Právě je 26 zář 2020, 04:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 zář 2012, 11:03 
Baroni
Baroni

Zajímavé. Na ostatní postavy vybrali aspoň o trochu mladší muže, zvláště Ludvík omládl, ale na Joffreye nikdo mladý nezbyl. Škoda. Začínám nabývat dojem, že film nebude nic moc, ale třeba nás překvapí :?

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 zář 2012, 15:12 
Rytíři
Rytíři

Bohužel to tak nefunguje, jak si divák představuje.Natáčení v samotné Paříží je nezaplatitelné i pro velké americké produkce a Desgrezova Paříž by měla vypadat asi jako ve filmu Parfém a to už se najde jen v podhradí zmíněných hradů a to po velice malých kouscích. Interiéry Kroměříže jsou nádherné, doplněné správným nábytkem nemají chybu.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 18 zář 2012, 19:50 
Site Admin
Site Admin

Pořád říkám, že je škoda, že Angeliku někdo nepřevede do současnosti, odpadly by všechny tyto problémy a zbylo na to ostatní...

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 19 zář 2012, 11:10 
Moderator
Moderator

jeanne píše:
Pořád říkám, že je škoda, že Angeliku někdo nepřevede do současnosti, odpadly by všechny tyto problémy a zbylo na to ostatní...

Jeanne, to mě nenapadlo, zní to zajímavě :D BBC taky převedla mého oblíbence Sherlocka Holmese do současnosti a dopadlo to celkem vkusně. Tak pojďme na ten scénář, je nás na to dost :wink:

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 zář 2012, 15:20 
Královská rodina
Královská rodina

dievčatá, keď sa prvýkrát objavila správa, že sa ide točit nová Angelika, napadlo by vás, že to bude v Česku? :D Takto môžte "šmírovať" hercov a podávať info, ako asi bude vyzerať výsledný produkt! Pokiaľ ide o mňa, zostávam skeptická - a možno budem neskôr príjemne prekvapená...

Kde by som si mohla pozrieť, ako bude vyzerať Filip? Máme dakde fotku?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 26 zář 2012, 13:27 
Markýzové
Markýzové

Ahoj holky,

zde nové obsazení: http://revue.idnes.cz/foto.aspx?c=A1209 ... idicky_zar. Už je to i na iDNES. Já velmi doufám, že vzrůstající zájem o film povede k vydávání dalších knih, to by bylo skvělé! Takže filmu fandím, ač budu mít určitě výhrady, ale účel světí prostředky :).

Jinak herec, co hraje Filipa se mi líbí. Sice teda typově tak úplně neodpovídá, ale líbí se mi aspoň...a docela se mi líbí představitel Ludvíka, s parukou si ho dovedu představit opravdu jako Ludvíka. Ale nějak se nemůžu srovnat s Dezgrezem...kde je nějaký šarm?

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 27 zář 2012, 12:35 
Královská rodina
Královská rodina

ja som v poslednej dobe akási roztržitá, Filipa som predsa videla hneď, ako bol oznámený oficiálny cast! Čo na mňa dolieha vek? :? :roll:

Tí herci sa mi všetci zdajú vybraní tak, aby sa podobali na pôvodné obsadenie, teda okrem Angeliky. Na tej fotke z idnes, kde sú obe herečky, zreteľne vidno rozdiel medzi "modernou" Angelikou a Angelikou zo 60. rokov. Ktovie, ako by vyzerala mladá Mercierová ako Angelika, keby ju nakrúcali teraz, bez vplyvu 60. rokov. Určite by však mala make - up, ktorý pôsobí prirodzene :D

Som čoraz skeptickejšia, keď hľadím na chlapa, čo má hrať de Peyraca. Keď si predstavím, že tento muž v rokoch bude nakrúcať ľúbostné scény s mladučkou Norou ... ech, ja v tom romantiku na plátne asi neuvidím. :roll: Zato ten chalan, čo ide hrať kráľa, hm, to by mohlo byť zaujímavé! Dačím sa mi podobá na di Capria. Pokiaľ ide o Filipa, zdá sa mi riadny, aké slovo by som použila, aby ste mi v Česku rozumeli? Napadá mi šibal, huncút, vtipkár. K Desgrezovi sa radšej nevyjadrujem. :?

Ináč Andrej, súhlasím s tebou, mohlo by to aspoň pritiahnuť pozornosť ku knihám. Prečo nevyšla v češtine aspoň 6. časť, t. j. druhý diel Cesty do Versailles? Veď bol v pláne, či nie?

Předmět příspěvku: Všechno špatně-casting
PříspěvekNapsal: 28 zář 2012, 12:28 
Rytíři
Rytíři

tak jediný s kým bych souhlasila já je Ludvík. Angelika mi prostě přijde tuctová, nic z ní nečiší, žádná výjmečnost, spíš mi evokuje vesnickou husičku. Prostě průměr. Nový Joffrey...starý a ta mezera v zubech....ne Joffrey má mít jizvy, ale původně to byl určitě pěknej chlap s živejma očima. Filip by se dal skousnout, i když není trošku tmavej? A Desgrez-to je doslova tragedie

Navíc u Angeliky jsem doufala aspoň v ty zelený oči, ty o kterých se v knize tolik píše. ne já se na to snad radši ani koukat nebudu, zklamalo by mě to. Podle knihy to nebude, spíš to vidím na zmodernizovanou verzi původních filmů, ale bez tý strhující romatiky a pozlátka...takže nuda

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 29 zář 2012, 15:08 
Rytíři
Rytíři

Pokud jde o výběr herců, tak souhlasím s Anndrrou, Ludvík může být zajímavý a Desgrez vypadá hrozně. Na druhou stranu, nikdo jsme je ještě neviděli v kostýmech a poslední echo z placu od komparsu je, že Nora je v kostýmech naprosto "božská" a "žena snů". Uvidíme, jak se dokáže poprat i s charakterem, což bude samozřejmě těžší.

Jinak si netroufám dopředu nic odsuzovat, naopak se docela těším na výsledek. Určitě se na film podívám, člověk může být akorát mile překvapený, nebo zklamaný, ale chleba levnější nebude :-) Tiskem proběhly nějaké zprávy, že Anne Golon je prozatím s výsledkem spokojená, těžko říct, co je na tom pravdy.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 lis 2012, 19:21 
Rytíři
Rytíři

Ahojte Angeliky a Joffreyovia, som veľmi rada, že som našla túto stránku a môžem sa s niekym rozprávať o Angelike, lebo keď ju spomeniem vo svojom okolí, tak sa na mňa pozerajú ako na blázna. No a veľmi sa teším na nový film. Ten pôvodný nemám veľmi rada. Je tam krásna hudba, kulisy, prostredie, šaty, ľudia, rozprávkový príbeh, ale nie je to Angelika, ako si ju predstavujem ja -moja hrdinka a vzor z detstva, žena odvážna, inteligentná, cieľavedomá, láskavá. žiaľ, väčšina mladých dnes už nečíta a poznajú Angeliku len z filmu a preto sa nieto čo čudovať, že človek sa pomaly aj hanbí v spoločnosti povedať, že číta Angeliku. no takže ja sa na nový film teším a vkladám do neho všetky svoje nádeje, že priblíži aj nečítajúcim osobnosť Angeliky takú, akou ju Golonová napísala. Ja som obsadením nebola až taká sklamaná (okrem Desgreza, ale neodsudzujem vopred, nechám sa prekvapiť). Angelika je úžasná, presne taká, akú by som si ju predstavovala. A Joffrey? Najskôr aj mňa zarazil jeho vek. A medzierka medzi zubami - tá naozaj nemusela byť. Ale čím dlhšie som sa na neho dívala, tým som presvedčenejšia, že je presne taký, aký má byť. (pravdaže maskéri budú musieť riadne popracovať, aby mu ubrali pár rôčkov, ale to sa dnes už dá). O Joffreyovi predsa nikde v knihe nepísali, že bol krásny. a pôvodný Joffrey sa mi zdal strašne sladký, to nebolo ono - nevedela by som si ho napríklad predstaviť v Amerike. Nie, Joffrey nemá byť pekný, má mať charizmu. A tomuto z očí niečo srší. Vzbudzuje hrôzu, rešpekt, drsnosť, ale keď treba, určite dokáže byť jemný a strašne zaľúbený. Ak to ten herec dobre zahrá, tak to bude presne taký Joffrey, aký má byť. Na Angelikinej postave sa mi najviac páči jej vnútorná premena. To,ako vždy, keď "za sebou zavrie jedny dvere a otvorí druhé", je vždy iná. Každá skúsenosť obohatí jej postvu o nový moment - raz jej dodá silu, odvahu, inokedy múdrosť, citlivosť, spolupatričnosť, ľudskosť, láskavosť, veľkodušnosť. Ak Angelikina postava dokáže zhmotniť v sebe tieto premeny a Joffreyova svoju charizmu, tak by sa ten film mohol podariť. A ja mu strašne držím palce.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 20 lis 2012, 21:27 
Moderator
Moderator

Vítáme novou přispěvatelku, to je tak náhderně napsané! :cry: Myslím, že můžu mluvit i za ostatní, co byli na srazu - cítíme to úplně stejně, jen se trochu bojíme vložit do filmu velká očekávání, aby pak nepřišlo velké zklamání!

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 21 lis 2012, 23:29 
Rytíři
Rytíři

ja sa nebojím. tak dlho už o tom snívam, že natočia film, ktorý bude naozaj o Angelike, že mi vlastne stačí ku šťastiu už len fakt, že sa o to vôbec pokúšajú. Verím, že to vyjde. A ak náhodou nie, tak ešte stále mi ostanú knihy a moja vlastná predstavivosť.
A pravdaže ďakujem pekne za privítanie.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 lis 2012, 13:26 
Královská rodina
Královská rodina

Abulienka, obávam sa, že Joffreya, resp. toho herca nebudú omladzovať :( Jednoducho sa musím zmieriť s tým, že medzi nimi bude veľký vekový rozdiel.

Ale plne chápem tvoje nadšenie. Aj ja som fanúšik, teraz momentálne inej mojej srdcovky, knižnej trilógie, ktorú teraz nakrúcajú, a cítim to rovnako: vidieť svoje postavy ožiť na plátne je úžasný pocit. Jednoducho sa teším už len z toho faktu, že sa robia filmy, aj keď viem, že nikdy nedosiahnu kvalitu knihy.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 lis 2012, 20:56 
Rytíři
Rytíři

no tak ja stále tomu filmu verím. (potom vám poviem, ako som sa sklamala prípadne nesklamala). Mne osobne by stačila aj kniha, ale myslím, že film (dobrý film) je veľmi potrebný pre tých, čo majú ku knihám ďaleko a spoliehajú sa len na to, čo vidia na obrazovke. Ak tento film vykreslí Angeliku takú, aká je, teda hodnotnú ženu a navyše krásnu (nie ako v pôvodnom - krásnu a nie moc hodnotnú), tak sa možno aspoň pár členov mladšej generácie "chytí" a začnú čítať. navyše, keď chcú nakrútiť len prvé tri diely. Ak to ľudí chytí, budú zvedaví, že čo bolo ďalej a siahnu po knihe. Aj keď ja tajne dúfam, že film vyjde ako má vyjsť, bude mať úspech a budú peniaze aj na natočenie ďalších častí. Ja som taký večný optimista.
a ešte k Joffreyovi: ja som videla fotku toho herca, na ktorej vyzeral dosť mlado. neviem, či to bola stará fotka, alebo bol "upravený". a mne sa jednoducho páči. Akože nie je pekný v klasickom ponímaní krásy, ale je taký "divý". Viem si ho predstaviť, ako mu z očí šľahajú blesky, viem si ho predstaviť s ironickým úškrnom, viem si ho predstaviť, ako hovorí slová lásky. Proste zdá sa mi, že bude dobrý. (mne stále ten pôvodný Joffrey pripadá taký neskutočný, strašne sladký) Len dúfam, že to neposerú.

Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 23 lis 2012, 22:37 
Rytíři
Rytíři

ospravedlňujem sa za svoj optimizmus. práve som si pozerala fotky z nakrúcania. vôbec sa ho nesnažili spraviť mladším. do tváre mu síce nevidno, ale parochňu mu dali značne prešedivelú, čo ma dosť sklamalo, pretože ak by som tie šediny možno akceptovala vo filmoch z ameriky, tak určite to neakceptujem vo filme zo začiatku ich vzťahu. mal mať predsa krásne havranie vlasy!!!!!!!! no a druhý úder pod pás - Filip je zase len čierny!!! nejak som dúfala, že konečne bude blonďák s modrými očami. nie že by sa mi taký typ chlapa nejak moc páčil, ale som nejak presvedčená, že mal mať svetlé vlasy a modré oči. som sklamaná, aj keď ho hrá herec, ktorého zbožňujem.
No ale nakoľko som optimistická, tak verím, že vystihnú aspoň charakterové vlastnosti postáv. však čo iné mi už zostáva?

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 277 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 19  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]