Právě je 20 lis 2017, 14:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 24 bře 2014, 16:52 
Moderator
Moderator

Moirra, Tvá fikce je po shlédnutí filmu úplným balzámem na duši! :wink:
Skoro jako nepublikovaný text od AG. Opravdu si myslím, že by takhle nějak mohla návštěva Joffreye u Ninon probíhat - všechno do sebe zapadá, moc se mi líbí, jak tam zaznělo, že by si Ninon s Angelikou rozuměly.
Tak jen doufám, že tahle skvělá fikce bude mít pokračování!

Naposledy upravil dasha dne 17 kvě 2014, 20:42, celkově upraveno 1

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Pokracovanie fikcie
PříspěvekNapsal: 24 bře 2014, 18:53 
Královská rodina
Královská rodina

Dakujem Dasha, som rada ze sa ti to pacilo :)
Dufala som ze to snad potesi aj niekoho ineho, ako len mna samu. ;-)

Samozrejme ze to ma pokracovanie. Ved som hore vyssie napisala, ze som poprepisovala, ci lepsie povedane podoplnovala cely prvy diel Angeliky ;-) Len v tom mam tak trochu neporiadok, ked to potriedim dam sem zasa nieco.
PS: Dufam ze nam Anna Golon jedneho dna dopise ten posledny diel, inak si ho budeme musiet napisat sami. ;-)

Inak z Angeliky Integrale som dost sklamana, neviem ci to je len zly prekladatel (mam ju v cestine) ale je to pisane uplne inym stylom ako original. Akoby to pisal celkom niekto iny. Skusim si kupit aspon jeden diel v Nemcine, aby som sa dozvedela ci je to len chyba netalentovaneho prekladatela. Povodne vydanie mam v nemcine a v slovencine. V tomto pripade vyhral slovensky prekladatel. Aj dialogy vo filmoch su prelozene v roznych jazykoch inak (hovorim 8 jazykmi, bohuzial francuzky nie, ale dost rozumiem lebo viem taliansky) Napriklad tesne pred subojom v cestine hovori Angelika Joffrey, chtela sem vam jenom rict...Kdezto v nemcine sa ho pyta ci je este stale vylucena zo skoly lasky. A on jej vravi ze ano.
Ale jedna vec je ista. Najlepsi dabing je cesky dabing. Angelika a Joffrey maju dokonca lepsie hlasy ako vo francuztine.
Tu sa veru ceskemu dabingu zasa podaril husarsky kusok, podobne ako ked Frantisek Filipovsky daboval Funesa, ktory potom vraj sam povedal, ze ved ten je este lepsi ako ja v originale. Klobuk dole!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 25 bře 2014, 21:09 
Site Admin
Site Admin

Ahoj Moirro, tak jsem si po nekonečně dlouhém hektickém dnu v práci přečetla tvé nové příběhy Štastné a nešťastné časy a mám hned klidnější příjemný večer. Díky, už se těším na další pokračování a to si tvou druhou fikci ze středomoří teprve nechávám na příště. :)

Vážně bych si ráda přečetla tvoji verzi posledního dílu, kdyby ses do něj chtěla pustit. Taky jsem si ho kdysi chtěla napsat, ale bohužel jsem na to nikdy nenašla dost času.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2014, 08:40 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Ahoj Moirro, tak jsem si po nekonečně dlouhém hektickém dnu v práci přečetla tvé nové příběhy Štastné a nešťastné časy a mám hned klidnější příjemný večer. Díky, už se těším na další pokračování a to si tvou druhou fikci ze středomoří teprve nechávám na příště. :)

Vážně bych si ráda přečetla tvoji verzi posledního dílu, kdyby ses do něj chtěla pustit. Taky jsem si ho kdysi chtěla napsat, ale bohužel jsem na to nikdy nenašla dost času.

Ahoj Jeanne, dakujem :) som rada ze sa ti to pacilo. Povodne som si to pisala sama pre seba, ale potom som sa rozhodla ze sa tu s tym podelim, ved ked len jedneho, dvoch s tym zabavim ci potesim, uz ma to zahreje pri srdci.
Kedze som teraz na marodke, mam cas sa v tom znovu hrabat, mam toho este ovela ovela viacej, tak to tu budem postupne pridavat.

PS: Fikciu zo stredomoria pisala Dasha a nie ja ale je absolutne super, az na to ze neverim celkom tej poslednej vete. Pochybujem ze by sli do jedalne. ;-)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2014, 19:23 
Site Admin
Site Admin

moirra píše:
...az na to ze neverim celkom tej poslednej vete. Pochybujem ze by sli do jedalne. ;-)

Já detaily neřeším, to bych pak nevěřila tvému závěru, jak se Angelika přecpává dorty. To si tak neumím představit, jak se bezmyšlenkovitě cpe sladkostmi, bez ohledu na to, jak se bude cítit a vypadat.... ;))

Jinak už si tu tisknu tvé pokračování na cestu z práce a za chvíli se do toho pustím... :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2014, 19:36 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
moirra píše:
...az na to ze neverim celkom tej poslednej vete. Pochybujem ze by sli do jedalne. ;-)

Já detaily neřeším, to bych pak nevěřila tvému závěru, jak se Angelika přecpává dorty. To si tak neumím představit, jak se bezmyšlenkovitě cpe sladkostmi, bez ohledu na to, jak se bude cítit a vypadat.... ;))

Jinak už si tu tisknu tvé pokračování na cestu z práce a za chvíli se do toho pustím... :)[/quote

Ahoj Jeanne, prajem ti pri citani prijemnu zabavu ;-) Problem je len ten ze ja v tom mam na pocitaci chaos, takze to nejde po rade..to ako myslim v v casovom slede..jedneho dna si to aj pre seba budem musiet poukladat po rade

"Moja" Angelika sa neprecpava sladkostami, ale ma vzdy hlavne v tych najnemoznejsich situaciach, vynikajuci apetit. A to nieje len z mojej hlavy, Anne Golonova ju tak opisala. ;-) Aj to ze na svadbe jej musely dat lyzicku je od AG. Ja som to len trosku porozpisovala. V podstate som ten cely prvy diel len akoby podoplnala.....

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2014, 21:21 
Site Admin
Site Admin

Jj, si tyhle scénu v originále pamatuju a vím jak to s tím apetitem myslíš... :)

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 bře 2014, 22:48 
Královská rodina
Královská rodina

Wow, tak to tu rutinně projíždím a na co nenarazím mega dlouhá fan fiction... tomu se říká super překvapení na konci dne :D díky moc za to!! Mám přečtenou asi půlku, druhou si budu šetřit na zítřek a jak řekla Dasha po tom svérázným filmu je každá fikce psaná někým kdo tomu rozumí balzámem na duši :)

Takový můj postřeh (nebrat jako kritiku pouze přemýšlím o Joffreyově povaze): trochu mi příjde, že ne vždy by se Joffrey choval tak jak jsi napsala - třeba že by si takhle vylíval srdce Ninon? Já ho teda typuju spíš na "tvrďáka" který by si to takhle na férovku nepřiznal... všechno se mu ujasní až když se dá Angelice poznat na Gouldsboru a i tam se všechny tyto úvahy odehrávají jen v jeho mysli maximálně se s nimi svěřuje Angelice, to jen tak na okraj můj názor... ale co je to fikce tam je dovoleno vše a mě to moc baví číst!

Mimochodem sem zrovinka teď o víkendu taky byla nemocná a prolistovávala jsem si Angeliku, a zapřemýšlela jsem nad fikcí jak by to asi vypadalo kdyby se Angelika a Joffrey setkali u Mulaje Ismaila :D tak kdyby měl někdo nápad můžete to zpracovat, myslím, že to má potenciál... a nebo to třeba jednou hodím na papír potažmo do wordu já...

Tím se dostávám k poslednímu bodu co jsem chtěla napsat: jak může potvrdit Dasha, šnečím tempem píšu poslední díl - čili návrat Angeliky do Francie, musím říct Moirro, že si mě nakopla k tomu, abych dál pokračovala, sem totiž lemra líná a když marodim tak prokrastiinuju na tumblru :D takže až bude čas tak zasednu a dám do kupy další část a hodím vám to sem :D a taky by bylo super, kdybys třeba ještě neztratila chuť psát kdybychom mohly porovnat obě fikce ohledně posledního dílu, hrozně by mě zajímalo jak by se co lišilo...

Předmět příspěvku: Joffreyova povaha
PříspěvekNapsal: 27 bře 2014, 10:12 
Královská rodina
Královská rodina

Ahoj Dauphine,

Je vzdy zaujimave si vypocut rozlicne nazory, a porovnavat rozdielne pohlady na tu istu vec. ;-)

Ja som napriklad uvazovala nasledovne:

Ked som pisala tie fikcie (mam ich celu kopu, len to musim poopravovat a poukladat, budem to tu postupne davat) vychadzala som s toho co som sa dozvedela o Joffreyovi z knih AG.

Inak musim priznat, aspon premna ako pre zenu neexistuje nic pritazlivejsie, ako hrdy chlap ktory stoji obidvoma nohami pevne na zemi, kazdy ho povazuje za tvrdasa, a pritom z naozajstnej lasky dokaze byt pochaby a nezny! A podla mna to bol presne Peyrac, tak ako ho opisala AG.

„spoznala aka citliva dusa sa skryva za tym hrdym a nezlomnym muzom“ citat AG

Pravda je ze Joffrey, teda ten ktoreho opisala AG bol velmi hrdy muz a aj tvrdas. Ale co sa Angeliky tykalo, bol do nej absolutny blazon, casto kvoli nej konal nelogicky, a napachal kvoli nej uz v Touloskych casoch nemalo pochabosti. 
(napisala som si dokonca zoznam)
Vrchol vsetkych sialenstiev v Toulouskych casoch bolo, ze hoci vedel co riskuje, ostal poslednu noc pred zatknutim pri Angelike, co sa napokon stalo jemu aj jej osudnym. AG to opisuje tak, ze Angelika ho videla ked zaspavala opreteho o laket ako sa na nu dival, a rano ked sa prebrala presne v takej istej pozicii. Co si ja vysvetlujem tak, ze zrejme moc nespal, ak vobec, a dival sa ne jej tvar aby si ju dobre vryl do pamäti, ak by sa sa stalo ze ich osud rozdeli. (teda musel dobre vediet co mu hrozi, ved ho Lazun aj ini dopredu varovali)
Keby bol vcas usiel, muz ako on by bol dokazal zariadit, aby s tych ukladov, on i jeho manzelka vysli ovela lepsie, ako sa napokon kvoli jeho absolutnej nerozumnosti stalo.
Toto by sa veru niekomu kto by bol len tvrdas a uvazoval vzdy len racionalne (co Peyrac vo vacsine veci v jeho zivote aj robil ) stat nikdy nemohlo

Kedze sa ani len pred Carmencitou, ktoru si bohviejako nevazil, netajil svojou laskou k Angelike, dokonca zbledol ako stena ked sa ho na to pytala, tak o to menej mal dovod sa nezdoverit svojej dlhorocnej najlepsej priatelke, ktorou bola Ninon. Ved napokon keby naozaj to manzelstvo anuloval, aj tak by to bol aspon jej a Andijosovi vysvetlil.

Ano Peyrac bol tvrdas, fascinujuci a charizmaticky chlap, ale co sa tykalo Angeliky naozaj stracal svoju schopnost racionalne uvazovat. (sam si to priznava ) A tento isty efekt mal aj on na Angeliku, ktora tiez napachala kvoli nemu viac ako dost hluposti.

Inak ja som si slubila ze si tu poslednu knihu napisem, ked uz nie pre ine, tak aby som potesila samu seba. A ked potom snad potesim aj inych, o to lepsie.

Nebud lenivucka a pusti sa do toho posledneho dielu! Ked len kazdy den trosku!
Dufam ze sa coskoro dozijem fikcii z tvojho pera, uz sa tesim! ;-)

:D :D :D

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 bře 2014, 21:34 
Královská rodina
Královská rodina

Téda Moirro, to je úžasný jakou máš rychlost psaní :D jdu číst pokračování...

Jinak k tomu Joffreyovi: možná jsem to špatně napsala, samozřejmě že nepovažuju Joffreye za drsoně který by si nikdy nepřiznal nic co se týče lásky atd. vždyť i v knížkách je monoho zmínek jak byl třeba něžný k dětem apod. v zásadě souhlasím se vším cos napsala nad jen mě prostě nepříjde reálný, že by si takhle povídal s Ninon (nebo alespoň tak jsem pochopila jeho charakter, jinak Tvoje fikce je suprová :D ). Třeba v jedné knize je tuším, zmínka že se tak trochu styděl za to že je zblázněný do ženy a dokonce do své manželky (ano je to tam v kontextu že se za to styděl před Arabama, ale tak myslím, že by to z části mohlo platit i pro evropskou kulturu). Otázkou pak je jestli by byl s Ninon natolik důvěrný přítel že by si jí teda takhle srdce vylíval...

Co se týče tý anulace (což je mimochodem hrozně zajímavý nápad) tak tam mi příjde že by to nikdy neudělal (což nevylučuje že o tom mohl takhle mluvit) vždyť by se tím strašně zesměšnil. On takový milovník který pořádá školy lásky na kterých "vyučuje" by veřejně přiznal že na manželku nestačil do takové míry že museli sňatek anulovat. Joffreyovi určitě záleželo jak vypadá v očích druhých vždyť přece Angeliku i prosil aby se nezmiňovala o jeho kousku kdy se převlíkl aby jí ukradl polibek před lidmi, že by se ztrapnil... tak nevím jestli by takové ponížení rozchodil :D

No nic nějak se mi zdá, že sem se do toho dost zamotala a asi se mi ani nepovedlo napsat to co jsem chtěla :D ale to je jedno, příjde mi že moc rejpu a to jsem nechtěla ani v nejmenším, tohle měla být reakce na Tvůj předchozí komentář takže odteď si už budu jen příjemně užívat čtení tvých fikcí... a díky za ně!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 bře 2014, 07:49 
Site Admin
Site Admin

Jen stručná poznámka k tomu, jak moc mu záleželo na tom, co si myslí druzí. Podle mě jim oběma na tom nikdy moc nezáleželo, proto žili tolik svérázně a vždy po svém... jinak by byli jen další průměrní lidé své doby, co nevybočují žádným směrem.

PS: doufám, že se nové fikci dostaneme i k novým erotickým scénám. Mám moc ráda styl AG, kterého se ti tolik daří držet. To, jak nepoužívá žádné doslovné nebo biologické výrazy jako je teď in v současné literatuře, ale přesto je hodně detailní a čtenář přesně ví, co má na mysli...., takže se jí daří zprostředkovávat mezi řádky emoční ladění scén.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 bře 2014, 09:33 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Jen stručná poznámka k tomu, jak moc mu záleželo na tom, co si myslí druzí. Podle mě jim oběma na tom nikdy moc nezáleželo, proto žili tolik svérázně a vždy po svém... jinak by byli jen další průměrní lidé své doby, co nevybočují žádným směrem.

Presne tak, to ze im dvom VOBEC nikdy nezalezi na tom co si o nich a ich chovani kto mysli, bolo aj ostava najcharakteristickejsou crtou postav Joffreyho a Angeliky a to vo vsetkych knihach.
Vzdy robili to co uznali za spravne, bez ohladu na konvencie.

Samozrejme ze v mojej fikcii bude aj nova erotika. Po suboji to vsetko vsak bude trochu inak ako v knihe AG, ale nechcem prezradzat.
PS: Dakujem ze si si vsimla, ze sa snazim zachovavat styl AG. To preto ze tento styl sa mi velmi paci. Neviem vsak, ci je to len moj pocit, alebo zly preklad, ale novu Angeliku Integrale akoby pisal iny spisovatel. Musim si kupit aspon jeden diel v nemcine, aby som zistila co je na vine ze mam ten pocit.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 bře 2014, 09:44 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Téda Moirro, to je úžasný jakou máš rychlost psaní :D jdu číst pokračování...

Jinak k tomu Joffreyovi: možná jsem to špatně napsala, samozřejmě že nepovažuju Joffreye za drsoně který by si nikdy nepřiznal nic co se týče lásky atd. vždyť i v knížkách je monoho zmínek jak byl třeba něžný k dětem apod. v zásadě souhlasím se vším cos napsala nad jen mě prostě nepříjde reálný, že by si takhle povídal s Ninon (nebo alespoň tak jsem pochopila jeho charakter, jinak Tvoje fikce je suprová :D ). Třeba v jedné knize je tuším, zmínka že se tak trochu styděl za to že je zblázněný do ženy a dokonce do své manželky (ano je to tam v kontextu že se za to styděl před Arabama, ale tak myslím, že by to z části mohlo platit i pro evropskou kulturu). Otázkou pak je jestli by byl s Ninon natolik důvěrný přítel že by si jí teda takhle srdce vylíval...

Co se týče tý anulace (což je mimochodem hrozně zajímavý nápad) tak tam mi příjde že by to nikdy neudělal (což nevylučuje že o tom mohl takhle mluvit) vždyť by se tím strašně zesměšnil. On takový milovník který pořádá školy lásky na kterých "vyučuje" by veřejně přiznal že na manželku nestačil do takové míry že museli sňatek anulovat. Joffreyovi určitě záleželo jak vypadá v očích druhých vždyť přece Angeliku i prosil aby se nezmiňovala o jeho kousku kdy se převlíkl aby jí ukradl polibek před lidmi, že by se ztrapnil... tak nevím jestli by takové ponížení rozchodil :D

Ahoj

Ja si vobec nemyslim ze rypes, som rada ze si sa podelila somnou o tvoj nazor, a potesilo by ma keby tak urobili aj ine baby co citaju moju fikciu.

Len tak pre zaujimavost ti vysvetlim moj sposob uvazovania:

Ak by sa Angelika nikdy nebola do Joffreya zalubila, bol by mal iba tri moznosti. Znasilnit ju, zabit ju, (pretoze mu muselo byt jasne ze neostane cely zivot panna, a tazko by asi znasal ak by si niekoho nasla a bola stale jeho manzelkou) alebo anulovat to manzelstvo. Nehovoriac o tom ze chcel aj potomstvo. Ako by sa teda zachoval?
Co by si mu ty navrhovala ako riesenie, ak by sa Angelika nikdy do neho nezalubila? (co si my samozrejme pri muzovi ako Peyrac nedokazeme predstavit), ale ja vychadzam v mojej fikcii z toho, ze Peyrac si uz pomaly ale iste zacal mysliet ze u nej nema nadej. My vsetci dobre vieme ze laska sa neda nicim vynutit ani kupit. Bud sa to stane, alebo nestane. Ak iskra nepreskoci, neda sa nic robit.

Ninon a Joffrey boli podlamna nevyhnutne spriaznene duse.
Aj AG ako kazdy spisovatel, vlozila do svojej knihy skusenosti zo skutocnymi osobami. Peyrac mal az napadne spolocneho z jej manzelom, existovala Angelika ktora vyradila pani Montespan z obehu, len umrela velmi mlada a bola na rozdiel od Angeliky velmi hlupa. Vo Francii v skutocnosti vsak existoval parik podobny Peyracovcom za cias Ludovita strnasteho. On bol vraj taky skaredy ze si sneho cely zivot za to robila dokonca aj jeho vlastna rodina posmech. A aj on sam. Zrejme napriek vsetkemu nemal komplexy. Bol to vysoko inteligentny, charizmaticky muz a vraj mal pekne vysportovane telo. Zalubila sa donho vtedajsia najkrajsia zena kralovstva, vzali sa a zili roky rokuce v stastnom manzelstve.
Co sa tyka Ninon, tak to uz bol specialny pripad, vraj najinteligentnejsia zena v kralovstve svojho casu. A velmi krasna. Takze mala vela spolocneho z Angelikou. AG spomina ze Ninon ktora sa inak nikdy nedokazala naozaj zamilovat, dlho smutila za Peyracom, ked uz nebol jej milencom. Ninon a Joffrey by boli byvali podla mna spriaznene duse. Priatelia ktori si hovoria veci, ktore by nepovedali inak nikomu.
(aj ja mam podobnu zivotnu skusenost, takze nikto nemoze tvrdit ze je to nerealisticke, veru aj ja a moj byvaly sme sa zvykli spolu smiat na nasich novych vztahoch, a problemoch s nimi az nam slzy tiekli, a to ti vravim ze to bol poriadny tvrdas, baby co mal po mne sa mi stazovali ze vobec nedava najavo emocie)
Inak docitala som sa o Ninon jednu sialenu vec. Vraj stale vyzerala velmi mlada, a napokon sa raz do nej zamiloval jej vlastny syn, ktory vsak nevedel ze je jeho matkou, pretoze deti ktore mala nechala vzdy vychovavat muzmi ktory boli ich otcami. Kedze videla aky je z jej neustaleho odmietania nestastny, napokon mu prezradila ze je jeho matkou, a tento sa potom zastrelil!!!!

To co si spominala ze Joffrey sa mal vraj pred arabmi hambit za lasku k svojej zene, nieje celkom tak v knihe. Je tam len, ze sa obaval ze jeho arabski priatelia nepochopia ako niekomu moze byt tak vzacna jedna jedina zena. Ale ci napokon napriek vsetkym konvenciam Mulei Ismael nesmutil spolu z Rescatorom za Angelikou ked si mysleli ze umrela v pusti? Ci si neroztrhol plast vraviac „aka to zena“ a nepochopil bolest v Joffreyovom srdci?
Ved ci mu nebolo ako Rescatorovi !!!! jedno co si mysli cele Stredomorie, ked sa nechal kvoli Angelike vydierat Mezzom Morte??!!

A co sa tyka Europy, v tom case boli moderne preciozky, a tych muzov co sa im dvorili nazyvali umierajuci, takze laska v ziadnom pripade nebola hambou. Napokon neobisla ani samotneho krala, ktory sa naposledy ozenil z lasky! A to este ktomu zo zenou, ktora nebola zo slachtickeho rodu!
Ach a este o tom spievani v prestrojeni. Ak by to bola Angeliak aj niekomu vyrozpravala, Joffrey bol inteligentny a mazany vsetkymi mastami Ak by chel, bol by to celeotocil tak, ze isiel svoju zenu testovat aka je mu verna, takze by sa mu nikto nemohol za to smiat. Vyslo by to totizto tak, ze sa napokon on vysmieval svojej zene, tak ako si to veru aj Angelika myslela ked sa ho pytala:
Naozaj ste sa mi vysmievali?

V kazdom pripade sa budem tesit, ked mi aj v buducnosti napises tvoj nazor na pokracovanie mojej fikcie. A mozno aj navrhy ako by si urcite veci riesila ty.

Naposledy upravil moirra dne 28 bře 2014, 10:00, celkově upraveno 1

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 28 bře 2014, 13:16 
Královská rodina
Královská rodina

Téda jak tak na to koukám úplně jste mě tu převálcovaly argumentama :D Tak ještě malou poznámečku k tomu zda Joffreyovi záleželo/nezáleželo co si o něm druzí myslí.

Myslím že mu to téměř ve všech oblastech bylo jedno, ale zrovna v případě nenaplněného manželství si nejsem jistá, jestli by to jeho mužská ještinost přenesla přes srdce. Podle mého názoru by mu na tomhle přestalo záležet až po letech třeba v Americe. Během let prošel charakterovou proměnou, která byla dána jednak věkem jednak životními událostmi které ho potkaly. V Americe byl daleko víc nezávislejší a daleko víc převyšující všechny, tam si myslím, že mu už opravdu nezáleželo na tom co si kdo o něm myslí nebo říká, v toulouských časech mi to sedí jen z části...

No nic to bychom se už pohybovaly v opravdu v hypotetické rovině, to je myslím, už na každém jak ho z knihy vnímá... Ale s tou otázkou jak bych to vymyslela já :D no můžu nad tím přemýšlet dneska a o víkendu při nekonečných směnách :D

Jinak ta úplně poslední fikce jak Angelika uvažuje když jí Joffrey opustí a odjede do Paříže ta je strašně hezká, jen mi opět příjde že se Joffrey chová strašně drsně, že jí pořád upozorňuje na to aby ho nepodváděla atd. Jako chápu že by ze své podstaty mohl mít takové myšlenky, ale příjde mi že mluvit takhle neustále k novomanželce je od něho takový moc drsný, negalantní a až prudérní :D vůbec Angelice nevěří. Řekla bych že průchod své žárlivosti dával opět až později (Amerika??) a až tehdy když si myslel že má důvod.

Tak fajn, jdu si do práce přemýšlet o Angelice a budu se těšit na Tvoje další pokračování.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 31 bře 2014, 19:32 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:

No nic to bychom se už pohybovaly v opravdu v hypotetické rovině, to je myslím, už na každém jak ho z knihy vnímá... Ale s tou otázkou jak bych to vymyslela já :D no můžu nad tím přemýšlet dneska a o víkendu při nekonečných směnách :D

Tak fajn, jdu si do práce přemýšlet o Angelice a budu se těšit na Tvoje další pokračování.

Ahoj Dauphine, samozrejme ze sa pohybujeme v hypotetickej rovine, ale predstav si ake prekvapenie na mna cakalo tento vikend. Ani vlastnym ociam som nemohla uverit.
Je to uz dlhsie odkedy som si kupila nove vydanie Angeliky Integrale, ale okrem par stran z kazdej knihy som toho moc z nich neprecitala. V porovnani k poetickemu jazyku AG v starych knihach Angeliky, som bola znechutena, tak som to odlozila na neskor. Tento vikend, mi nebolo moc dobre, tak som dost casu prelezala posteli a precitala som cely 2 diel Toulouska Svadba, okrem inych prijemnych aj neprijemnych prekvapeni (napriklad ze sa dej musi odohravat na inej planete, lebo sa tam dako cudne, poprehadzovane striedaju rocne obdobia) som tam zazila na strane 226. Nasla som tam totizto 3 veci, ktore v starych knihach spomenute neboli, ale ja som ich nezavisle od knihy vymyslela vo svojich fikciach! Dobre som sa nat touto v skutku cudesnou zhodou zasmiala. Pretoze vsetko co tam Joffrey Angelike rozprava, rozpraval v mojej fikcii Ninon!
1. Ze to bola z Joffreyovej strany laska na prvy pohlad 2. Ako nanho zaposobila ked ju prvy krat zbadal a ze nie len krasa ale aj jej povaha ho ocarili 3. A ze si slubil ze si ju ziska a ju urobi stastnou
Vidis ako dobre toho potvoraka poznam? :D :D :D
Zrejme mame s pani AG nanho podobny nazor...samozrejme az na to rozpravanie o anulovani manzelstva..ale to nebolo z mojej hlavy..to bolo inspirovane tym velmi cudnym novym filmom...v com sme sa este celkom nezhodli je ze Angelika vravi ze Joffrey sa nezenil kvoli potomstvu, ale ja viem ze Molines vravel ze Peyrac sa tak ci tak planoval prizenit sa do dobrej slachtickej rodiny.
Ale ak oty vravis, kazdy tu knihu citi inac. Takze ak budes mat cas napis co si vymyslela a ako sa ti pacilo moje pokracovanie. ;-)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 502 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 34  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina