Právě je 27 úno 2020, 06:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Nejoblíbenější muž
PříspěvekNapsal: 03 lis 2007, 23:37 
Markýzové
Markýzové

Vzhledem k tomu, že Angelika během své cesty potkala poměrně velké množství různých mužů, kterým vždy více či méně (spíš více :)) zasáhla do života, zajímalo by mě, ke kterému vy chováte největší sympatie :). A možná proč, aby to bylo zajímavější :D .

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Alex
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 08:54 
Markýzové
Markýzové

Dost dobrá otázka :wink:
Napíšu to sem, až po tom, co se dohádá postava 2 - to je můj nejoblíbenější muž :twisted: . Ale skvělých je tam spousta, to přece všichni víme 8)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 11:48 
Markýzové
Markýzové

Takže teď, když byla uhodnuta postava 2, můžu říct, že mojí nejoblíbenější mužskou postavou je policajt Desgrez.
1.) protože je vtipný a nedělá si s ničím problémy 8)
2.) protože nenechá Angeliku nikdy na holičkách, i když dobře ví, že ho nikdy nebude milovat :wink:
3.) protože je prostě fajn :-)

čímž rozhodně nechci říct, že by "ti ostatní" byli horší... :roll:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 18:39 
Rytíři
Rytíři

No, když nepočítám hraběte De Peyrac, tak mi byl v knihách moc sympatický Bernard d' Andijos, a později v Americe náčelník Piksaret, i když ani jeden se nedá považovat za nějakého "Angeličina muže", já vím. A Desgres se svou dogou, samozřejmě!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 19:26 
Moderator
Moderator

Pro mě je oblíbenou výraznou postavou Molines - šedá eminence v pozadí, která tahá za loutky, "podnikatel" provádějící daňové úniky a stojící za postavami obou Angeličiných manželů. Objevuje se vždy v okamžiku zvratu nebo přelomu.
Teď v rozšířeném vydání je rovněž více zmínek o tom, že Angeličin postoj k němu je zpočátku nevyjasněný... Spořádaný, trochu ponížený obchodník, co ale zraje jako víno a časem supluje Angeličina otce.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 19:41 
Hrabata
Hrabata

Říct jedinou mužskou postavu je fakt těžké.
Já se asi přidám k Alex. Po Joffreyovi se mi zdá Degresgrezova povaha pro Angeliku nejzdravější.
Ani žádný z jejich milenců mi nepřišel nijak zvlášť extra. Možná jen Colin Paturel, protože v té době byl to, co potřebovala. Jinak mám ráda Florimondovu povahu bezstarostného mládí a i jako dítě se mi ten rozumbrada líbil.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 20:33 
Site Admin
Site Admin

Pro mě je to asi dvojice Ludvík XIV. a hrabě de Peyrac. Mají toho tolik společného, až se nemohou vystát :) Třeba zálibu ve zlatě, diamantech, kráse, umění - zejména hudbě, budování, obklopování se schopnými lidmi, iniciátoři velkolepých zábav se slabostí pro krásné ženy, vzdělaní muži s politickými ambicemi...
Ale mám moc ráda i postavu markýze de Lauzun a zejména pana de Villedavray s jeho "život je krásný" Kde se malý markýz v květované vestě s vycházkovou holí objeví, tam je hned legrace. :)

Naposledy upravil jeanne dne 04 lis 2007, 21:00, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 20:56 
Rytíři
Rytíři

Colin Paturel mi zase tolik k srdci nepřirostl, ani nevím proč...i když chápu, že v situaci, v jaké Angelika byla pro ni byl on jediné východisko a že k sobě našli cestu, protože byli oba silní a měli vůli bojovat. Ale i ona sama se přece v dalších knihách podivuje nad tím, jak se mu mohla odevzdat :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 04 lis 2007, 21:09 
Markýzové
Markýzové

Tak já ještě přidám svého vyvoleného... Jednoznačně Desgrez, často jsem si přála, aby těch roztomilých scén, kdy (někdy poněkud zvláštně :D ) projevil svoji lásku k Angelice bylo víc... Jeho postava mi přijde krásná proto, ze je to někdo, kdo ji neskutečně miluje, ale ví, že s ní být nemůže a tak se ji snaží alespoň chránit, ovšem ne úplně slepě, vždycky najde nějakou rozumnou cestu, to se mi hrozně líbí, není majetnický. No a je to asi zvláštní, ale já měla hroznou slabost pro Filipa. Tu jeho smrt pokaždé obrečím. Sice se dlouho choval, jak se choval, ale i ty až bojové scény s ním, byly popsané takovým způsobem, že tam od začátku byla znát ta přitažlivost mezi ním a Angelikou. Hrozně mě bavilo to, jak pomalu kapituloval.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 lis 2007, 17:25 
Baroni
Baroni

ja taky zboznuju Desgreze, je to takova postava... nekdy nwm, jestli do nej neni vlozena i takova... negativni stranka veci, ale vzdycky se choval poctive, ikdyz obcas chudacek nevedel, jestli ma chranit angeliku nebo poslouchat krale.... ale hlavne - ma rad velky psi. to je pro me nej plus.
jinak me se vzdycky libil i kuchtik david z hostince v parizi.... takovy slusny, mlady kluk...
i kdyz Rostak je taky osobnost. teda uznavam, ze ja si pod nim vzdycky predsrtavim tomase berouna, ktery ho hraje v muziukalu, ale on se na nej fakt hodi....
ja proste a jednoduse mam rada postavy, ktery nemaji jen uplne kladnou stranku.... :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 lis 2007, 22:04 
Site Admin
Site Admin

to je zvláštní, ale já knižního Nicolase Merlota vůbec nemám v oblibě. Samozřejmě, že filmový je krásný kladný hrdina a muzikálový vlastně taky, ale může si někdo oblíbit toho přízemního sedláka, co skončí na galeře? :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 lis 2007, 22:15 
Markýzové
Markýzové

Nicolase já nemůžu vystát. Vyloženě jsem si oddychla, když už od něj byl definitivně pokoj. A docela nesympatický mi byl Rakoczi.... ten románek s Angelikou mi přišel hrozně překotný a nepochopitelný...nějak navíc.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 lis 2007, 22:22 
Hrabata
Hrabata

Jen jeden nejoblíbenější být prostě nemůže.... Desgres je skvělý, toho mám ráda hrozně moc - hlavně, když v la Rochelle nechal Angeliku odcestovat... A pod Colinem si představuji jednoho mého kamaráda a tím se mi strašně zalíbil. A ta scéna na lodi po setkání po letech? No paráda, úplně vidím toho mého kámoše Pepu, jak drží v náruči Angeliku... A je fakt, že Nicolas mi byl spíše protivný. Filip a jeho kapitulace se mi také moc líbila...Ale Joffreye je naprosto jedinečný.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 lis 2007, 22:50 
Site Admin
Site Admin

Koukám, že Nicolase tedy chápeme obdobně (je legrační, že lidé, co znají jen filmového, podle něj pojmenovánají své děti, ale kdyby znali i toho původního, asi by to sotva udělali) :)
A ano pro Colina, Rákocziho, Desgrese i Philippa, samozřejmě!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 05 lis 2007, 23:09 
Hrabata
Hrabata

Knižní Philipp byl o dost hrubší a brutálnější než ten filmový, ale taky se mi líbilo to jiskření mezi nimi. Nicolase taky jedině filmového. To byl hezký chlap.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]