Právě je 23 zář 2018, 13:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 12 zář 2018, 17:09 
Královská rodina
Královská rodina

Protože má dnes Mimi ten svátek, nakonec jsem se rozhodla porušit své předsevzetí, že dokud to nebude dopsané, nebudu to publikovat, a dávám na fórum malou ochutnávku, chcete-li teaser... První kapitoly mám více méně napsané v ucelené podobě, takže se budu snažit po částech v pravidelných intervalech přidávat, ať se fórum trochu oživí ;) . Pokráčka budou ;) .

Jelikož je častým zvykem každou novou fikci někomu dedikovat, věnuji ji všem těm, které ho zbožňují alespoň tak, jako já...

...takže jen sobě :slzici: .

Ale ne, to byl jen takový žertík... 8) (Nebyl.) Můj hlavní dík, a tedy asi i věnování, patří všem, které čtou pracovní verze a povzbuzují mě k dalšímu psaní, těm, jejichž připomínky mne posouvají dál a rýpavé poznámky mne nutí číst a číst mraky odborných knížek v cizích jazycích, díky kterým mi rázem ubylo volného času, kvůli čemuž to asi nikdy nedopíšu :lol: . A kromě své mužské literární a historické múzy ( :desgrez: ) děkuji především jedné blondýně, která nejen mne, ale kupu z nás velmi inspirovala, jejíž láskou je Joffrey, a jejíž oči mají barvu... :eyes: modrou!! a která žije ve Vídni :P .

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Re: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 12 zář 2018, 17:47 
Vévodové
Vévodové

Předně přeji vše nejlepší Mimi k svátku.

Krásný úvod!
1659 a pravděpodoně jedna mladá a ne příliš zkušená dáma - ALE KDO TO JEN MŮŽE BÝT :?: :?: :?: :?:
A kdo vejde do dveří :?: :?: :?:
Doufám, že brzy dočkám odpovědí.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2018, 18:33 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo a Terezo, moc děkuji za přání k svátku.

Penelopo, to vypadá na historickou detektivku. :applaus:
Jsem zvědavá a těším se na další vyprávění. :ok:

P.S. Díky tomuto fóru, jsem přemohla lenost a začala sepisovat své fantazie. Také shlédla filmy, přečetla knihy a znovu se vrátila ke svému zájmu o 17. století.
A přečetla spoustu pěkných a zajímavých fikcí.

PříspěvekNapsal: 12 zář 2018, 19:19 
Moderator
Moderator

Tak nějak tuším, že za touto fikcí bude víc rešerší než v samotném kánonu a že člověk musí - Penelopin termín - obsesivně zbožňovat jednu postavu, aby se stále držel původní dějové linie, přičemž by jistě bylo jednodušší nasekat názvy kapitol typu "Pečivo v 17. století", "Vliv toalet na vývoj spodního prádla", "Bydlení na mostech", atd, atd. :? :writer: :?
Skvěle napsaný úvod se mi už teď vryl pod kůži, krásné propojení fikce, kánonu a historických reálií... kdyby tak Lauzun tušil, kolik dam přivedl svým sváděním do nesnází! Podlehneš mu, je to špatně (viz Marie Anežka); tvá hrdinka vypadá odmítavěji ale bude to ta správná cesta?! :find:

PříspěvekNapsal: 13 zář 2018, 13:06 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Penelopo, to vypadá na historickou detektivku. :applaus:

Nu nevím... detektivní žánr není mou krevní skupinou a obávám se, že by to dopadlo tak, že vrahem by nakonec byl zahradník :mrgreen: .

mimi píše:
P.S. Díky tomuto fóru, jsem přemohla lenost a začala sepisovat své fantazie. Také shlédla filmy, přečetla knihy a znovu se vrátila ke svému zájmu o 17. století.
A přečetla spoustu pěkných a zajímavých fikcí.

Řekla bych, že ostatní se mnou budou souhlasit - co takhle sepsat svůj příběh do Čtenářských příběhů? ;)

dasha píše:
Tak nějak tuším, že za touto fikcí bude víc rešerší než v samotném kánonu a že člověk musí - Penelopin termín - obsesivně zbožňovat jednu postavu, aby se stále držel původní dějové linie, přičemž by jistě bylo jednodušší nasekat názvy kapitol typu "Pečivo v 17. století", "Vliv toalet na vývoj spodního prádla", "Bydlení na mostech", atd, atd. :? :writer: :?

Haha, ovšem je otázkou, jestli by pro čtenáře byly takové názvy kapitol zajímavé, burcovaly jeho fantazii a motivovaly ho k tomu takové texty vůbec číst ;) .
Nejsmutnější na tom je, že kupa těch rešerší (třeba to pečivo, Moirra odpustí) se týká naprostých marginálií, které pro samotný příběh jako takový nemají skoro žádný význam :mrgreen: .

dasha píše:
kdyby tak Lauzun tušil, kolik dam přivedl svým sváděním do nesnází! Podlehneš mu, je to špatně (viz Marie Anežka); tvá hrdinka vypadá odmítavěji ale bude to ta správná cesta?! :find:

Lauzun je v tom chudák skoro nevinně... Na jeho místo jsem původně autorsky chtěla dosadit jiného kavalíra, ale proč nevyužít naší oblíbenou postavu, když se sama nabízí? A věřím, že Péguilin by si podobné dobrodružství nechal ujít jen velmi nerad :) .
Jojo, galantní kavalíři a mladé dámy... to je kombinace, která může vést k různým koncům... 8)

Tereza píše:
ALE KDO TO JEN MŮŽE BÝT :?: :?: :?: :?:
A kdo vejde do dveří :?: :?: :?:

Jelikož kladeš ty správné otázky, mohu Ti za odměnu prozradit, že odpovědí se opravdu brzy dočkáš ;) .

Tereza píše:
Doufám, že brzy dočkám odpovědí.

Nu a to je otázka do pranice, KDY? Chcete pokračování 2x nebo 1x týdně??

PříspěvekNapsal: 16 zář 2018, 09:57 
Královská rodina
Královská rodina

A je tu pokráčko… Rozhodla jsem se pro formu editace původního příspěvku tak, aby 1 příspěvek vždy nakonec tvořil 1 ucelenou kapitolu. Snad to nebude působit zmatky.

Ten, kdo kladl správné otázky, se nyní dozví část odpovědí - a možná mu nedělní čtení přijde vhod při rekonvalescenci po sobotním slavení ;) .

P.S. pro Moirru: Vznešenou slečnu jsem nakonec situovala do Tuillerií, tak snad jsem to trefila... Protože otázka, zda touto dobou pobývala v T. nebo Louvru zůstala nedořešena ;) .

PříspěvekNapsal: 16 zář 2018, 18:45 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
A je tu pokráčko… Rozhodla jsem se pro formu editace původního příspěvku tak, aby 1 příspěvek vždy nakonec tvořil 1 ucelenou kapitolu. Snad to nebude působit zmatky.

tiež si myslím že je to dobré pridávať tak, aby příspěvek vždy nakonec tvořil 1 ucelenou kapitolu :D
Takže najvyšší čas pridať ďalší diel, aby čitateľky nevypadli z deja. ;)

a ešte k tomu ako často: ja som za to aby si pridávala 2 krát týždenne, (hoci ja som keysi dávala raz do týždňa, ale ty už máš "predpísané") ....alebo aspoň v rytme 5 dní

-----------------------------

PenelopaW píše:
Vznešenou slečnu jsem nakonec situovala do Tuillerií, tak snad jsem to trefila... Protože otázka, zda touto dobou pobývala v T. nebo Louvru zůstala nedořešena ;)

no neviem či si ma správne pochopila - vznešená slečnana 99,99999 % v roku 1659 v Tuilleriach bývala - až v období ktoré spomínala v knihe pani AG (rok 1660), keď sa vznešená slečna sťažovala Angelike že sa ju Monsieur snaží odtiaľ vyhnať, možno nejaký čas pendlovala medzi Tuillierami a Lucemburkým palácom, ktorého veľkú časť zdedila po nebohom otcovi Gastonovi Orleánskom ;)

Kráľ sa určitú dobu sťahoval hore dole medzi Palais Royale a Louvrom - a nakoniec prenechal Palais Royal (bývalý palác kardinála) svojmu bratovi - a to po svadbe s Henrietou Anglickou - a tento teda už nemal ambície bývať v Tuillierach :P

podľa môjho skromného názoru vznešená slečna v priamo v Louvri nikdy nebývala - zato tam bývala kráľovna Matka a svoje Apartmány tam mal aj Mazarin

PříspěvekNapsal: 16 zář 2018, 20:40 
Vévodové
Vévodové

Vzhledem k rekonvalescenci je tato hodina(kdy jinak nejvíc hýřím aktivitou) pro mě už tak pokročilá, že si tuto druhou část musím přečíst znovu. Ale až zítra. Míst a osob bylo na mě totiž dnes příliš a já mám ve zvyku dívat se i mapu a googlit obrázky z těch uváděných míst - abych líp nasála atmosféru.
Křestní jméno nevlastního bratra té slečny za závěsem je velmi krásné - takové nádherně francouzské.
Opravdu jsem četla tak mizerně, nebo stále nepadlo jméno té dívky se zajímavým věnem?

PříspěvekNapsal: 16 zář 2018, 20:56 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Křestní jméno nevlastního bratra té slečny za závěsem je velmi krásné - takové nádherně francouzské.
Opravdu jsem četla tak mizerně, nebo stále nepadlo jméno té dívky se zajímavým věnem?

Étienne je můj oblíbený světec od doby, co jsem v Auxerre navštívila jeho katedrálu. To jméno miluju, byť jeho český ekvivalent mne neuchvacuje :) .
Četla jsi dobře, jméno zmíněno nebylo ;) . S ohledem na to, že vím, co bude, musím znovu konstatovat, že máš dar trefovat svými dotazy hřebíček na hlavičku :applaus: .

V případě hlubšího zájmu disponuji rodokmenem rodiny d'Aligre a dalšími podklady ;) .

PříspěvekNapsal: 17 zář 2018, 20:08 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, je dobře, že jsi dopsala jednu kapitolu. Vyprávění se mi líbí. Je to propracované a také napínavé. Těším se na další kapitolu o osudech mladé šlechtičny. :ok: :applaus: :writer:

PříspěvekNapsal: 17 zář 2018, 20:11 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Tereza píše:

Étienne je můj oblíbený světec od doby, co jsem v Auxerre navštívila jeho katedrálu. To jméno miluju, byť jeho český ekvivalent mne neuchvacuje :) .
Četla jsi dobře, jméno zmíněno nebylo ;) . S ohledem na to, že vím, co bude, musím znovu konstatovat, že máš dar trefovat svými dotazy hřebíček na hlavičku :applaus: .

V případě hlubšího zájmu disponuji rodokmenem rodiny d'Aligre a dalšími podklady ;) .

Penelopo, o rodokmen a další informace bych zájem měla. Upřednostnila bych češtinu. moje znalosti francouzštiny jsou bohužel omezené stejně jako časové možnosti.

PříspěvekNapsal: 18 zář 2018, 13:42 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Penelopo, je dobře, že jsi dopsala jednu kapitolu.

Pozor, pozor, nenech se zmást! Toto zdaleka není konec kapitoly :D . Jsme cca na straně 4 mého dokumentu ve wordu z celkem 17, které první kapitola čítá :) . Ještě přece nevíme, co se stalo mezi hrdinkou a Lauzunem, a kdo vešel do pokoje 8) .

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 09:14 
Královská rodina
Královská rodina

Jelikož edit stávajícího příspěvku se nezobrazuje při kliknutí na funkci "Zobrazit nové příspěvky", přidávám info, že další kus fikce byl připojen... A abych pokaždé nezaplňovala fórum posty, že tam je další část (protože samozřejmě marnivě bažím po tom, abyste si ho hned běžely číst a psaly mi své zpětné vazby ;) ), budu sem dávat pokračování (až do odvolání) vždy v neděli a ve středu ;) .

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 18:44 
Moderator
Moderator

Krásné pokračování, Penelopo! Vždy miluju, když naše postavy znovu ožijí ve fikcích, a tvá Vznešená slečna je dokonalá :ach: - kdo ji měl taky napsat lépe, že! :tongue: Celá atmosféra dvora je popsaná trefně, živě a uvěřitelně. Oceňuji i pěknou dějovou odbočku, díky níž jsme se dozvěděli o původu naší hrdinky - ani Angeliky, ani Katariny... uvidíme, zda si časem také zaslouží vlastního smajlíka! :?:

PříspěvekNapsal: 19 zář 2018, 23:18 
Vévodové
Vévodové

Opět jsem si příjemně početla.
A už vím :find: , kdo je ta malá tajemná "potvůrka",jak ji trefně nazvala Vznešená slečna.
A podívala jsem se i do vzorníku barev na ultramarínový odstín.
Jen se mi nepodařilo dohledat nějakou souvislost s jasnou narážkou na tuto poznámku :...když jsem viděla, s jakou lhostejností Ludvík snášel to, jak si v Cosne všechny dámy stěžovaly, že jim mrznou uši ..

Jak je známo, byl Ludvík XIV tvrďák a nesnášel ve své blízkosti fňukání, ale souvislosti ve výše uvedeném úryvku mi unikají. Mohla bych požádat o drobný bližší komentář k té události?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]