Právě je 23 bře 2019, 10:27

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 06 led 2019, 18:38 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Anne Desgreze nejenom baví, ale i překvapuje. Vzhledem k práci, které se Desgrez v té době už asi věnuje, musí být pro něho ta dívka jako záblesk normálnosti v nenormálním světě.

Opět musím obdivovat Tvoji intuici a čich na to, jakým směrem se to bude vyvíjet :shock: .

:ok:
Tereza píše:
Vždyť se kterým šlechticem by mladá dvorní dáma mohla vést řeči o praktikách, o kterých slyšela v lázních?

Nu, já myslím, že leckterý by si o tom popovídal, i to vyzkoušel rád ;) . Mám rozečtenou Angeliku a krále a když vidím, jak kolem ní poletují Vivonne, De Brienne, bratr Vallierové i Louvois, o Lauzunovi nemluvě, vsadím se, že takové téma by leckterý z nich uvítal víc než debatu o vlastních úřadech a funkcích u dvora :) .

Zatím se o Annu bát nemusíš. Tak jako Kodet v Pelíškách prorokoval Bolševikovi rok, maximálně dva, i naši hrdinové budou ještě mít dobrých pár měsíců k budování romantiky i erotiky. Jen se bojím, že zklamu Mimi, neboť toho racka promlčíme :) .

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 07 led 2019, 18:51 
Site Admin
Site Admin

Tak jsem taky dočetla resty z Desgrez/Anna fikce a můžu jedině poděkovat za příjemné čtecí chvilky - Jen už fakt nevím jak se zbavit neustálé vize Jeana Rocheforta, kterého ač miluju, tak mi k postavě "skutečného Desgreze" prostě nejde a už vůbec ne k tomuhle, co se už taky stává panem Grayem. :roll: (a ještě když si navrch od pana dokonalého vypůjčuje filosofické repliky cestě na Kythéru). :o :zachrana:

PříspěvekNapsal: 08 led 2019, 17:59 
Vévodové
Vévodové

jeanne píše:
...Jen už fakt nevím jak se zbavit neustálé vize Jeana Rocheforta, kterého ač miluju, tak mi k postavě "skutečného Desgreze" prostě nejde a už vůbec ne k tomuhle, co se už taky stává panem Grayem. :roll:

Třeba to je naopak . Jestli si třeba autorka těch "50" nejdřív nepřečetla sérii o Angelice :arrow: a až pak, inspirována Desgrezem a panem D (charisma, úspěch ,nebezpečnost hraničící až s pocitem strachu ,pohádkové bohatství, jizvy!!!, hudební nadání, sexuální apetit, neutahatelnost, znalost všemožných praktik i "hrubější" zacházení, zaučování nezkušené panny atd.) , stvořila toho svého lamače ženských srdcí :mrgreen: .

PříspěvekNapsal: 08 led 2019, 19:13 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
jeanne píše:
...Jen už fakt nevím jak se zbavit neustálé vize Jeana Rocheforta, kterého ač miluju, tak mi k postavě "skutečného Desgreze" prostě nejde a už vůbec ne k tomuhle, co se už taky stává panem Grayem. :roll:

Třeba to je naopak . Jestli si třeba autorka těch "50" nejdřív nepřečetla sérii o Angelice :arrow: a až pak, inspirována Desgrezem a panem D (charisma, úspěch ,nebezpečnost hraničící až s pocitem strachu ,pohádkové bohatství, jizvy!!!, hudební nadání, sexuální apetit, neutahatelnost, znalost všemožných praktik i "hrubější" zacházení, zaučování nezkušené panny atd.) , stvořila toho svého lamače ženských srdcí :mrgreen: .

:slzici: :ok: :slzici: :ok: :slzici: :ok: :slzici:

Ač mne tato teorie upřímně vykouzlila na tváři pobavený úsměv, já bych do toho pana Greye úplně netahala :) . I když ty vypsané styčné body zdání podobnosti opravdu budí :mrgreen: .

Sérii 50 odstínů jsem měla bohužel tu čest přečíst (a první dva filmy jsem bohužel viděla i v rámci nějaké akce v kině), takže mohu říct, že pan G. se s panem D.(okonalým) a D.(esgrezem) nemůže vůbec rovnat. Zálibou v mlácení ženských tak ještě možná s Filipem, ale pominu-li bohatství, dokonalé obleky a účes, včetně zahrnování "subinek" věcnými dary, veškerá podobnost zde končí. Díkybohu. Sama autorka se dala slyšet, že se při psaní a dějové lince prý inspirovala Stmíváním, čímž mi ho zkazila ještě víc. "Edward" v jejím pojetí akorát nemá problémy s pitím krve, ale s tím, že neumí spát s ženskou bez toho, aby jí u toho nenařezal, protože je (vlastními slovy) "totálně pojebaný". Samozřejmě že upřímná a čistá láska hlavní hrdinky ho nakonec vyléčí traumat z dětství a přivede ho k zjištění, že vlastně "vanilkový sex" není tak špatný...

Oproti tomu hrabě de Peyrac ví, že normální sex je dobrý sex, a umí z něj vytěžit maximum bez toho, aby u toho Angeliku svazoval, bičoval či vyžadoval, aby před ním nahá klečela v koutě a nedívala se mu do očí. Díkybohu za to! A to, že Desgrez to má podle všeho občas rád tvrdší, a v mojí fikci ho potěšilo Anně nabacat, z něj dominanta taky nedělá - naopak, Angelika rozhodně žádná subinka nebyla, a jak se mu líbila ;) .

U toho bití mne napadla jediná paralela s Filipem, protože teď čtu první svazek Angeliky a krále. Ale krásnému markýzovi to ve finále taky nepřinášelo nějaké sexuální uspokojení (a kompenzaci nenávisti k ženám, kterou si vybudoval v dětství následkem citové frustrace), nýbrž to bral jako drezúru a trest vzpurné manželce. Takže i zde paralela končí, neboť byť nakonec s Angelikou dospěli k láskyplnému aktu, motivy jich dvou byly zcela odlišné než Any a Christiana. A já znovu říkám: díkybohu! :)

Nicméně teorie, že se autorka Padesáti inspirovala AG mne fakt pobavila. A co já vím, třeba jsem jen moc kritická a "pravda je tam někde venku"! Třeba jí ve finále jen bylo zatěžko přiznat coby inspirační zdroj něco tak ohavně zprofanovaného a romantického jako je Angelika, a raději se vymluvila na módní Stmívání!

Závěrem svého literárního rozboru mohu konstatovat jen to, že jsem z toho celá tumpachová :shock: . Ale protože v rámci odmítání duševního masochismu a ztrácení času nechci znovu číst 50 odstínů a hledat v nich potencionální důkazy, raději si půjdu dočíst tu Angeliku a krále, která mi poskytne alespoň nějaké trvalé hodnoty :) . A pan Grey ať si trhne nohou, na mužské hrdiny z pera AG (a na :desgrez: především, že ano :oops: ), nemá! :agree:

EDIT: Tak mne tak v návaznosti na Rescatora napadá, že si nevybavuji, že by Christian Grey nosil do "mučírny" masku?! Pamatuju si jen, že své partnerce zavazoval oči, ale tím paralela končí. Zkrátka mi z toho srovnání stále p. D. vychází jako mnohem lepší adept na cokoli :lol: .

Naposledy upravil PenelopaW dne 08 led 2019, 19:22, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 08 led 2019, 19:18 
Vévodové
Vévodové

Styčné body měly být jen pro pobavení :agree: . Za chvíli ten příspěvek smažu .

PříspěvekNapsal: 08 led 2019, 21:45 
Site Admin
Site Admin

Tereza píše:
jeanne píše:

Tahle myslenka je ovsem zcela presna (vcetne masky..., a pan Grey fakt neni zadny drsnak a jen si detinsky hraje - nemusis cist znovu Tani). A ja bych ji s chuti podsunula Nadje, to by bylo.... :lol: :lol: :lol:
Jde o to, ze se vsechny ty pribehy, Angeliku nevyjimaje inspirovaly archetypalnimi panna (dominantni kraska co touzi po tom aby si ji podridil) a zvire (se zkusenostmi a potrebou je predavat) a kdyz uz se zaba na prameni nemuze soudit s reckou mytologii, tak s 50 shades rozhodne.

PříspěvekNapsal: 09 led 2019, 11:29 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
Tahle myslenka je ovsem zcela presna. A ja bych ji s chuti podsunula Nadje, to by bylo.... :lol: :lol: :lol:

A do toho bych šla! Šikovný právník tam třeba ty podobnosti objeví, na "50 odstínech" už se dají vysoudit slušné tržby, a třeba nám to pak přinese další díly Integrale v češtině :mrgreen: .

Přidávám dnes další kousek fikce - tentokrát s "menším" návratem v čase. Postupně v této kapitole společně odkryjeme něco z Desgrezovy :desgrez: minulosti ;) .

Vím, že se úryvek zdá velmi krátký, ale přísahám, že ve Wordu má dvě strany A4! Též připojuji omluvu za jistou "neučesanost" tohoto textu - musím se přiznat, že se mi psal nejhůře a kdyby bylo víc indicií, asi by byl mnohem podrobnější a čtivější... :( Ale i tak obsahuje pár nových informací, které fanynky mého osobního idolu snad potěší ;) .

PříspěvekNapsal: 09 led 2019, 17:36 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Přidávám dnes další kousek fikce - tentokrát s "menším" návratem v čase. Postupně v této kapitole společně odkryjeme něco z Desgrezovy :desgrez: minulosti ;) .

.

paráda! :applaus:

dúfam že sa niečo dozvieme aj o Desgrezovom detstve a časoch teeneagerskych :prayer:

skvelé že sa nám v hre objavujú aj dve osoby nám známe z kanónu: Desgrezova sestra a
Antoine Dreux d'Aubray - hlavný predseda civilného súdu a polície v Chatelete a otec Brinvillierky v jednej osobe :ok:

(nie, nejdem do tých hodností miešať rád hodinkových rytierov :disagreement: :slzici: )

PříspěvekNapsal: 09 led 2019, 19:12 
Vévodové
Vévodové

Desgrez teda opravdu neměl nikdy na růžích ustláno :agree: .Překvapilo mě, že když rodina dlužila, ocitli se ve vězení všichni. (i děti???)
A je vážně vtipné, že má Desgrez jméno po františkánském mnichovi. Zajímalo by mě :find: , jestli se alespoň občas pomodlí.

Jsem zvědavá, které střípky z Desgrezova dětství budou zapadat do dalšího děje.
A protože jsem už tak trochu v archeo - věku a protože mě fungování přirozeného řádu věcí v nás i okolo nás velmi uklidňuje, těším se, až zase narazím na zamilovanou a tak trochu trucovitou Annu a silného a nebezpečného Desgreze.

PříspěvekNapsal: 09 led 2019, 19:29 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Překvapilo mě, že když rodina dlužila, ocitli se ve vězení všichni. (i děti???)

Měla jsi mi také dělat betačtenářku ;). Ale pak bych to asi nikdy nedopsala, protože bych jen a jen hledala informace :mrgreen: (viz moje debata s Moirrou kvůli baroknímu pečivu, týkající se úplně bezvýznamné věty o tom, že Desgrez Anně k snídani donesl housky...).

Na základě historizující beletrie usuzuji, že
A) buď šla celá rodina bručet (v tomhle kontextu mne napadá otázka, jak to ve vězení pro dlužníky bylo s úhradou stravy, když v klasických věznicích se pobyt hradil dle počtu osob bez ohledu na věk - k tomuhle jsem psala příspěvek v diskusi k fikci od Errnie o Joffreyovi),

viewtopic.php?f=22&t=538&start=30#p24439

B) nebo se do věznice zavřeli jen "zákonní zástupci" a o nezletilé děti se postaral (tam, kde nezafungovala širší rodina či nějaký poručník) některý z veřejných útulků v rámci prováděné charitativní činnosti (o tom ještě bude dál).

PříspěvekNapsal: 09 led 2019, 20:51 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Tereza píše:
Překvapilo mě, že když rodina dlužila, ocitli se ve vězení všichni. (i děti???)

Měla jsi mi také dělat betačtenářku ;). Ale pak bych to asi nikdy nedopsala, protože bych jen a jen hledala informace :mrgreen: (viz moje debata s Moirrou kvůli baroknímu pečivu, týkající se úplně bezvýznamné věty o tom, že Desgrez Anně k snídani donesl housky...).

Na základě historizující beletrie usuzuji, že
A) buď šla celá rodina bručet (v tomhle kontextu mne napadá otázka, jak to ve vězení pro dlužníky bylo s úhradou stravy....
B) nebo se do věznice zavřeli jen "zákonní zástupci" a o nezletilé děti se postaral některý z veřejných útulků v rámci prováděné charitativní činnosti .......

1. Ad Housky: no od housek sme presli k Brioskam a nkoniec nasli celu knihu iba o pekarnach a o pecive :ok: :slzici:

2. Ad pobyt rodiny vo väzení:

Zaujímavé ako su Angelikoložky prepojené, túto diskusiu sme mali aj s Dauphine ktorá u mňa bol na otočku na návšteve:

K téme sme vlastne prišli cez Pignerol a Lauzuna - ktorému sa podarilo v prísnej väznici napriek všetkým opatreniam
obrobiť :zachrana: Fouquetovú dcéru - pretože v tom čase mala vo väznici byt, v ktorom bývala aby mohla byť s otcom.

U šlachticov tej doby bežná prax ak chcel niekto z rodiny bývať s odsúdeným:

myslím že dobrý opis nájdeme aj v prípade madame Maintenon ktorá sa dokonca z tohto dôvodu vo väzení narodila ;)

viewtopic.php?f=3&t=619&p=24733#p24733

pochybujem ze Agripa ktorý nemal peniaze niečo za svoj pobyt a pobyt jeho rodiny vo väznici platil

PříspěvekNapsal: 11 led 2019, 16:44 
Moderator
Moderator

PenelopaW píše:
B) nebo se do věznice zavřeli jen "zákonní zástupci" a o nezletilé děti se postaral (tam, kde nezafungovala širší rodina či nějaký poručník) některý z veřejných útulků v rámci prováděné charitativní činnosti (o tom ještě bude dál).

V tom případě by Dezgrez musel strávit část dětství v nějakém sirotčinci, a byl by to tedy takový francouzský Oliver Twist :find: :shock: .

Retrospektivní skok v době, kdy jsme všechny zvyklé na svůj pravidelný přísun emocí dvojice Dezgrez - Anna, byl pro mě osobně tedy menší šok. Ale je vlastně zajímavé dozvědět se něco z raného dětství, a třeba objevit nějaké motivy, které ho formovaly v budoucnu. Já třeba osobně nenávidím seriál Chobotnice z 2. patra (což je bůhvíproči po letech vánoční stálice), tak doufám, že Dezgrez žádné tak zásadní trauma ze svého dětství nemá :disagreement: .

PříspěvekNapsal: 13 led 2019, 16:42 
Moderator
Moderator

Penelopo, přiznej se, že ty ses teleporovala do domu AG a ukradla jí pár nepublikovaných rukopisů o Dezgrezově minulosti?! :find: :shock: :find:
:applaus: DOKONALÉ!!! :applaus:

To všechno sedí jak pr*** na hrnec!!! Důvod, proč je jeho sestra v klášteře...

tehdy si v plném dosahu uvědomila, že se nikdy neprovdá, protože o chudou nevěstu bez věna žádný ženich obvykle nestojí. Musel by se stát nějaký zázrak, aby jednoho dne mohla chovat vlastní dítě, a ona si ve svých šestnácti letech byla naprosto jistá, že zázraky se nedějí.

V kánonu jsem letmou zmínku o Dezgrezově sestře přešla bez zájmu, ale přiznám se, že její osudy psané tvým perem mě dojaly a přála bych si pro ni zázrak jako z Rozumu a citu - kéž by se našel muž, který by ji pojal z lásky za ženu :cry: .

Důvody, proč byl Dezgrez v podsvětí jako ryba ve vodě...

Françoisovým královstvím se stalo bludiště úzkých uliček u přístavu Grève, pitoreskní svět plný průchodů, dvorků, slepých uliček, zatuchlých chodeb a ubohých domků, kde žili ti nejchudší z nejchudších.

A přesně takového muže by Angelice její švagr doporučil - je jasné, že samotnému se mu do případu nechtělo, ale potřeboval se před fešnou švagrovou trochu ukázat:

Jeho slovutnější kolegové mu proto začali přihrávat případy, při nichž by sami riskovali poškození své nade vše ceněné pověsti, a tak postupně začal budovat renomé muže, který se neštítí obhajovat nejnuznější z nuzných, děvky i jejich pasáky, chudinu, služky či prosté řemeslníky.

PříspěvekNapsal: 13 led 2019, 17:45 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, jako vždy super. :ok:
Zajįmavý výlet do dětství a mládí pana Desgreze. To vše ho formovalo a připravovalo na budoucí život a povolání, která později vykonával. Dalo by se říci, že dětství a mládí byla ta nejlepší univerzita života. :applaus:
Těšnįm se, co dalšího se příště dozvím. :writer:

PříspěvekNapsal: 13 led 2019, 18:38 
Královská rodina
Královská rodina

dasha píše:
Penelopo, přiznej se, že ty ses teleporovala do domu AG a ukradla jí pár nepublikovaných rukopisů o Dezgrezově minulosti?! :find: :shock: :find:

Ó, děkuji!! :oops:
Nene, já se teleportovala jen na Pont Notre-Dame a těžila přímo u zdroje :P.
mimi píše:
Těšnįm se, co dalšího se příště dozvím. :writer:

Příště nás čeká pan d'Aubray ;). A slibuji, že s Desgrezovou sestrou se ještě párkrát v příběhu setkáme :).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina