Právě je 19 čer 2019, 21:42

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 06 led 2019, 23:34 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
Dovolila bych si to ještě trochu doplnit (jinak téma darovaných hodinek se řešilo ve vlákně "Šperky a doplňky"):
Jde totiž o to, že v kánonu byly Angelice hodinky s liliovými kvítky darovány dvakrát! Jednou v 10. díle, viz citát nahoře, a pak ještě téměř ten stejný scénář ve 14. díle. Tam je dostala coby poděkování k výročí, kdy zachránila Joffreyovi život zastřelením Varange.
Jenže proč by AG, která měla vždycky perfektní přehled o ději a přemýšlela vždy o několik dílů napřet, psala stejnou věc dvakrát?! Že by si popletla kam co zapsala, nezdělila nám, že ty první hodinky Angelice ukradli Irokézové a nebo je to další stopa konspirační teorie, že poslední dva díly vůbec AG nenapsala?! Hmmm :roll:

Presne tak ! Ako sme už rozoberali na našom jednodňovom stretnutí, je to čudné že Joffrey Angelike daruje ľaliové hodinky
v 10 diely po tom ako mu zachránila život, a vraví že jej ich daroval "len tak" a odrazu jej daruje v podstate také isté
v 14 diely zo spomienkou na to ako mu zachránila život v 10 diely.

Ak by sme predpokladali že v chýbajúcom roku, ktorý akosi nieje v knihách Angelike padli do mora. alebo sa rozbili,
alebo ich ako úplatok darovala Indiánom aby niekoho vykúpila, tak by si pri darovaní tých druhých istotne
spomenula na tie prvé. :roll: :roll:

Veľmi, veľmi čudné! :!: :idea: :|

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 06 led 2019, 23:48 
Královská rodina
Královská rodina

ďalšia vec ktorá ma v 14 diely zarazila je že Desgrez už nebýva v paláci na predmestí St. Germain
pred ktorým naňho na začiatku 4 dielu číhala Angelika, ale odrazu zasa býva vo svojom druhom nám známom bydlisku
na Pont Notre Dame - pretože podľa mňa by tam inak v žiadnom prípade nemal v šuplíku uschovaný list od Angeliky:

V to slunečné zimní ráno, kdy se usmívala i průčelí domů na mostě Panny Marie nad Seinou, stál Florimond de Peyrac
v druhém patře jednoho z nich v prosté měšťanské místnosti, kde by ho nikdy nikdo nehledal. Rozmlouval s vysoce
postaveným policistou Francoisem Desgrezem, pravou rukou jedné z nejvýznamnějších osob království,
velitele kriminální policie pana de La Reynie, jenž si ho pozval na tajnou schůzku.

Pokladá sa hromada otázok:

1. Akoto že Desgrez už nebýva v paláci v ktoromm býval na začiatku 4 dielu, hoci odvtedy už istotne znovu postúpil na úradnom aj spoločenskom rebríčku.

2. Tajnou schôdzku zorganizoval na známom mieste? Alebo Florimond prišiel v Maske? A bardagne tiež?

3. Ak by tam už nebýval, a mal to iba ako akúsi pracovňu (pretože odtiaľ to mal na rozdiel od predmestia St.
Germain bližšie do Chateletu Na Súdny dvor aj na Radnicu, či dokonca aj do Louvre) prečo potom schovával list od Angeliky v pracovni a nie doma?

4. Akú úlohu hrala čierno-biela dlažba ktorá sa v súvislosti s týmto bytom spomína - alebo je to iba jednoducho opísané z
2 dielu?

FACIT: Mne tiež príde ako by sa pisateľ poslednej časti románu nevyznal v predošlých knihách, a prvá polovica 14 dielu sa zdá byť akoby pozliepaná z modifikovaných výpiskov s predošlých dielov

Florimond de Peyrac se svým lehkým krokem vzdálil a Francois Desgrez vstal od stolu. Pohlédl oknem na Seinu, která se vinula dole pod mostními oblouky. Bezděky utkvěl očima na černobílých dlaždicích podlahy. Usmál se, protože si po dlouhé době vzpomněl na svého věrného psa Sorbonnu.
"To už je dávno," zašeptal. Otočil klíčkem jedné zásuvky. Otevřel ji: dopis byl na místě.
Opatrně ho vzal do ruky, byl ve skladech už skoro prošoupaný, a zvedl ho k očím. Znal ta slova už zpaměti.
Desgrezi, příteli Desgrezi, píšu vám z daleké země, vy víte, z které. Musíte to vědět, nebo to
aspoň tušíte. Vždycky jste o mně věděl všechno...
Nebral ten dopis do ruky proto, aby si ho četl. Ale znamenal pro něj strašně mnoho: papír, písmo, pomyšlení, že ona držela pero, které psalo tyhle řádky, že ho skládaly její křehké štíhlé prsty, že voněl jejím parfémem a že v něm zůstala troška její přítomnosti.Dělal to často a raději by se nechal lámat kolem, než by to komukoliv přiznal.
Ale nedokázal odolat, obejít se bez toho.

PS: POZOR FANTAZMAGÓRIA:
Alebo že by bol Desgrez, toho času historicky podložene už ženatý, tak pod papučou, že sa ten list bál schovávať doma,
a preto ho mal v "kancelárii" na moste? :twisted: :mrgreen:

Odpovede a pokračovanie konšpiračných teórií nájdete v Sekcii postavy
pod heslom DESGREZ :desgrez:

PříspěvekNapsal: 28 bře 2019, 10:36 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:

FACIT: Mne tiež príde ako by sa pisateľ poslednej časti románu nevyznal v predošlých knihách, a prvá polovica 14 dielu sa zdá byť akoby pozliepaná z modifikovaných výpiskov s predošlých dielov

14 diel som práve znovu raz dočítala, a musím bohužiaľ povedať že to vyzerá keď niekto

poprvé:zabudne čo písal v predošlých knihách
podruhé: a na dôvažok aj v historických udalostiach skáče bez ladu a bez skladu z obdobia do obdobia
dopredu...dozadu a naspäť ...

výsledkom je potom pre čitateľa znalého predošlých kníh ťažko stráviteľný chaos*** presne povedané: 14 diel Angeliky - ktorý sa s kvalitou hlavne prvých 6-tich dielov Angeliky nedá vôbec porovnať :twisted: - a pritom mohol byť veľmi dobrý
:roll: :roll:

----------------------------------------------

100 bodov však dávam z moju TOP obľúbenú scénu v ktorej Angelika vysvetľuje že povinnosťou zajatkyne je utiecť

Prvá kapitola v časti knihy zvanej Mezi dvěma světy je úplne boží :ach:

Připomněla si tu zoufalou naději, díky níž dokázala jako šílená
čelit nebezpečím, která hrozí ženě ve Středozemí, a představovala si
etapy své cesty. Jedna z nich ji v Kandii dovedla k setkání s
tajemným maskovaným Rescatorem. :sailor:

V tom zmatení mysli nepoznala ani jeho. Ta mezihra, při níž se
málem setkali, a pak se ještě tragičtěji od sebe odtrhli, v ní zanechala
pocit lítosti, z něhož se nedokázala utěšit.

"Tolik jsem chtěla vidět váš palác růží v Kandii. Jen jsem utekla,
a už se mi začalo stýskat, tak mě okouzlil ten maskovaný pirát, který
mé právě koupil. Ale chtěla jsem utéct. Když pomyslím, jakou
hloupost jsem to udělala. To, o čem jsem snila, to štěstí bylo tak
blízko... Ne, nemohu říct, že to byla hloupost. Se starým Savarym
jsme ten útěk tak přesně naplánovali. Otrok má přece za povinnost
hledat příležitost k útěku?"
:lol:

Rozesmál se. :mask:
"To jste celá vy. Že jsem si to včas neuvědomil! Zapomněl jsem
snad, kdo jste? Jak se dokážete proti všemu vzbouřit? Nebo jsem vás
skutečně tak špatně znal?

to je celá Angelika :eyes: ako ju poznáme a máme radi
iná žena by si sypala na hlavu výčitky že v Kandii ušla a ona napokon skonštatuje:

Otrok má přece za povinnost hledat příležitost k útěku? :lol: :lol:

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 12:07 
Královská rodina
Královská rodina

Angelika si predstavuje ako budú s Joffreyom šťastní a tiež že príde pre ňu ako sľúbil.

Strašně po něm zatoužila: chtěla by se znovu setkat se svými syny, s celou svou rodinou, chtěla je mít kolem sebe jako tenkrát. Už se jí nezdálo tak nemožné přeplout kvůli tomu oceán. Všech1 no jde svou přirozenou cestou, stejně jako vyrostl tenhle kvítek. Honorina za nimi přijde do Gouldsbora, pak se nalodí a konečně se všichni setkají pod Joffreyovými ochrannými křídly: Florimond, Cantor, Honorina, RaimonRoger, Gloriandra i CharlesHenri a všechny děti, které budou potřebovat jejich pomoc na počátku své životní cesty tímto zmateným stoletím.
Jenže kde pro všechny najdou střechu nad hlavou? V jakém kraji se usadí? Ale na tom nezáleží. Tam, kde Joffrey řekne: Tady zůstaneme. Tam, kde při své opatrnosti a zkušenostech, při své znalosti lidí najde přátele a prohlásí: Tady postavme stan. Tady můžeme žít v klidu a míru až do smrti.
Joffreyi! Joffreyi! Brzy bude jaro a všichni se shledáme.
:ach: :ach:

Ak správne počítam - z Wapassu vyrážajú niekedy v apríli - takže podľa toho že cesta trvá pár týždňov budú v Gouldsboro koncom mája či až začiatkom júna.

čo myslíte dámy, ktorá z týchto štyoch možností sa uskutoční?

1. Joffrey už na nich bude čakať v Gouldsboro.

2. Joffrey tam ešte nebude ale príde neskoršie.

3. Joffrey sa nevráti a pošle Angelike odkaz aby ho nasledovala.

4. Joffrey sa nevráti ani nepríde žiadny odkaz a Angelika sa z vlastného rozhodnutia vydá na cestu do Francie.

(samozrejme môžete si vymyslieť aj iné možnosti)

tuto som dala pár indícii čo vraví pani Golonová o kráľovstve Francúzskom:

viewtopic.php?f=4&t=491&start=15

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 19:44 
Baroni
Baroni

moirra píše:

4. Joffrey sa nevráti ani nepríde žiadny odkaz a Angelika sa z vlastného rozhodnutia vydá na cestu do Francie.

Mne pripadá najviac pravdepodobná 4.možnosť. Aspoň vzhľadom na to, ako dobrodružne sa vyvíjal celý príbeh Angeliky :)

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 20:10 
Královská rodina
Královská rodina

Maira píše:
moirra píše:

Mne pripadá najviac pravdepodobná 4.možnosť. Aspoň vzhľadom na to, ako dobrodružne sa vyvíjal celý príbeh Angeliky :)

Mně by se líbila 1. Společná plavba do Francie, kde by si ujasnili budoucnost, kde budou bydlet a tak dále. :love:

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 20:37 
Královská rodina
Královská rodina

1. a 2. jsou asi romantičtější a ve stylu pana dokonalého "mám vše pod kontrolou". V Angeličině stylu "dělám si co chci" by mi víc seděly možnosti 3. a 4. a možná by to byla zajímavější zápletka pro další děj, něco jako: "Co se stalo, že Joffrey nemohl dorazit?!"

PříspěvekNapsal: 30 bře 2019, 20:47 
Královská rodina
Královská rodina

dauphine píše:
1. a 2. jsou asi romantičtější a ve stylu pana dokonalého "mám vše pod kontrolou". V Angeličině stylu "dělám si co chci" by mi víc seděly možnosti 3. a 4. a možná by to byla zajímavější zápletka pro další děj, něco jako: "Co se stalo, že Joffrey nemohl dorazit?!"

Dauphine, přesně jsi to vystihla. :ok:

PříspěvekNapsal: 31 bře 2019, 15:22 
Vévodové
Vévodové

Jsem pro variantu 4, která by vyplynula z nějakých intrik proti Peyracovým. Mám ráda akci.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]