Právě je 23 bře 2019, 10:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 13 led 2019, 19:56 
Vévodové
Vévodové

Desgrez musel mít jistě i osobní důvody pro vypořádání se s pouličními gangy a zlepšení bezpečnosti v Paříži. To jak zemřela jeho matka, ho jistě poznamenalo.
A pan d'Aubray mě začíná zajímat. Půjdu si znovu přečíst, co je tady na foru o něm napsáno.
Bylo to opět výborné čtení.
Jen ty paničky, co si berou mladé chlapce do postele, tak ty mi lezou krkem :twisted: . Na pranýř s nimi :agree: !

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 led 2019, 14:04 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Desgrez musel mít jistě i osobní důvody pro vypořádání se s pouličními gangy a zlepšení bezpečnosti v Paříži. To jak zemřela jeho matka, ho jistě poznamenalo.

Moirra mne sice za násilný způsob smrti Desgrezovy matky nařkla, že jsem deformovaná profesí svých rodičů, ale zase jsem si říkala, že rané trauma je hezký motiv pro budoucí kriminalistickou činnost :) .
Tereza píše:
Jen ty paničky, co si berou mladé chlapce do postele, tak ty mi lezou krkem :twisted: . Na pranýř s nimi :agree: !

Oproti Filipovi jsem se snažila Desgrezovi dopřát alespoň trochu romantický vztah s onou dámou, která ho jako první svedla a zaučila. Holt tehdy se na to tolik nehledělo :roll: ... (Pro mě je tedy nemyslitelné, že by nějaká "Paní Robinsonová" svedla mého syna, až mu bude nějakých třináct čtrnáct... :disagreement: ).
Tereza píše:
A pan d'Aubray mě začíná zajímat. Půjdu si znovu přečíst, co je tady na foru o něm napsáno.

Přímo o panu d'Aubray toho zde moc není... Ono tedy toho o něm moc není ani po internetu a netuším, zda přímo pro něj existuje nějaké encyklopedické heslo - většinou, pokud je o něm někde psáno, tak v souvislosti s jeho dcerou. Možná by se o něm našlo více v nějakých specializovaných monografiích o policii.

Sice jsem to chtěla nechat na příště, ale proč ne už nyní:

Na fóru je velitel policejních sil města Paříže zmiňován zejména ve třech tématech:

Aféra z jedmi alias travičstvo v Kráľovstve Francúzskom: viewtopic.php?f=16&t=796
Marquise de Brinvilliers: viewtopic.php?f=3&t=469
Policie, justice a bezpečnost v Paříži: viewtopic.php?f=16&t=770

Samozřejmě jsme se o něj několikrát otřeli i v tématu Desgrez, mj. zde: viewtopic.php?f=3&t=131&p=22193&hilit=aubray#p22193

V kánonu je první Desgrezův nadřízený u policie titulován jako "policejní prefekt", což je však nepřesné označení jeho funkce. Prefektura jako taková byla zřízena až za Napoleona.

Samotný d'Aubray zastával dvě funkce, mj. úřad královského hrdelního soudce (lieutenant criminel), kterážto funkce byla zřízena Karlem VI. Lieutenant criminel, neboli "poručík" městského prévota pro kriminální záležitosti, však vedl mnohé kompetenční spory s královským civilním soudcem (lieutenant civil), jejich činnosti se hodně prolínaly a nebyly přesně vymezené. Nicméně od konce 14. století leželo jádro vyšetřování v rukách královského hrdelního soudce, který vyšetřoval a soudil nejzávažnější trestné činy, při kteréžto činnost mu pomáhali biřicové z Châteletu či místní policie. Po policejní reformě v roce 1667 byly jeho vyšetřovací pravomoci ještě zvýrazněny – vyslýchá svědky, ohledává místo činu, zajišťuje stopy a ostatní důkazy.

Několikrát zmiňovaný slavný policejní edikt, díky němuž se do čela policie dostal v nově zřízené funkci La Reynie, mj. vydělil vyšetřovací funkci policie od soudnictví, takže lieutenant criminel se nadále věnuje opravdu jen soudním záležitostem.

(Jaromír SLUŠNÝ: Světové dějiny policie: Středověk, novověk. Praha: Slávy dcera, 2006)

Antoine Dreux d’Aubray

Rodokmeny:
http://www.histoireeurope.fr/RechercheL ... d%27Aubray (zde i jeho portrét)
https://gw.geneanet.org/garric?lang=fr& ... &p=antoine
http://racineshistoire.free.fr/LGN/PDF/ ... Aubray.pdf (PDF soubor s podrobnějšími informacemi o Brinvilliersce)

Samozřejmě, že už v současnosti markýzy de Brinvilliers se debatovalo o motivech vraždy otce. Většina autorů bere za zlomový moment okamžik, kdy d’Aubray nechal zatknout rytíře de Sainte-Croix, protože nemohl vydýchat veřejný skandál, kdy jeho dcera žila v jedné domácnosti s manželem i milencem. Ovšem podle nejrůznějších narážek na zpověď, kterou Brinvilliers sepsala v Lutychu, se zdá, že kořeny mohly být mnohem staršího data - první sexuální zkušenosti podle všeho Brinvilliers získala se svými staršími bratry a podle některých zdrojů o tom otec věděl, a dokonce ji zneužíval také. Na praktiky sexu s nezletilci jsme nedávno narazili v tématu Filipa du Plessis, a u dvora to asi byla běžná praxe, ale incest za úplně běžný nebyl považován ani v této době. Pokud to nejsou fámy, ale pravda, tak dokážu pochopit, že dcera v takovéhle rodině to měla hodně těžké a poznamenalo ji to. (Z hlediska fikčního psaní jsem se ale rozhodla respektovat linii nastolenou AG a do tohoto moc nezabíhat, takže až se někdy propracujeme k Desgrezově zatčení slavné travičky, budu se striktně držet toho, že to prostě byla zkažená ženská a trávila kvůli majetku.)

Pro zájemce doporučuji nejen Pitavala, ale i Terezou objevenou povídku "Ďáblova hezká tvář" z knihy V. P. Borovičky Pařížská Surete pátrá.

Až budu mít pana d’Aubray víc utříděného (kdo by měl zájem, disponuji různými zdroji v AJ a FJ, včetně Dumasovy povídky), slibuji, že mu sepíšu lepší medailonek ;) .

Přílohy:
portrait_de_dreux_daubray_en_86122_0_50.jpg
portrait_de_dreux_daubray_en_86122_0_50.jpg [ 19.78 KiB | Zobrazeno 753 krát ]
dreux d Aubray.jpg
dreux d Aubray.jpg [ 64.03 KiB | Zobrazeno 753 krát ]

PříspěvekNapsal: 15 led 2019, 00:02 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:
Moirra mne sice za násilný způsob smrti Desgrezovy matky nařkla, že jsem deformovaná profesí svých rodičů, ale zase jsem si říkala, že rané trauma je hezký motiv pro budoucí kriminalistickou činnost :) .
.

ha ha ha :slzici: presne tak! chudák :desgrez: ty mu dávaš!

plus ma pobavilo že si jeho z jeho sestry spravila dokonalú extremistku (asi to majú v rodine) ktorá sa rozhodovala medzi
povolaním prostitutky a mníšky ako keby medzi týmito dvomi povolaniami nebolo ešte nespočet iných -
samozrejme podľa spoločenského postavenia - od spoločníčky komornej či slúžky cez krčmárku či predavačku až po gazdinú či vychovávateľku ešte istotne nejaké tie možnosti existovať museli .....

100 bodov ti zapisujem za to že sme sa dozvedeli odkiaľ mal Desgrez v byte jediný kus solídneho nábytku aj ako sa dostal
k ubytovaniu u sviečkára Jehana .... :ok: :applaus:

a toto to by samozrejme vysvetľovalo čo ho okrem tých zelených očí :eyes: primelo poriadne sa zakusnúť do obhajoby Peyraca ....

Citace:
I když doufal v nějaký velký případ, který by jej proslavil a vrátil jeho rodinnému jménu zpátky úctu a váženost ......

nechcem predbiehať, pretože medzi tým bude istotne ešte sosť zaujímavého čítania, ale už sa dopredu teším na obdobie keď sa stretne z Angelikou pretože dúfam že sa dozvieme viacej z jeho pohľadu ako to všetko :desgrez: cítil a prežíval ....

PříspěvekNapsal: 16 led 2019, 17:16 
Královská rodina
Královská rodina

pekné počtneníčko! :applaus: stretnutie s Aubrayom, na ktoré som sa tešila nesklamalo, je skvele opísané :ok:

potešil aj Sorbonin príbeh Obrázek

zostáva však otvorená otázka ktorú som si pokladala už dávnejšie pri čítani kníh od pani AG:

Citace:
Historka o muži se psem se v pařížském podsvětí brzy rozšířila. Nikdo netušil, kdy nebo kde se objeví. Slabší povahy šeptaly, že je to sám ďábel, jiní se přeli, že je to člověk stejný jako oni, ale i ti nejotrlejší se občas ohlíželi přes rameno v obavě, jestli neslyší měkký zvuk běžících psích tlapek.

akoto, keďže sa zo psom prechádzal aj cez deň, a zrejme s ním chodil aj po krčmách, že si nikto nebol istý kto je ten nočný muž zo psom, a tiež že sa ho nikto z dvora zázrakov nepokúšal odstrániť :roll: :roll: ....

na túto otázku by som fakt rada dostala odpoveď 8)

PříspěvekNapsal: 16 led 2019, 18:23 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
PenelopaW píše:

ha ha ha :slzici: presne tak! chudák :desgrez: ty mu dávaš!

Tak u smrti matky jsem ještě měla v nabídce úmrtí na nějakou infekční chorobu typu neštovic či moru, popř. úmrtí z bídy. Ať tak či onak, ze zmínky v kánonu, že ho vychovala sestra, jsem usoudila, že matka musela skonat v nějakém jeho hodně raném věku. Kdežto otec zanechal rodině dluhy a jemu odkázal povolání advokáta, takže ten si na světě ještě nějaký ten pátek pobyl... Je tedy pravda, že jsem příliš nezkoumala dědické právo v oblasti odkazu úřadů, jestli bylo např. možné odkázat povolání ještě nezletilému synovi, u něhož nebylo jisté, zda splní podmínku vzdělání (protože ta tam byla).
Na okraj: Vtipné je, že když jsem letmo zabrousila do tématu prodávání a kupování úřadů, dočetla jsem se, že advokátů se to vůbec netýkalo...
moirra píše:
plus ma pobavilo že si jeho z jeho sestry spravila dokonalú extremistku (asi to majú v rodine) ktorá sa rozhodovala medzi povolaním prostitutky a mníšky ako keby medzi týmito dvomi povolaniami nebolo ešte nespočet iných - samozrejme podľa spoločenského postavenia - od spoločníčky komornej či slúžky cez krčmárku či predavačku až po gazdinú či vychovávateľku ešte istotne nejaké tie možnosti existovať museli .....

To stojí za nějaké rešerše ;) .
moirra píše:
a toto to by samozrejme vysvetľovalo čo ho okrem tých zelených očí :eyes: primelo poriadne sa zakusnúť do obhajoby Peyraca ....
Citace:
I když doufal v nějaký velký případ, který by jej proslavil a vrátil jeho rodinnému jménu zpátky úctu a váženost ......

Já si myslím, že Desgrez byl docela ambiciózní a měl nějaké sny o svém společenském postavení. Protože kupř. po soudním procesu poměrně rychle otočil a najednou se stal loajálním vůči králi (přestože při procesu mu de facto čelil). Anebo když Angeliku přesvědčoval, aby přestala distribuovat básníkovy pamflety po aféře u Rudé masky, uváděl jako jeden z argumentů, jak to pomůže všem stranám, co z toho vytěží ona a on že povýší :) . Ale samozřejmě, u procesu na 100 % véééliký vliv hrála osoba jeho klientky :).
moirra píše:
nechcem predbiehať, pretože medzi tým bude istotne ešte sosť zaujímavého čítania, ale už sa dopredu teším na obdobie keď sa stretne z Angelikou pretože dúfam že sa dozvieme viacej z jeho pohľadu ako to všetko :desgrez: cítil a prežíval ....

Tady bojuji sama se sebou. Ono se nabízí převzít kupu scén z knih a přepsat je z Desgrezova pohledu, a vysvětlit tam jeho motivy tak, aby to do fikce zapadalo. Ale nevím, jestli to není nadbytečné. Sama navíc mám ráda, když má čtenář ještě nějaký manévrovací prostor pro fantazii a pro vložení vlastních pocitů, životní zkušenosti, prožitků... do motivace chování postav. Takže zatím to sice píšu tak, jak uvádím na začátku, ale uvidím, jestli to nakonec projde do ostré verze...
moirra píše:
zostáva však otvorená otázka ktorú som si pokladala už dávnejšie pri čítani kníh od pani AG:
akoto, keďže sa zo psom prechádzal aj cez deň, a zrejme s ním chodil aj po krčmách, že si nikto nebol istý kto je ten nočný muž zo psom, a tiež že sa ho nikto z dvora zázrakov nepokúšal odstrániť :roll: :roll: ....

na túto otázku by som fakt rada dostala odpoveď 8)

Já taky :lol: . A taky už jsem několikrát tento dotaz kladla:

viewtopic.php?f=3&t=131&start=135#p22781
viewtopic.php?f=22&t=826&start=165#p24483

Obávám se, že ode mne se vysvětlení nedočkáš... Ale můžeme hypotetizovat, že

a) po Paříži se běžně promenovali lidé se psy, takže spojit si zrovna toho jednoho s "Mužem se psem" nebylo možné
b) nikoho nenapadlo, že by si advokát mohl přivydělávat prací pro policii, takže opět si Desgrezovu denní a noční tvář nikdo nepropojil
c) pařížská spodina chodila do jiných podniků než Desgrez, takže nevěděla, že zrovna on má psa :)

Další vysvětlení nechávám na dalších čtenářkách ;) .

PříspěvekNapsal: 17 led 2019, 11:54 
Site Admin
Site Admin

PenelopaW píše:
moirra píše:
akoto, keďže sa zo psom prechádzal aj cez deň, a zrejme s ním chodil aj po krčmách, že si nikto nebol istý kto je ten nočný muž zo psom, a tiež že sa ho nikto z dvora zázrakov nepokúšal odstrániť :roll: :roll: .... na túto otázku by som fakt rada dostala odpoveď 8)

Já taky :lol: . A taky už jsem několikrát tento dotaz kladla:
viewtopic.php?f=3&t=131&start=135#p22781
viewtopic.php?f=22&t=826&start=165#p24483

Obávám se, že ode mne se vysvětlení nedočkáš... Ale můžeme hypotetizovat, že

a) po Paříži se běžně promenovali lidé se psy, takže spojit si zrovna toho jednoho s "Mužem se psem" nebylo možné
b) nikoho nenapadlo, že by si advokát mohl přivydělávat prací pro policii, takže opět si Desgrezovu denní a noční tvář nikdo nepropojil
c) pařížská spodina chodila do jiných podniků než Desgrez, takže nevěděla, že zrovna on má psa :)

Další vysvětlení nechávám na dalších čtenářkách ;) .

d) heroizace neboli romantizace hrdiny ;)

PříspěvekNapsal: 18 led 2019, 19:52 
Královská rodina
Královská rodina

jeanne píše:
d) heroizace neboli romantizace hrdiny ;)

Souhlasím s romantizací ;) (a na mne rozhodně funguje, včetně prvku tajemnosti a jisté "nebezpečnosti" hrdiny, určitého nebezpečí kolem něj). Ale pominu-li autorský spisovatelčin záměr, zajímala by mne vysvětlení opřená o realitu - přijmeme-li myšlenku, že někdo jako "muž se psem" existoval, tak jak je možné, že si jeho "denní" a "noční" tvář nikdo nepropojil :) .

PříspěvekNapsal: 21 led 2019, 09:13 
Královská rodina
Královská rodina

Nechtěla jsem zanášet diskusi zbytečnými příspěvky, ale protože od středy ticho po pěšině, preventivně tak činím a informuji, že další dva kousky fikce jsou venku :) . Kdyby někoho napadla nějaká vhodná píseň, sem s ní!

Současně vyhlašuji další dlouhodobou soutěž - při psaní příběhu mi nějak chybí období od ledna do května 1660, takže kdyby někoho napadlo, co mohli hrdinové prožít, sem s tím :prayer: . Jinak to sfouknu nějakým odstavečkem ve smyslu "čas utíkal jako voda a najednou tu byl červen" :mrgreen: .

Je zde někdo kdo zkusil navrhnout Anniny modré šaty??

PříspěvekNapsal: 21 led 2019, 10:04 
Vévodové
Vévodové

Po několikadenní totální paralýze způsobené chřipkou :twisted: jsem si mohla konečně vychutnat další pokračování příběhu A+F :love: .
Moc jsem se na ně těšila a moc pěkně jsem si početla.
A došlo mi, že jsem vlastně nikdy nepřemýšlela nad tím, proč dává Desgrez povely Sorbonně v němčině. Prima vysvětlení :ok: .

Také jsem se zaradovala, že Desgrez spadl do kategorie mužů (stejně jako pan hrabě v mých fikcích :agree: ) "Za vším hledej matku" :
..Snad to byla vzpomínka na smrt matky, co ho v červnu roku 1659 přimělo běžet za ženským voláním o pomoc. Marie-Claire, kterou zachránil a jejíž pravé jméno bylo Anna,....

Annin rychlý, nekoplikovaný a praktický přístup k řešení různých životních situací, navíc říznutý dávkou dívčí elegance, je mi velmi sympatický. Koučování v domku mistra tesaře je ale v podstatě radost, neboť zde narazila na jednoho rozumného s životním nadhledem(Merson), jednoho natěšeného :find: a jednoho mírně flegmatického(Gilles). Nejen že se doplňují jako Dlouhý, Široký a Bystrozraký, ale každý po svém k ní vzhlížejí jako ke svatému obrázku.

A romantický závěr s mírně páchnoucím Desgrezem se Ti moc povedl. Myslím, že se v tomto okamžiku dostalo Desgrezovi rozhřešení, se kterým si vystačil až do konce života :agree: :
Když se poprvé na delší dobu odmlčel, vyčkávajíc s napjatými zády na její reakci, pohladila ho po hlavě a konejšivě zašeptala: „Š-š-š.“
Krásné čtení :agree: .

P.S. Zpracovávám další teorii(je to myslím za e) ), proč si nikdo nespojoval Desgreze a Sorbonne s mužem, co chodí po nocích...

PříspěvekNapsal: 21 led 2019, 16:26 
Vévodové
Vévodové

Píseň k poslední "páchnoucí" části :

Toto mohl Desgrez zpívat Anně jako omluvu za ten puch, který ani dešťovka nesmyla a který si stejně donesl až do postele :

https://www.youtube.com/watch?v=eQ6qdGmGbNA

Když jsem byl malý říkali mi naši
Dobře se uč a jez chytrou kaši
až jednou vyrosteš budeš doktorem práv
Takový doktor sedí pěkně v suchu
bere velký peníze a škrábe se v uchu
já jim ale na to řek Chci být hlídačem krav
Já chci mít čapku s bambulí nahoře
jíst kaštany mýt se v lavoře
od rána po celý den
zpívat si jen zpívat si
pam pam padam pam padá dam
pam pam padam pam padá dam
pam pa da da dam pa da da da-ám

PříspěvekNapsal: 21 led 2019, 17:54 
Královská rodina
Královská rodina

Musím říct, že zvolená píseň mne pobavila z několika důvodů :mrgreen: . Předně: jen představa, že si tohle Desgrez zpívá, je tak parádně komická, že se mi nedostává slov. Pak samozřejmě onen doktor práv ;) - při dalších slovech přímo vidím pana Fallota, jak se šťourá v uchu, než nasazuje rozzářený úsměv při pohledu na sličnou švagrovou. A nakonec: obsah té písně je tak krásně spokojený a vyrovnaný, že by si ji :desgrez: jistě zvolil jako svoji osobní píseň, protože jeho způsob života "na pohodu" by tomu odpovídal :) .

PříspěvekNapsal: 22 led 2019, 21:07 
Moderator
Moderator

Penelopo, opět moc krásné pokračování, až karmicky dojemné :love: :cry: Dezgrez nejdřív Annu zachránil, aby mu pak pomohla dát rozhřešení. Před Angelikou machroval na téma "jsem mocný a samozvaný soudce", ale až při čtení tvé fikce mi došlo, že by to muselo pořádně zamávat s psychikou člověka, pokud to není psychopat. Je sice pravda, že mohl využít skvělou bezplatnou formu tehdejší psychoterapie, tj. zpověď, ale na to byl samozřejmě příliš cynický a přezíravý. Takže taková zpověď v dívčí náruči odvedla v podstatě stejnou práci a byla rozhodně příjemnější :ok: .

PříspěvekNapsal: 23 led 2019, 09:27 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Annin rychlý, nekoplikovaný a praktický přístup k řešení různých životních situací, navíc říznutý dávkou dívčí elegance, je mi velmi sympatický. Koučování v domku mistra tesaře je ale v podstatě radost, neboť zde narazila na jednoho rozumného s životním nadhledem (Merson), jednoho natěšeného :find: a jednoho mírně flegmatického(Gilles). Nejen že se doplňují jako Dlouhý, Široký a Bystrozraký, ale každý po svém k ní vzhlížejí jako ke svatému obrázku.

Už dříve mne napadla tahle hravá písnička, ale Tvůj komentář mi ji vyloženě evokoval:
https://www.youtube.com/watch?v=wTxTKnI ... ghaOWXp0Gp (Klíč: "Lou z Lille")

dasha píše:
až při čtení tvé fikce mi došlo, že by to muselo pořádně zamávat s psychikou člověka, pokud to není psychopat.

Člověk asi před sebou dokáže ospravedlnit cokoli, pokud to správně pojmenuje a dá tomu dobrý důvod. Nevím, jak to měli v baroku ve Francii, ale třeba v USA policista, který je nucen okolnostmi použít služební zbraň, pak chodí na terapii, aby se s tím nějak srovnal...

dasha píše:
Je sice pravda, že mohl využít skvělou bezplatnou formu tehdejší psychoterapie, tj. zpověď, ale na to byl samozřejmě příliš cynický a přezíravý. Takže taková zpověď v dívčí náruči odvedla v podstatě stejnou práci a byla rozhodně příjemnější :ok: .

Vidíš, nad Desgrezem katolíkem jsem přemýšlela víckrát. S ohledem na Spolek svátosti oltářní a jiné instituce se určitě u zpovědi občas objevit musel, protože úplná bez bezvěrečnost mohla být potrestána až exemplární smrtí (viz v kánonu případ jednoho z hostů U Rudé masky, zkusím najít úryvek a vložit ho sem). A třeba v našem prostředí se při rekatolizaci pěkně kontrolovalo, kdo je opravdu katolík a kdo se k víře hlásí jen na oko, protože protestanti svátost zpovědi nevyznávají. Ale třeba v pozdějších letech Desgrezovi - významnému policistovi nad nepravidelnou docházkou oficiální místa přimhuřovala oči ;) . Vzpomeňte si v tomto kontextu, jak byla kritizována paní Morensová za to, že jakožto správná dáma z Marais nechodí do kostela!

Desgrezova zpověď mi připomněla toto (trochu v lehčím tónu): https://www.youtube.com/watch?v=X42NdqiUOPY (Nohavica: "Haleluja")

No a co se rozhřešení v Annině náruči týče, navazuji následující kapitolou, kterou pro její obsah přikládám celou, neb by nebylo vhodné to těm dvěma rozkouskovat. Současně připojuji varování, že v několika následujících kapitolách nás čeká Desgrez lyrický a konající romantická gesta, než se sám před sebou trochu vzpamatuje, oklepe a nasadí trochu toho svého pragmatického a cynického přístupu k životu. Když se text čte v kuse, tak to čtenářky-milovnice pana drsného tolik nebolí, ale obávám se, že publikováním po kouscích to bude víc akcentováno. Byť mohu přislíbit, že jisté poťouchlosti se pan advokát ani ve stavech zamilovanosti nezbaví :) .

Po přečtení dnes vložené kapitoly se přímo nabízí označení "Pan Božský pro dolních deset tisíc", kterým v soukromé korespondenci :desgrez: označila jedna nejmenovaná angelikoložka. Doufám, že se teď s pokorou přizná, aby ji místní soudce lynč mohl trochu zpranýřovat :P .

K této kapitole mne svým vyzněním napadá Nohavicova píseň "Zatímco se koupeš", byť obsahově kapitola o lázních nepojednává.

https://www.youtube.com/watch?v=me9Z6vVHaro

P.S.: Pro úplnost dodávám, že text byl převzat z českého ekumenického překladu, vydání Bible z roku 1998.

PříspěvekNapsal: 23 led 2019, 20:09 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopo, tak jsem si přečetla zase další pokračování. Píšeš, že nás čeká lyrický Desgrez. Tak nato se těším. :agree: :desgrez: :trubadur:

Bylo to hezké vyprávění, jak Desgrez odhalil svou "druhou profesní tvář" a dočkal se u Anny něžného pochopení a tak dále. :love: :ach:

Anna jako správná dcera Evina ví, že je třeba pochválit a pohladit mužské ego.

Po chvilce ještě z polospánku zašeptala: „Je mi u vás tak dobře… tak bezpečně.“

Desgrez něco nesrozumitelně zamručel a v odpověď ji na chvilku pevně přitiskl k sobě. Zatímco naslouchal jejímu zpomalujícímu se dechu, uvažoval nad tím, že po světě chodí jen málo dívek, které by mu šeptaly podobná slova.

Slova chvály padla na úrodnou půdu. :applaus: :ach: :ach:

P.S. Aninny šaty. Chtěla jsem něco ušít, ale nemám vhodnou látku podle mých představ. Tak snad v budoucnu.

Jestli mi to vyjde, tak se o víkendu pokusím nakreslit svou skromnou představu. Ale ještě nevím, jestli to zvládnu.

PříspěvekNapsal: 24 led 2019, 18:58 
Vévodové
Vévodové

Na Lyrického Desgreze bych si asi těžko zvykala, ale i on má právo vyzkoušet si jinou polohu ve vztahu ke krásné dívce. Doufám, že jí brzy bude v posteli šeptat místo Písně písní raději nějaké "prasečinky", třeba z nějakého pamfletu od Špíny,např. něco takového, jako "..kůzlátka ven, ať se pěkně provětráte..."

Na druhou stranu musím uznat, že se z rozebírání textu, např. jestli se dvojčátka gazelí mohou či nemohou pást v liliích, může vyklubat pořádná zábava.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina