Právě je 22 led 2021, 10:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Robert Hossein
PříspěvekNapsal: 31 pro 2020, 15:21 
Královská rodina
Královská rodina

Smutná zpráva.....

Smekám před věkem Roberta Hosseina a jeho tvůrčím životem. Dobrá práce, Joffreyi....

Profil Poslat soukromou zprávu  

PříspěvekNapsal: 31 pro 2020, 15:27 
Královská rodina
Královská rodina

Ano aj ja si myslím že sa dožil krásneho veku. Viaceré Francúzske zdroje uvádzajú že zomrel na covid.

Keď tak čítam na nete komentáre druhu "Joffrey zomrel" a to vo všetkých jazykoch, myslím že sa práve plní jeho predpoveď:

V jednom interviu vravel že hoci je aj režisér a divadelný herec a hral aj v iných filmov, pravdepodobne si ho ajtak každý
zapamätá ako Joffreya de Peyrac.

Musím to nájsť kde to vravel - že na konci mu zrejme sem tam nejaká ta fanúšička prinesie ako Joffreyovi na hrob kvetinku.

Ja osobne si myslím že keď si prehliadnem všetkých francúzskych hercov tej doby, lepšieho vetdy na Joffreya nájsť nemohli, a celkovo bol Borderiére bol vo svojom výbere do Angeliky doslova génius.

No už je veru tých hercov pekná hromada s pani AG v Angelikologickom nebi!

PříspěvekNapsal: 31 pro 2020, 15:53 
Královská rodina
Královská rodina

Tenhle týden je to už druhý sympatický herec, který odešel navždy. Nejprve náš herec Ladislav Mrkvička, teď představitel Joffreye.
U obou se píše o covidu.
Robert Hossein byl hodně aktivní. Hrál filmy, divadlo, režíroval.
Je zvláštní, že Česká televize zařadila už dříve na 2.1.2021 film Madame Sans Gene, kde hraje se Sofií Loren. V tomhle filmu, ale strhla na sebe pozornost Sofia. Přesto se podívám.

PříspěvekNapsal: 31 pro 2020, 17:32 
Královská rodina
Královská rodina

mimi píše:
Je zvláštní, že Česká televize zařadila už dříve na 2.1.2021 film Madame Sans Gene, kde hraje se Sofií Loren. V tomhle filmu, ale strhla na sebe pozornost Sofia. Přesto se podívám.

Och dobre že si ten film pripomenula! :D

Ja už som ten film videla, ale teraz neviem či taliansky alebo v nemčine. :roll: škoda že českú telku nechytám. Sú obaja skvelí.

Sofia Loren je v tomto filme dokonalá Polačka!

Toto som veru nevedela aj keď som pozerala celý film (zrejme v taliančine)

Madame Sans Gene, neboli "Madame bez ostychu" se přezdívalo ženě, která kdysi prala Napoleonovi spodky. :D :P

Tuto skvelý talianský trailer k filmu, myslím že chémia medzi nimi definitívne sedela:

https://www.youtube.com/watch?v=Oh21OsKc-XM

Naposledy upravil moirra dne 31 pro 2020, 18:16, celkově upraveno 1

PříspěvekNapsal: 31 pro 2020, 18:15 
Královská rodina
Královská rodina

moirra píše:
Ja osobne si myslím že keď si prehliadnem všetkých francúzskych hercov tej doby, lepšieho vetdy na Joffreya nájsť nemohli

Vidíš, mně by se víc líbil herec, co hrál Bachtiari beje, koukni se na něj schválně ve filmu Manželé z roku II (s Belmondem) ;).

Nicméně Hossein byl jako Joffrey nezapomenutelný, stejně jako MM se vryl divákům do paměti hlavně touhle rolí. Už za to má ode mne kytičku na hrob jistou.

Odpočívej v pokoji, RH!

PříspěvekNapsal: 31 pro 2020, 18:22 
Site Admin
Site Admin

PenelopaW píše:
moirra píše:
Ja osobne si myslím že keď si prehliadnem všetkých francúzskych hercov tej doby, lepšieho vetdy na Joffreya nájsť nemohli

Vidíš, mně by se víc líbil herec, co hrál Bachtiari beje, koukni se na něj schválně ve filmu Manželé z roku II (s Belmondem) ;).

Nicméně Hossein byl jako Joffrey nezapomenutelný, stejně jako MM se vryl divákům do paměti hlavně touhle rolí. Už za to má ode mne kytičku na hrob jistou.

Odpočívej v pokoji, RH!

Ja je taky vzdycky touzila prohodit v jejich rolich. Ale mozna byl Sami moc mlady v te dobe na posledni dily... :ach:

PříspěvekNapsal: 31 pro 2020, 19:13 
Královská rodina
Královská rodina

PenelopaW píše:

Suhlasim az na to "odpocivaj v pokoji" ja dufam ze v Angelikologckom nebi maju poriadnu party pod velenim pani AG.

A filip a Peyrac si to konecne mozu rozdat: :swordplay: (na tu fikci si este nikto netrufol)

Inak ta Madame Sans-Gene sa volala Katarina

Toto ju inak pripomina: Hned na začátku pradlena Catherine rozjede to svoje extempore a je k nezastavení, stírá všechny kolem sebe a uzemní i samotnýho Napoleóna, za muže si vybere de Peyraca, kterýho napřed taky řádně zjezdí za to že jí na dvůr postavil kanon až se nakonec stane vévodkyní. :mrgreen: :mrgreen:

PříspěvekNapsal: 04 led 2021, 10:04 
Rytíři
Rytíři

Mě je to tolik líto!

Věk, nemoc, hezký život měl, ale odešel ze světa prostě ...Jofrey :cry:

PříspěvekNapsal: 04 led 2021, 21:22 
Královská rodina
Královská rodina

Už dříve jsem si všimla, že byl Robert Hossein buď skutečně levák jako poleno nebo ve filmu používal výrazně levou ruku k důležitým gestům, kouření doutníku, šermování proto, že pravou ruku "opíral" o pravou "chromou" nohu.
Šerm (teda jestli se to ve vší uctě k panu R.H. tak dá nazvat) :
https://www.youtube.com/watch?v=mFCDc-JatI4&t=70s

PříspěvekNapsal: 04 led 2021, 23:24 
Královská rodina
Královská rodina

Tereza píše:
Už dříve jsem si všimla, že byl Robert Hossein buď skutečně levák jako poleno nebo ve filmu používal výrazně levou ruku k důležitým gestům, kouření doutníku, šermování proto, že pravou ruku "opíral" o pravou "chromou" nohu.

Hm... skúsim pozrieť či niekde o tom neičo nepíšu - alebo bol "prerobený" ľavák čo je dieťa ktoré nútia v škole byť pravákom aj keď je lavák a narobí to hromadu problémov - čo by potom vysvetľovalo prečo bol Hossein tým najnemožnejším šermiarom v historii francúzskeho filmu :twisted: :twisted:

:swordplay:

pozrime sa na to, celú šermovaciu scénu som nenašla ale tu na začiatku je toho dosť:

https://www.youtube.com/watch?v=eF5QtQ1O10Q&t=37s

ja som Hosseina mala roky iba ako ilustráciu - Film som ako mladá poznala iba z rozprávania, veď keď prišil do kín mala som 3 roky - a trvalo hodne dlho kým sa do kín zasa vrátil. V slovenských knihách však boli fotky z filmu (v starom vydaní)

a podľa tých čo tam boli mi na Joffreya dokonale sedel - mal ten profil ako z medaile opísaný v knihe, husté čierne vlasy a bol jižanský typ - pre tie čo nevideli sltaré slovenské vydania: fotky boli čiernobiele ako tá tuto ktorú som považovala za dokonalú ilustraci lebo má v sebe niečo mrazivého a tajomného, náznak gotického hororu (keď človek ešte nikdy nevidel film):

Obrázek

PříspěvekNapsal: 05 led 2021, 10:53 
Královská rodina
Královská rodina

Ozaj vedeli ste že Hossein, ktorý si nechcel dať ako Peyrak ani poriadne zjízviť tvár, hral v takejto šialenosti monštrum? :shock: :shock:

Obrázek

"Maschera di cera" (Maska z vosku) je horor o riaditeľovi a majiteľovi múzea voskových figurín ktorého kancelária sa podobala skôr na laboratórium ako na kanceláriu.

https://www.csfd.cz/film/144335-m-d-c-m ... komentare/

Keď si človek pozrie fotky ako vždy ten istý motív: Krásne ženy a netvor .... :twisted:

https://www.imdb.com/title/tt0119588/me ... t_mv_close

PříspěvekNapsal: 20 led 2021, 11:54 
Rytíři
Rytíři

moirra píše:
Tereza píše:

Hm... skúsim pozrieť či niekde o tom neičo nepíšu - alebo bol "prerobený" ľavák čo je dieťa ktoré nútia v škole byť pravákom aj keď je lavák a narobí to hromadu problémov - čo by potom vysvetľovalo prečo bol Hossein tým najnemožnejším šermiarom v historii francúzskeho filmu :twisted: :twisted:

:swordplay:

pozrime sa na to, celú šermovaciu scénu som nenašla ale tu na začiatku je toho dosť:

https://www.youtube.com/watch?v=eF5QtQ1O10Q&t=37s

Byl to dokonalý pár pro své role. Neumím si představit nikoho jiného. I když je hodně herců, kteří by mohli...mám pocit, že jim chcybí ta jemná a tajemná ironie, kterou dokázal zahrát a která je pro Jofreye tak typická.

ja som Hosseina mala roky iba ako ilustráciu - Film som ako mladá poznala iba z rozprávania, veď keď prišil do kín mala som 3 roky - a trvalo hodne dlho kým sa do kín zasa vrátil. V slovenských knihách však boli fotky z filmu (v starom vydaní)

a podľa tých čo tam boli mi na Joffreya dokonale sedel - mal ten profil ako z medaile opísaný v knihe, husté čierne vlasy a bol jižanský typ - pre tie čo nevideli sltaré slovenské vydania: fotky boli čiernobiele ako tá tuto ktorú som považovala za dokonalú ilustraci lebo má v sebe niečo mrazivého a tajomného, náznak gotického hororu (keď človek ešte nikdy nevidel film):

Obrázek

PříspěvekNapsal: 20 led 2021, 11:55 
Rytíři
Rytíři

Pardo, já to zas vložila k citaci blbě...jsme nešikovná nešika!

PříspěvekNapsal: 20 led 2021, 14:16 
Královská rodina
Královská rodina

Sofinava1 píše:
Pardo, já to zas vložila k citaci blbě...jsme nešikovná nešika!

No nič sa nedeje, svoj vlastný nepodarený príspevok možeš vždy upraviť alebo zmazať - stáva sa aj skúsenejším, dokonca aj moderátorkám že sme tam neičo v príspevkoch nevyjde ako si predstavujú.

Ak ti je to pohodlnejsie jednoducho klikni na Quote a medzi tie dve policka quote 8podobne ako sa obrazky ak sa maju zobrazovat vlkladaju medzi dva IMG - alebo link medzi dav URL skopiruj TEXT co si chcela citovat - ja si niekedy v browseri otvorim druhu register kartu ,presne to iste vlakno do ktoreho pisem, a odtial si kopirujem texty. ;)

PříspěvekNapsal: 20 led 2021, 15:07 
Rytíři
Rytíři

Díky :) ...jsem fakt nemehlo.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina