Právě je 22 lis 2019, 00:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Vyprávění Dauphine
PříspěvekNapsal: 16 dub 2015, 10:01 
Site Admin
Site Admin

Dauphine, to, že jsi ve Středomoří jako ryba ve vodě, nebo jako Rescator doma, není nic nového. Orientální atmosféra s trochou teatrálního přehánění a dramatičností na jejímž pozadí spolehlivě cítíme vůni koření a šumění moře...
Tentokrát se tam sice vloudilo pár lehce sladce-infantilních momentů, ale uvážíme-li jaké sis vybrala téma, tak jsi to vybalancovala dost slušně (a toho, že neumíš parodii na tyhle sladké jednohubky tak jako umí někdo jiný, není důvod litovat) ;) :twisted:
Ani nevím proč, ale hned na začátku, když vyráželi na výlet, jsem měla dojem směřování tvého vyprávění k nějaké aktivitě, jako skákání do vody z útesu, adrenalinové zážitky s panem Rescatorem. :D Takže jsem uvažovala dost podobným směrem... ;)
Ty mapy celého světa ("aby sis nemusel půjčovat ty moje") byly ideální nápad a vyprávění z Ohňové země naprosto stylové... 8)
Ani fanouškovsky-rochatovské a rescatorovky-sebestředně-okázalé momenty nezklamaly.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 16 dub 2015, 12:15 
Královská rodina
Královská rodina

Haha, Jeanne, díky za objektivní feedback! Jsem ráda, žes mě kvůli jedné sladké fikci úplně neodepsala :mrgreen: :mrgreen: :twisted: a naštěstí mám vzhledem ke svému věku na trochu infantility ještě právo. :D :twisted:

PříspěvekNapsal: 29 dub 2015, 19:45 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

Ách... Strašně moc se mi to líbilo! :ach: :applaus: :applaus:
I když je příběh plný vtipných a humorných momentů :lol: :lol: :lol: , díky skvěle napsaným myšlenkovým pochodům na mě padla mírná melancholie, protože jsem vždycky byla citlivější na vztahy rodič-dítě než na vztahy partnerské :| Řekla bych, že jsi citové rozpoložení vládce moří vystihla velmi zdařile, ne-li přesně :ok: Proto děti máme, abychom se ve svých životech dokázali na chvíli zastavit a vrátit se do vlastního mládí, nebo se přinutili nabrat jiný životní směr... ;) :P :P
Strašně moc se mi líbilo vyprávění Rescatora o Ohňové zemi... skvělý nápad a nádherně napsaný :D

PříspěvekNapsal: 29 dub 2015, 20:33 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
:twisted: a naštěstí mám vzhledem ke svému věku na trochu infantility ještě právo. :D :twisted:

Ja si právo na romantickú infatilitu nedám od nikoho zobrať ani v mojom veku..... :disagreement: som jednoducho nenapraviteľný romantik :ach: (ktorý sa ani nechce dať napraviť) a preto som nad touto fikciou ochkala a vzdychala :ach:

zla a krutosti je už na tejto planéte beztak dosť, ten kto potrebuje choroby vojny zemetrasenia hladomor a ľudí čo si vzájomne spôsobujú neuveriteľné utrpenie nech si zapne správy v televízii... :roll:

PříspěvekNapsal: 29 dub 2015, 20:45 
Správkyně časové osy
Správkyně časové osy

moirra píše:
zla a krutosti je už na tejto planéte beztak dosť, ten kto potrebuje choroby vojny zemetrasenia hladomor a ľudí čo si vzájomne spôsobujú neuveriteľné utrpenie nech si zapne správy v televízii... :roll:
Naprostý souhlas :!: Takže, dámy, jen tak dál, neohlížejte se na svůj věk a dělejte tento svět veselejším a krásnějším :P :P :P :P

PříspěvekNapsal: 29 dub 2015, 21:39 
Královská rodina
Královská rodina

Zabudla som napísať že včera som si zasa čítala krajčíra z Cadizu pred spaním a revala som od smiechu. :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 21 srp 2018, 19:19 
Královská rodina
Královská rodina

Nečetla jsem diskusi, jen Tvé fikce...

…a musím říct, že jsou VÝBORNÉ! Je vidět, že ne nadarmo jsi odbornicí na Rescatora. Nedokážu vystihnout ani zlomek toho, co mne při psaní napadalo, ale pokusím se alespoň o pár bodů:

a) knížky si tolik nepamatuji (při prvním čtení jsem tenhle díl úplně vypustila, loni jsem četla podruhé a všechny dojmy ze setkání Angeliky a R. vytěsnilo vyznání lásky pana policajta), ale při čtení se mi plnila slepá místa
b) úžasně plastický popis prostředí, včetně žhnoucího vedra, pachů a vůní, nejrůznějších komparzových postav
c)parádně ďábelský pan Rescator, který si vychutnává, jak na lidi působí a hýčká si pocit své nedostižnosti
d) Joffreyovy pocity a vzpomínky stran Angeliky, vykreslení jeho motivace k cestě do La Rochelle, vysvětlení truhly ženských oděvů
e) Rescatorův fanclub - výborný nápad, smála jsem se u jednotlivých teorií stran Rescatorova původu, vzhledu aj.

Při čtení jsem začínala chápat Tvoji osobní "obsesi" tímto pirátem a odpadlíkem, takže tentokrát budu díly, v nichž nevystupuje můj obsedantní hrdina, číst s jiným elánem ;) .

Také musím pochválit velmi pěkné slovní obraty, styl apod. Drobnou výtku snad jen k interpunkci (ale s tou bojuji i já) a psaní slova "Francouzka" (jako "FrancouzSka").

...Ale jinak jedním slovem: B-O-M-B-A!

PříspěvekNapsal: 28 srp 2018, 15:13 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, dekuji za pekne komentare v obou vlaknech, mam radost, ze se ti fikce libily i kdyz jsou pomerne dost stare a asi bych je ted napsala jinak. Se vsemi postrehy a pripominkami urcite souhlasim! Psat momentalne neplanuju, nicmenne vsechna mista, spojena s Rescatorem, postupne mapuji vc. obrazove dokumentace, takze misto pokracka mohu v nejblizsi dobe dodat treba fotky z Milosu. :agree:

PříspěvekNapsal: 28 srp 2018, 16:05 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
postupne mapuji vc. obrazove dokumentace, takze misto pokracka mohu v nejblizsi dobe dodat treba fotky z Milosu. :agree:

Takže nakonec se s Moirrou dočkáme 1. dílu Atlasu míst z Angeliky :ok: . Pokud děti dají, jednou třeba dám díl druhý týkající se Paříže... a někdo zpracuje Akkádii :mrgreen: .

Ale pokráčka je škoda, máš talent a máš o čem psát, takže to ještě zvaž ;) .

PříspěvekNapsal: 21 zář 2018, 21:34 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Penelopo, dekuji za pekne komentare v obou vlaknech, mam radost, ze se ti fikce libily i kdyz jsou pomerne dost stare a asi bych je ted napsala jinak. Se vsemi postrehy a pripominkami urcite souhlasim! Psat momentalne neplanuju, nicmenne vsechna mista, spojena s Rescatorem, postupne mapuji vc. obrazove dokumentace, takze misto pokracka mohu v nejblizsi dobe dodat treba fotky z Milosu. :agree:

na mapu Rescatorovych mist cakam uz vecnost ... a na album z fotkami z Milosu (dufam ze aj z komentarmi)
sa nesmierne tesim! ach! :ach:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 205 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]