Právě je 17 lis 2018, 14:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 05 lis 2018, 12:58 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, pěkné jako vždy. Večer si to vychutnam v klidu. :applaus:
Kam jenom ten Desgrez večer chodí? :ach:

Naposledy upravil mimi dne 05 lis 2018, 13:03, celkově upraveno 1

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 05 lis 2018, 12:59 
Královská rodina
Královská rodina

Moirro, přeji všechno nejlepší k svátku.

Mimi

PříspěvekNapsal: 05 lis 2018, 19:29 
Vévodové
Vévodové

Nedá mi to, ale na základě všech těch úžasných rešerší od Moiry a Penelope mě napadlo, jak krásně by vypadal román, kdyby byl interaktivně podbarven všemi těmi obrázky odkazy a komentáři.
Něco, jak noviny v Bradavicích :agree: :mrgreen: .

Připojuji se k přání všeho nej k svátku.

PříspěvekNapsal: 05 lis 2018, 19:41 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Nedá mi to, ale na základě všech těch úžasných rešerší od Moiry a Penelope mě napadlo, jak krásně by vypadal román, kdyby byl interaktivně podbarven všemi těmi obrázky odkazy a komentáři.
Něco, jak noviny v Bradavicích :agree: :mrgreen: .

Staticky to lze řešit poznámkami pod čarou a obrázky v textu, ale uznávám, že pohyblivost ilustračního doprovodu by byla nej. Mým snem je mít doma nějaký takový interaktivní atlas světa Angeliky, něco jako to, co je tu rozkouskované na fóru, kde by např. v sekci Paříž bylo možné vyhledat si nejen úryvky z kánonu, týkající se různých míst, ale i události, které se tam v Angeličině životě staly, zajímavosti apod., k tomu plánky, obrázky, mapky, videa a zvuky, scény z filmů... A kdyby to nešlo interaktivně, tak to mít aspoň ve formě vložených plánků, skládaček a leporela 8) .

Podobného projektu by se měla ujmout nějaká univerzita a napsat si na to grant :D .

PříspěvekNapsal: 06 lis 2018, 19:52 
Vévodové
Vévodové

mimi píše:
Penelopo, pěkné jako vždy. Večer si to vychutnam v klidu. :applaus:
Kam jenom ten Desgrez večer chodí? :ach:

Konečně jsem si přečetla poslední příspěvek Penelopiny fikce.
A netrpělivě čekám na další pokračování, protože mám šimrání v zátylku, neboť :
a) nákupy, tržnice, hospůdka.... cítím klid před velkou bouří
b)čichové vjemy M. - C. ......klube se z ní smyslné stvoření
c)přes veškerou pohodu, která z tohoto příspěvku sálá,stále nezapomínám, že se Desgrez záchranou M. - C. připletl k závažnému případu.....myslím Mimi, že nechodí :ach: , ale :find:

I když u bodu c) připouštím možnost, že během jedné noci stihne obojí :agree: . Je to přece Desgrez.

PříspěvekNapsal: 07 lis 2018, 08:10 
Královská rodina
Královská rodina

K bodu c:
No právě, je to přece Desgrez. :find:

PříspěvekNapsal: 07 lis 2018, 10:40 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Moirro, přeji všechno nejlepší k svátku.

Mimi

PS: dakujem za gratulaciu :D :P , ja na svoje meniny zabudam, lebo na zapade sa skoro vobec neoslavuju - a v slovenskom kalendari je Miriam 8 septembra a v Rakusku 26 Augusta

PříspěvekNapsal: 09 lis 2018, 11:48 
Královská rodina
Královská rodina

Při pátku vkládám další kousek. Vše je zalito slunečním světlem, až se z toho "Marii-Claire" začínají trochu zapalovat lýtka.

Brána Saint Antoine:
https://en.wikipedia.org/wiki/Porte_Saint-Antoine

Obrázek

Obrázek

O lázních podrobněji v tématu "Hygiena, parfémy, toaleta": http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=5&t=190&start=60

A o hospůdce zde: http://angelique.cz/cz_phpBB3/viewtopic.php?f=16&t=569&p=23423&hilit=enfer#p22529

Přílohy:
Poznámka: Rekonstrukce opevnění Paříže kolem r. 1420
Reconstitution_des_fortifications_orientale_de_Paris_en_1420_1_50.jpg
Reconstitution_des_fortifications_orientale_de_Paris_en_1420_1_50.jpg [ 37.81 KiB | Zobrazeno 71 krát ]
Poznámka: Bastila kolem r. 1650
Bastila_-_kolem_roku_1650_50.png
Bastila_-_kolem_roku_1650_50.png [ 359.09 KiB | Zobrazeno 71 krát ]

Naposledy upravil PenelopaW dne 11 lis 2018, 11:16, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 09 lis 2018, 19:13 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, hezky jsem si početla. :ok:
Kolik sestřenic před Marie-Claire asi Desgrerz přivedl do lázní? :?: :mrgreen: :mrgreen: :oops:

Popis oholeného, vymydleného pana ochránce s vlhkými staženými vlasy, to je prostě z pera znalkyně a odbornice na Desgreze. :writer: :ach: :ach:
Takže jsem napnutá a těším se na další vyprávění.

PříspěvekNapsal: 09 lis 2018, 19:48 
Vévodové
Vévodové

Docela mě překvapilo, že už při Marii - Claire se Desgrezovi honily v hlavě myšlenky na práci u policie. Při čtení románu zůstala otázka jak přesně proběhla jeho cesta k policii tak trochu viset ve vzduchu. Nebo jsem na nějakou důležitou pasáž zapomněla?
V novém zpracování Angeliky je ten moment, kdy dostane nabídku přejít k policii, docela dobře zpracovaný.

A tak jako Mimi i mně pobavil mistr Georges. Tohle je "pravá" hláška kamaráda, která opravdu "potěší":
Mistr Georges na vteřinu zaváhal, obzvláště protože ho Marie-Claire nepřátelsky propichovala safírovým pohledem, ale rychle se vzpamatoval. „Tak to dámě musíme dopřát tu nejlepší péči. Všechny sestřenice mistra Desgreze jsou u nás vítány!“ :mrgreen: :mrgreen:

To pouštění žilou byl příšerný zvyk. :twisted:

PříspěvekNapsal: 09 lis 2018, 19:55 
Královská rodina
Královská rodina

advokát Desgrez, který dorazil do svého bytu na Petit-Pont před svítáním a galantně si ustlal na podlaze před krbem, přičemž jako přikrývku použil vlastní kabát

ako vidím aj drsný policajt dokáže niekedy byť galantný ako zamilovaný trubadúr:

advokát Desgrez, který dorazil do svého bytu na Petit-Pont před svítáním a galantně si ustlal na podlaze před krbem, přičemž jako přikrývku použil vlastní kabát ....
.čo k tomu dodať? iba ak: :trubadur: :ok:

a toto:
neměl v úmyslu zneužít dívčích obav a strachu, a přetavit utěšování v předehru. Uvědomoval si a nepodceňoval ženskou potřebu čerpat sílu z mužských paží. A on byl silný dost.
ach! :ach:

Jedno mali Desgrez :desgrez: a pan Dokonalý definitívne spoločné :scar: + :mask: :

Obaja boli prekvapujúci muži mnohých tvárí a takmer nikdy nekonali ako by konal priemerný chlap. :ok:

tiež je veľmi rozkošné že mu Marie-Claire čo to v byte poobšívala:

Jeho pozornost náhle upoutalo něco jiného.

„Vy jste mi vyspravila pokrývky?“

Původně potrhané lůžkoviny byly totiž čistě zašité. Či spíše místa, která ještě opravit šla. A stejně tak některé díry na závěsech kolem postele.

HA-HA-HA :slzici: :slzici:

ten Mistr Georges sa vždy pred dámami postará o Desgrezovú reputáciu ...

„Vedeš mi další děvče na prohlídku?“ zeptal se lázeňský mistr. „Zdá se mi, že tahle je moc hezká na to, aby sis ji mohl dovolit.“ (...) „Tak to dámě musíme dopřát tu nejlepší péči. Všechny sestřenice mistra Desgreze jsou u nás vítány!“
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

spomeňme si čo o niečo neskoršie koncom roku 1660 vyhlásil pred Angelikou:
„Ale ale, je mi to jasné! Další oběť nesvědomitých záletů. Chceš, abych ti ji dal do pořádku,než se s ní potěšíš, co, ty nenapravitelný sukničkáři!" :lol:

PS: a znovu musím pochváliť skvelý opis Paríža 17 storočia :applaus:

PříspěvekNapsal: 09 lis 2018, 19:59 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
A tak jako Mimi i mně pobavil mistr Georges. Tohle je "pravá" hláška kamaráda, která opravdu "potěší":

To teda hej! :slzici:

PS. Písali sme úplne v rovnakom čase. nebolo tu nič a keď som stlačila tlačítko odoslať, tak tu už boli
vaše feedbacky. :la-polak-fun: Takže telepatia. :tongue:

PříspěvekNapsal: 09 lis 2018, 20:40 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Mistr Georges na vteřinu zaváhal, obzvláště protože ho Marie-Claire nepřátelsky propichovala safírovým pohledem, ale rychle se vzpamatoval. „Tak to dámě musíme dopřát tu nejlepší péči. Všechny sestřenice mistra Desgreze jsou u nás vítány!“ :mrgreen: :mrgreen:

moirra píše:
HA-HA-HA :slzici: :slzici:

ten Mistr Georges sa vždy pred dámami postará o Desgrezovú reputáciu ...

spomeňme si čo o niečo neskoršie koncom roku 1660 vyhlásil pred Angelikou:
„Ale ale, je mi to jasné! Další oběť nesvědomitých záletů. Chceš, abych ti ji dal do pořádku,než se s ní potěšíš, co, ty nenapravitelný sukničkáři!" :lol:

Není nad to, mít dobré přátele, kteří nás podrží 8) . Vtipné je, že tuhle hlášku si Georges rozhodl říct sám, původně jsem vůbec neměla v úmyslu mu něco takového vkládat do úst! Ale ti dva si o to říkali, s tou kamufláží na příbuzenstvo si sami vběhli do pasti.

mimi píše:
Kolik sestřenic před Marie-Claire asi Desgrerz přivedl do lázní? :?: :mrgreen: :mrgreen: :oops:

Možná radši nevědět :mrgreen: . Ale zas na druhou stranu, byl zodpovědný, co se prevence pohlavně přenosných chorob týče ;) .

Tereza píše:
To pouštění žilou byl příšerný zvyk. :twisted:

Z našeho pohledu určitě ano - a třeba já, se svým chudokrevným vzhledem, bych to asi moc dlouho při chřipce nevydržela. Ale tehdy to bylo opravdu hodně rozšířené... :roll: Zaujalo mne v jedné historické beletrii, že proti tomuto ustálenému a velmi rozšířenému zvyku brojili chirurgové - kteří měli naprosto jiné postavení, než jak je chápeme dnes, a tehdy měli zakázáno vykonávat klasické lékařské úkony. Takže jako doktoři kolikrát fungovali lidé, kteří toho o anatomii a fungování lidského těla mnoho nevěděli :? .

moirra píše:
PS: a znovu musím pochváliť skvelý opis Paríža 17 storočia :applaus:

Ty víš, že bez Tebe a Turgota by to nikdy nebylo ono :ach: .

mimi píše:
Popis oholeného, vymydleného pana ochránce s vlhkými staženými vlasy, to je prostě z pera znalkyně a odbornice na Desgreze. :writer: :ach: :ach:

Tak u tohohle, když jsem to psala, se přiznávám, že jsem si asi uslintla do klávesnice :) .

Tereza píše:
Docela mě překvapilo, že už při Marii - Claire se Desgrezovi honily v hlavě myšlenky na práci u policie. Při čtení románu zůstala otázka jak přesně proběhla jeho cesta k policii tak trochu viset ve vzduchu. Nebo jsem na nějakou důležitou pasáž zapomněla?
V novém zpracování Angeliky je ten moment, kdy dostane nabídku přejít k policii, docela dobře zpracovaný.

Tak to zase nevím já :shock: . Vybavuji si jen tu pasáž, která je už ve vydání původním, kde Desgrez potkává Angeliku v převleku za abbého a přiznává se, že když ho nebaví nahánět klienty na schodech Justičního paláce, přivydělává si prací u policie. Z toho jsem usoudila, že už nějakou dobu pro ni příležitostně pracoval, aniž by ovšem bylo řečeno OD KDY... Nebo něco uniklo mně? :?: :shock: :?: :shock: :?: :shock: :?:

Naposledy upravil PenelopaW dne 10 lis 2018, 20:44, celkově upraveno 2

PříspěvekNapsal: 10 lis 2018, 15:24 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
A už vím :find: , kdo je ta malá tajemná "potvůrka",jak ji trefně nazvala Vznešená slečna.

A já už vím, kde se ten omyl zrodil - když se Angelika při příležitosti slavnostního návratu krále poprvé setkává se svojí budoucí sokyní, Anne Golon uvádí, že tato má oči safírové... Tak tedy nevím - měla Montespanová oči ultramarínové nebo akvamarínové? :?: Co koukám na její portrét od Deckera, vypadají spíše světle modré :? .

PříspěvekNapsal: 10 lis 2018, 17:47 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Tereza píše:
A už vím :find: , kdo je ta malá tajemná "potvůrka",jak ji trefně nazvala Vznešená slečna.

A já už vím, kde se ten omyl zrodil - když se Angelika při příležitosti slavnostního návratu krále poprvé setkává se svojí budoucí sokyní, Anne Golon uvádí, že tato má oči safírové... Tak tedy nevím - měla Montespanová oči ultramarínové nebo akvamarínové? :?: Co koukám na její portrét od Deckera, vypadají spíše světle modré :? .

No to sa musíme pozrieť aké slovo použila pani AG v originále

Primi Visconti píše:

O atraktivite pani de Montespan však existuje všeobecná zhoda. "Blond vlasy," napísal jej súčasník a kronikár Primi Visconti, "veľké blankytne modré oči, ohnutý, ale dobre tvarovaný nos, malé pekne červené ústa, veľmi krásne zuby - jedným slovom, perfektná tvár.

viac:

viewtopic.php?f=3&t=98&p=24289#p24289

myslím že je vidno aj na tom portréte že tie oči boli svetlomodré ;)

zaujímavý článok vysvetlujúci okrem iného prečo majú všetky bábätká modré oči:

https://zeny.iprima.cz/moda-krasa/mate- ... jsou-hnede

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 130 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina