Právě je 17 úno 2020, 13:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 501 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pro jednu jedinou ženu - diskuse
PříspěvekNapsal: 01 led 2020, 19:07 
Královská rodina
Královská rodina

Penelopa píše:

Jsi zkušená čtenářka romantických příběhů a vše sis domyslela.

No já romantické příběhy nečtu, já si je raději píšu sama. :slzici:
Situace, ve které se Anne ocitla, není zas tak moc romantická v žádné době, natož v 17. století. Na rozdíl od jiných ale měla možnost čerpat prostředky k zajíštění ze svého dědictví.
Desgrez si uměl užívat bez rizika, ale i mistr tesař se někdy utne. :mrgreen:

Tak tohle mě fakt pobavilo:
Ale budu se snažit (pokud mne teda můj František nechá... to děcko bylo takové milé, zlaté, ale čím je starší, tím je zkaženější!

Jestli to náhodou nebude tím jménem. ;)

Přeji Ti ať se daří v novém roce nejen při psaní fikcí.

Krásný nový rok 2020 všem!

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 led 2020, 09:23 
Rytíři
Rytíři

Tak jsem se začetla do fikcí a je to tedy neuvěřitelné. Nemělo by to vyjít knižně? Páni, myslím, že by další holky, co mají rády Angeliku uvítaly pokračování...nezbývá, než si to tu dohledat. Takových linií, které se dají rozvíjet do zajímavého děje...žasnu, Penelopo!

Taky jsem narazila na soudy ohledně Angeličina života po procesu. Člověk by si v prvním momentu pomyslel, že nejlepší by bylo sbalit děti a vyrazit na venkov. Když si ale představíme ten žal, křivdu, nenávist...zkrátka by to podle mě nebylo uvěřitelné, při Angeličině povaze, která pálí mosty, vrhá se do všeho po hlavě, když jde o Jofreye. Vedla ji touha po pomstě. Jdu pokračovat...

PříspěvekNapsal: 14 led 2020, 09:35 
Rytíři
Rytíři

Tohle mi nedělejte... :cry: ...puistila jsem si na you tube tu píseň...achjo..nádhera

PříspěvekNapsal: 14 led 2020, 10:07 
Královská rodina
Královská rodina

Sofinava1 píše:
Tak jsem se začetla do fikcí a je to tedy neuvěřitelné. Nemělo by to vyjít knižně? Páni, myslím, že by další holky, co mají rády Angeliku uvítaly pokračování...nezbývá, než si to tu dohledat. Takových linií, které se dají rozvíjet do zajímavého děje...žasnu, Penelopo!

Děkuji :oops: .
Jednou tu psala Dasha, a já s tím souhlasím, že by bylo hezké všechny ty příběhy si vytisknout, založit si je mezi stránky knih Anne Golon a udělat si tak vlastní "Integrale" :) .
Sofinava1 píše:
Taky jsem narazila na soudy ohledně Angeličina života po procesu. Člověk by si v prvním momentu pomyslel, že nejlepší by bylo sbalit děti a vyrazit na venkov. Když si ale představíme ten žal, křivdu, nenávist...zkrátka by to podle mě nebylo uvěřitelné, při Angeličině povaze, která pálí mosty, vrhá se do všeho po hlavě, když jde o Jofreye. Vedla ji touha po pomstě.

Podle mého názoru ty odsudky hodně vycházejí z Angeliky filmové, kterou zná většina lidí. Když jsem se o Angelice bavila se svými vyučujícími z VŠ, polovina z nich ani netušila, že existují nějaké knihy. Filmová Angelika je nádherná ženská (pro mne TAKHLE Angelika vypadala, i s těmi černými očními linkami :) ), ale jako postava je hodně zjednodušená a místy tak trochu na facku. Mně hodně rozčilovala v díle Angelika a král, kde se chová vyloženě frivolně a koketně, přitom její knižní předobraz hodně dlouho neměl jasno, zda králi podlehne či nikoli, natož aby tak zlomyslně žensky zápolil s Montespanovou. Anebo pasáže v Cestě do Versailles, co Angelika po zatýkání na jarmarku v Saint-Germain dělá pro záchranu svých dětí - v předloze popsáno mnohem hrůzyplněji a děsivěji. + V knize se s kapitánem stráží skutečně vyspala. Tohle by neudělal nikdo, komu na vlastních dětech nezáleží, jak je Angelice taky mnohokrát vyčítáno...
Sofinava1 píše:
Tohle mi nedělejte... :cry: ...pustila jsem si na you tube tu píseň...achjo..nádhera

Krásná, viď? :) Mě provázela pubertou a nyní, když rozumím textu, se mi líbí ještě víc :).

Sofinava1 píše:
Jdu pokračovat...

Příjemné čtení! ;)

Taky bych pokračovala, a dokonce už mám první kapitolu druhé části sepsanou, ALE když jsem dopsala část první, zasekla jsem se na něčem podstatném. Na POČASÍ! Pokud v Paříži na konci ledna hustě sněžilo, byly určitě zasněžené i cesty z města, což mi hatí plány. Tam, kam jsem hodlala Desgreze poslat, by totiž podle mých propočtů putoval minimálně měsíc, to už jsme v únoru, a někdy v březnu / dubnu už byl zpátky v hlavním městě. Se mi nějak naboural celý můj koncept :mrgreen: . Tak kdyžtak budeme všichni předstírat, že to časově sedí ;).

PříspěvekNapsal: 14 led 2020, 22:11 
Královská rodina
Královská rodina

Zase tak velká zima v ten leden - únor asi ani nebyla, sníh tál :
Angelika pozorovala oknem tvář mnicha Béchera. Stála tu uprostřed noci, tiskla se ke zdi hospody U zelené mříže a nevnímala, že jí na ramena kape ze střechy tající sníh.
Mnich seděl u stolu, před sebou měl cínový džbánek, oči upíral do prázdna a pil.....Přestože bylo dost chladno, mladá žena stála nehybně a tvrdošíjně sledovala mnicha. Na sobě měla prosté barchetové šaty a vlasy jí zakrýval plátěný čepec.

PříspěvekNapsal: 15 led 2020, 11:58 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Zase tak velká zima v ten leden - únor asi ani nebyla, sníh tál :
Angelika pozorovala oknem tvář mnicha Béchera. Stála tu uprostřed noci, tiskla se ke zdi hospody U zelené mříže a nevnímala, že jí na ramena kape ze střechy tající sníh.

Opět jsem udělala tu chybu, že jsem v zájmu historické věrnosti sáhla po klimatologii, kde jsem se dočetla, že na přelomu let 1660/1661 byla zima VELMI mírná. Takže holt budeme všichni předstírat, že ty třeskuté mrazy, kdy zamrzla Seina (viz výlov těla otce Kirchera), trvaly jen pár týdnů, a pak došlo k zázračné oblevě a oteplení ;).

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 501 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 30, 31, 32, 33, 34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]