Právě je 23 zář 2018, 09:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: DISKUSE : Výročí
PříspěvekNapsal: 10 dub 2018, 18:29 
Vévodové
Vévodové

PenelopaW píše:
Tereza píše:
S Honorine Tě pravděpodobně zklamu. Píšu většinou příběhy, které se vztahují k jedné či dvěma nocím. S Honorine je to podle mého mínění na delší dobu, možná prostor pro někoho jiného či jinou fikci.

A to je právě ta chyba! Naprosto nenasytně si žádám víc! :)

Má to jeden velký háček- mně to s holčičkami vůbec nejde :disagreement:.

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 11 dub 2018, 22:48 
Královská rodina
Královská rodina

Tak Tereza :mrgreen: horko-ťažko som odolala čítaniu komentárov ostatných skôr ako mám prečítanú fikciu,

Fikciu som si nechávala zo súkromných dôvodov ako bonbónik na dnešný večer. A nesklamala už na začiatku:

Citace:
Kroky mužů se rozdělily v přízemí soukromého palácového křídla. Zatímco Cantor pokračoval o dvě patra výš, jeho otec zamířil vpravo. Při obnově paláce samozřejmě pamatoval na Angeličiny oblíbené ranní procházky zahradou, a tak patřilo přízemí se společnou ložnicí umístěnou uprostřed celého komplexu právě hraběcímu páru.

:ach: teda predsa len! spoločná spálňa v paláci trubadúrskej poézie! :love:

A tá Bernardová pripomienka: :courtier:
„Ty si vážně nedáš pokoj. To opravdu nemáš někde další komůrku pro spaní? Copak Ty nechrápeš? “
:slzici:

tja ... vieme dobre že súkromné pokoje šlachticov takého to postavenia sa vždy skladali z viacerých miestností ...
predpokladám že každý z nich dvoch mal prinajmenšom predizbu. salónik, šatník a kúpeľňu a iba spálňa bola spoločná ... takže Angelika by ho bola ľahko vykopla na diván ak by chrápal :mrgreen:
okrem toho mu ešte zostávalo veľa alternatív... pracovňa, knižnica.. laboratórium :scientist: ..
niektorá z hosťovských izieb ....

mali by sme asi pridať hlasovanie či Joffrey chrápe alebo nechrápe :twisted:

no nič idem čítať ´dalej

PříspěvekNapsal: 12 dub 2018, 20:15 
Vévodové
Vévodové

Jsem Moirro vážně ráda, pokud jsem Tě pobavila hned na začátku :D
.
Dokonalý - Nedokonalý , jsem skálopevně přesvědčená, že Joffrey chrápe :agree: . Pokud toho vypije tolik, kolik mu ve fikcích naléváme, tak tím tuplem chrápe :agree: .

Je vcelku jasné, že Ti dva mají své předpokoje atd. ,a je také jasné,že to k odpočinku nebo jako formu trucovny může ve svém obrovském paláci Joffrey zalomit kdekoliv, ale já jim s plným vědomím připsala jedinou ložnici. Nejen proto, že pan hrabě potřeboval velkou a hlavně dlouhou :agree: postel, nejen kvůli Wapassu a kajutě na lodi, ale proto, že ho to k dámě svého srdce táhlo odjakživa :

Toulouská svatba :
Všichni muži jsou stejní, říkala si hořce. Jen tak mimochodem se uráčí vám věnovat trochu času, ale nakonec dají vždycky přednost svým koníčkům. Někteří soubojům, jiní válčení. Joffrey křivulím. Kdysi jsem byla ráda, že mi o nich vyprávěl, protože mi tím projevoval své přátelství, jenže teď tu laboratoř nenávidím.
Konečně, plná vzdoru, usnula.
Probudil ji záblesk svíčky. U lůžka stál Joffrey a svlékal se. Rychle si sedla a objala si pažemi kolena.
„Stojí to ještě za to?“ zeptala se. „Venku už zpívají ptáci. Snad byste udělal lépe, kdybyste tu příjemně započatou noc strávil ve svých pokojích a tiskl přitom na srdce nějakou pěk¬nou křivuli!“
Bez zábran se rozesmál.
„Omlouvám se, miláčku, ale dělal jsem pokus, od něhož jsem nemohl odejít..... Víte, že náš strašný arcibiskup se už zase ozval? ......A protože mu v žádném případě nemůžu říct o svých španělských obchodech...... Přizvu k tomu Sasa Fritze Hauera a pošlu...... .“
„To mě vůbec nezajímá,“ odpověděla Angelika pomstychtivě. „Já jsem ospalá.“
Byla si vědoma, že věrohodnosti těchto slov příliš nenasvědčují ani její rozpuštěné vlasy, ani krajková košilka, svůdně odhalující její ramena.
Pohladil jí něžné bílé rameno, ale ona ho špičatými zoubky kousla do ruky.

PříspěvekNapsal: 13 dub 2018, 21:24 
Královská rodina
Královská rodina

Ešte k ďalšej dočítanej časti, toto ma tiež pobavilo, pretože som sa sama zahrával z myšlienkou ako sa Rescator doplaví
až do Versailles (čo je jasná fantazmagória) :sailor:
skôr uveriteľné je doplaviť sa po Seine do Paríža, i keď myslím že pre lode tej veľkosti ako bol Morský Orol tiež nerealizovateľné
avšak je rozkošné ž ani sám veľkomožný Rescator :mask: sa podobne ako všetci chlapi nevyhol chvastaniu:

Joffrey vycítil šanci zvrátit hovor ve svůj prospěch.
Houkl: „Ty pochybuješ o schopnostech Rescacora?“ Nadzvedl přikrývku a bleskurychle se přesunul k Angelice.. Přitáhl si ji na hruď, začal ji vískat ve vlasech a s lehkostí sobě vlastní vyprávěl : „Do Rouenu bych se dostal naprosto bez problémů. A i kdybych se pak musel zapřáhnout do tažných lan sám, dovlekl bych svou loď až k Louvru. Vyřídil bych si to s Philippem a došel bych si pro Tebe a pro chlapce.

:lol: :lol:

a ďakujem za pripomienku nočného výletu Desgreza a Joffreya :D

A ešte k tomuto:

Angelika si povzdechla: „Pořád mi nejde do hlavy ta Tvoje ebenová hůl. Vždyť jsem tu hůl v našem paláci po svatbě už nikdy neviděla.“ Vyslovila se přímo: „ Proč sis ji vlastně vzal?“
Jen ztěžka otevřel oči. Zacukalo mu koutky úst. „Ty jsi ale zvědavá!“
„Nejsem zvědavá, ale s tou holí je to vážně celé divné.“
Uchechtl se. „Takže jsi zvědavá.“
„Jsi hrozný,“ odsekla uraženě a vysoukala se mu z náruče.

Zvedavá nieje iba Angelika ale aj ja. verím tomu že boli ešte aj iné dôvody ako iba tie ktoré už Joffrey vysvetlil. ;)

teším sa na pokračovanie. Dúfam že tentokrát nebudeme musieť čakať tak dlho :prayer:

PříspěvekNapsal: 15 dub 2018, 21:44 
Vévodové
Vévodové

moirra píše:
Ešte k ďalšej dočítanej časti, toto ma tiež pobavilo, pretože som sa sama zahrávala s myšlienkou ako sa Rescator doplaví
až do Versailles (čo je jasná fantazmagória) :sailor:

Děkuji Moirro za komentář. Kostru závěru jsem si "tradičně" napsala hned na začátku, tak snad to nebude tak dlouho trvat, i když mám před sebou spoustu, spoustu povinností na mnoha frontách.

Prozradíš mi, při jaké příležitosti sis s výše uvedenou myšlenkou pohrávala?

PříspěvekNapsal: 16 dub 2018, 12:46 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:

Prozradíš mi, při jaké příležitosti sis s výše uvedenou myšlenkou pohrávala?

Presnejšie povedané s tou myšlienkou sa zahrávala moja Angelika vo fantazmagórii o
Kráľovstve Francúzskom roku 1694 :twisted:

Ak si spomínaš na mojich dvoch starých dedkov vo Versailles. kráľa a Joffreya:

Pri pohľade na Grand kanál, ktorý bol ešte donedávna zamrznutý si Joffrey spomenul ako veľmi sa musel ovládať aby nevybuchol do smiechu keď zbadal túto „kráľovskú flotilu“ po prvý krát. Kráľ slnko prejavoval absolútny nezáujem o svoje loďstvo a preto prišiel Colbert z geniálnou myšlienkou ako kráľa aspoň trochu zasvätiť do tajov moreplavby.
Angelika mu neskoršie prezradila že aj ona sa musela veľmi ovládať, pretože sa jej zrazu zjavilo pred očami ako sa tu priamo na Veľkom Kanáli zapúšťa kotvu slávny Rescator a potápa kráľovské minigaléry. :king: + :mask: = :swordplay:
- Nuž veru keby som bol vedel že ma ešte tak veľmi ľúbite, bol by som sa veru vylodil aj priamo vo Versailles. A pozdravil jeho veličenstvo salvou ktorá by pristála priamo v zrkadlovej sieni.
Doberal si ju a ona ho zachádzajúc sa smiechom zasýpala bozkami.
:sailor:

(Poznámka na okraj pre tých čo by nevedeli: Všetky tie lode a galéry na veľkom kanáli boli akési hračkárske zmenšeniny tých skutočných, a to horeuvedené je skutočná fantazmagória lebo priplávať do až Versailles bolo samozrejme vylúčené)

PříspěvekNapsal: 25 čer 2018, 15:51 
Vévodové
Vévodové

Člověk míní....
Měla jsem v úmyslu tento příběh dopsat, ale nestíhám na všech frontách.
Snad přijde alespoň vhod toto definitivní rozloučení s Robertem.
A naprostý závěr, který musí patřit Angelice, bude tedy příště.

PříspěvekNapsal: 25 čer 2018, 18:47 
Královská rodina
Královská rodina

Děkuji za další pěkné čtení a těším se na finále! Dnes jsem trochu utlumená, ale velmi jsem se bavila u toho, jak Robert nevnímá, co mu jeho doprovod vypráví, a mechanicky přikyvuje a přitaká + samozřejmě chlapská úvaha na téma, že by raději seděl u vína :lol: .

PříspěvekNapsal: 25 čer 2018, 22:16 
Královská rodina
Královská rodina

To bylo moc pěkné počtení. Také mě pobavilo, jak Robert vnímá Marii tak napůl ucha. A líbily se mi vzpomínky na zemřelou manželku. Bavila jsem se otcovským sledováním dcery a mladého pana hraběte de Peyrac. :agree:
Těším se na pokračování. :ok: :writer:

PříspěvekNapsal: 26 čer 2018, 08:47 
Královská rodina
Královská rodina

Drobná odbočka na pobavení:

Haha, tak tentokrát poslední část fikce probublala do mých chorobných snů a zdálo se mi, že se mám vdávat. Florimonda mé podvědomí nahradilo Vojtou Kotkem (pro Moirru: https://www.csfd.cz/tvurce/11368-vojtech-kotek/) a já se svěřovala svému otci (který měl dioptrické brýle jako zamlada, přestože si nechal už před lety oči laserově zbrousit), že se vlastně vdávat nechci. Táta mi odpovídal, že to naprosto chápe, protože si pamatuje, jaké vylomeniny prováděl s otcem potencionálního ženicha, když byl mladý, takže měl důvodnou obavu, že jablko se v ženichově případě nezakutálelo moc daleko od stromu. Nicméně jsem se nakonec rozhodla, že Vojtu vlastně chci, ale to už se tento muchloval s nějakou jinou dívčinou (a to jsme měli těsně před svatbou!) v kabině nějakého nákladního auta (?!) na pozemku, kde se měla svatba uskutečnit :slzici: .

Zbožňuju svoje podvědomí, je s ním fakt sranda. A Ty, Terezo (A Mimi a ostatní!), piš, piš, piš dál :) .

PříspěvekNapsal: 26 čer 2018, 13:24 
Vévodové
Vévodové

Mimi a Penelopo, jsem ráda, že se Vám rozlučka s Robertem líbila.
A ten Tvůj sen ,Peneloppo, by jsi měla vyprávět Kataríně. Zejména tuto část :

ale to už se tento muchloval s nějakou jinou dívčinou (a to jsme měli těsně před svatbou!) v kabině nějakého nákladního auta (?!)

Já jen, aby Katarína nakonec nepřebrala, a kula své železo Piera, dokud je žhavé :agree: .
A nákladní auto je něco jako středověký kočár tažený osmispřežím, takže tomu snu bude naše známá hrdinka určitě rozumět.

PříspěvekNapsal: 27 čer 2018, 13:57 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, to byl teda sen. Vojta Kotek hrál nedávno manžela Marie Terezie, tak se to možná spojilo s přečtenou fikcí. On si skutečný František Štěpán Lotrinský s věrností moc hlavu nedělal. :slzici:

Neboj se, budu psát dàl. O mé slohovky nepřijdeš a ostatní také ne. :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 27 čer 2018, 19:06 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Člověk míní....
Měla jsem v úmyslu tento příběh dopsat, ale nestíhám na všech frontách.
Snad přijde alespoň vhod toto definitivní rozloučení s Robertem.
A naprostý závěr, který musí patřit Angelice, bude tedy příště.

skvelé pokračovanie Tereza! :mrgreen:

samozrejme že sa neskonale teším na záver ktorý bude patriť Angelike a Joffreyovi ... ale:

no ja dúfam že to ešte nieje rozlúčka z Robertom -
nechceš nás preda obrať o skvelé scény z Toulouskej krčmy??? :shock: :shock:

v každom prípade Robert je rozkošný ako sa zmieta v obavách o svoju dcéru ....

Vždyť jen slepý by si nevšiml, že Sophie Florimonda nejen okouzlila, ale doslova zaskočila. „Bodejž by ne, vždyť je celá po mně,“ pomyslel si hrdě Robert a úsečným přikývnutím oplatil čekajícímu Florimondovi jeho gesto. A aby bylo mezi nimi zcela jasno, varovně se napřímil, vypnul hruď a přidal i pár ostrých pohledů.
:lol: :lol:

toto predsa nemôže byť koniec ?!! :P :P ako sa potom dozviem ako to s Florimondom a robertovou dcérou dopadlo? :roll:
a okrem toho! chcel aby som aspoň jedným uchom zachytiť pár dialógov z toho čo Florimond mladej dáme šepká do uška :potapec:

PříspěvekNapsal: 27 čer 2018, 20:06 
Vévodové
Vévodové

Děkuji Moiro za komentář.
Roberta mám ráda, ale v tomto příběhu jednoho malého manželského "Výročí" už nemá co říct. Je pravda, že by bylo lákavé se vypravit za třemi přáteli do hospody U Tří zvonů, ale možná jen někdy v budoucnu jako taková odbočka či minipříběh.

Rozhodla jsem se rozloučit se v to ráno se všemi - Bernard je s Cantorem a dětmi, Cerbalaud s Paulette odpočívá nna lavičce(je přece po mrtvici), Robert s Marií jdou k Robertově "nadšení" do labyrintu.
Zbývá tedy Florimond a Sophie a Angelika a Joffrey.

PříspěvekNapsal: 27 čer 2018, 20:34 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Zbývá tedy Florimond a Sophie a Angelika a Joffrey.

Och! Takže Florimond a Sophie ešte budú! :ach:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]