Právě je 23 zář 2020, 10:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
PříspěvekNapsal: 10 úno 2020, 20:12 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Právě jsem zjistila, že za malou chvíli začíná na ČT 2 western Provaz a kolt, kde hrají R.Hossein a M.Mercierová. Fotografie z tohoto filmu jsou už na tomto webu o něco výše. Tento western má docela vysoké hodnocení (72%).

Film jsem shlédla a dalo se to vidět. Mě se docela líbil. Byla jsem zvědavá, protože hodnocení jsou vcelku kladná a jak píšeTereza dost vysoká. Westerny nepatří zrovna k mým oblíbeným žánrům. Viděla jsem jen menší počet, hlavně tu klasiku.
Podle mě se R. Hossein inspiroval filmem Tenkrát na západě.
Viděl film ještě někdo, jaký má na něj názor?

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 11 úno 2020, 19:00 
Královská rodina
Královská rodina

Viděla jsem jen prvních 10 minut, R.H. vypadal jako pistolník docela obstojně.

PříspěvekNapsal: 23 bře 2020, 17:24 
Rytíři
Rytíři

Oni na tom plakátu vážně vypadají jako z pokračování v Novém světě. Já si jiného Jofreye neumím představit. Taky asi pro ty ilustrace z knihy. Pro mě má Hossein kouzlo i tajemství. Ve filmové sérii má hodně povedených momentů, ale jeden mám přece jen nejradši...
Ve chvíli, kdy od nich rozčileně odchází arcibiskup a on jí tak škádlivě řekne, že lhát se nemá a na Angelice je vidět v jakých je rozpacích. Tak ten jeho výraz, bezprostředně potom, co od něj Angelika stydlivě uteče se tak zadívá se sebevědomým úsměvem, že odhalil její city. Tady bych řekla, že se mu osobnost hraběte dokonale povedla...

PříspěvekNapsal: 15 zář 2020, 16:52 
Královská rodina
Královská rodina

Romantický komentár Roberta Hosseina ku knihe Michèle Mercier, merveilleuse "Angélique":

Kniha je samozrejme nový prírastok v Angelikologickom Muzeu :la-polak-fun:

Životopis Mercierky v ktorom sa hlavne všetko točí okolo natáčania filmov Angelika á 168 strán a je rozdelená do Kapitol podľa jednotlivých filmov.

Chère Michèle, :ach:
marquise, comtesse, princesse, mon amie,
je suis heureux qu'un livre, un beau livre, te rende grâce et célèbre les mérites de ces films au long desquels nous nous sommes tant aimés. Même si je disparaissais parfois de l'histoire, j'étais toujours présent dans ton coeur et celui du public. Grâce à cette passion invincible que nous éprouvions l'un pour l'autre, nous avons été unis pour toujours. Mais, lorsque nous avons, l'un et l'autre, commencé à tourner les aventures sentimentales et historiques d'Angélique et de Joffrey, nous ignorions que ces personnages nous feraient cortège à jamais. Tu as incarné quantité de belles héroïnes sous la direction de grands metteurs en scène, mais, pour la postérité, pour l'histoire du cinéma et pour les jeunes générations, tu restes encore et surtout pour toujours la si jolie demoiselle de Sancé de Monteloup qui épousait le comte de Peyrac pour le meilleur et pour le pire.
Je t'aime et je t'admire,
Ton Joffrey,
ROBERT HOSSEIN

Milá Michèle,
markíza, grófka, princezná, moja priateľka,
Som šťastný, že kniha, krásna kniha, vám ďakuje a oslavuje zásluhy týchto filmov, v ktorých sme sa tak veľmi milovali. Aj keď som niekedy zmizol z histórie, vždy som bol prítomný vo vašom srdci i v srdci verejnosti. Vďaka tejto neporaziteľnej vášni, ktorú sme pre seba mali, sme boli navždy zjednotení. Ale keď sme obaja začali nakrúcať sentimentálne a historické dobrodružstvá Angélique a Joffreyho, nevedeli sme ešte, že tieto postavy nás budú sprevádzať navždy. Stelesnili ste veľa krásnych hrdiniek pod vedením skvelých režisérov, ale pre potomkov, pre históriu filmu a pre mladšie generácie zostanete stále a predovšetkým navždy tak peknou mladou slečnou de Sancé de Monteloup, ktorá sa vydala za grófa de Peyrac v dobrom aj v zlom.
Milujem ťa a obdivujem ťa,
Tvoj Joffrey,
ROBERT HOSSEIN

Link na knihu:

https://www.librairiedialogues.fr/livre ... 1-editions

https://www.amazon.fr/Mich%C3%A8le-Merc ... noprice-21

OBSAH:

https://images-na.ssl-images-amazon.com ... uWfQKL.jpg

Obrázek

PříspěvekNapsal: 15 zář 2020, 20:27 
Rytíři
Rytíři

Zajímalo by mě, jestli Hossein někdy někde někam něco napsal o svých zkušenostech z natáčení V proudech. Zabývám se režisérem Vlčkem, byl podle všeho pěkné číslo... Nevíte, jestli Hossein nenapsal nějakou autobiografii třeba?

PříspěvekNapsal: 15 zář 2020, 22:37 
Královská rodina
Královská rodina

Napisal tuto autobiografiu:

La Nostalge". Autobiographie."
Hossein,Robert.

https://www.zvab.com/Nostalge-Autobiogr ... 5399392/bd

Obrázek

A existuje este par inych knih:

https://www.amazon.de/Robert-Hossein/e/ ... p_ebooks_1

https://www.amazon.fr/s?i=stripbooks&rh ... _sr_book_1

najnovsia je asi tato tu:

https://www.amazon.fr/crois-lhomme-parc ... rt+HOSSEIN

PříspěvekNapsal: 16 zář 2020, 20:06 
Královská rodina
Královská rodina

Na databázi knih jsem našla titul Vlk pohlazený bohem, kterou napsal Robert Hossein.
Vydalo to Karmelitánské nakladatelství. Je to psané formou rozhovoru. Jestli je tam také o filmování v tehdejším Československu, to nevím. Já film V proudech kdysi viděla v telce, už je to dost dlouho. Někde jsem četla, že byly natočeny dvě verze, jedna pro Francii a jedna pro tehdejší ČSSR.

„Vlk je absolutně svobodné zvíře, které se na nikoho neváže. Vidím se v něm, protože nesnáším příkazy. Navíc, vlk je přítelem svatého Františka z Assisi, světce, kterého mám rád, protože se podle mě nejvíce podobá Kristu. …Jsem vlk, co se nechal pohladit Boží láskou. To je prostě fakt a je mi jedno, pokud mě má někdo za blázna.“ (autor)
Herec a režisér Robert Hossein je u nás známý především rolí lamače ženských srdcí – hraběte Joffreye de Peyrac z filmů o krásné Angelice. V bilančním rozhovoru s Françoisem Vaynem vypráví barvitým stylem o své rodině, o herectví, režírování a o tom, jak vidí životní hodnoty dnes, léta po své konverzi. Přes vysoký věk se pustil do režírování velkých představení s křesťanskou tematikou, které se hrají na stadionech. Zkrátka snaží se všemi prostředky „vyvést Pána Boha ze sakristií, kam ho odpůrci církve dvě stě let zavírali.“

Žánr
Literatura světová, Náboženství, Biografie a memoáry
Vydáno 2018, Karmelitánské nakladatelství
Orig. název
Je crois en l'homme parce que je crois en Dieu, 2016
Počet stran 128
Jazyk vydání český
Překlad Veronika Matiášková
Edice Inspirace (15.)
Vazba knihy měkká / brožovaná
ISBN 978-80-7566-064-0

PříspěvekNapsal: 16 zář 2020, 21:04 
Rytíři
Rytíři

Moira, Mimi - merci (učím se od července francouzsky :-p)

PříspěvekNapsal: 16 zář 2020, 21:33 
Královská rodina
Královská rodina

Tak ta nejnovější kniha na amazonu je ta, co vyšla u nás.

PříspěvekNapsal: 21 zář 2020, 22:45 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Tak ta nejnovější kniha na amazonu je ta, co vyšla u nás.

Jasne - ale to nieje životopis, ale náboženská rozprava. hodná aj samotného arcibiskupa. :priest:
Hoci musím uznať že niektoré veci vidí múdro. Tie čo sa mne páčia som zvýraznila. :la-polak-fun:

výpisky z knihy:

Str 45 Nechme stranou levicové nebo pravicové ideologie. I Chudý člověk se může chovat jako bohatý, když se uzavře do sebe, a naopak boháč se srdcem chudého se může o majetek dělit, Opakuji, že prokletím je uzavřenost vůči druhým, a ne obsah peněženky

Str 59. Jsme v tomto světě jen na chvíli, a proto neztrácejme čas, který nám byl dán, a milujme lidi navzdory jejich slabostem a nedokonalostem. Kdo si neumazal ruce, patrně je nepoužívá…

str 62 Sobectví a lhostejnost nás odsuzují k zániku, stejně jako pochyby a skepse.

Str 65 Pravda nás osvobozuje od nároků vnějšího zdání a vytrhuje nás z pokušení. Pravda z nás dělá muže a ženy schopné navazovat vztahy plné důvěry.

Str69. Být křesťanem znamená nechat se získat Kristem, osvobodit se z těsného rámce jedné kultur, jednoho náboženství a jednoho národa.

Str 75 To, co mne zajímá, jsou otázky, které mi dnes On klade, která klade nám všem. Jen tak namátkou: Co hledáte? Proč se tolik bojíte? Čím budete solit, když sůl ztratí svou chuť? Kdo si myslíte vy, že jsem já?

Str 78. Do jisté míry se domnívám, že Bůh využívá různé kulisy a rituály, aby nám vyjádřil svou lásku,

Str 83. Obracet se k Marii, učit se od ní, stát se žákem v její škole evangelia nemá nic společného s klaněním se nějaké bohyni. Ona symbolizuje všechno to, co je inspirováno srdcem. Ona je odleskem nekonečné Boží něhy. Jejím prostřednictvím přijde i ekumenismus,

Str 89. papež František má pravdu, když nás vybízí k přijímání uprchlíků. Kolik invazí už dokázala Evropa překonat. Nebojte se… Samozřejmě že nám to přinese problémy, že nás to vyrušuje z pohodlí…přišel čas na globalizaci solidarity. Přistěhovalci by v nás měli probudit chuť být křesťany.

Str 95 Lurdské zázraky vracejí nemocným důstojnost, jsou proroctvím… Kolik zázraků bychom dokázali my, kdybychom se na druhé usmáli? …Lurdy jsou tajuplným lidským mraveništěm…Je tu tajemství pokory, oné síly věřit navzdory porážce. Lurdy proměňují…

Str 108. Znalosti a konzum patří do řádu vlastnění, ale mne zajímá být a milovat. Život je pro mne Kristus…Vykročme z průměrnosti.

Str 107. Náboženské násilí je karikaturou náboženství…Pravá laickost spočívá v úctě k víře druhého…Nenechávejme se vtáhnout do civilizační války různými nátlakovými skupinami. Židé, křesťané a muslimové jsou bratři, Abrahámovi potomci. Abrahámovské menšiny spojme se.

Str 112 Aby se lidstvo dostalo z krize apokalyptických rozměrů, do které nebezpečně míří, stačilo by se vrátit k biblické moudrosti.

Zdroj:
http://frantiskan.kolafa.name/robert-ho ... eny-bohem/

Pridávam obsah na stiahnutie vo formáte PDF - takž možno tam aj nejaké životopisné prvky budú:

Příloha:
Hossein Obsah.pdf [375.06 KiB]
4 krát

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 25 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]