Právě je 21 led 2021, 12:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: 18 srp 2014, 11:40 
Offline
Královská rodina
Královská rodina
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Příspěvky: 1235
Bydliště: Praha
Vážená kolegyně,

jakožto vedoucí Ústavu pro výzkum pana dokonalého bych se ráda ohradila; naše oddělení pravidelně vyvíjí výzkumou činnost a věnuje patřičnou pozornost jednotlivým problémům; v minulosti jsme například podrobily důkladné vědecké analýze různé fáze hlasu či nehlasu pana dokonalého, dále pak průběžně věnujeme pozornost jeho jizvě a vlasům a samozřejmě že náš výzkum zasahuje i k sekundárním tématům jako byl v minulosti výzkum jeho obydlí rozličného charakteru. Všechna tato témata jsou otevřená pro diskuzi, takže neváhejte a podělte se s námi o své případné doplňující poznatky, výzkumy atp.
Průběžně naše oddělení také předkládá vědecké sondy do jeho duše a to rozličného druhu. V případě, že byste, drahá kolegyně Jeanne, měla nějaké další požadavky na témata ať už duševní nebo tělesná, které je třeba v blízké době podrobit všestrané analýze, bude naše oddělení rádo, pokud nám zašlete své podněty a připomínky na email k tomu určený: pan.dokonaly@post.cz

V případě že máte jakékoliv dotazy nebo postřehy týkající se jeho jizvy a vlasového porostu, obraťte se prosím, na nově jmenovanou odbornici Moirru, která vám byla oficiálně představena na pracovním srazu stejně tak jako její vědecká činnost. Není třeba připomínat, že v našem Ústavu s radostí přivítáme další odborníky, na rozličná témata, takže pokud máte k výše zmiňovanému tématu tělesné schránky pana dokonalého co říci, neváhejte se na nás obrátit. Po předložení dostatečných materálů a jejich důkladném prostudování vám bude přisouzen daný titul. Připomínám, že v současné době jsou jednotlivé pozice ještě volné, takže prosím, neváhejte, nebude tomu tak navždy.

Děkuji za pochopení.

Se srdečným pozdravem

dauphine
Vedoucí Ústavu pro výzkum pana dokonalého
:twisted: :twisted:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: 05 zář 2014, 13:50 
Offline
Moderator
Moderator
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2007, 09:38
Příspěvky: 1309
Bydliště: Českolipsko
Spolku pro výzkum pana dokonalého, k rukám předsedkyně aj.

Oblast: De/maskologie
Problém: Frekvence nošení masky.

Vážení,

obracím se na Vás s problematikou de/maskologie u příležitosti psaní fikcí. Potřebuji vědět, kdo mohl ve Středomoří vidět Rescatora bez masky. Žádám, zda byste mi mohli obratem odpovědět, do jaké z frekvenčních skupin Resator patřil:

1) Pan tajemný
Bez masky ho prakticky nevidíte, nosil ji i např. na své lodi, kde byli jen jeho muži, sundaval ji jen na věci Rochatovského charakteru, před milenkami (občas) a před Jasonem :wink:

2) pan uvolněný
Ve městě s maskou, na lodi bez masky.

3) pan bubu
Masku nosí jen při jednání s cizími vyslanci a pokud chce nahnat strach.

Ráda bych se ve fikcích v této věci co nejméně mýlila. Můj nepatrný názor je takový, že námořníci jsou cháska celkem povídavá, takže kdyby se promenádoval bez masky příliš často, těžko by byl opředený legendami typu useklý nos.
Proto posílám tuto problematiku Vašemu ctěnému posouzení.

S úctou

Odbornice na filozofii pana dokonalého, dasha :wink:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
PříspěvekNapsal: 05 zář 2014, 14:06 
Offline
Královská rodina
Královská rodina
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Příspěvky: 1235
Bydliště: Praha
Vážená kolegyně,

děkujeme za Váš přehledně sepsaný dotaz, vždy je pak lehčí napsat odpověď. Váš dotaz jsme předložili k zběžnému přezkumání a dle mého názoru pan dokonalý spadal jednoznačně do kategorie jedna. V současné době má naš Ústav velice napilno, danou problematiku tedy můžeme diskuzně řešit ještě večer, případně jí podložit fakty z kánonu.

Se srdečným pozdravem

Dauphine
vedoucí Ústavu pro výzkum pana dokonalého
odborník na utrpení pana dokonalého
člen katedry jizvologie, bradologie, plášťologie a kloboukologie
atd. atd.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

PS. v případě zájmu je možné kontaktovat pana Rochata, kapacitu v oboru demaskologie a zjistit jeho podhled na věc :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
PříspěvekNapsal: 05 zář 2014, 20:26 
Offline
Site Admin
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2007, 12:57
Příspěvky: 2074
Bydliště: Stockholm
Spolku pro výzkum pana dokonalého, k rukám předsedkyně aj.

Oblast: Maskologie
Problém: Období počátků nošení masky

Vážené kolegyně,

v návaznosti na předchozí téma maskologických otázek, řešených ve vašem oddělení, si dovoluji vznést požadavek na objasnění doby počátku maskování pana dokonalého. Můj dotaz se vztahuje zejména k první polovině padesátých let 17. století. Je podle vašeho odborného názoru pravděpodobné, že v tomto období byla tradiční maska již využívána za běžnými účely rescatorovského charakteru nebo spíše jen výjimečně v soukromé dámské společnosti za účelem inovací postupů?

Osobně se domnívám, že počátky nošení masky mohou být spojeny s obdobím pořádání slavností Školy lásky, kdy byla maska využívána během některých hudebně-poetických či diskusních okamžiků ve smyslu "Láska nemá tvář" a současně také při specifických příležitostech v dámské společnosti.

Děkuji předem za vyřízení mé žádosti.

S pozdravem

Jeanne
Oddělení pro tělesnou kulturu pana dokonalého apod.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Re: ♣ RESCATOR ♣
PříspěvekNapsal: 05 zář 2014, 22:05 
Offline
Královská rodina
Královská rodina
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Příspěvky: 1235
Bydliště: Praha
Vážená kolegyně,

děkujeme za Váš aktivní zájem v oblasti maskologie. Naše oddělení má na problematiku nošení nebo nenošení masky v první polovině 50. let 17. století a stejně tak k účelům jejího nošení, stejný názor jako Vy tzn. maska byla využívána především v pěveckých a básnických okamžicích, případně při privátních setkáváních s dámami. Ochranný charakter (ať už proti nepřízni počasí či přílišné pozornosti ze strany nežádoucích osob) získala až v průběhu 60. a 70. let 17. století a to především mezi léty 1666 a 1676.

V případě dalších doplňujících otázek kontaktujte, prosím, hlavní odbornici v oblasti maskologie Moirru.

Děkuji a zůstávám s přátelským pozdravem

dauphine
ředitelka Ústavu pro výzkum pana dokonalého
atd. atd.

kontakt: pan.dokonaly@post.cz


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: 25 zář 2014, 09:04 
Offline
Královská rodina
Královská rodina
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Příspěvky: 1235
Bydliště: Praha
Předmět: ztráta masky při ztroskotání ve fikci Setkání ve Středomoří

K rukám kolegyně odbornice na filozofii pana dokonalého:

Vážená kolegyně,

dovolte, abych se ještě zamyslela nad outfitem Rescatora známého také pod termínem "Pan dokonalý". Předně mi není jasné, proč by měla výše jmenovaná osoba odložit svůj španělský kabátec a zůstávat pouze v košili?! Kabátec byl jednou z hlavních položek rescatorovského outfitu, proto nebylo možné jej svévolně odložit. Dovolila bych si tuto námitku podepřít argumentem, že výše jmenovaná osoba, byla pověstná svou elegancí, a proto je, dle mého, naprosto nemístný názor, že by v době ztroskotání neměl kabátec. Domnívám se, že od této zásady (tj. rescatorská zásada č. 2, zásada č. 1 je samozřejmě neodkládat masku, o tom níže) ho nemohla odradit ani přítomnost markýzy Rescatorové. Totéž platí o masce, kterou, jak jsme se v dřívějších debatách shodly, nikdy neodkládal; nevidím tedy důvod, proč by v době ztroskotání slevil ze zásady č. 1 (připomínám že Rescator spadá do frekvenční skupiny jedna tedy "Pan tajemný"). Jediným řešením tudíž zůstává, že kabátec i masku měl jistě při sobě i v době doplutí na ostrov.
Při opakovaném zamyšlení nad touto problematikou jsem ochotná připustit, že při srážce mohl přijít o plášť popřípadě o klobouk nebo dokonce o šátek, ale to opravdu jen v extrémním případě.

Z důvodů mé frustrace, která plyne z Vašeho nepochopení, budu muset v budoucnosti dodat odborné studie outfitu pana dokonalého, jakož i velký rozbor Rescatorových stanovišť, ve kterých bylo možno masku v případě potřeby vyměnit (jak již podotkla kolegyně na tělesnou kulturu aj.), nákupu masky a jejímu užívání se plánuji věnovat ve svých budoucích fikcích. V případě, že se ve Vašich fikcích budou tyto nepřesnosti objevovat i nadále, budu bohužel nucena napsat protestní beta fikci.

Současně si vyhrazuji právo na post ředitelky katedry VŠECH outfitů pana dokonalého (tzn. outfitů ze všech období jeho života), jakož i právo jeho outfity vč. doplňků svévolně analyzovat.

Pro úplnost v příloze přikládám inventář Rescatorova vnějšího outfitu.

Zůstávám s pozdravem

dauphine
ředitelka Ústavu pro výzkum pana dokonalého, aj.Inventář:
- 1x klobouk s širokou krempou vč. pštrosího peří, různého počtu i barvy, barva černá
- 1x šátek, barva černá/červená, materiál satén
- 1x maska, barva černá, materiál cordobská kůže
- 1x kabátec, barva černá/tmavě zelená, materiál samet, střih španělský, zn. mírně vyšlý z módy
- 1x kalhoty, barva černá/tmavě zelená, materiál kůže
- 1x krajkový límec, zn. užíván dle potřeby a nálady nositele
- 1 pár černých rukavic se stříbrnou sponou, materiál kůže
- 1x pásek se sponou vč. zbraní druh blíže nespecifikovaný, váčku na peníze zejména piastry aj.
- 1 pár kožených vysokých bot, se sponou
- nejasné množství plášťů obvykle bílé se zlatou výšivkou nebo černé/tmavě zelené
----------------------
- 1x bradka, jejíž tvar není ještě blíže specifikovaný (problematika spadá pod katedru bradologie)
- v budoucnosti je možné případně rozšířit outfit o rohy, podle domluvy s kolegou Rochatem
Poznámka: za případná manka plášťů neručíme, v případě úhrady vzniklé ztráty preferujeme hotovostní styk a platbu stříbrnými piastry (popřípadě piastry s maskovaným Rescatorem)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: 25 zář 2014, 11:17 
Offline
Moderator
Moderator
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2007, 09:38
Příspěvky: 1309
Bydliště: Českolipsko
K rukám ředitelky Ústavu pro výzkum pana dokonalého,

Věc: Ztráta kabátce a masky

Vážená mylady,

naše Oddělení pro výzkum filozofie pana dokonalému se Vám mými ústy co nesrdečněji omlouvá za toto politováníhodné nedopatření, ke kterému dochází maximálně jednou za fikci :).

Problém jsme řádně vyšetřili a zjistili k němu následující:
Kolegyně, odpovědná za tento relaps, si neuvědomila hloubku a vážnost tohoto neodpustitelného problému, když Rescatora posadila do člunu jen v košili, tj. podle společenského úzu šlechty ze 17. století v podstatě jen v pyžamu. Právní kroky proti ní zvažujeme.
Aby bylo spravedlnosti učiněno zadost, jsme však nuceni k odpovědnosti volat zejména Moirru, ředitelku angelikářského muzea aj, kterážto neuváženě naši kolegyni několikrát vybízela k pokračování fikcí, aniž si předem prověřila její kompetenci a odpovědnost vůči zvolené problematice. Podobný, byť ne tak závažný vliv mají i ostatní angelikoložky, jelikož tuto nekriticky chválily, a nepřímo ji tak motivovaly k další práci.
Jako částečné napravení škody na inventáři navrhuje námi káraná následující úpravu fikce: Rescator před sestupem do člunu zpozoruje dle osazenstva (žena a stařec), že se bude muset ujmout vesla. Odkládá proto španělský kabátec, jednak aby nedošlo k jeho poškození (např. roztržení při záběru příslušných ramenních svalů a svalů paže - viz společnost pro tělesnou kulturu pana dokonalého), a jednak, aby těmto byla umožněna volnost pohybu. Plášť se pak nějakým řízením osudu dostává k jeho pobočníkovi Abdulláhovi (či jiné kompetentní osobě), tato se šťastně i s pláštěm dostává do bezpečí a předává ho zpět svému majiteli.

Ve věci masky jsme nuceni s politováním oznámit, že jsme připraveni uhradit její ztrátu v plném rozsahu. Sdělte nám prosím aktuální kurz mince Rethymna se dvěma delfíny ku Rescatorovu stříbrňáku :).

Společnost pro výzkum filozofie pana dokonalého, předsedkyně v.r.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
 Předmět příspěvku: Protijazvologicke spiknutie.
PříspěvekNapsal: 13 říj 2014, 20:59 
Offline
Královská rodina
Královská rodina
Uživatelský avatar

Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Příspěvky: 5127
Bydliště: Wien
URGENT :!: Subject: protijazvologicke spiknutie.

Drahe kolegyne, 8) 8)

dovolujem si vas upozornit ze na hlavnej stranke sa objavila nova anketa
tykajuca sa jazvologie

Pri vzniku ankety doslo k viacerym sabotaznym aktom, urcite separatisticke kruhy
sa dozadovali uplneho odstranenia jazvy z Peyracovho lica :evil: :evil: :evil:
(zrejme velmi precenili dnesnu plasticku chirurgiu, alebo tuzili napisat fikciu "Hrabe de Peyrac v roku 3784"
kde by si bol v skumavke vypestoval nove lico a potom by si ho dal transplantovat. :roll: :roll: )

Vyskytol sa dokonca jazvologicky virus, ktory predsedkyni a sefke Angelikologickej univerzity
znemoznil hlasovanie, tym ze ju uz na zaciatku z neho vyradil.

Ako hlavna jazvologicka na katedre jazvologie som teda nutena zverejnit toto oficialne Varovanie separatistickym kruhom, snaziacim sa o uplne odstranenie jazvy z lica pana dokonaleho:

Pokial ide o jazvy Joffreya de Peyrac, de Morens, d'Irristru, grofa Toulouskeho,
nepozna jazvologicka katedra ziadne zarty. :!: :evil: :evil:

Vsetci saboteri, ktori sa tajne snazia namiesto pana dokonaleho vnutit nam ako idol nezjazveneho Kena, kym nasho milacika uz zrejme znovu planuju nechat zmiznut v Bastile budu skor ci neskor dolapeni, a za trest budu sluzit nasej univerzite ako vyskumne objekty na sablologicky-jazvologicke experimenty.
Prajem im uz dopredu vela stastia z dnesnou plastickou chirurgiiou pri odstranovani nasledkov. :twisted: :twisted:

Z pozdravom jazvologii zdar

Hlavna Jazvologicka a ochrankyna jaziev pana dokonaleho
Moirra


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: 04 lis 2014, 00:32 
Offline
Královská rodina
Královská rodina
Uživatelský avatar

Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Příspěvky: 1235
Bydliště: Praha
Oběžník č.1 Ústavu pro výzkum pana dokonalého na angelikologické univezitě

Drahé kolegyně,

jakožto ředitelka našeho Ústavu si Vás prostřednictvím tohoto obježníku dovoluji informovat, že počínaje dnešním dnem se náš Ústav rozrůstá o nový vědní obor hlasologie, kterým se bude zabývat stejnojmenná katedra. Vědecká práce této fakulty spočívá v desgrézování zvuku Zlatého hlasu království, jeho polohy, rozsahu, barvy atp. dále se zaměřuje na jihofrancouzské případně středomořské dialekty, včetně desgrezování trubadúrských pěvců. Sekundární badatelskou činností je pak desgrezování příčin ztrátu hlasů, kloktadel atp. včetně zkoumání charismatických chrapláků.

Vedením této katedry je slavnostně pověřena kolegyně Moirra - Velký Jizvolog a vedoucí katedry jizvologie. S doplňujími dotazy se prosím neváhejte obracet na výše jmenovanou vedoucí katedry hlasologie, popřípadě využijte oficiální email našeho ústavu. :twisted: :twisted:

Děkuji a jsem s pozdravem

dauphine
ředitelka Ústavu pro výzkum pana dokonalého
členka kateder jizvologie, bradologie, plášťologie atp.


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 17:44 
Offline
Site Admin
Site Admin
Uživatelský avatar

Registrován: 14 zář 2007, 12:57
Příspěvky: 2074
Bydliště: Stockholm
Někde na trase Praha-Brno, dne 26. února 2015

Věc: Srdce jako metafora

Vážení kolegové, vážení představitelé veškerých angelikologických úřadů, vážený pane Rochate,

série slavných pokračování fikcí o naší milované Kataríně, která už má víc fanoušků než celý pan dokonalý i s panem de Lauzun dohromady, mě donutila pozastavit se nad fenoménem SRDCE. Tento pojem se stal natolik silným a pro celou sérii symbolickým, že nelze jinak, než se věnovat jeho hlubší analýze, coby vtělené metafoře. A jak by řekla samotná Katarína: Naštěstí, se zabývám teorií metafor.

Fenomén srdce se objevuje napříč výše zmíněným vyprávěním v různých kontextech a o jeho symboličnosti není pochyb. Všichni rozumíme, že darované srdce tu bylo v primárních dokumentech použito jako metafora pro jiný velmi důležitý orgán (viz např. "Nezne ju pobozkal na usta, vzal ju do naručia a odniesol do postele. V tú noc dostala toulouská grofka od svojho manzela ten najkrajsí darček - jeho srdce!"). Proč tedy vůbec byla použita metafora?

Metafora srdce prozrazuje, že vědomí autorky o existenci skutečně míněného nepárového orgánu není racionálně zkonstruované, označuje něco pro autora nevyjádřitelného v ostrých pojmech a má vlastní inherentní logiku. Užití takové metafory dokonce poukazuje na objevení nové skutečnosti!

Proč však použila metaforu, jestliže již objevila onu skutečnost? Složitost popisovaného jevu je natolik velká, že jednotlivé pojmy nemohou vystihnout podstatu celého fenoménu, a proto byla vytvořena metafora, která popisuje systém z přiléhavější perspektivy. Tento subjektivně zabarvený opis nejlépe funguje pro samotného autora metafory, u ostatních členů komunity může vyvolat zcela opačné reakce. Naopak zcela přiléhavá je tato metafora pro jedince s obdobným socio-emocionálním naladěním, proto se setkáváme také se submetaforami (např. marcipánová srdce), která stále symbolizují tentýž skutečně míněný pojem (viz scéna vkládání „srdce“ muže do úst ženy). Obdobně dokáží s definovanou metaforou pracovat i ostatní členové komunity, což dokazuje, že metafora byla akceptována na nejširší elementární úrovni porozumění (viz darování sady "srdcí" z různých materiálů a nerostů ženě).

Z dlouhodobé perspektivy se ukazuje, že je tato metafora stabilní. Není nahrazena přesnějším pojmem, s nímž by vymizelo i tolik požadované chvění, které obsah dané metafory propojuje se somatickou rovinou těla a prostředím.

Předpokládám, že metafora srdce je zcela komplexní, tedy že splňuje dvě podmínky: 1) má neexplikovatelnou mnohost významů; 2) je vtělená.

Co bohužel v tuto chvíli nemůžeme prozkoumat, je právě somatická rovina. Při užití metafor se jedinec obvykle vžije do metafory (zpřítomní ji) natolik, že se projevuje také neverbálně. Jedná se o proces, kdy znalost skrytá v metafoře vstoupí do okamžitého „tady a teď“ prožívání jedince. V tomto ohledu bych tedy příště poprosila ještě o videonahrávku autorského procesu psaní, která by umožnila analyzovat i somatické reakce, které doprovázejí okamžiky užití metafory (vzhledem k obsahu analyzované metafory očekávám objevení rudnutí, pocení, mlžení brýlí apod.).

Jsem si vědoma, že tento malý náhled neumožnil dostačující rekonstrukci modelu subjektivního pojetí nepárového orgánu ve vědomí autorky, ale přinejmenším se podařilo identifikovat hybné momenty jejího subjektivního pojetí.

Zůstávám s pozdravem

Vedoucí úřadu pro výzkum tělesné kultury a zkažeností pana dokonalého


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
PříspěvekNapsal: 26 úno 2015, 18:57 
Offline
Moderator
Moderator
Uživatelský avatar

Registrován: 17 zář 2007, 09:38
Příspěvky: 1309
Bydliště: Českolipsko
Vážená kolegyně,

gratuluji k velmi zdařilé analýze metaforické problematiky darování srdce.

Z Vašeho textu jsem pochopila v první řadě hlavně to, že to není Vaše první vědecká teorie :D :applaus:

Ohledně Vašeho apelu na zvnitřněné vědomí somatického prožitku si s Vámi však dovoluji nesouhlasit.

Vzhledem k terapeutické funkci fan fiction (Krátká, 2010) nemám pocit, že by pro psychiku autorky bylo přínosem hlubší (nedejbože doslovné) zkoumání tohoto počinu. Při tvorbě příběhu s užitím standardní metafory, chcete-li archetypu (Jung), dochází k dešifrování v rovině nevědomí a může pomoci se zpracováním reálných problémů, namátkou:
- strach z dospívání
- překonání narcistických zklamání
- obavy ze sexuality
- oidipovské komplexy a dilemata (Herman, 2008).

Řetězce skrytých i zjevných významů, ať už jsme jejich autory či pasivními recipienty, mají na psychiku pozitivní vliv, ať už jim rozumíme, či nikoli a jejich terapeutická naléhavost se projevuje právě zýšenou frekvencí potřeby tento symbol užívat. Z tohoto důvodu si troufám vyvodit závěr, že čas "darování srdcí" ještě zdaleka neskončil.
Na druhé straně máme celkem reálnou šanci, že odžitím této fáze z ní autorka vyjde silnější a jak píše Herman, "pochopí, že mezi lidmi jsou velké rozdíly a člověk si musí vybrat, kým chce být." (Herman, 2008)

Vzhledem ke stále stoupající oblibě Katariny jsme všechny ochotny to podstoupit, ať už jsou ta srdce libovolné velikosti a materiálu.

S uctivým pozdravem

Předsedkyně Ústavu pro filozofii pana Dokonalého


Nahoru
 Profil Poslat soukromou zprávu  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz