Právě je 19 pro 2018, 11:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSIA: Mademoiselle de Peyrac
PříspěvekNapsal: 06 led 2018, 22:49 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Osobně bych si ráda přečetla Honorinina dobrodružství na lodi i cestě kolem světa, a samozřejmě setkání s jejím panem dokonalým :) .

pridávam sa k Penelope a teším sa na pokračko .... :applaus:

PS: hoci je u Mimi skutočne v dobrých rukách, ajtak by som si rada prečítala aj tvoju verziu
ďalších Katarininých dobrodružstiev ...

PS: Valčík by si ajtak nezatancoval lebo na ten si ešte jedno storočie musel počkať ;)

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 07 led 2018, 13:40 
Site Admin
Site Admin

PenelopaW píše:
Sice mi některé Honorininy projevy zavánějí Elektřiným komplexem, jinak je to ale výborný nápad a doufám, že ho Ado rozvedeš a budeme se moci těšit na pokračování. Osobně bych si ráda přečetla Honorinina dobrodružství na lodi i cestě kolem světa, a samozřejmě setkání s jejím panem dokonalým :) .

Ano, srdce nás všech pedagogicky orientovaných čtenářek jsou nadšená nad nadhozeným tématem extrémního uchopení adoptivní výchovy (vida, i pan dokonalý se někdy utne), která vede k extrémním reakcím u dítěte (nejdřív jsem myslela, že jsou Honorině vzhledem k myšlenkovým pochodům a reakcím 3 roky, než mi došla ta celá geniální myšlenka ztvárnění Elektřina komplexu. Pánové Jung, Freud a spol., by si to snad ani neužili víc.). S napětím se těším na pokračko. :ach:

PříspěvekNapsal: 07 led 2018, 14:44 
Vévodové
Vévodové

jeanne píše:
PenelopaW píše:
Sice mi některé Honorininy projevy zavánějí Elektřiným komplexem, jinak je to ale výborný nápad a doufám, že ho Ado rozvedeš a budeme se moci těšit na pokračování. Osobně bych si ráda přečetla Honorinina dobrodružství na lodi i cestě kolem světa, a samozřejmě setkání s jejím panem dokonalým :) .

Ano, srdce nás všech pedagogicky orientovaných čtenářek jsou nadšená nad nadhozeným tématem extrémního uchopení adoptivní výchovy (vida, i pan dokonalý se někdy utne), která vede k extrémním reakcím u dítěte (nejdřív jsem myslela, že jsou Honorině vzhledem k myšlenkovým pochodům a reakcím 3 roky, než mi došla ta celá geniální myšlenka ztvárnění Elektřina komplexu. Pánové Jung, Freud a spol., by si to snad ani neužili víc.). S napětím se těším na pokračko. :ach:

Při čtení jakýchkoliv fikcíI, kde vystupovala Honorine, mi někde vzadu v hlavě vždycky blikalo červené světýlko. Toto téma jsem uchopila do pokračování "Výročí", mám ho napsané už 2 měsíce, ale bohužel nebyl z mnoha důvodů čas učesat závěr. Sedla jsem si v klidu k počítači teprve teprve teď po svátcích. Brzy ho vypustím ven.

PříspěvekNapsal: 07 led 2018, 15:26 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:

Při čtení jakýchkoliv fikcíI, kde vystupovala Honorine, mi někde vzadu v hlavě vždycky blikalo červené světýlko. Toto téma jsem uchopila do pokračování "Výročí", mám ho napsané už 2 měsíce, ale bohužel nebyl z mnoha důvodů čas učesat závěr. Sedla jsem si v klidu k počítači teprve teprve teď po svátcích. Brzy ho vypustím ven.

och už sa nemôžem dočkať! :applaus: a inak nič iného "v šuplíku" nesušíš? najaké iné pokračko?

PříspěvekNapsal: 01 srp 2018, 19:22 
Markýzové
Markýzové

konecne nieco ine, nez Katarina!! :katarina: Honorine a jej rodicia :sailor: pekne citanie :writer: :ok:

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018, 10:58 
Královská rodina
Královská rodina

V tom istom case sa v jednej z komnat ležala krasna mladá dievčina. Vlastne este iba dieta, ale jej črty uz nadobudali kontury dospelej zeny. Vlasy farby ohna, zelene oči ziariace sta smaragdy, ruzovkasta plet a krasne tvarovane pery davali tusit, ze z nej vyrastie krasavica.

Krásný popis! :applaus:

Lenze dievcina vôbec nemyslela na svoju krasu. V duchu si predstavila samu seba ako neohrozenu velitelku jednej z ockovych lodí. Oblecena v tmavych nohavicia, stihle nohy v zamatovych čižmach, biela bavlnena košela, maršalsky klobuk, spod ktoreho vialy rysave kučery. Stredozemnym morom sa este neplavila lod s krajsou kapitankou.

Haha, tohle by byla opravdová slečna Rescatorová ;) .

Ovšem za mne dva momenty, s nimiž nesouhlasím :disagreement:

„Myslite si, ze by mi Honorine bola schopna ublizit?“
Jej manzel prikyvol.
„Ale ved je to moja dcera!“

to mi už přijde trochu přehnané...

„Cantor… Cantor povedal, ze nie som Vasa. Vraj som iba obycajny pankhart!“ rozplakala sa.

Pokud jí to Cantor řekl v době, kdy se fikce odehrává, tedy kdy už je Honorina velká slečna, tak se mi to nepozdává. On ji sice jako dítě nesnášel, ale z poslední knihy to na mne působí tak, že si k ní nakonec našel cestu a miloval ji - viz jak ji zachránil před Ďáblicí a dovedl do Wapassu. V tomhle ohledu se mi líbí, jak jejich "starší" vztah popsala Tereza.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018, 11:44 
Markýzové
Markýzové

penelopaW-ano, podla knihy by sa vztahy medzi C. a H. mali zlepsovat, ale v mojej poviedke tomu bude naopak. bude to este viac vyostrene. :disagreement: ale mozno ich okolnosti donutia zlepsit svoje spravanie.
v pokracovani sa dozviete, preco sa C. takto sprava a co na to Honorine. :writer:
p.s. adminky, nemate v spajlikoch nejak cervenovlasu slecnu? ked ste mohli "vyrobit" K. , preco nie aj H.

PříspěvekNapsal: 02 srp 2018, 16:38 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, hezká povídka. :agree:
Také se mi líbil popis Honoriny v dívčích letech. Jak říká Penelopa, vyrůstá z ní slečna Rescátorová.
Samozřejmě jsem zvědavá, jak si to vyříká pan Dokonalý s Cantorem a na vývoj vztahů mezi všemi členy hraběcí rodiny. F. a C. Jsou už velcí, ale jaký má vztah Honorina k dvojčatům. To by možná stálo za popis v příštích vyprávěních.
Ale nebudu Ti do toho kecat. :disagreement:
Nechám se překvapit, jestli se uskuteční slibovaná výprava na moře. Těším se na další vyprávění. :writer:

PříspěvekNapsal: 07 srp 2018, 14:28 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
V tom istom case sa v jednej z komnat ležala krasna mladá dievčina. Vlastne este iba dieta, ale jej črty uz nadobudali kontury dospelej zeny. Vlasy farby ohna, zelene oči ziariace sta smaragdy, ruzovkasta plet a krasne tvarovane pery davali tusit, ze z nej vyrastie krasavica.

Krásný popis! :applaus:

Lenze dievcina vôbec nemyslela na svoju krasu. V duchu si predstavila samu seba ako neohrozenu velitelku jednej z ockovych lodí. Oblecena v tmavych nohavicia, stihle nohy v zamatovych čižmach, biela bavlnena košela, maršalsky klobuk, spod ktoreho vialy rysave kučery. Stredozemnym morom sa este neplavila lod s krajsou kapitankou.

Haha, tohle by byla opravdová slečna Rescatorová ;) .

Ovšem za mne dva momenty, s nimiž nesouhlasím :disagreement:

„Myslite si, ze by mi Honorine bola schopna ublizit?“
Jej manzel prikyvol.
„Ale ved je to moja dcera!“

to mi už přijde trochu přehnané...

„Cantor… Cantor povedal, ze nie som Vasa. Vraj som iba obycajny pankhart!“ rozplakala sa.

Pokud jí to Cantor řekl v době, kdy se fikce odehrává, tedy kdy už je Honorina velká slečna, tak se mi to nepozdává. On ji sice jako dítě nesnášel, ale z poslední knihy to na mne působí tak, že si k ní nakonec našel cestu a miloval ji - viz jak ji zachránil před Ďáblicí a dovedl do Wapassu. V tomhle ohledu se mi líbí, jak jejich "starší" vztah popsala Tereza.

Citujem Penelopu pretože máme takmer identický názor - a ako správna Polačka :la-polak-fun: , čo na srdci to na jazyku,
to poviem po lopate:

Poďme teda najskôr k tomu dobrému. Píšeš pekne a prvé dva citáty, tu musím absolutne súhlasiť s Penelopou.
A áno aj Rescator :mask: si už pri plavbe z La Rochelle do nového sveta všimol že sa podobá na matku a má jej ústa. :applaus: Skvelý opis ...
Knižná Honorine (ktorá veru nemala oči zelené po matke :eyes: ale čierne a tak trochu šikmé, ale nesmierne bystré oči)

Opis honorininho oblečenai ako kapitánky je dokonalý :ach: :sailor: :applaus:

A teraz poďme k tomu menej peknému:
po lopate: posledné dva body aj mne idú absolutne proti srsti. :roll: :| :?
Honorine mala veľmi blízky vzťah k svojej matke a nikdy neprejavovala žiadne znaky ťažkej patologickej psychózy, ako je to u detí ktoré su schopné ublížiť svojim rodičom.
A aj s Cantorom to mala doriešené. Cantor dozrel a v kanóne ho veľmi mrzelo ako sa k Honorine choval.
A napokon bol to on kto jej zachránil život a doviedol ju naspäť k matke. Keby ju nemal rád neurobil byto. Veď to bola skvelá príležitosť sa jej raz a navždy zbaviť.

PříspěvekNapsal: 07 srp 2018, 19:30 
Markýzové
Markýzové

moirra-bohuzial musim ta sklamat, ale vztah s Cantorom sa len tak lahko neurovna

PříspěvekNapsal: 07 srp 2018, 20:33 
Site Admin
Site Admin

Tak dámy, já si tuhle povídku v podstatě užila za předpokladu, že jsem to samozřejmě četla zarámované jako pokračování sci-fi Alien(s). Vztah matky, vetřelce a hostitele je super popsaný, díky tomu, že Ada píše fakt kvalitně a má to promyšlený. Instinkty mezi láskou a zabitím jsou ryze vetřelčí a přiznejme si, že to že se postavy nazývají jako postavy z našeho oblíbeného historického románu z toho teprve dělá crazy zábavu. Kdyby se v příběhu používalo jednoduše Rypley a Nostromo a Mother a nevím co ještě, nebylo by to ono... To je jako když jsme kdysi ještě nepochopily a nedocenily Katarína fikce a chtěly, aby se Pepík ve fikci o Katarině nejmenoval Joffrey... Takže je do pokračka. 8)

PříspěvekNapsal: 07 srp 2018, 21:12 
Markýzové
Markýzové

jeanne-Honorine ako votrelec? :mrgreen: to by mna nenapadlo. :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 08 srp 2018, 09:23 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
moirra-bohuzial musim ta sklamat, ale vztah s Cantorom sa len tak lahko neurovna

Jsem zvědavá, jak se toho zhostíš, protože v tomto souhlasím s Moirrou... V knize Cantor proti Honorině hodně brojil, ale nakonec "dozrál" a vytvořil si k ní velmi pevné pouto. Tyhle pasáže v posledním díle považuji za jedny z nejdojemnějších. Proto mne tak zarazilo to, že by se po letech, kdy by si k Honorině ještě víc cestu našel, o ní vyjadřoval jako o pa*chantovi...

Jeanne: Díky za nový náhled na věc :applaus: .

PříspěvekNapsal: 08 srp 2018, 16:37 
Královská rodina
Královská rodina

Ještě mne napadlo, že kdyby Cantorovy a Honorininy spory probíhaly na úrovni běžné sourozenecké rivality a škádlení, nemuselo by být špatné poslat je na to moře společně. Honorina by klidně mohla - stejně jako ostatní svéhlavé Peyrakovic děti - prchnout na vlastní pěst. Cantor by se to dozvěděl a - coby její ochránce - by se vydal sestře dělat garde. Jejich slovní přestřelky při řízení lodi by nemusely být vůbec marné ;) .

PříspěvekNapsal: 08 srp 2018, 19:13 
Markýzové
Markýzové

damy, dakujem za komentare. :writer: ale uz ste si za tie roky, co som medzi vami, mohli vsimnut, ze sa nedrzim vyhradne deju knih. C. a H. sa nespriatelili, a C. ziarli na svoju "malu" sestru, kedze sa mu rodicia ako "dospelemu" venuju menej. A H. toho patricne vyuziva.
Ku korigacií vztahu prijde, ale az neskôr. nebudte tak netrpezlive, damy! :mrgreen: :writer:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina