0%  0%  [ 0 ]
India (Persia) 25%  25%  [ 2 ]
Turecko - Istanbul 13%  13%  [ 1 ]
Paríž a Versailles 13%  13%  [ 1 ]
Čechy - Praha 0%  0%  [ 0 ]
Madagaskar 13%  13%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 8
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Prvá manželka
PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 19:38 
Markýzové
Markýzové

:writer: ale vynara sa otazka, co sa stalo s babatkom, ked je dedicom "Angelikin" Florimond? :?:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 03 črc 2018, 20:58 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
:writer: ale vynara sa otazka, co sa stalo s babatkom, ked je dedicom "Angelikin" Florimond? :?:

To přece záleží na tom, co se stane s Kataríniným a Joffreyovým manželstvím ;) .

Třeba se Katarína zahledí jinde, a pak se zjistí, že celý jejich svazek byl kvůli písařově chybě neplatný, a tak jí dá Peyrac volnost a synovi připíše nějaké majetky, které pak :katarina: nabídne králi za Joffreyův život :) .

Já prostě moc moc moc chci nejen potkat Desgreze :desgrez: :ach: , ale taky štěstí v lásce pro Katarínu! To první se mi asi jen tak nezadaří, ale dopřejte mi sakra aspoň to druhé :mrgreen: . Nechcete pak s Mimi nějak spojit příběhy a vložit do Kataríniných osudů Pierra? Ten je mi sympatický ;) .

PříspěvekNapsal: 04 črc 2018, 19:54 
Markýzové
Markýzové

anketa, damy!! :writer: Cez vikend pridam dalsiu kapitolu. Chcete si precitat o narodeni buduceho toulouskeho grofa alebo o prichode Katariny do Ruska? :katarina:

PříspěvekNapsal: 04 črc 2018, 19:56 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
anketa, damy!! :writer: Cez vikend pridam dalsiu kapitolu. Chcete si precitat o narodeni buduceho toulouskeho grofa alebo o prichode Katariny do Ruska? :katarina:

Já si chci přečíst obojí :roll: .

PříspěvekNapsal: 04 črc 2018, 20:14 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
ada1987 píše:

Přidávám se, já také. Obojí je napínavé. :?:

PříspěvekNapsal: 04 črc 2018, 20:26 
Markýzové
Markýzové

mimi píše:
PenelopaW píše:
ada1987 píše:

Přidávám se, já také. Obojí je napínavé. :?:

a ktore ako prve? :writer: :writer: jedno pokracko bude cez vikend a druhe buduci tyzden. :writer: :writer: :katarina: :katarina: :tongue:

p.s. mimi, ty tiez. nech tu nie som s Katkou sama. :katarina: tiez som zvedava na Pierra.

PříspěvekNapsal: 04 črc 2018, 21:10 
Královská rodina
Královská rodina

Pokud se mám tedy rozhodnout, tak s těžkým srdcem volím varianta Katarína + Joffrey = děťátko :) .

A přidávám se k výzvě na Mimi - už se mi po Pierrovi stýská a chci se dočíst, jak Kataríně vytřel zrak, když přijela do Vídně a už na ni před Hofburgem čekal ;) .

PříspěvekNapsal: 04 črc 2018, 21:23 
Královská rodina
Královská rodina

Přidávám se k Penelopě. Volím stejnou variantu. :ach: :katarina: :writer:

Doufám, že něco napíšu. Pierre, ale před Hofburgem asi hned nebude. Chci dát Kataríně trochu možnost udělat si inventuru v sobě samé a i s rodinou. :disagreement:
Nějaké překvapení jí ale Pierre ještě připraví. :agree:

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 17:07 
Markýzové
Markýzové

a mame tu pokracovanie :writer: :writer: narodi sa maly grof a... :prayer: ako skonci Joffreyov vztah s Katarinou? :katarina:
Viem, ze Joffrey by sa takto nespraval, ale co uz :tongue:

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 19:46 
Královská rodina
Královská rodina

Po týdnu, kdy jsme v rodině prožívali smutné události a rozloučili jsme se s blízkou osobou, přijedu domů, uvařím si kávu, vlezu tady a - takový konec Kataríny.
V tomto posledním týdnu jsem snad stokrát slyšela - takový je život, patří k němu i smrt. Podvědomí se sice brání, ale to je asi tak všechno, co s tím můžeme udělat.
Tak nějak jsem sice tušila, že jediná šance, jak legálně ukončit vztah s Katarínou, je nechat ji zemřít, ale věřím, že se dočkám nějakého spin-offu.
Jen toho Cantora nemůžu skousnout. Nějak nevěřím, že by dal J.de P. v dalším manželství druhorozenému synovi stejné sméno. Ale geniání pan Svěrák to v Obecné škole také udělal, tak proč nakonec ne. Dokonce i já mám křestní jméno po sestře mé maminky, které zemřela ve čtyřech letech.

Konec s pesimistickými řečmi, jdu na fotbal a na pivo.

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 20:04 
Královská rodina
Královská rodina

Ada napsala poslední vyprávění První manželky tak, jak jsem tušila. Nebyla jsem jediná, Tereza píše to samé ve svém příspěvku. Název sám nabízel jen dvě řešení, anulování manželství z důvodu nenaplnění, nebo tuto možnost.
Také mě překvapilo jméno chlapečka, které je stejné jako jméno druhého syna s Angelikou. Ale Angelika v Americe sama navrhla jméno Charles-Henri po zabitém synovi pro první miminko, které se narodilo po přistání. Takže proč ne.

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 20:27 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
a mame tu pokracovanie :writer: :writer: narodi sa maly grof a... :prayer: ako skonci Joffreyov vztah s Katarinou? :katarina:
Viem, ze Joffrey by sa takto nespraval, ale co uz :tongue:

Nu, prokaučovala jsem už možnost reagovat jako první - příspěvek jsem četla ve vlaku cestou z výletu, protože už jsem byla fakt nedočkavá, ale kolísavé jizerskohorské připojení mi neumožnilo se rozepsat.

Moje první reakce byla: Tyyyy jo! Ada je hustááá!!!

Ovšem pak přišel odstup a druhá reakce: WTF?!?! :disagreement: :disagreement: :disagreement: To jako vážně?! :disagreement: :disagreement: :disagreement:

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 20:28 
Královská rodina
Královská rodina

Jméno Cantor mne taky zaujalo, též bych netipovala, že by tak Joffrey pojmenoval i druhé vlastní dítě. Ale to byl jen detail. Pěkně napsáno, jen ten obsah mi nevoní...

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 20:40 
Markýzové
Markýzové

Tereza- to mi je luto, ale je to pravda, ze taky je zivot a k zivotu patri aj smrt. Niekde som citala taky vtip, ze iba dve veci su v zivote iste-smrt a platenie dani.
Inak prajem vela sil.
-pozeras MS alebo nejaku nejaku sukr. ligu? Ja idem fandit Chorvatom, pretoze ti jedini môzu zastavit Anglicanov s tym ich antifutbalom. Ved na to sa ani neda pozerat. :disagreement: :disagreement:

mimi-co sa tyka mena, pokial si dobre pamatam, tak J. chcel dat prvorodenemu synovi meno Cantor podla nejakeho trubadura, ale kedze sa Florimond narodil pocas kvetinovych slavnosti, tak mu dali ine meno. (dufam, ze som si to dobre zapametala, a ak nie, bite ma jemne(

Uz na zaciatku pisania mojej poviedku PM, som mala dva konce. Prvy- anulacia, ktory som napisala. Toto bola druha moznost. Takze ste si mohli precitat obidve. V tych casoch sa umieralo pri pôrodoch bezne a bolo jedno, ci ide o slachticnu alebo sedliacku. Dokonca aj ked umrelo dieta, mnohi povedali "Pan Boh dal, Pan Boh vzal." Preto mali zeny vela deti, pretoze sa nevedelo, kolko z nich sa dozije dospelosti. vid Maria Terezia.

Nejako som sa rozpisala, vsak! :writer: :writer: :slzici:

Buduci tyzden bude stretnutie Katariny s manzelom. :katarina: :katarina:

PříspěvekNapsal: 07 črc 2018, 22:45 
Site Admin
Site Admin

Já jsem v pohodě (po přečtení). Teda my všechny, protože tu čteme u vína společně s Fantinou a Dashou.
Je nám jasný, že Katarína byla domluvená s arcibiskupem a byla to fingovaná smrt a začátek všeho. Cool!
Nicméně, mě osobně zklamala, že není lepší než Peyrac v tom, že to coby vědkyně (=čarodějnice) nedotáhla k upálení na Place de Greve, které jak víme, dává lidem prostor na druhý život po prohlášení za mrtvé. A ten druhý je pak sakra cool - můžete nudně potápět lodě králi ve sklenici vody jako Rescator nebo odplavat po Volze na Sibiř a udělat ze sebe Katarinu Velikou!

+ zbylé poznámky:
1) "Já to vím, lépe, že umírám..." Katarína poučující Peyraka, že to snad ví líp. Jo, tady se Katarína docela prozradila, že má ještě dost sil.
2) Předchozí epizoda: Z prvního odstavce plyne dost zajímavých informací: a) Katarínu zneužíval otec; b) Katarína měla sex s komornou, c) tím se vysvětluje lékařská prohlídka, jinak by to bylo celkem matoucí
3) První epizoda s Carmencitou: Katarína musela vysvětlit Peyrakovi, že má vytvořit dědice (vzal si ji kvůli tomu, ale zapomněl na to. Obvykle se doporučuje vrátit se tam, kde jste okuláry nechali, takže v tomto smyslu by bylo adekvátní, kdyby se Peyrac vrátil k oltáři a třeba by si vzpomenul, co má dělat).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 435 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 25, 26, 27, 28, 29  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]