Právě je 18 srp 2018, 00:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 237 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE: Katarína fikce
PříspěvekNapsal: 27 kvě 2018, 13:27 
Markýzové
Markýzové

chapem, ze Katarína sa nechce tretíkrat "popalit" (aj ked ako sa vraví do tretice vseko dobre( 1.-krat ju zosmiesnil slachtic v Presporku, 2.-krat nevydarene manzelstvo so J. K.uz proste nechce viac riskovat.
Realizovat sa môze aj inak, napr. vo Viedni, ci inam, kde sa bude citit uzitocna.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2018, 17:00 
Site Admin
Site Admin

mimi píše:
Penelopo, Katarína si možná šlape po štěstí, ale je tu ještě pan baron. Je to bývalý voják, tak by měl jednat jako chlap.
Také už mám trochu promyšleno pokračování a příště objasním, proč ho král pozval do Versailles. :katarina:

O výchově dětí se nejvíce informací najde o šlechticích. Četla jsem spíše o české šlechtě v 16. a 17. století.
Měšťany se moc historici nezabývají.
Moje představa je, že rodina postavení jaké měl Desgrez, si najala kojnou, chůvu, pak se asi postarali, aby dcera měla určité vzdělání jako ostatní dcery úředníků ve službách království. Větší péče o vzdělání byla určena synům.

Klidně navažte... http://angelique.cz/ludvik-xiv-vychova- ... stredi.php

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2018, 20:11 
Vévodové
Vévodové

Katarína by měla znát krátký vtip pro ženy : "Chcete krásného, charizmatického, urostlého muže, který Vám bude každý den nosit květiny a říkat, že Vás miluje? Pokud ano, tak si pusťte Barrandov od 16.40 hodin."

Pokud by Katarína náhodou potřebovala ještě od někoho radu, co má dělat dál, mohla by si dojít i za Angelikou. Dokonce i ta stála pevně na zemi, a to by si mohla dovolit vzhledem ke svým půvabům i docela jiné úvahy o panu Dokonalém : Muže, jehož milovala, ještě do všech podrobností neznala. V podstatě právě ona v sobě nedokázala úplně odstranit nedůvěru, které v ní vyvolalo jejich dlouhotrvající nedorozumění. Po pochybnostech o tom, že v něm probouzí takovou vášeň, poté, co se vrhla do opojného objevování milostné slasti, se najednou začala bát. Zdálo se jí, že skutečnost, že ji miluje, je natolik výjimečná a jako ze světa pohádek, že se ptala sama sebe, zda se jí to všechno jen nezdá. Až se z toho snu probudí a odhalí smutnou pravdu, jež jí byla předpovězena, trest ji nemine.
Má právo ho tak vášnivě milovat? Být tak šťastná? Neodvrhne ji a neodejde za jinými milostnými dobrodružstvími? Je hezké, že tvrdí, že nikdy nemiloval jinou ženu do té míry, aby jí ukázal svou laboratoř a mluvil s ní o matematice, ale Angelika zůstávala skeptická a propadala žárlivosti na minulost, což ho rozesmávalo a zároveň tajně těšilo.
Ten pocit se postupně vytrácel. Přijala svou lásku jako milost, kterou by bylo hřích odmítat.

Jěště že jsou chlapi většinou tvrdohlaví - tudíž sázím na barona. Ta její první vize poklidného života totiž není vzhledem k jejím možnostem vůbec špatná :agree: .
P.S. Nějaké naplácání na zadek :prayer: od barona by Kataríně jen prospělo :mrgreen:

Těším se na pokračování - a moc ráda bych se na Katarínu podívala tentokrát také očima barona.:prayer:

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2018, 20:22 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Těším se na pokračování - a moc ráda bych se na Katarínu podívala tentokrát také očima barona.:prayer:

Ovšem to je výzva! To by mohlo být zajímavé uchopení příběhu a já nejsem vůbec proti! Výborný nápad, Terezo ;) .

Co se naplácání týče... mé preference jsou veřejně známé, takže i tento návrh bych neodsuzovala :prayer: .

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2018, 20:23 
Královská rodina
Královská rodina

ada1987 píše:
chapem, ze Katarína sa nechce tretíkrat "popalit" (aj ked ako sa vraví do tretice vseko dobre( 1.-krat ju zosmiesnil slachtic v Presporku, 2.-krat nevydarene manzelstvo so J. K.uz proste nechce viac riskovat. Realizovat sa môze aj inak, napr. vo Viedni, ci inam, kde sa bude citit uzitocna.
Ado, takto je možné vysvětlit hrdinčino chování. Obavy a strach riskovat. Hledání dalších možností, jak být užitečná. Příběh ještě nekončí, tak kdo ví, co bude dál.

Terezo, takovou reakci na další příběh o svérázné Kataríně jsem čekala. :agree: :katarina: Uznejte, ale, že kdybych ji hned nechala hned přijmout baronovu nabídku, nebyla by to trochu škoda? :mrgreen: Padli by si do náručí a byl by šťastný konec? :love: :?:

Připravuji pokračování, kde se budu věnovat právě Pierrovi.

PenelopaW píše:
Tereza píše:
Ovšem to je výzva! To by mohlo být zajímavé uchopení příběhu a já nejsem vůbec proti! Výborný nápad, Terezo ;) . Co se naplácání týče... mé preference jsou veřejně známé, takže i tento návrh bych neodsuzovala :prayer: .
Naplácání, to je dobrý nápad, cha, cha. Katarína je důkaz, že žena neví, co chce a nedá pokoj, dokud to nedostane.

Ale musím souhlasit i s Adou, prostě má obavy, je ovlivněna špatnými zážitky z minulosti.

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2018, 21:47 
Markýzové
Markýzové

Tereza-tiez si myslim, ze pohlad barona by bol zaujimavy

čo sa tyka vyprasku, ten by som neodporucala :disagreement: :disagreement: K. by mohla schmatnut kord alebo nejaku inu zbran a dotycny by to nemusel prezit. :swordplay: :swordplay:

PříspěvekNapsal: 27 kvě 2018, 22:07 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, tak Katarína sice ovládá kord a jiné zbraně, ale Pierre je bývalý voják a zvěd. Ten by asi nebyl lehký oříšek. :disagreement: :swordplay:

PříspěvekNapsal: 28 kvě 2018, 00:06 
Královská rodina
Královská rodina

Souboj mi připadá naprosto geniální!!!! Baron by se pokusil vzpurnou Katarínu zkrotit, Katarína by naň vytáhla kord, on by byl překvapen, možná by se i trochu ušklíbl (žena a šerm??), ale záhy by byl nucen se bránit. Během souboje by mu učarovala ještě víc, ale nakonec by ji porazil, čímž by zase stoupl v ceně u ní. Takové řešení milostného sporu po katarínovsku! :)

Je fakt, že v tomhle ohledu původní Katarína poněkud "vyměkla" a "zženštila". Kromě některých rozhodnutí, nad kterými si trháme vlasy, se spíše nimrá ve svých pocitech a je víc dívčí (což není na škodu), takže by konečně mohla ukázat i své divoké Já. Pořádná scéna plná šermu a chemie by pomohla jí i Pierrovi dostat vzájemný poměr na další metu ;).

PříspěvekNapsal: 11 čer 2018, 21:54 
Královská rodina
Královská rodina

prepáč Mimi že píšem komentár až teraz ... fikci som si prečítala už dávnejšie ale akosi mi vyfučalo z hlavy že som nepridla komentár ktorý som chcela ale bola som ten večer už moc unavená ....

mimi píše:
Hrdinka učinila rozhodnutí, ale konec to ještě není.

no to teda dúfam ! naozaj sa spolieham na tvrdohlavosť a neústupnosť pána baróna že tentokrát sa kataríne
nepodarí tak jednoducho utiecť :ok:

Polačkovsky vyjadrené život samotný je životu nebezpečný už od samého počiatku a kto nič neriskuje nič nezíska -
takže Katarína by si mohla konečne uvedomiť že tisíce a tisíce ľúdí sa trpko sklamalo v láske ale napriek tomu veľa z
nich v inom vzťahu našli svoje šťastie ... a napokon zúfaliek ktoré si trhajú vlasy že nedostali Joffreya je celý regiment -
takže toto jedno by vôbec nemala brať osobne .... veď v 17 storočí bolo u šľachty viac ako bežné že sa sňatky neuzatvárali z lásky ale z majetkových prípadne strategických dôvodov .... a podobný osud ako Katarínin tiež zdieľali zástupy žien a v neposlednom rade aj samotná francúzska kráľovna :king: ....

mimi píše:
Pojede do Vídně, bude žít v paláci, který patří její rodině.

ha ha - no tak budem mať návštevu :ok: :la-polak-fun: :applaus:

mimi píše:
Katarína si možná šlape po štěstí, ale je tu ještě pan baron. Je to bývalý voják, tak by měl jednat jako chlap.Také už mám trochu promyšleno pokračování a příště objasním, proč ho král pozval do Versailles. :katarina:

Katarína si ne možná ale celkom určite tentokrát šlape po štěstí :katarina: ale to by nebola Katarína keby to tak nebolo ...
veď keby všetko dobre dopadlo nemohla by už Katarínovať (ľutovať sa aká je zúfalka) čo sa jej medzičasom stalo železným zvykom .... :twisted: :applaus:

teším sa na pokračovanie a ostávam s pozdravom s ktorého sa už stalo zaužívané heslo:

v každej z nás je kúsok Kataríny :mrgreen:

A nedá mi sa zlomyseľne nazaškeriť nad Terezinim výrokom:

P.S. Nějaké naplácání na zadek :prayer: od barona by Kataríně jen prospělo :mrgreen:

PS: rozkošný obraz Desgreza s rodinkou :ach:

PříspěvekNapsal: 11 čer 2018, 22:05 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:

Už vidím, jak na Pont Notre Dame před domem Desgreze stojí dlouhá řada dam a trpělivě čeká, až na ně přijde u Desgreze řada - přesně takový výjev, jak fronta na mandarinky a toaleťák za Komanče :agree:

PenelopaW píše:
A moje fantazie, která někdy (pořád) žije vlastním životem už pracuje a vidím :desgrez: jako freudiánského terapeuta. Z místnosti odejde spokojená dáma, zarudlá líčka maskující krajkovým kapesníčkem, (...) A když dáma skončí, podá jí kapesník, aby se vysmrkala, načež se zvedne a se slovy: "Tak ať už je to za námi!" začne sundávat kabát :mrgreen: .........

......A bylo by tím vysvětleno, odkud královská policie bere drby a zákulisní informace!

:lol: :lol: :lol: :lol:

Ano ano tak presne toto chcem čítať aj ja ! :prayer:

PenelopaW píše:
Dodejte mi nějaké zoufalky a jejich příběhy a já mohu zkusit dodat Desgreze :desgrez: . Může se to jmenovat "Zoufalé manželky" :) .

To stojí za úvahu - na začaitok by stačilo spočítať tie s kanónu plus Katarína - ach :katarina:
Katarínu na gauči u Desgreza! to by bolo niečo! :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 16 čer 2018, 21:46 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, děkuji za hodnocení mého pokračování. Jsem ráda, že se Ti vyprávění líbilo.

PříspěvekNapsal: 19 čer 2018, 19:27 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Ale já bych jí zatleskala :applaus: především za to, jak utřela Joffreye : teoretizujete vo svojej Skole lasky, a k praxi máte daleko.:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:

Co by asi tak pan hrabě udělal, kdyby byla Katarína těhotná ( teda s někým jiným) :?: Vím, že je to pod její úroveň, ale .......možná by se k něčemu pan hrabě odhodlal, kdyby měl nůž na krku. :mrgreen

Katarína je nyní bojovná a podle mě se už tolik netrápí. Pana hraběte dokázala pěkně utřít. :applaus: :slzici: :katarina:

Na mě sedla romantická můza a napadlo mě, že za tím je možná malé nevinné a romantické Katarínino tajemství. Je to trochu jiná verze vztahu s Pierrem. Dítě s jiným nečeká, ale pan hrabě měl alespoň jeden zkažený večer. :slzici:

Posílám první část. :ach: :katarina:

PříspěvekNapsal: 19 čer 2018, 21:34 
Markýzové
Markýzové

mimi-velmi pekna a romanticka cast na skraslenie vecera. :ach: :ach: ja teraz tiez pisem pokracovanie k mojej poviedke. :love:
(Aj keby som sa radsej vratila s Katarínou do Ruska, ale tam su teraz MS vo futbale, tak Katarina musi cakat. Ani s jej peniazmi a znamostami sa tam teraz tak lahko nedostane.( :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 19 čer 2018, 22:02 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Na mě sedla romantická můza a napadlo mě, že za tím je možná malé nevinné a romantické Katarínino tajemství. Je to trochu jiná verze vztahu s Pierrem. Dítě s jiným nečeká, ale pan hrabě měl alespoň jeden zkažený večer. :slzici:

Posílám první část. :ach: :katarina:

Olalá, Katarína :katarina: se nezdá! :shock:

Ne, že bych jí nějakou tu nevinnou muchlovačku s Pierrem nepřála, ale víc se mi líbila (a i mi k ní seděla) verze, kde se s ním začala sbližovat až se zlomeným srdcem. Pierre takhle působí tak trochu jako ten, kdo využívá situace, nic neriskuje a svádí ženu, která je vdaná za někoho jiného. Kdežto v původní verzi mi ty jeho city přišly nějaké víc ryzí, mohl využít veškerý svůj um (a ne jen obrátit ve svůj prospěch zklamání z nenaplněného manželství), a i když jistě věděl, že Katarína je bohatá nevěsta, přišlo mi, že ji má rád pro ni samou...

Taky mi moc nevoní představa pana hraběte, jak a) podvádí svoji manželku s "volnými dámami" (připadá mi, že on není ten typ - že i kdyby se oženil pro majetek a Katarína se mu vyloženě hnusila, bral by vůči ní alespoň nějaké ohledy a ne ji okatě podváděl - přece jen si ji váží i pro jiné věci), b) nosí parohy.

Ale to je můj názor a neber ho prosím jako kritiku ;) . Jen za mne bych se držela té "původní Kataríny", pro kterou jsou tělesné prožitky něco lehce děsivého a k nimž je nedůvěřivá, která si léčí srdce zlomené Joffreyem, s nímž si ale rozuměla intelektuálně a s nímž by mohli zůstat přáteli, kdy si jeden vážili druhého a neudělali by nic, čím by ho cíleně ranili, a která postupně začíná odhalovat svoje křehčí já až v okamžiku, kdy na ty správné struny udeří Pierre. Strašně moc bych si přála, aby sice ještě pořád vzdorovala, ale už čím dál méně (za mne je nej ta scéna, kdy ji Pierre políbí a jí to zanechá v hlavě a v duši zmatek), až by se nakonec poddala :ach: .

Ado, samozřejmě jsem natěšená i na ruskou verzi Kataríniných dobrodružství ;) .

PříspěvekNapsal: 19 čer 2018, 22:48 
Královská rodina
Královská rodina

Ado, jsem ráda, že se Ti malé vyprávění o Kataríně líbilo. Inspirovala mě Tvoje fikce o setkání s Carmencitou a rázný rozhovor s manželem. Napadlo mě, že její malé a celkem nevinné tajemstvī jí zvedlo sebevědomí. :katarina:
Jinak se moc těším na Tvoje další pokračování. Jsem hrozně zvědavá na její osudy v Rusku. :writer:

Penelopo, ujišťuji Tě a ostatní čtenářky, že verzi o postupném sbližování K. a P. jsem neopustila. Připravuji jedno pokračování, které bude věnováno jen panu baronovi. :writer:
K napsání tohoto kraťoučkého vyprávění mě inspirovala Adina poslední povídka a úvahy Terezy, co by hrabě dělal, kdyby K. čekala dítě s jiným. Katarína si zatím dopřála trochu toho, co jí chybělo. A dodalo jí to sebevědomí. Tak řekla manželovi svůj názor. Katarína je také jen žena a tak prostě malinko ztratila hlavu. Pan hrabě parohy nenosí, k tomu se K. nesnížila. Jestli ji má Pierre opravdu rád, tak o tom ona zatím prostě nedumá. Osamělý muž a žena, o kterou nestojí manžel, kdo by se jim divil. Hodně bohatý člověk, áť muž nebo žena, to také nemá ve vztahu jednoduché. Pochybnost o lásce nebo touze po majetku se nabízí. Ale K. by mohla lehko podlehnout. :?:
Nevěra ženy byla vždy přísněji souzena než muže. Pan hrabě se ve fikci moc šlechetně nechová. Katarína ví o jiných ženách, vždyť mu to sama řekla.

Samozřejmě mě těší, že se Ti líbí "původní verze" vyprávění o postupném sbližování K. a P. A budu v ní pokračovat. :ach: :katarina:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 237 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]