Právě je 01 říj 2020, 08:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: 24 pro 2009, 09:24 
Rytíři
Rytíři

Tak kromě Cesty k vítězství už mám přečtené všechny díly a mé pořadí oblíbenosti je následující:

1. Toulouská svatba
2. Angelika a její láska
3. Angelika a Ďáblice

:-)

Profil Poslat soukromou zprávu  

Předmět příspěvku: Nejlepší díl
PříspěvekNapsal: 09 črc 2010, 21:36 
Rytíři
Rytíři

Podle mě je nejlepší díl Angelika a cesta do Versailles :wink: vždycky mi hrozně bavilo číst o Dvoře Zázraků a všech jejich roztodivných obyvatelích a potom jak se Angelika pomaloučku dostávala do lepší společnosti
Pak mě nejvíc zaujala Nezkrotná Angelika a Angelika a Ďáblice to mi přišlo skoro jak nějaká detektivka :)

Předmět příspěvku: Re: Nejoblíbenější díl
PříspěvekNapsal: 01 říj 2017, 21:11 
Rytíři
Rytíři

Ja by som určite našla v každej knihe niečo, čo sa mi páči, ale musím sa pridať k väčšine... Najviac sa mi páči kniha Angelika a jej láska! Tie kapitoly z pohľadu Joffreyho sú moje obľúbené a najradšej by som si prečítala celú sériu z jeho pohľadu... Ale to by som asi chcela príliš :D

Předmět příspěvku: Re: Nejoblíbenější díl
PříspěvekNapsal: 01 říj 2017, 21:35 
Rytíři
Rytíři

Geli píše:
Ja by som určite našla v každej knihe niečo, čo sa mi páči, ale musím sa pridať k väčšine... Najviac sa mi páči kniha Angelika a jej láska! Tie kapitoly z pohľadu Joffreyho sú moje obľúbené a najradšej by som si prečítala celú sériu z jeho pohľadu... Ale to by som asi chcela príliš :D

Také mám tento díl moc ráda. A právě kvůli všem těm pasážím z Joffreyova pohledu, mě mrzí, že takové pasáže nebyly i v dílech, kdy byli v Quebeku. Kam by se to podle mě vyloženě hodilo.

Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
PříspěvekNapsal: 29 srp 2019, 10:59 
Rytíři
Rytíři

Mezi mé nejoblíbenější patří prvních šest knih série a následně mám ráda Angeliku v Quebecu. Tyto knihy si muži číst neustále dokola a nikdy mě neomrzí. Každopádně nejoblíbenější je CESTA DO VERSAILLES a nasleduje ANGELIKA A KRÁL. Knihy v Americe s výjimkou uvedeného Quebecu se mi již tak nelíbí, je pravda že jsem je četla zatím jen jednou.

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019, 11:45 
Královská rodina
Královská rodina

Vítáme tě, Leono, mezi námi. :) Řekla bych, že to máš s oblíbenými díly podobně jako Jeanne - Quebec a Paříž. Já třeba Quebec vůbec nepochopila, nebaví mě, většinou ho ani nedočtu. Příjde mi oproti Paříži strašně nudný a tak trochu vidlácký a pak to odcizení Angeliky i Joffreye... :disagreement:

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019, 14:56 
Královská rodina
Královská rodina

I já Tě vítám na diskusním fóru :). Věřím, že až se trochu rozkoukáš, najdeš tu spoustu informací, které Ti četbu knih zpříjemní a čtenářský zážitek prohloubí ;) .

Z knih mám také nejraději "francouzské" díly, Ameriku jsem četla jen jednou v dospělosti (jako 13letá jsem skončila před hradbami Quebeku a vůbec mne nebavil). Nejoblíbenější díl? Asi Markýza andělů 2. A proč? Protože... Desgrez :mrgreen: .

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019, 19:18 
Královská rodina
Královská rodina

Také Tě vítám na fóru. :D
Tak já mám z knih nejraději první díl, potom Angeliku a její lásku a z amerických Angeliku a Nový svět.
Ten se mi líbí. Je podle mě dobrodružný a je to takový nový začátek vztahu Angeliky a Joffreye. Ty další americké díly mi připadají trochu vaření z vody. Quebek mě taky moc nebavil. Plusem je zde setkání s Polačkou. :la-polak-fun:

PříspěvekNapsal: 30 srp 2019, 20:43 
Královská rodina
Královská rodina

Dobrý večer, Leono, přidávám se k děvčatům a srdečně Tě na těchto stránkách zdravím.
Musím podotknout, že se i mně líbí stejné díly, jak jsi výše uvedla. První dva díly z Ameriky jsem také ještě přijala, cítila jsem z nich podobnou atmosféru jako u filmového Posledního Mohykána (okouzlení Cory divočinou a síla a rozvážnost Sokolího oka).
Co se týká Quebecu, nejdříve se mi ty dva díly nelíbily, ale potom jsem shlédla zajímavý dokument o jeho historii, obyvatelích a zeměpisném putování proti proudu Sv. Vavřince a můj pohled na tyto části se hodně změnil. Se závěrečnými díly mám také velký problém, přečetla jsem je z jakési povinnosti.

PříspěvekNapsal: 02 zář 2019, 10:49 
Rytíři
Rytíři

Ahoj! Tohle je zajímavé téma. Já mám nejraději určitě první díl, protože se mi strašně líbí, jaké autorka postavila základy pro celý obsáhlý příběh jednoho života.Pro mě je zajímavé, že se mi lépe čte ve slovenském jazyce. pro mě Angelika prostě mluví po slovensky :) ....zkoušela jsem v češtině, když po letech vyšla, ale chybí mi tam ta zvláštní poetika, v češtině se mi překlad nelíbí, jakoby chyběla zvláštní zpěvnost nebo poetika. A samozřejmě díl Angelika a její láska. Angelika je pro mě ona a Jofrey!

PříspěvekNapsal: 02 zář 2019, 10:51 
Rytíři
Rytíři

no..rychleji píšu a nekontroluji :oops: ...a mám tam moc "poetiky"

PříspěvekNapsal: 15 zář 2019, 23:14 
Baroni
Baroni

Ja už neviem, ktorý diel mám najradšej - do ktoréhokoľvek sa začítam, tak sa mi páči. Možno skôr opačne - Diablica je pre mňa najviac pochmúrna, ale aj tú občas čítam.

Ale práve v sobotu som sa vrátila z Toronta, kde som bola pracovne a tešila sa, že som v končinách, kde žili Irokézy a "neďaleko" aj Angelika - v Quebecu (môj cestovateľský sen kvôli Angelike). Tento diel patrí totiž k mojim najviac obľúbeným - čítam ho v zime a predstavujem si, ako sa Angelika brodila snehom z Horného do Dolného mesta. Tu na inšpiráciu k čítaniu práve tohto dielu: https://www.youtube.com/watch?v=mNSJdaAlc8A

Mne sa veľmi páčia tie americké časti, čítavam ich s otvorenými Google maps, ktoré poskytujú skvelé možnosti sledovať stopy Angeliky a históriu tých území, ktoré p. Golonová tak skvelo popísala.

PříspěvekNapsal: 24 zář 2019, 12:47 
Site Admin
Site Admin

Maira píše:
Ja už neviem, ktorý diel mám najradšej - do ktoréhokoľvek sa začítam, tak sa mi páči. Možno skôr opačne - Diablica je pre mňa najviac pochmúrna, ale aj tú občas čítam.

Ale práve v sobotu som sa vrátila z Toronta, kde som bola pracovne a tešila sa, že som v končinách, kde žili Irokézy a "neďaleko" aj Angelika - v Quebecu (môj cestovateľský sen kvôli Angelike). Tento diel patrí totiž k mojim najviac obľúbeným - čítam ho v zime a predstavujem si, ako sa Angelika brodila snehom z Horného do Dolného mesta. Tu na inšpiráciu k čítaniu práve tohto dielu: https://www.youtube.com/watch?v=mNSJdaAlc8A

Mne sa veľmi páčia tie americké časti, čítavam ich s otvorenými Google maps, ktoré poskytujú skvelé možnosti sledovať stopy Angeliky a históriu tých území, ktoré p. Golonová tak skvelo popísala.

Úplně chápu a závidím, že sis to aspoň "poblíž" užila, vzpomínka na Angeličinu zimu s veselými postavičkami Quebeku jsou jediný způsob jak dlouhé zimy přežít (jen mi stále chybí najít ty postavy a vůni sklepa dobře zabydleného domku pana markýze). :ach: s touhle atmosférou je asi nejsnazší se ztotožnit, protože jsou to běžné vjemy a typy lidí, co známe, než špína a lesk dobové Paříže.

PříspěvekNapsal: 24 zář 2019, 12:51 
Site Admin
Site Admin

Sofinava1 píše:
Ahoj! Tohle je zajímavé téma. Já mám nejraději určitě první díl, protože se mi strašně líbí, jaké autorka postavila základy pro celý obsáhlý příběh jednoho života.Pro mě je zajímavé, že se mi lépe čte ve slovenském jazyce. pro mě Angelika prostě mluví po slovensky :) ....zkoušela jsem v češtině, když po letech vyšla, ale chybí mi tam ta zvláštní poetika, v češtině se mi překlad nelíbí, jakoby chyběla zvláštní zpěvnost nebo poetika. A samozřejmě díl Angelika a její láska. Angelika je pro mě ona a Jofrey!

A to si tu českou Angeliku aspoň můžeme držet jen v hlavě, jak by asi zněla taková audiokniha v nepoetické a ještě k tomu tvrdé češtině. :disagreement: :twisted: :potapec: Ano, zvonivá slovenština je mnohem příjemnější varianta, která může dodat aspoň trochu podobnou poetiku jako francouzština. :ach:

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]