Právě je 22 kvě 2018, 01:35

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
PříspěvekNapsal: 20 bře 2018, 22:11 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, díky za romantickou píseň italského trubadúra. :trubadur:

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 20 bře 2018, 22:14 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Mimi, jestli přečtení pokračování Tvé fikce přivedlo Moirru citovat Bocelliho, tak mě zase okamžitě napadlo rčení "Nikdy není tak zle, aby nemohlo být ještě hůř." Tahle lidová moudrost pro mě přesně vystihuje Kataríninu situaci, a záleží jen na úhlu pohledu, jestli vyznívá optimisticky nebo pesimisticky. Já mám v Katarínu víru a jsem tedy optimista, i když si myslím, že jak to tak v životě bývá, tak se ta dáma ještě nedobrala úplného dna, nějakou ránu ještě slízne a pak se to všechno v dobré obrátí a přijde postupně něco takového
:applaus: ........ :katarina: + :courtier: .............. :ach: .................:zachrana: ............. :ok:

Terezo, díky za zhodnocení vyprávění o Kataríně.
Zároveň si nastínila, jak by se mohl příběh vyvíjet dál. :love:
Také fandím dobrým koncům, tak uvidíme, co budoucnost :katarina: přinese.

PříspěvekNapsal: 22 bře 2018, 19:24 
Moderator
Moderator

moirra píše:
Talainčian je preto tak poetický jazyk lebo za základ spisovnej Taliančiny vybrali reč ktorou písal básnik
Dante Alighieri ktorý napísal božskú komédiu - teda reč básnika :ach:

poriadna dávka romantiky na dnešný večer :mrgreen:

Nevím, zda se už neopakuji, ale Lidožrout kdysi prohlásil, pokud něco dobře znevážíš, znevážíš to už napořád - takže já, kdykoli slyším nějakou romantickou píseň v italštině, západ slunce, gongoly, atd, slyším toto:

https://www.youtube.com/watch?v=Z-KAsxm1Occ

P.S. Věřím, že by si Katarína poradila i se Šípem a jeho stravovacími návyky! Moc se těším na pokračko z Ruska! :love:

PříspěvekNapsal: 29 dub 2018, 20:07 
Královská rodina
Královská rodina

Přidávám trochu povídání o Kataríně. Už jsem to chtěla ukončit, ale ještě bude nějaké další vyprávění.

PříspěvekNapsal: 29 dub 2018, 20:35 
Markýzové
Markýzové

velmi pekne, mimi, tesim sa na pokracko. :applaus: :writer: :katarina:

PříspěvekNapsal: 29 dub 2018, 20:57 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, díky za pochvalu.
Já jsem moc zvědavá na Tvoje vyprávění osudu Kataríny v Rusku. :katarina: :writer:

PříspěvekNapsal: 30 dub 2018, 15:51 
Vévodové
Vévodové

mimi píše:
Přidávám trochu povídání o Kataríně. Už jsem to chtěla ukončit, ale ještě bude nějaké další vyprávění.

...a já jsem moc ráda, že jsi tento příběh nijak předčasně či tragicky či jakkoliv jinak neukončila. Léčba šokem (anulace sňatku) této Kataríně docela prospěla, i Desgrez si toho všiml :
Kapitán Desgrez se na ni překvapeně podíval. Její ženská reakce ho trochu udivila. Napadlo ho, že když se nechová odměřeně, tak je i docela půvabná. :ok:

A tady Desgrez opět zabodoval :
Francois Desgrez si všiml její bledosti. Nabídl ji, aby se posadila a nechal přinést nějaké zákusky a víno. Napadlo ho, že je mu asi souzeno pomáhat Peyracovým manželkám. :slzici:

A také si získala přítelkyni - je sympatické, že se dokázala povznést nad to, že Charlotte bývala kdysi Joffreyovou milenkou, což by leckterá jiná žena jen těžko vstřebávala. Katarína i Charlotte má palec nahoru :ok: .

Těším se na pokračování.

PříspěvekNapsal: 30 dub 2018, 22:05 
Vévodové
Vévodové

Tereza píše:
mimi píše:

...a já jsem moc ráda, že jsi tento příběh nijak předčasně či tragicky či jakkoliv jinak neukončila. Léčba šokem (anulace sňatku) této Kataríně docela prospěla, i Desgrez si toho všiml :
Kapitán Desgrez se na ni překvapeně podíval. Její ženská reakce ho trochu udivila. Napadlo ho, že když se nechová odměřeně, tak je i docela půvabná. :ok:

A tady Desgrez opět zabodoval :
Francois Desgrez si všiml její bledosti. Nabídl ji, aby se posadila a nechal přinést nějaké zákusky a víno. Napadlo ho, že je mu asi souzeno pomáhat Peyracovým manželkám. :slzici:

A také si získala přítelkyni - je sympatické, že se dokázala povznést nad to, že Charlotte bývala kdysi Joffreyovou milenkou, což by leckterá jiná žena jen těžko vstřebávala. Katarína i Charlotte má palec nahoru :ok: .

Těším se na pokračování.

Ó, i já děkuji za pokračování Kataríniných osudů a další vstup oblíbence :desgrez: do příběhu. Ta hláška o pomáhání Peyrakovým manželkám je výborná! :slzici: Desgrez byl tentokrát v lehce frivolní náladě, když žertoval na téma Katarínina milostného života - vcelku se divím, že to Katarína brala tak s klidem :twisted: .

Mám jen technické dotazy k ději:

"No, baron de Blanchairt je volný a nyní i zajištěný muž. (...)"
Nevybavuji si - bylo toto vysvětleno? Když se přece s Katarínou setkali poprvé, byl oblečen jako "trhan".

... ale už jsem to dohledala, pracoval v převleku v utajení! 8)

Po návratu z jedné z cest se roznesla zpráva, že se znovu oženil s velmi bohatou cizinkou. Jeho první žena, ale nezemřela.
Nebyla Katarína první ženou? :shock: Pořád žiju v nějakém bludu, že příběh začínal PŘED Angelikou?

Nějak se motám v časovém zařazení příběhu... :?

Jinak oceňuji, že Katarína se odvážila lehce zaflirtovat a probouzí se v ní ženská stránka. Baronovi /trhanovi v utajení/ fandím a doufám, že brzy dojde na další polibky!!!

PříspěvekNapsal: 30 dub 2018, 22:22 
Vévodové
Vévodové

A nebyla bych to já, kdyby mi to nedalo:

Mám rodinu. Nedávno se mi narodila dcera. Musím chránit ji a svou ženu.

Mám sice své teorie, ale budu moc moc škemrat a moc moc doufat, že to zabere, a že přihodíš svoji verzi, tzn. že se Katarína setká třebas i s paní Desgrezovou a miminem :prayer: . Mohla by na návštěvu k nové přítelkyni, která bydlí ve stejné čtvrti jako Desgrezovi, a potkat se s jeho ženou. A nebo při odchodu z místnosti, kterou pan policajt používá jako úřadovnu, narazit na jeho ženu u něj doma ;) . Což mne automaticky vede k tomu, že :desgrez: měl štěstí, že na jeho ženu u něj doma nenarazila Angelika, když s ním strávila noc po nezdařeném výslechu pana de La Reynieho :tongue: .

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018, 07:30 
Královská rodina
Královská rodina

Terezo, jsem ráda, že se Ti další vyprávění o Kataríně líbilo. Měla jsem už dlouho vymyšlený závěr, ale pořád se k tomu nemohu dopracovat. Chybí mi to, co bylo před tím. Tak to doplňuji a piluji.
Nemohla jsem nepřidat setkání s Desgrezem. Jak vidím udělala jsem dobře. :mrgreen:

Vztah Kataríny a Charlotte já vidím jako dvou žen, které jsou na stejné lodi. Charlotte je realistka a Katarína také pochopila, že tahle kráska byla jen jedna z těch, které na krátkou dobu prošla životem muže, který byl jejím manželem jen na papíře.

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018, 08:06 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, díky za hodnocení pokračování příběhu. Jsem ráda, že se Ti líbilo setkání s Desgrezem. Jeho žertování vyplynulo tak trochu z dojmu, jaký na něho tentokrát Katarína učinila. Ona reagovala tím, že mu vysvětlila, že věc se měla jinak, než si společnost v salónu myslela. :lol:

K těm technickým poznámkám:
Ano, baron de Blanchairt se na jihu pohyboval v přestrojení. Měl za sebou v minulosti službu v armádě. Když se potkal s K. Tak byl zvěd jeho veličenstva. Tahle práce byla vždy dobře placená, pokud dotyčný přežil. Proto byl zajištěný a mohl uvažovat o nové rodině. Byl taky vlastně dobrodruh a proto ho mohla přitahovat odvážná jezdkyně.

Děj jsem trochu změnila oproti Adinu vyprávění. Inspirovala mě fikce od Moirry. Joffrey myslel, že je vdovec a oženil se s Katarínou pro zlaté doly. Pak zjistil, že jeho první žena žije a tak se za ní tajně vydal. Takže první manželka byla Angelika, nikoliv Katarína. Uznávám, že jsem to asi trochu zkomplikovala. Prostě jsem to oproti Adinině vyprávění prohodila. Katarína se ocitla v Toulouse až po Angelice. Nechtěla jsem jenom kopírovat původní vyprávění o Kataríně.

Fandíš baronovi de Blanchairt, to jsem ráda. Uvidíme, jak se mu bude dál dařit a jestli si zaslouží nejen naší přízeň ale i Kataríny. :?: :ach: :katarina:

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018, 08:15 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:

Mám sice své teorie, ale budu moc moc škemrat a moc moc doufat, že to zabere, a že přihodíš svoji verzi, tzn. že se Katarína setká třebas i s paní Desgrezovou a miminem :prayer: . Mohla by na návštěvu k nové přítelkyni, která bydlí ve stejné čtvrti jako Desgrezovi, a potkat se s jeho ženou. A nebo při odchodu z místnosti, kterou pan policajt používá jako úřadovnu, narazit na jeho ženu u něj doma ;) . Což mne automaticky vede k tomu, že :desgrez: měl štěstí, že na jeho ženu u něj doma nenarazila Angelika, když s ním strávila noc po nezdařeném výslechu pana de La Reynieho :tongue: .

Penelopo, ten nápad o setkání Kataríny s paní Desgrezovou a miminkem je hezký, ale nějak nevím, kam bych ho zařadila. Možná něco vymyslím. To, co mám připraveno, se k tomu moc nehodí.

Setkání Angeliky s jeho ženou ve třetím díle být nemohlo. Pokud si vzpomínám, tak na začátku čtvrtého dílu se píše, že ještě ženatý nebyl. :disagreement:

Nezkrotná Angelika

Odjezd

(I)

Kočár policejního kapitána Desgreze projel hlavní branou jeho soukromého paláce, poskočil na hrbolatém dláždění ulice Commanderie a zamířil na předměstí Saint-Germain. Nebyl to sice nejluxusnější, přesto však drahý vůz z tmavého vyřezávaného dřeva; záclonky na dveřích, většinou zatažené, měl vyšívané zlatem. Dva grošáci, kočí, sluha zkrátka klasický kočár vysoko postaveného úředníka, bohatšího, než hodlá dát najevo, jemuž sousedé mohou vyčítat pouze to, že se ještě
neoženil. Hezký muž, jako je on, pohybující se v nejvybranější společnosti, by měl mít po boku jednu z těch poslušných měšťanských dívek, šikovných a ctnostných, které mrzuté matky a tyranští otcové plodí ve stínech týchž domů na předměstí Saint-Germain.

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018, 09:18 
Vévodové
Vévodové

mimi píše:
PenelopaW píše:

Setkání Angeliky s jeho ženou ve třetím díle být nemohlo. Pokud si vzpomínám, tak na začátku čtvrtého dílu se píše, že ještě ženatý nebyl. :disagreement:

To je to, co řešíme už dlouho - jestli AG vůbec o jeho sňatku a rodinném životě věděla :? . Podklady a informace, které máme k dispozici my, nemusely být v době, kdy psala Angeliku, vůbec badatelsky přístupné a známé... Pokud se skutečný Desgrez ženil cca rok před narozením dcerky, tak by to s literární časovou osou sedělo (nikde není řečeno, kdy se do paláce na předměstí Saint Germain stěhoval). Ovšem víme, že prokazatelně byl ženat v době, kdy Angelice vyznával v La Rochelle lásku! :twisted:

mimi píše:
Penelopo, ten nápad o setkání Kataríny s paní Desgrezovou a miminkem je hezký, ale nějak nevím, kam bych ho zařadila. Možná něco vymyslím. To, co mám připraveno, se k tomu moc nehodí.

Já jsem skromná ;) . Za mne to může být klidně jen něco ve smyslu, že v okamžiku, kdy Katarína sedala do kočáru, všimla si, že k vstupní bráně přijíždí jiný kočár a usoudila, že v něm jede paní Desgrezová. Byla zvědavá, s jakou ženou se muž jako on mohl oženit, a tak dala kočímu pokyn, aby vyčkal (branou by stejně dva kočáry vedle sebe projet nemohly, takže ten Katarínin dal nově přijíždějícímu přednost) a diskrétně poodhrnula záclonky, aby si Desgrezovu manželku prohlédla... A pak už můžeš psát dál své vyprávění ;) .

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018, 10:57 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, to je hezký nápad. Mohla bych na to navázat Katčinými úvahami o životě, vztahy v její rodině apod.

PříspěvekNapsal: 01 kvě 2018, 13:28 
Vévodové
Vévodové

mimi píše:
Penelopo, to je hezký nápad. Mohla bych na to navázat Katčinými úvahami o životě, vztahy v její rodině apod.

:applaus: Ano prosím! :prayer: :)

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 267 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina