Cestovateľské sny Po stopách Angeliky v 21 storočí

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Cestovateľské sny Po stopách Angeliky v 21 storočí
Napsal: 02 úno 2023, 10:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Cestovateľské sny Po stopách Angeliky v 21 storočí - samozrejme po stopách "Historie & geografie 17. století"


Francia, Stredomorie, Maroko alebo Nový Svet - možeme tu diskutovať o meistách ktoré sme navštívili, chystáem sa navštíviť alebo snívame o tom že ich navštívime:

(Paríž a Vesrailles majú kvoli prehľadnosti svoje vlastné vlákno)

Sem do vlákna som presunula pár našich snov a dúfam že budeme diskutovať aj ďalej :la-polak-fun:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zuzanka62 píše: *  01 úno 2023, 23:04
Mě se také líbí americké díly. Asi i proto, že AaJ se našli a jsou spolu. Nyní dočítám Q. To co jsem psala výše o podrobné popisu indiánů atd je trochu můj problém. Nemusím indiány, americkou historii, moje srdce je v Evropě. Asi bych tam nechtěla žít. Ani v minulosti ani nyní. Výjimkou je samozřejmě francouzská část Kanady, hlavně Q. Dle mého názoru je to kus Evropy a hlavně její kultury.
Ja to mám nastavené celkom rovnako. Moje srdce je v Európe, ale na dve veci by som sa dala nahovoriť:
Rada by som navštívila: Joffreyovo Gouldsboro, dnešný Bar Harbor na ostrove Mounte Desert Island, a samozrejme Quebec- kde si Francúzi dodnes zachovali svoju európsku kultúru. Obidve miesta majúc dych vyrážajúce prírodné kulisy.


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Počet kníh
Napsal: 02 úno 2023, 22:53
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra, tak na taký výlet by som išla tiež. Najradšej rovno loďou z La Rochelle, haha


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Počet kníh
Napsal: 02 úno 2023, 23:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Maira píše: *  02 úno 2023, 22:53
moirra, tak na taký výlet by som išla tiež. Najradšej rovno loďou z La Rochelle, haha
presne na to som myslela ja - v mojich najdivokejších snoch sa všetky Angelikoložky naloďujú v La Rochelle :sailor:
a plávajú, samozrejme na historickej lodi :ship: po stopách Angeliky a Rescatora :mask: smerom k Novému Svetu

nuž ale neviem či by nás po troch týždňoch plavby slimačím tempom, pohon iba vietor, ten humor neprešiel :mrgreen: ...a nedostali by sme ponorkovú chorobu a nezačali sa vzájomne vyzývať na súboj :swordplay:

nehovoriac o tom že z Gouldsbora do Quebecu je to tuším tiež len pouhych 800 km - niekde som to už dávala presne tie vzdialenosti


Nahoru
Profil Citovat
Maira
Předmět příspěvku: Re: Počet kníh
Napsal: 03 úno 2023, 08:38
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 183
Registrován: 17 srp 2010, 14:19
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nuž ja by som sa obetovala a išla aj na modernej lodi, haha. Ale taká plavba po stopách Angeliky so zástavkami na všetkých dôležitých miestach, to by bolo super. Ja som už aj pozerala kedysi, či niekto podobné plavby neorganizuje, ale zatiaľ som sa k ničomu neprebádala


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Počet kníh
Napsal: 25 bře 2023, 00:44
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dámy, vše se dá zorganizovat, cesta po stopách Angeliky ve Francii by nebyla nic složitého. Už jsme o tom se Sofinavou diskutovaly. Je to otázka plánu a financí.
Bohužel finance jsou hlavním tématem cesty do Ameriky. Cesta lodí z La R. je možná ale náklad na loď s posádkou nedovedu odhadnout. To by jsme musely vyhrát v evropské loterii.
Letět do Kanady a tam si pronajmout auto ( karavan) a jet po stopách by také snad nebyl takový problém. :chevalier: :sailor: :witch:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Počet kníh
Napsal: 25 bře 2023, 11:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Samozrejme Kanada a Quebec a Montreál by boli destinácie vskutku zaujímavé - avšak to najzaujímavejšie, GOULDSBORO na ostrove Mount Desert sa nachádza v Maine - teda je časťou USA.

Niekedy sa dajú Angelikologické záležitosti vyriešiť aj lacnejšie ako presne podľa kánonu. My sme tak na Malte vyriešili problém ako štýlovo po vzore Angeliky vplávať do prístavu v starobylom prístave Valetta.

Polačka vyšetrila že alternatívne k tomu že by sme si prenajali loď sa dá vystúpiť z autobusu na opačnej strane zátoky a do prístavu sa nechať odviezť pravidelnou lodnou linkou *takzvanej Ferries ktorá tam preváža domácich

Stáli sme na lodi vpredu a teda sme to mali za dva Euróny € a vplávali sme do starého mesta štýlovo ako Angelika. :sailor:

Tak nejak by sa to dalo samozrejme vyriešiť aj v Maine. :la-polak-fun:

mali by sme spraviť extra angelikologickú konferenciu Angelika a Nový Svet pekne s mapami :mrgreen:


[ img ]


PS: tú Valettu na MALTE sme videli skoro prese takú ako Angelika, lebo tie múry starého mesta a staré budovy sú ešte stále tam:

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Počet kníh
Napsal: 26 bře 2023, 22:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  25 bře 2023, 00:44
Cesta lodí z La R. je možná ale náklad na loď s posádkou nedovedu odhadnout. To by jsme musely vyhrát v evropské loterii.
Ha ha ano priamo z la Rochelle to by bol sen ....alebo nájsť nejakého šialeného milionára zapáleného pre angelikológiu aj z loďou :sailor: a kapitánskym preukazom aj z posádkou (škoda že môj Joffery tu už nieje :? ten podmienky splňal )

no teraz už je Polačk stará aby nejakého chytila na lep, to sa musíte činiť vy mladšie :mrgreen:

ledažeby .....to bol nejaký úplný šialenec .....presne takéhoto si predstavujem :slzici: :

https://www.youtube.com/watch?v=DSNY3svVRCw

ale treba si uvedomiť že pokiaľ by to maal byť cesta klasickou plachetnicou bez extra pohonu čakalo by nás 4 až 6 týždňov na palube, ten čas vždy závisí od poveternostných podmienok

treba uznať že niektorí nadšenci , to sú vätšinou chlapské kluby historických nadšencov, vyrobili úžasné repliky historických plavidiel ... s takým klubom to by bola šialená cesta :ship:

jedným s tých príkladov je táto lo´d ktorú si sami postavili podľa historických podkladov a plávali s ňou do ameriky a späť:

Hermonie sa vydáva na cestu z La Rochelle, takto sa salvami rozlúčil aj Rescator :mask: :ship: :

https://www.youtube.com/watch?v=SVh5jxcKwJY

Hermonie v Amerike:

https://www.youtube.com/watch?v=sWmw17Pc6Ss

v La Rochelle - je to trojsťažník aj z kapitánskou kajutou ibaže myslím že Rescator mal o neičo väčší - ale možno ani nemal - myslím že pani AG v sebe nezaprela že je dcérou lodného kapitána leo u väčšiny lodí vystupujúcich v knihách Angelika neuvádzala iba o aký druh lode sa jednalo ale aj rôzne podrobnsoti, napríkald koľko mali diel a tiež aký mali výtlak - podľa čoho sa dá určiť aká veľká ta loď bola - musím sa na to pozrieť ;) :ship:

[ img ]

Přílohy
[ attachment ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Cestovateľské sny Po stopách Angeliky v 21 storočí
Napsal: 28 bře 2023, 18:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ako niektoré z vás vedia, ja a Fantina sme sa chystali že tento rok na jaro pôjdeme pozrieť do Toulouse. Jej však do toho niečo prišlo a nekúpili sme si letenky, čo bolo šťastie v nešťastí. :potapec:

Mňa potom napadlo že by sme podľa situácie aká je momentálne vo Francii z toho Toulouse museli prchnúť podobne ako Andijos cez Beárn a Pyreneje do Španielska aby sme sa dostali domov - to by bolo bývalo iné dobrodružstvo po stopách Andjosa :courtier: :slzici: - lebo cez Franciu by to teraz ani stopom moc nešlo ako je tam teraz ochromená aj premávka.

Ach tí Francúzi! :D Kráľ Makronka :king: si už začal pri prejavoch v TV skladať z ruky drahé hodinky po ktorých začal národ francúzsky poškuľovať, s vyjadrením že nevolený absolutistický kráľ Makronka, si kým jeho národ trpí, chystá hody vo Versailles s kráľom Anglickým a začali mu hneď aj pripomínať toto štvorčíslie: 1789. Tak kráľ Makronka rýchlo stretnutie pre nepokoje v krajine odvolal. :applaus:

Napokon ten penzíjny systém za ktorý teraz pochodujú po uliciach im kedysi vymyslel pán Colbert, a oni si ho tak ľahko zobrať nedajú. Mne sa páči toto kde je nakreslený ako holý kráľ z cisárových nových šiat s vlečkou v EU štýle. 😂

Přílohy
[ attachment ]
makronka.jpg (83.16 KiB) Zobrazeno 536 x


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 8 příspěvků ]
Zpět na „Historie & geografie 17. století“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti