Mal Joffrey milenku?

Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 62 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Autor Zpráva
Tania
Předmět příspěvku: Re: mal Joffrey milenku?
Napsal: 14 lis 2016, 10:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
4poziom.slask.pl
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Děkuju, takhle pohromadě srovnané, to má ještě větší účinek :) . Je to obdivuhodné, to jeho neustálé stoupání na nohy a jistá zarputilost, se kterou žije dál. Prostě umí žít sám, sám se sebou, v jisté osamělosti (protože počítat davy žen nelze). Hm, to mě doteďka nenapadlo, že byl vlastně osamělý po celý svůj život. Osamělý v samotě. Jako vlastně i Angelika, i když ona na tu osamělost není stavěná, je k ní spíš dotlačená okolnostmi.

Koukám na to z homeopatického hlediska, čím vším si musel prožít a jak se s tím popasoval, že to skoro až vypadá, že jeho dětství poznamenané úrazem na něm nenechalo stopu - myslím tím, v tom negativním. Jsem si včera pohrávala s myšlenkou stanovení léčby. Dneska se pro změnu děsím rozsáhlosti úkolu :D .

Prostě jsou oba staré duše, které si tady už mnohým prošli.

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: mal Joffrey milenku?
Napsal: 14 lis 2016, 23:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tania píše:
Je to obdivuhodné, to jeho neustálé stoupání na nohy a jistá zarputilost, se kterou žije dál. Prostě umí žít sám, sám se sebou, v jisté osamělosti (protože počítat davy žen nelze). Hm, to mě doteďka nenapadlo, že byl vlastně osamělý po celý svůj život. Osamělý v samotě. Jako vlastně i Angelika, i když ona na tu osamělost není stavěná, je k ní spíš dotlačená okolnostmi.
Prostě jsou oba staré duše, které si tady už mnohým prošli.
No toto tvoje zhrnutie to skvele vystihuje. čo mi zasa pripomenulo ako to zhrnul pán sebavedomý
(no ale v každom prípade vedel čo je správny liek na Angelikinu osamelosť)

Kdyby ji tak pevně netiskl, řekla by mu, co si o něm myslí. Ale zdvihl jí tvář a nekonečně
něžně jí utíral slzy z tváří.
„Odpusť mi,“ opakoval potřetí.
A Angelika potřebovala veškerou sílu vůle, aby uhnula před rty, blížící se k jejím.
„Ne,“ řekla tvrdohlavě.
Držel ji v náručí a dobře věděl, že mu nakonec neodolá. Vždyť celý život snila o tomhle
objetí, které ji ochrání před samotou, bude ji bránit, kolébat, laskat. Sen všech žen na světě,
skromný a nezměrný zároveň: láska.
Přijde večer a zpečetí jejich smíření. Večer se znovu octne v jeho náručí, a tak už po všechny
další večery svého života…


Aaaach! :ach: :trubadur:


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku: Re: mal Joffrey milenku?
Napsal: 15 lis 2016, 11:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
:love: :ach: :trubadur:

_________________

Tania T. Morgain / www.taniassecret.cz


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: mal Joffrey milenku?
Napsal: 19 lis 2016, 23:56
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Kdyby ji tak pevně netiskl, řekla by mu, co si o něm myslí. Ale zdvihl jí tvář a nekonečně
něžně jí utíral slzy z tváří.
„Odpusť mi,“ opakoval potřetí.
A Angelika potřebovala veškerou sílu vůle, aby uhnula před rty, blížící se k jejím.
„Ne,“ řekla tvrdohlavě.
Držel ji v náručí a dobře věděl, že mu nakonec neodolá. Vždyť celý život snila o tomhle
objetí, které ji ochrání před samotou, bude ji bránit, kolébat, laskat. Sen všech žen na světě,
skromný a nezměrný zároveň: láska.
Přijde večer a zpečetí jejich smíření. Večer se znovu octne v jeho náručí, a tak už po všechny
další večery svého života…


Aaaach! :ach: :trubadur:
och, v češtine je to zas inak preložené ako v slovenčine... a máte to krajšie... :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Mal Joffrey milenku?
Napsal: 11 črc 2022, 23:30
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Myslím, že po sňatku s Angelikou Joffrey během jejich společného života v Tolouse milenku neměl, protože byl zcela pohlcen bojem o srdce své krásné manželky


Nahoru
Profil Citovat
M0RNINGSTAR
Předmět příspěvku: Re: Mal Joffrey milenku?
Napsal: 14 zář 2022, 11:12
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 23
Registrován: 01 zář 2022, 23:11
Kontaktovat uživatele: SZ, Facebook
 
S naprostou jistotou tvrdím, že neměl. Bylo by to proti jeho vlastnímu přesvědčení: mít pouze jednu milenku, jejíž srdce si bude muž získávat.

"Nepohrdejme citem, který musí doprovázet touhu, umocňovat ji a zjemňovat. Proto se domnívám, že ten, kdo chce poznat lásku, musí ukáznit srdce a smysly tak, jak doporučuje Le Chapelain: Milenec musí mít pouze jednu milenku. Milenka má pouze jediného milence. Vyberte si partnery, milujte se a rozejděte se, až se začnete unavovat. Ale nestaňte se přelétavými milenci, kteří se opájejí city, pijí ze všech číší najednou a strhávají lásku z vysokého piedestalu na zem."

_________________

"I am a part of everything that I have read." - Theodore Roosevelt


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Mal Joffrey milenku?
Napsal: 14 zář 2022, 13:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  11 črc 2022, 23:30
Myslím, že po sňatku s Angelikou Joffrey během jejich společného života v Tolouse milenku neměl, protože byl zcela pohlcen bojem o srdce své krásné manželky
Joffrey celkom iste v Toulouse milenku nemal. Odmietol aj Carmencitu ktorá ho prosila a vrhla sa mu zúfalá k nohám. Dokonca sa v tomto prípade ani nesnažil zahrať na záchrancu zúfaliek. :zachrana:

Počas súdneho procesu v Paríži dokonca tento aspekt pripomenul:

Uběhla další hodina, během níž různí soudci kladli obžalovanému množství dost pošetilých otázek. Ptali se ho, jak začarovával květy tak, že už pouhá jejich vůně přiváděla osobu, která je dostala, do transu. Jak vyráběl pilulky lásky, které dával svým hostům ve škole lásky a které je přiváděly do „chlípného vytržení". A konečně s kolika ženami najednou je schopen se milovat.
Hrabě de Peyrac odpovídal na podobné výplody buď pohrdavě, nebo s ironickým úsměvem. Bylo zřejmé, že mu nikdo nevěří, když prohlásil, že miloval vždycky jen jednu jedinou ženu.
Bourié, jemuž ostatní soudci přenechali tento delikátní výslech, se zašklebil a prohlásil:
„Vaše milostná výdrž je tak proslulá, že nás neudivuje, když se dovídáme, kolik ostudných radostí jste si dopřával."
„Kdybyste měl tak velké zkušenosti, jako já mám milostnou výdrž," odpověděl hrabě de Peyrac s vražedným posměchem, „musel byste vědět, že vyhledávání podobných rozptýlení je spíš příznakem neschopnosti, která hledá vzrušení v nenormálních radovánkách.

Pokud jde o mě, přiznávám, pánové, že jedna jediná žena, s níž se setkám v samotě tiché noci, mi stačí, abych uspokojil svou touhu. :love: :zachrana: :ach:

Dokonce bych rád dodal," řekl vážněji, „že žádám pomlouvače z Toulouse a Languedoku, aby dokázali, že jsem byl od své svatby milencem nějaké jiné ženy než své vlastní."
„Ve spisech je o téhle maličkosti skutečně zmínka," souhlasil Delmas.
„Oh, tak to je tedy maličkost!" zasmál se Joffrey.
Soud se rozpačitě zavrtěl. Masseneau dal Bouriéovi znamení, aby přešel k dalšímu bodu .......


Čo s toho vyplýva? Joffrey ako človek pôžitkársky, ale aj trubadúrsky romantický, dával jednoznačne prednosť kvalite pred kvantitou. :trubadur:

Pripomínam článoček o Trubadúrskej poezii a dvorskej kultúre Okcitánie s citátmi zo školy lásky:

https://angelique.cz/ludvik-xiv-trubadu ... itanie.php

takúto ilustráciu som našla :twisted: som to už dávnejšie dávala na FB

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Mal Joffrey milenku?
Napsal: 15 lis 2022, 13:39
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Po delší době jsem si přečetla tuto diskusi celou.
Já si také myslím, že milenku ani krátce po svatbě neměl.
Mě to přišlo tak, že jak Angeliku uviděl, tak měl pocit, že ona je ta, na kterou čekal. Začal o ni bojovat. Ty první díly jsou psané z jejího pohledu. Joffreyova minulost ale i myšlenky jsou vlastně zahalené a více se dozvíme až v díle Angelika a její láska.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Mal Joffrey milenku?
Napsal: 15 lis 2022, 18:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  15 lis 2022, 13:39
Po delší době jsem si přečetla tuto diskusi celou.
Já si také myslím, že milenku ani krátce po svatbě neměl.
Mě to přišlo tak, že jak Angeliku uviděl, tak měl pocit, že ona je ta, na kterou čekal. Začal o ni bojovat. Ty první díly jsou psané z jejího pohledu. Joffreyova minulost ale i myšlenky jsou vlastně zahalené a více se dozvíme až v díle Angelika a její láska.
pokiaľ si dobre spomínam, Joffrey sám vyzýval zlé a klebetné jazyky mesta Toulouse aby mu dokázali že mal po svadbe nejakú milenku , a tento vraj "zaujímavý aspekt", že bol Angelike verný potvrdil tuším aj Arcibiskup :priest:
musím to dohľadať v knihe :wink:

a vlastne už som to pridala - je to hore vyššie ....

a čo sa týka vnútorného života pána grófa de Peyrac: tesne pred začiatkom kapitoly Zámeček v Béarnu v Integrale Toulouska svadba, sa zjavuje nový odstavec kde nám Joffrey odhaľuje čosi z jeho pocitov a myšlienok.
Okrem iného aj vysvetľuje prečo nemal chuť Angeliku podviesť s Ninon, hoci Angelika na ňu žiarlila keď jej zlomiselníci v Toulouse vraveli že v Paríži sa istotne zastavil u Ninon.

Pridala som to sem, kam to patrí:

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 291#p31291


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Mal Joffrey milenku?
Napsal: 15 lis 2022, 18:42
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, připomínka o klevetnících z Toulouse je další z důkazů, že v té době pro něho neexistovala jiná žena. On šel podle mě do všeho naplno bez vedlejších cestiček.
Kapitola Zámeček z Bearnu je jedna z mála, kde nám Joffrey nechá nahlédnout do duše. Je to taková jeho upřímná zpověď.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Mal Joffrey milenku?
Napsal: 15 lis 2022, 19:53
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše: *  15 lis 2022, 13:39
Ty první díly jsou psané z jejího pohledu. Joffreyova minulost ale i myšlenky jsou vlastně zahalené a více se dozvíme až v díle Angelika a její láska.
Až teraz ma trklo, že vlastne kedy by sme boli mali nahliadnuť do Joffreyovej duše keď na konci prvého dielu, po tom čo sa objavil až v druhej polovici prvého dielu zomiera? :roll:

Spomínam si však že :scar: sa tešil keď Angelika naňho žiarlila, čo bolo zároveň vtipné, romantické a rozkošné. A tiež že celú noc cválal v búrke :chevalier: len aby bol s ňou (podobne ako neskoršie Filip).

Proste tých romantických momentov bolo pekných pár...ale v žiadnom prípade nebolo dosť. Preto sme to začali dopĺňať vlastnými fikciami.

Jedine ešte toto vyznanie na rozlúčku tak trochu ukázalo jeho city v Angelike:

Několikrát mi opakoval: Řekněte jí, že ji miluji. Naplnila mi život. Bohužel, já jsem byl jen jednou etapou v jejím životě, ale věřím, že si dokáže najít cestu.

Potom z kníh mizne ... sem tam je o ňom retrospektívna zmienka. Takže je logické že moc priestoru aby prejavoval nejaké city tu preňho až do 6 dielu nebolo. :la-polak-fun:

V 6 diely ale aj v tých ´dalších sa už o jeho citoch a pocitoch dozvedáme viacej


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Mal Joffrey milenku?
Napsal: 17 lis 2022, 10:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  15 lis 2022, 19:53
mimi píše: *  15 lis 2022, 13:39
Ty první díly jsou psané z jejího pohledu. Joffreyova minulost ale i myšlenky jsou vlastně zahalené a více se dozvíme až v díle Angelika a její láska.

Jedine ešte toto vyznanie na rozlúčku tak trochu ukázalo jeho city v Angelike:

Několikrát mi opakoval: Řekněte jí, že ji miluji. Naplnila mi život. Bohužel, já jsem byl jen jednou etapou v jejím životě, ale věřím, že si dokáže najít cestu.
Mimi, veľmi by ma zaujímalo, či to bol zámer AG, že nám prvý diel podáva len z pohľadu Angeliky (mám na mysli pôvodnú verziu, nie Integrale). Alebo ako sa vyvíjal jej pisateľský štýl, povedala si, že by bolo dobré "vidieť" aj pocity druhej strany. V každom prípade absencia Joffreyho myšlienok v 1. časti je, ako povedala Moirra, skvelou zámienkou na fanfiction. :agree: :writer:

Ešte ma napadlo, že nielen ja som prišla s myšlienkou na to, že J mohol mať milenku: spomínam si, že aj v Integrale sa A zamýšľala nad tým, že jej muž niekoho má. Niečo v tom zmysle, že nebola taká naivná, aby si nemyslela, že hľadá niekde inde to, čo mu ona odopiera.

Joffreyho "záverečné slová" pred popravou sú nádherné, romantické, ale zároveň triezve a popritom povzbudzujúce. Ako keby ju chytil za plecia a zatriasol ňou: "Angelika, bolo to krásne, ale život sa nekončí. Všetko máš pred sebou!" Bohužiaľ, netušil, že A si bude musieť prejsť peklom biedy, keďže nariadil Molinesovi, aby ju finančne zabezpečil...

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 2 z 2  [ 62 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam [Bot] a 2 hosti