Právě je 17 úno 2020, 13:33

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 14 led 2020, 20:12 
Královská rodina
Královská rodina

Přečetla jsem si pokračování v okolí "Monteloup". Ráda sleduju dokumenty o přírodě, cesta loďkou v takovéto mokřadní kajině by pro mě byla velkým zážitkem.
Fotky z loďkování by nebyly?

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 14 led 2020, 21:51 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:

Připojuji se k žádosti :prayer: . Sama mohu těžit jen ze skromných zkušeností při plavbě od zámku v lednickém parku k Minaretu a Janovu hradu. Jenže tam je pak okolo louka a nikoli zeleň, představa "zelených Benátek" tedy naprosto padá. Pár fotografií dávala Moirra sem: viewtopic.php?f=16&t=655 Ale to je samozřejmě bez vůně vody, bez vlhkého vzduchu okolo, bez zvuků...

Při čtení mne napadly dvě glosy:

1. Kdyby můj muž četl Angeliku, možná by se pokusil uplatit kostelníka, aby nás do té zpovědnice na menší muchlovačku pustil :) . Jen je otázkou, zda by se našel nějaký novodobý Vincent de Paul a pokáral nás :).

2. Při proplouvání kanály, v nichž se francouzská rodinka ztratila, jsem si vzpomněla na Angeličin úkryt u mlynáře Valentina. Nezahlédli jste někde kousek jeho chýše? ;)

Kozí sýry mám taky ráda, ale tenhle jsem tuším ještě neměla. Znamenám si další bod do svého angelikologického úkolníčku.

PříspěvekNapsal: 17 led 2020, 07:55 
Rytíři
Rytíři

Tereza píše:
Přečetla jsem si pokračování v okolí "Monteloup". Ráda sleduju dokumenty o přírodě, cesta loďkou v takovéto mokřadní kajině by pro mě byla velkým zážitkem.

Loďkování nafocené mám, ještě hezčí jsou ale videa. Syn mi z videí sestavil filmeček, přemýšlím jak ho a kam umístit.

PříspěvekNapsal: 17 led 2020, 08:04 
Rytíři
Rytíři

PenelopaW píše:
Tereza píše:

Připojuji se k žádosti :prayer: . Sama mohu těžit jen ze skromných zkušeností při plavbě od zámku v lednickém parku k Minaretu a Janovu hradu. Jenže tam je pak okolo louka a nikoli zeleň, představa "zelených Benátek" tedy naprosto padá. Pár fotografií dávala Moirra sem: viewtopic.php?f=16&t=655 Ale to je samozřejmě bez vůně vody, bez vlhkého vzduchu okolo, bez zvuků...

Při čtení mne napadly dvě glosy:

1. Kdyby můj muž četl Angeliku, možná by se pokusil uplatit kostelníka, aby nás do té zpovědnice na menší muchlovačku pustil :) . Jen je otázkou, zda by se našel nějaký novodobý Vincent de Paul a pokáral nás :).

2. Při proplouvání kanály, v nichž se francouzská rodinka ztratila, jsem si vzpomněla na Angeličin úkryt u mlynáře Valentina. Nezahlédli jste někde kousek jeho chýše? ;)

Kozí sýry mám taky ráda, ale tenhle jsem tuším ještě neměla. Znamenám si další bod do svého angelikologického úkolníčku.
.

No... :ach: snažila jsem se zachytit z Angeliky co nejvíc ... ale třeba v kostele nebylo ani koho oslovit ... (aby nás pustil na muchlovačku :) ). Po chýši ani památky...ale mohla jsem si představovat, že je to jedna z rozpadajících se chaloupek u pastvin. Ten dojem z kanálů v Coulonu fotky zachycují jen slabě... lepší jsou videa. Syn má účet na you tube... napadlo mě vložit to pro zájemce tam.
A pro Chabichou se nemusí nutně do Poitou... zjistila jsem, že ho mají v pasáži u Václaváku ve francouzské sýrárně. A bonus... prodavači jsou Francouzi a mluví roztomilou češtinou.

PříspěvekNapsal: 19 led 2020, 20:31 
Moderator
Moderator

Uff, konečně doplněny fotky, které mi Sofinava posílala už před drahným časem.

Poitou je pro mě možná srdečnější záležitost než Versailles - nezmínila jsi, jestli loďkař vypadal jako Valentin a jestli podél kanálů rostla Andělika? :find:

PříspěvekNapsal: 20 led 2020, 23:53 
Rytíři
Rytíři

dasha píše:
Uff, konečně doplněny fotky, které mi Sofinava posílala už před drahným časem.

Poitou je pro mě možná srdečnější záležitost než Versailles - nezmínila jsi, jestli loďkař vypadal jako Valentin a jestli podél kanálů rostla Andělika? :find:

Tak jsem to asi dokázala nějak přepsat.., myslím pocity. Ano, Poitou je pro mě pocitově nejblíž...asi, že mám nejvíc ráda první díl. Valentinova loďka byla asi jiná :P ...ale protože i tahle výletní loď byla hodně jednoduchá, nedalo mi moc práce si představovat, že se plavíme ve dřevěnném korýtku...nic nerušilo pohled. Anděliku jsem hledala a nenašla...hledala jsem ji v opatství...píšu o tom dál, ale už teď mohu prozradit, že zdejší mniši se asi o román AG příliš nezajímali...připadala jsem si zase jako pitomec. A to jsem se naučila fráze...ukázala překladač...originální fotku obalu knihy a nic...asi to není jejich oblíbená literatura....Blázni. :disagreement:

PříspěvekNapsal: 21 led 2020, 10:20 
Rytíři
Rytíři

Krásné úterý všem...přidala jsem pátý díl, Nieulské opatství. Děkuji, že čtete. ;)

PříspěvekNapsal: 21 led 2020, 11:15 
Královská rodina
Královská rodina

Výhodou mateřské dovolené je, že člověk zpravidla reaguje jako první :).

Kdysi jsem navštívila klášter Fontenay (posloužil jako filmový klášter v Poitiers: viewtopic.php?f=5&t=201#p25138) a místo si mne získalo nejen románskou architekturou (u nás znám jen pár chabých rotund, takže v Burgundsku jsem byla neustále ve vytržení), ale zejména klidem, který tam panoval. Ten klid, kdy člověk nemyslí absolutně na nic a jen blahodárně odpočívá, je na mne cítit i mezi řádky vyprávění z Nieulského kláštera. Ten jsem si mimochodem taky představovala zcela mimo civilizaci uprostřed vzrostlých lesů... :) Jen, jak mám teď v paměti spíše poslední díly, mi na mysli vytanuly hlavně pasáže, kdy je dospělá Angelika hostem opata Jana (toho, co ji kdysi ukryl u sebe v cele) a vedou spolu dlouhé ozdravné rozhovory...

Autorka knihy Květinová kuchařka dělá výpravy za květinami, na tu anděliku se zřejmě budeme muset vypravit samy ;). Jen jsem pořád nepochopila, v jakých přesně oblastech naší vlasti roste:
viewtopic.php?f=5&t=201#p25138

PříspěvekNapsal: 21 led 2020, 22:52 
Rytíři
Rytíři

PenelopaW píše:
Výhodou mateřské dovolené je, že člověk zpravidla reaguje jako první :).

Kdysi jsem navštívila klášter Fontenay (posloužil jako filmový klášter v Poitiers: viewtopic.php?f=5&t=201#p25138) a místo si mne získalo nejen románskou architekturou (u nás znám jen pár chabých rotund, takže v Burgundsku jsem byla neustále ve vytržení), ale zejména klidem, který tam panoval. Ten klid, kdy člověk nemyslí absolutně na nic a jen blahodárně odpočívá, je na mne cítit i mezi řádky vyprávění z Nieulského kláštera. Ten jsem si mimochodem taky představovala zcela mimo civilizaci uprostřed vzrostlých lesů... :) Jen, jak mám teď v paměti spíše poslední díly, mi na mysli vytanuly hlavně pasáže, kdy je dospělá Angelika hostem opata Jana (toho, co ji kdysi ukryl u sebe v cele) a vedou spolu dlouhé ozdravné rozhovory...

Autorka knihy Květinová kuchařka dělá výpravy za květinami, na tu anděliku se zřejmě budeme muset vypravit samy ;). Jen jsem pořád nepochopila, v jakých přesně oblastech naší vlasti roste:
viewtopic.php?f=5&t=201#p25138

Jé a já děkuji moc za reakci...sláva mateřské :) ...
Ten klášter, kde jsi byla prý použili i do scény, kde Angelika odpočívá s Jofreyem u bazénku. Ten je prý v zahradách kláštera.

Já si před cestou četla taky ty pasáže kdy se tam Angelika ukrývá před vojáky. Přišlo mi to strašně smutné...taková i rekapitulace života...i když byla ještě mladá. To, jakým způsobem s ní osud naložil...nebo jakým způsobem naložila ona s osudem...a jak ji to změnilo...vnitřní dítě-dětství se zdálo ztracené

PříspěvekNapsal: 23 led 2020, 20:17 
Královská rodina
Královská rodina

Návštěva opatství byl jistě silný zážitek.
Také mám velmi ráda místa, kde se zastavil čas. A pokud mám to štěstí, že se na takových místech ocitnu sama, je to vrchol vnitřního blaha. Úplně jsem si představila ty jednoduché a " čisté" kamenné ohrady se zelenými ploty.
Nedávno se přihodila v naší rodině smutná událost (úmrtí) a pozůstalí prodali dům naprostému ignorantovi, podnikateli v dopravě ve stavebnictví. Jako první zmizelo z domu nádherné dřevěné podkrovní klenuté okno a nahradilo ho plastové monstrum, hned za tímto barbarským činem byl na řadě nádherný laťkový plot okolo malé květinové zahrádky se spoustou lesních jahod. Je tam teď parkoviště pro těžkou techniku.
A domek ztratil duši.

PříspěvekNapsal: 24 led 2020, 14:59 
Rytíři
Rytíři

Tereza píše:
Návštěva opatství byl jistě silný zážitek.
Také mám velmi ráda místa, kde se zastavil čas. A pokud mám to štěstí, že se na takových místech ocitnu sama, je to vrchol vnitřního blaha. Úplně jsem si představila ty jednoduché a " čisté" kamenné ohrady se zelenými ploty.
Nedávno se přihodila v naší rodině smutná událost (úmrtí) a pozůstalí prodali dům naprostému ignorantovi, podnikateli v dopravě ve stavebnictví. Jako první zmizelo z domu nádherné dřevěné podkrovní klenuté okno a nahradilo ho plastové monstrum, hned za tímto barbarským činem byl na řadě nádherný laťkový plot okolo malé květinové zahrádky se spoustou lesních jahod. Je tam teď parkoviště pro těžkou techniku.
A domek ztratil duši.

Achjo... tomu rozumím. Před mnoha lety jsme prodali dům, kde jsem vyrostla. Už to nejde vzít zpět. Koupil ho opravdu zlý člověk, podvedl rodiče a jako první nechal vrtulníkem odstranit vysokou borovici v zahradě... můj strom. Sousedky brečely, když to viděly... a dům na mě ještě dlouho potom “volal”. Ten člověk tam prožil rok a zemřel na opravdu zákeřnou nemoc... ted ho mají zahradníci.... Tak si říkám, že domy mají nejen duši.. ale i určitou moc

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 41 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]