Právě je 14 črc 2020, 19:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 čer 2008, 14:34 
Královská rodina
Královská rodina

Fakirka píše:
Vážně jsem myslela slovenštinu jako jazyk :lol: Angelika v žádném případě měkká není.Slovenština má některé kouzelné výrazy,např.pampúchy.Vlastně ani přesně nevím ,co to je...kobližky?

pampúchy môžu byť kobližky. Aj keď by som skôr povedala, že kobližky sú pirôžky. Pampúchy sú z kysnutého cesta :wink: A že sa Ti zdá slovenčina mäkká? Kvôli písmenu ľ ? Mne sa zasa zdá mäkšia čeština, taká kvetnatejšia :)
Ale toto asi patrí do témy slovník, čo?

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 črc 2009, 02:50 
Rytíři
Rytíři

Ahojte Angelikoholicky :)
Ja mam najradsej Cestu do Versailles a Angelika a kral, cize 2. a 3. (zo stareho vydania), samozrejme mam vela oblubenych momentov aj z inych, napr. v jednotke ked je A. dobyvana Joffreyom, v stvorke epizodka s Colinom Paturelom a samozrejme aj 6 cast je super. No 2 a 3 mam najradsej, na dvojke sa mi paci ta jej cesta z chudoby do mestianskeho prostredia a potom do toho aristokratickeho az k 'Slnku'. Mozno mam tuto cast tak rada aj preto, ze to bola prva, ktoru som citala. Mala som vtedy 12 a dlho som nemohla zohnat prvu a tretiu cast, tak som stale dokola citala tu druhu. A milujem v nej Desgreza! :) Trojka sa mi paci preto, ze ma vzdy fascinovali velkolepe kralovske dvory velkych panovnikova (Ludovit XIV, Maria Terezia, Henrich VIII alebo Katarina Velka atd) s ich luxusom, umenim, etiketou a intrigami...Inak tiez sa mi stava, ze si zrazu len tak precitam nejaku cast, lebo nieco prezivam vo svojom zivote a hladam inspiraciu, napr. ked sa o nieco snazim, tak mam 'chut' na dvojku, lebo tam je Angelika taka cielavedoma a napr. ked som sa vratila z Egypta, tak som si hned zacala citat Neskrotnu Angeliku, lebo po mojom dvojtyzdnovom styku s arabskym svetom som si zrazu chcela znovu precitat A. zazitky zo stredomoria a pobytu v Maroku...mate to tak tiez alebo vzdy citate od 1-14? Ja citam aj tak, ale obcas aj mimo poradia.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 črc 2009, 19:49 
Markýzové
Markýzové

Jana K píše:
mate to tak tiez alebo vzdy citate od 1-14? Ja citam aj tak, ale obcas aj mimo poradia.

Tak to třeba já čtu jen podle nálady. Málokdy šáhnu po kanadské části (teď jsem po ní tedy zrovna šáhla, protože ji čtu znovu :lol:), ale většinou si čtu části, na které mám zrovna chuť :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 03 srp 2009, 16:49 
Markýzové
Markýzové

Alex píše:
Jana K píše:
mate to tak tiez alebo vzdy citate od 1-14? Ja citam aj tak, ale obcas aj mimo poradia.

Tak to třeba já čtu jen podle nálady. Málokdy šáhnu po kanadské části (teď jsem po ní tedy zrovna šáhla, protože ji čtu znovu :lol:), ale většinou si čtu části, na které mám zrovna chuť :wink:

Já čtu vždycky od začátku :D Jak blázen.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 07 srp 2009, 23:19 
Hrabata
Hrabata

Já čtu taky podle nálady. Naopak nejčastěji sáhnu po americké části. Mám tak nějak ráda tu "hotovou" Angeliku a nechce se mi prokousávat se od začátku jejím "vývojem". A krom toho čekám na proces, až vyjde :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 zář 2009, 08:46 
Rytíři
Rytíři

Z evropské části mám nejraději Markýzu andělů (ještě více teď po novém vydání) a dále Angelika a král, především tu první část, která pojednává o jejím soužití s Filipem. Mrzí mě, že to nezfilmovali. Z americké části si mi líbi Ďáblice, protože když jsem ji četla poprvé, přišlo mi to velmi napínavé.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 20:14 
Rytíři
Rytíři

Dobrý den, ahoj :)

v knižním světě Angeliky jsem teprve nováček - mám přečteny pouze první 3 díly nového vydání u Fragmentu. Kdybych si měla ale vybrat z těchto tří dílů, tak nejoblíběnější bude prozatím 2. díl Toulouská svatba. Ležím teď sama nemocná doma, milovaný manža na cestách, tak mě ta kniha dojala asi víc, než by měla :D Líbil se mi popis všedního života v paláci, všelijakých slavností a dvoru lásky, to, jak se Angelika postupně zapojovala do veškerého dění ve svém novém domově i sbližování Angeliky a Joffreye. Co mě přivádělo k "šílenství" bylo to, že kolikrát už to vypadalo, že se Angelika poddá svému muži, ale nic - děj se posunul o několik stránek či kapitol dál a tak to bylo pořád dokola :D Nakonec jsem tu knihu přelouskala celou během jediného dne, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 30 lis 2009, 21:58 
Královská rodina
Královská rodina

Ahojky,
vítáme novou členku :D
Moc Ti to na té svatební fotce sluší :lol:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2009, 09:56 
Moderator
Moderator

zatinka píše:
Dobrý den, ahoj :)

v knižním světě Angeliky jsem teprve nováček - mám přečteny pouze první 3 díly nového vydání u Fragmentu. Kdybych si měla ale vybrat z těchto tří dílů, tak nejoblíběnější bude prozatím 2. díl Toulouská svatba. Ležím teď sama nemocná doma, milovaný manža na cestách, tak mě ta kniha dojala asi víc, než by měla :D Líbil se mi popis všedního života v paláci, všelijakých slavností a dvoru lásky, to, jak se Angelika postupně zapojovala do veškerého dění ve svém novém domově i sbližování Angeliky a Joffreye. Co mě přivádělo k "šílenství" bylo to, že kolikrát už to vypadalo, že se Angelika poddá svému muži, ale nic - děj se posunul o několik stránek či kapitol dál a tak to bylo pořád dokola :D Nakonec jsem tu knihu přelouskala celou během jediného dne, nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Také vítám a jsem přímo nadšená, že je tu někdo, kdo má celou ságu před sebou a vše uvidí novýma očima :shock: TO si nedokážu po skoro 20 letech opakovaného čtení ani představit :lol: :lol:
Jen škoda, že se vás tu takových nesešlo víc, my už jsme tu takové staré matadorky a hodně témat už jsme spolu probraly. Neškodila by tu "nová krev". Naštěstí i nás v těhle nových dílech vždycky nadchne něco nového.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2009, 10:14 
Rytíři
Rytíři

Knihy jsou úžasné. Já jsem spíše odkojená filmy, ale román předčil má očekávání. Úplně jsem si užívala nekonečné sbližování Peyraca s Angelikou, ve filmech je všechno tak zhuštěno, že normální divák nemá příliš možností se nad vším zamyslet, uvědomit si souvislosti apod. V případě filmové Angeliky na to nahlížím pouze jako nezúčastněný divák, stojící někde v povzdálí, kdežto kniha mě zcela zatáhla do děje, cítila jsem se jeho součástí a na místě Angeliky jsem si představovala samu sebe :D (ostatně, v některých případech se můj život jakoby podobal jejímu). Na knihy i filmy se opravdu musí nahlížet zvlášť, nemíchat je dohromady, oboje mají své nezaměnitelné kouzlo (stejně jako knižní a filmové mayovky, mé oblíbené).

Jinak jsem byla hodně překvapená detailním popisováním historie, místy jsem se úplně ztrácela :D Ale to je tím, že dějiny Francie nejsou mou silnou stránkou - což mám teď samozřejmě chuť změnit :D

Naposledy upravil zatinka dne 01 pro 2009, 12:57, celkově upraveno 2

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2009, 11:55 
Královská rodina
Královská rodina

Těší mě, že je tu fanynka do mayovek :lol: .
To já jsem taky :oops: :lol:
(Byla jsem tím v dětství velice proslulá :roll: :D )

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2009, 12:49 
Královská rodina
Královská rodina

Vitaj, Zatinka :wink:

V čom sa Tvoj život podobá Angelikinmu? Ale to je asi na tému do voľnej diskusie, napr. my, Angelika a reakcie okolia :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 01 pro 2009, 13:24 
Rytíři
Rytíři

No, nebylo to v žádném případě tak dramatické jako ten její, spíše šlo jen o jednu krátkou etapu mého dospívání, kterou jsem si, samozřejmě s jistým nadhledem, připomněla při čtení Toulouské svatby :D Můj budoucí manža se také o mě ucházel a já ho odmítala, nechtěla jsem s ním být. Postupně jsem ho začala poznávat blíže, nenápadně jsem vyhledávala jeho společnost, když jsem ho neměla na očích, tak jsem smutnila, když stál vedle mě, tak jsem byla na rozpacích a úplně červená. Trvalo také hodně měsíců, než jsem mu zcela "podlehla" a zamilovala si ho :D Rozdíl byl akorát v tom, že u mě to skončilo svatbou, kdežto u Angeliky to svatbou začalo :D Zřejmě proto mě asi tenhle díl Toulouská svatba tolik zaujal :D To jen tak ve zkratce, jak říkám, žádná extra dramatická paralela tam není, ale vzpomínám na to hrozně ráda.

No, ale už jsem mimo téma, pardon... :?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 pro 2009, 14:12 
Královská rodina
Královská rodina

Je to tak krásně romantické :oops:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 02 pro 2009, 16:01 
Královská rodina
Královská rodina

tak to je láska ako z románu... normálne som sa zasnila... byť tak dobývaná chi chi

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]