Právě je 21 kvě 2019, 23:22

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 20:01 
Královská rodina
Královská rodina

Věta.. svědčila proti Joffreyovi mi ve filmu také nedávala smysl. Jenomže filmy o Angelice vydáné na DVD v Německu jsou delší. Jsou tam scény, které jsou u nás z filmu vystřižené. Takže tam klidně mohlo u soudu být něco navíc a my to neviděli.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 20:35 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Věta.. svědčila proti Joffreyovi mi ve filmu také nedávala smysl. Jenomže filmy o Angelice vydáné na DVD v Německu jsou delší. Jsou tam scény, které jsou u nás z filmu vystřižené. Takže tam klidně mohlo u soudu být něco navíc a my to neviděli.

Ja samozrejme nemecké DVDčka mám - ale nemyslím že je tam niečo viac na súde a Brinvillierka celkom určite nie, to by som si pamätala. Hromadu scén porovnávaním vychytala Zatynka, ktorá skvelú filmovú stránku kvôli pár závistlivým blbcom v Čechách už bohužiaľ zrušila. Ja som aspoň tie filmové scény a nejaké údaje ešte stihla posťahovať, ale vravela že by ich tam malo byť ešte viac.

Mám aj nemecké staré DVD, ktoré som si zohnala lebo neikto tvrdil že tam ej toho ešte viac, a dokonca sa mi podarilo z recesie zohnať ešte aj funkčný Video prehrávač - ale ešte som sa nedostala k tomu aby som si filmy prehrala.

Spomínam si však že pani AG v jednom Interview hovorí, že Borderie ju upozornil že filmy v žiadnom prípade niesú a nikdy nemôžu byť niečim ako ilustráciou kníh. To je pochopiteľné, lebo do časovo obmedzeného priestoru vtesnať aspoň tie najdôležitejšie informácie z knihy, je umenie. A myslím že to sa Borderiovi narozdieľ od Zeitouna podarilo bravúrne.

Celkom som však nepochopila prečo mali Golonovci, ktorý boli prítomní na natáčaní prvých dvoch dielov, zakázané rozprávať sa s Mercierkou a Hosseinom. :mrgreen:

A ešte poznámka na okraj: Herci vo Filmoch, ako som tu na fóre už spomínala, často hovoria úplne iné texty v rozličných dabingoch.

Ale to už by sme mali ďalšiu rubriku: Porovnávanie textov z filmu :lol: :lol:

Uvediem na zábavu iba dve scény ktoré som si zapamätala lebo sa mi ich texty páčili viac ako český dabing:

tesne pred súbojom sa v nemeckej verzii Angelika pýta Joffreya či je zasa vylúčená zo školy lásky. A on odpovedá že ano. Toho som sa ja kedysi chytil v mojej fikcii.

Druhá známa scéna: Angelika a Joffrey na lehátkach v záhrade. na rozdiel od českej verzie, kde sa vzájomne informujú že majú hlad a smäd, tu Angelika vraví Joffreyovi: Som šťastná. A on jej odpovedá: Moja milovaná.

To sa Nemci prekonali v romantike. :slzici: :ach:

Naposledy upravil moirra dne 30 bře 2019, 20:58, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 20:53 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, já jsem ještė něco z toho, co zpracovala Zatinka viděla. Škoda, že to s jejími stránkami tak dopadlo.
Něco navíc z procesu s Joffreyem jsem tam ale neviděla. :disagreement:

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 20:59 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Moirro, já jsem ještė něco z toho, co zpracovala Zatinka viděla. Škoda, že to s jejími stránkami tak dopadlo.

Ako som si aj myslela iny text je aj u tej Brinvillerky. V nemeckej Nicolas vravi jasne: Dcera policajneho prezidenta.
a Angelika odpoveda: Aj ona bola proti Joffreovi. Ale teraz dostane lekciu. Oberte ju o šperky. ...

Aj ona bola proti Joffreovi, teda aspoň tak ako je to v nemčine, neznamená že by musela stáť proti nemu na súde - ale že jednoducho bola na strane tých čo boli proti nemu

na český dabing by som sa nespoliehala - dokonca aj nemci si to upravovali ako sa im hodilo - bohvie čo je vo francúžtine :roll: niekde to mám ...... ale momentálne nemám čas sa s tým hrať

Mäsiar hovorí Angelike v nemčine tiež niečo iné. (smajlík opice držiacej sa za hlavu)

Ale aspoň som teraz prišla na to že keď si to otvorím v dvoch rôznych prehrávačoch naraz môžem fakt porovnávať scénu po scéne :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 21:06 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Věta.. svědčila proti Joffreyovi mi ve filmu také nedávala smysl.

Tak ono je tam toho dost jinak. Už v úvodní předmluvě je řečeno, že po Angelice po Joffreyově upálení šla policie a jejím úhlavním nepřítelem byl králův bratr. (To druhé zřejmě mělo být oslím můstkem pro incident u Rudé masky?) Rošťák a spol. tam od Pont-Neuf až na hřbitov Neviňátek prohánějí Béchera, kterého chtějí za trest upálit, ale on zemře hrůzou a spadne z dřevěné plochy. Předtím mu ještě Rošťák říká jeho prohřešky včetně toho, že právě on na Angeliku policii poštval. A řezník, když Angelika hledá Barbe, jí pak říká, že Fallotovi se odstěhovali dřív, než je stihla policie zatknout, nebo něco v tom smyslu. A přitom policie v předloze po Angelice (aniž by věděla, že jde o hraběnku Peyrac) šla až po onom přepadení Brinvilliers, a Fallotovi se odstěhovali, protože Gaston byl zkompromitován procesem (a později se vrátili a znovu vybudovali původní postavení - Angelika se přece s Hortenzií setkala v salonu u Ninon). Pro film to jsou v podstatě okrajové záležitosti, ale pro někoho, kdo je podrobněji obeznámen s knihou, to jsou takové blbůstky :).

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 21:35 
Královská rodina
Královská rodina

Ve filmu Angeliky říkæ ..stála proti, já to pochopila jako svědčila. Takže jsem si to hned spojila s přítomností na procesu. To tak úplně být nemuselo. Jen patřila k jeho nepřætelūm.
Překvapilo mě, že s Mercierkou a Hosseinem nesměli během natæčení mluvit manželé Golonovi.
Každý režisér si tvořį podle svých představ, to chápu. Tohle ale podle mě nebylo zrovna zdvořilé. :disagreement:

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 23:14 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Ve filmu Angeliky říkæ ..stála proti, já to pochopila jako svědčila. Takže jsem si to hned spojila s přítomností na procesu. To tak úplně být nemuselo. Jen patřila k jeho nepřætelūm.

no to je ten problém z prekladami a dabingami že potom to hneď inak vyznie .... ale ajtak by som nechápala čo by mohla Brinvillierka mať proti Joffreyovi ....

---------------------

Polícia zrejme Angeliku hľadala ....s tým zatýkačom na Angeliku spomínam si z nemeckej knihy že sa pred popravou obávala aby ju nezatkli - ale už neviem kedy na ňu vydali zatýkač :roll:

v českej Integrale je to tiež: Žena má následovat svého muže, řekla si Angelika, když se rozednilo a nad městskými věžemi se rozklenulo duhově čisté nebe. Půjde tedy. Bude ho následovat až na konec cesty. Musí si však dát pozor, aby vydržela, neboť riskuje vlastní zatčení.

ja myslím že dôvod bol ten výstup v Louvri po ktorom boli vydané zatýkače na Lauzuna, ktorý sa dostal do Bastily, Andijosa aj Cerbalauda a zrejme aj na Angeliku - alebo tak nejak. :roll:

Za nimi se ozýval falzet králova bratra:
„Stráže! Stráže! Chyťte je!“
Brzy za sebou uslyšeli kroky a lomoz halaparten.
„Velkou galerií,“ vydechl d´Andijos. „Až do Tuileries... Stáje, koně. Pak na venkov... Záchrana...“

no a potom sa okamžite presťahovala do Temple: Zapsala se na radnici pod nenápadným jménem paní Martinová. Nikdo se jí na nic neptal. Další dny se těšila z nového, ale příjemného postavení mladé matky ze skromného prostředí,

ale je možné že som ešte prehliadla niečo iné ....

PříspěvekNapsal: 31 bře 2019, 12:17 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:

Zatinkina stránka síce zmizla z netu ale jej archív sa ešte dá nájsť (treba sa hrabať v rozličných dátumoch)

pre tých čo by si niečo zo stránky ešte chceli stiahnuť odporúčam Wayback-Machine

http://www.wayback.com/

hľadať treba: www.angelika.zaweb.cz

https://web.archive.org/web/*/www.angelika.zaweb.cz/

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 53 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]