Právě je 19 říj 2018, 09:54

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 12 říj 2018, 12:05 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Jen aby nedopadl jako Tom Cruise ve filmu Navždy a daleko.

Tak to bych si nechala spíše pro komickou fikci, kdy by se z Desgreze stal nejen ušlechtilý zachránce, ale i pradlena a nebožák, který se jde raději porvat, než by podlehl těm nejnižším pudům :) .
Měla jsem za to, že ten film neznám, ale když jsem koukala na video, bylo mi to hodně povědomé, takže jsem ho musela kdysi vidět :shock: .

mimi píše:
Penelopo, moc jsem zvědavá, jak se bude vztah mezi dívkou v nesnázích a jejím ochráncem Desgrezem odehrávat. :?: :?:
Bude ? :ach: :desgrez:

Bude, nebude... já myslím, že by mohlo ;) .

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018, 11:08 
Královská rodina
Královská rodina

A dnes se končí kapitola druhá, v níž se hrdinka na nepříliš důvěryhodném místě setkává se svým zachráncem, k němuž však od počátku cítí nevysvětlitelnou důvěru. Zda si ji neznámý zaslouží či nikoli... na to si už budete muset počkat v pokračování :) .

Napadá někoho nějaký hudební doprovod či výstižný song??

Nu a nyní ta horší zpráva: Vzhledem k tomu, že jsem od začátku publikování fikce nenapsala ani ťuk, a mílovými ruky se blížíme k částem, které nemám pořádně učesané, měním tímto do odvolání frekvenci publikování na 1x týdně :roll: . Ale slibuji, že to sem budu dávat v pátek, abyste na čtení (beztak to čte jen Tereza s Mimi :mrgreen: ) měly celý víkend ;) .

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018, 19:34 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, jako vždy jsem si hezky početla. :applaus: :ok:
Hrdinka je snad v bezpečí, ale zase ji hrozí jiné nástrahy. Ovšem ty jsou příjemné. ;)
Pan advokát odešel za prací. Co asi dělá :?: :desgrez:
Těším se na další čtení.

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018, 19:36 
Vévodové
Vévodové

Desgrezova chudoba v jeho začátcích byla známá, ale to prkýnko místo psacího stolu mě fakt dojalo.
Také mě opět zaujal popis domu, kde bydlel. Při popisu průchozího obchůdku svíčkaře mě napadla taková hloupá technická :?: :idea: poznámka, jak asi Desgrez chodil domů, když měl majitel domu krámek zavřený a navíc spolu nevycházeli nic moc dobře. Stejnými dveřmi jako byl vstup do krámu?
A omlouvám se Penelopě i za následující dotaz. Kolik měl Desgrez v době setkání s M -C. let? Dvacet ? Vystupuje docela zkušeně a sebevedomě.
Budu se těšit na pátek :agree: .

PříspěvekNapsal: 14 říj 2018, 20:56 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Kolik měl Desgrez v době setkání s M -C. let? Dvacet ? Vystupuje docela zkušeně a sebevedomě.

To je otázka do pranice! Podle toho, co zatím víme, se narodil někdy mezi lety 1638-40. Takže roku 1659 mu mohlo být, správně :agree: , kolem dvaceti. Což na první pohled není tak velký věkový rozdíl, vycházím ovšem z toho, že toho stihl zažít podstatně víc, než majetná a vatovaná "Marie-Claire". V tomhle ohledu je poměrně vtipné, že když se seznámil s Angelikou, koukala na něj s despektem, že je mladý, a přitom byli podobně staří!

Tereza píše:
Také mě opět zaujal popis domu, kde bydlel. Při popisu průchozího obchůdku svíčkaře mě napadla taková hloupá technická :?: :idea: poznámka, jak asi Desgrez chodil domů, když měl majitel domu krámek zavřený a navíc spolu nevycházeli nic moc dobře. Stejnými dveřmi jako byl vstup do krámu?

To vůbec není hloupá otázka, sama jsem tento dotaz kladla Yourimu Carbonnierovi, když mi posílal stavební plány :mrgreen: . Stejná situace totiž byla i u domů na Pont Notre-Dame, kde jak víme Desgrez :desgrez: bydlel později, po svém nástupu k policii. V přízemí domů byly obchody, v prvním patře obvykle bydlela rodina majitele krámu, Desgrez tedy mohl mít pronajaté pokoje / byt v patře druhém. Vchod byl společný, stejně jako schodiště do vyšších pater. Na noc se dům zamykal + ty na Petit Pont ještě zavíraly "okenice" sloužící dole jako pult na vystavování zboží a nahoře jako stříška. Bydlel-li obchodník s rodinou v domě, tak na noc zamknul a šel do patra na kutě. A pokud tedy Desgrez coby flamendr a holkař chodil domů již za tmy a "po večerce", musel nebohého Jehana buď vzbudit, aby mu sešel odemknout, anebo si otevřít vlastním klíčem ;) . První i druhá možnost (představa, že má ten protiva klíč od mého domu a vodí si přes můj obchod děvčata) jsou pro svíčkaře stejně naštvávací, takže si vyberte :) . A pikantní celá ta situace se společnými prostory musela být v zimě, kdy obchodníci bežně kvůli teplu přespávali s rodinnými příslušníky na matracích přímo v obchodě :D . Ale řekla bych, že tehdy se intimita tolik neřešila jako dnes...

Btw - k Jehanovi a tomu, jak ho Desgrez štval, je stručná narážka i v mé první fikci ;) .

EDIT:
O bydlení na mostech jsme se s Moirrou rozepisovaly jednak v tématu Desgrez, a pak i v tématu PAŘÍŽ - Po stopách Angeliky.
Velmi hezké video s vizuálem domů zde: https://www.youtube.com/watch?v=G96kRpVlRzA (obrázky mj. v tomto příspěvku http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.phpf=22&t=753&start=15#p22386)
A k bydlení na mostních domech (nejen Petit-Pont, ale i Pont Marie a zejména Pont Notre-Dame) zde: https://www.youtube.com/watch?v=FywaN1wZ_rI
(V posledním videu jsou hezky vidět stavební plány s půdorysy a průřezy domů)

Naposledy upravil PenelopaW dne 14 říj 2018, 20:58, celkově upraveno 1

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]