Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie

Odpovědět   Stránka 6 z 6  [ 285 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6
Autor Zpráva
AnastazieB
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 25 říj 2019, 22:03
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 2
4poziom.slask.pl
Registrován: 25 říj 2019, 19:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuju za odpověď... To je tedy nemilé, těšila jsem se, že se vrátí do Francie :( .


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 26 říj 2019, 12:41
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
AnastazieB píše:
Dobrý den dámy, právě jsem dočetla celou sérii Angeliky a objevila jsem vaše velmi zajímavé fórum.

Než se prokoušu všemi informacemi, zajímalo by mě, jak to je s posledními díly Království Francie? Existují? Neexistují? Budou existovat? Nemůžu se toho dopídit.
Ahoj Anastazie,

i já Tě zde vítám. Ohledně posledních dílů jsem optimista a doufám, že to třeba z podkladů Anne Golon sepíšou její dědicové, jako Tolkienův syn dal do kupy Ztracené příběhy :). Ale ani jakožto optimista nedokážu odhadnout, kdy by to tak mohlo být :? . Zas na druhou stranu, čtenáři mohou jitřit svoji fantazii a oba tábory (příznivci návratu do Francie či naopak zastánci Ameriky) mohou spřádat vlastní verze...

Pokud by Tě nějaké pokračování přece jenom lákalo, doporučuji podívat se do sekce Čtenářské sny, kde je několik fikcí i na toto téma ;) .


Nahoru
Profil Citovat
Elis
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Franc
Napsal: 09 pro 2019, 11:00
Baroni
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 120
Registrován: 16 bře 2008, 19:07
Bydliště: Pardubicko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já moc děkuji za rozvinuté téma Království Francie :ach: . Což kdyby někdo francouzsky nadaný sepsal nějaký návrh dědicům, že nás jako hodně zajímá nedopsaný díl a že moc toužíme po dokončení série? Já to být nemůžu, francouzsky neumím :disagreement: . Chtěla bych se zeptat, jaké heslo je pro otevření diskuze Čtenářské sny? Jsem netušila, že je to zaheslované. Děkuji.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Franc
Napsal: 09 pro 2019, 14:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Elis píše:
Což kdyby někdo francouzsky nadaný sepsal nějaký návrh dědicům, že nás jako hodně zajímá nedopsaný díl a že moc toužíme po dokončení série? Já to být nemůžu, francouzsky neumím :disagreement: .
Já souhlasím a klidně to můžeme pojmout formou petice :) . Jazykově si na FJ netroufám, ale třeba by to šlo anglicky? ;) Jen moc nevěřím v úspěšnost takového počinu (ale protože jsem pro každou špatnost, pokusem se nic nezkazí :)).


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Franc
Napsal: 10 led 2020, 08:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tohle téma je opravdu strašně zajímavé. Je možné, že dědicové už podobné návrhy dostali. Moc doufám v to, že A.G. zanechala natolik rozpracované podklady pro poslední díl, že by se do toho někdo odvážně pustit mohl. Třeba by to šlo formou vyprávění, očima jiné postavy. Například Honorine, která by následovala otce a matku zpět do Francie. Jestli se nemýlím, má tu někdo kontakt na dceru autorky. Nestálo by to za to se zeptat? Bylo by úžasné začíst se zas do řádek a následovat Angeliku a Jofreye zpět do Francie, nechat je setkávat s tvářemi minulosti, nechat je vrátit se do Toulouse...ach jo... :ach:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Franc
Napsal: 23 dub 2020, 12:30
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Momentálne sú dostupné všetky diely Angeliky - včítane 5 dielov Integrále na známych platformách na stiahnutie

Ak by niekto potreboval poradiť nech pošle SZ. (tlačítko SZ = súkromná správa, je štandartne aj pri tomto príspevku)

Formáty sú rôzne a dajú s zmeniť aj online - ja som si napríklad z MOBI spravila PDF

https://onlineconvertfree.com/de/conver ... bi-to-pdf/


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Nejvíce oblíbený díl
Napsal: 23 dub 2020, 12:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
AnastazieB píše:
Dobrý den dámy, právě jsem dočetla celou sérii Angeliky a objevila jsem vaše velmi zajímavé fórum.

Než se prokoušu všemi informacemi, zajímalo by mě, jak to je s posledními díly Království Francie? Existují? Neexistují? Budou existovat? Nemůžu se toho dopídit.

Děkuji
Objavili sa správy priamo od dedičov že pokračovanie vyjde v najbližších rokoch. :writer:
Vraj si to tak pani Anne Golonová želala.

Tak nezostáva nič iného iba čakať a nechať sa prekvapiť.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Franc
Napsal: 23 črc 2020, 23:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Z rôznych Interview sa dozvedám útržky toho čo pani AG vlastne chystala. Takže v každom prípade sa chystala poslať Angeliku naspäť do Francie, do Paríža - a s tých útržkov podľa mňa aj vyplýva že Joffrey po ňu nepríde, ale pôjde sama.

Tuto zasa úryvok z jedného interview v ktorom hovorí že Angelika opusti Novy Svet a vráti sa do Paríža:

https://bibliobs.nouvelobs.com/romans/2 ... oliee.html

L'OBS : Prečo ste v novych knihach použili text celej ságy „Angélique, Marquise des Anges“?

Anne Golon. Knihy zmizli z francúzskych kníhkupectiev, zatiaľ čo celosvetový predaj pokračuje. Pri čítaní vydania z 50-tych rokov som si všimla, že text bol popletený, dokonca orezaný. V tom čase vás redaktori nepovažovali ani za kritikov. Obnovila som teda pôvodný text, doplnila som p8ar veci a chcela som pokračovať v dobrodružstvách Angélique a Joffrey de Peyrac po knihe „la Victoire d'Angélique“ (Angelikino Víťazstvo), ktoré pochádza z roku 1985.

Text sa teda predlžuje o ...
... zhruba 25%. Pôvodných trinásť zväzkov sa skončilo, keď mala Angelika 45 rokov. Píšem zvyšok, ktorý potrvá do jej veku 48 rokov. Angelika, odíde z Nového sveta a vráti sa do Paríža.

Nová séria Kráľovstvo francúzske sa teda mala podľa plánu skončiť v roku 1686 :!: :!:

Koniec 14 dielu som komentovala tuto:

viewtopic.php?f=1&t=632&p=27878#p27878


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Franc
Napsal: 24 črc 2020, 17:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Nová séria Kráľovstvo francúzske sa teda mala podľa plánu skončiť v roku 1686 :!: :!:
moirra píše:
Pôvodných trinásť zväzkov sa skončilo, keď mala Angelika 45 rokov. Píšem zvyšok, ktorý potrvá do jej veku 48 rokov. Angelika, odíde z Nového sveta a vráti sa do Paríža.

Angelika bola ročník 1638, keďže pani AG vravela že bola kráľová rovesníčka keď k tomu pridáme 45 rokov tak posledný diel končí podľa pani AG na jar v roku 1683 :roll: :shock: :shock:

A Joffrey s Frontenakom do Francie odplávali v roku 1682 (čo by aj sedelo dohromady s historickým odchodom Frontenaka z Nového Sveta a príchodom nového guvernéra)
Rok Angeličina narození je jistý na 100%? Protože kdyby byla třeba 1639, už by se ten výpočet posouval do roku 1684...

Zajímalo by mne, zda ve zmiňovaných letopočtech došlo k nějaké události, která by mohla tvořit nějaký pomyslný, závěrečný mezník i Angeličiných a Joffreyových osudů. Zkoušela jsem se dívat na wikipedii, ale jsem dnes nějak vymletá:

https://fr.wikipedia.org/wiki/1683_en_France
7 mai : résistance pacifique des protestants aux dragonnades et à la destruction des temples. Seize « directeurs », représentant les provinces ecclésiastiques du Dauphiné, des Cévennes, du Haut et le Bas Languedoc, du Vivarais, du Poitou et de la Saintonge se réunissent chez l’avocat de Toulouse Claude Brousson et approuvent un projet en 18 articles. Il est décidé de se convertir sincèrement à Dieu, puis de s’assembler, le 27 juin suivant, dans tous les lieux où le culte réformé a été interdit. Un jeûne public est décidé pour le dimanche 4 juillet. Une requête est envoyée au roi qui lui assure le dévouement de ses sujets réformés tout en affirmant leur droit à la liberté de culte1. Le rassemblement, reporté au 18 juillet, échoue, sauf dans le Vivarais, les Cévennes et le Bas Languedoc2. Les réformés organisent le camp du Vivarais (assemblée de Chalencon les 29 et 30 juillet, présidée par le pasteur Isaac Homel 3) et d’Anduze (assemblée de Colognac le 6 septembre4).

Do očí mne praštilo tohle (i když to jistě souvislost mít nebude):*
21 juillet : le Dey d’Alger est assassiné par les hommes de Mezzomorto, capitan pacha de la flotte de la Régence, qui prend sa place. Duquesne reprend le bombardement de la ville. En représailles, le consul de France, le père Jean Le Vacher périt sur la bouche d’un canon avec 22 de ses compatriotes. Alger ne capitule pas et l’escadre française est de retour à Toulon le 25 octobre5.

https://fr.wikipedia.org/wiki/1686_en_France
- v tomto roce si Ludvík nechává operovat píštěl
https://bulvarnihistorie.cz/nemoci/oper ... teli-taky/
http://napoleon-knihy.blogspot.com/2017 ... lunce.html
- v tomto roce také umírá Velký Condé, Angeličin velký ctitel

https://fr.wikipedia.org/wiki/1687_en_France

https://fr.wikipedia.org/wiki/Chronolog ... _Louis_XIV

V této době dochází ke krizi mezi některými státy Sv. říše římské a Francií, což by korespondovalo s rešeršemi Anne Golon v Savojsku ;).



* Mezzo Morte:
https://fr.wikipedia.org/wiki/Mezzomort ... eyin_Pacha
https://en.wikipedia.org/wiki/Mezzo_Mor ... eyin_Pasha


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Franc
Napsal: 25 črc 2020, 12:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
vyborne zhrnutiie - veci ktore sme tu uz donekonecna rozoberali z toho vynecham:

to je naprikla Angelikyn rok narodenia - potvrdeny viackrat zmienkami v kanone a tiez pani AG - je rovnaky rocnik ako kral - a ten sa narodil v roku 1638 :king: - to je historicky fakt

ak ches si to tu vo fore vyhladaj - funkciu "hledat" uz poznas ;) 8)

kedze to dokonale sedi s tym co pani AG hovori, nepoznam dovod preco by to malo byt inak. :roll:

A tým že sa spomína ten list, v podstate pani AG už dopredu plánovala že bude rok 1682 ....kde zastreli Lomenieho - takze to perfektne sedi s tym jej vekom 45 rokov ked sa konci posledny diel na jar roku 1683
--------------------------
Citovat:
Zajímalo by mne, zda ve zmiňovaných letopočtech došlo k nějaké události, která by mohla tvořit nějaký pomyslný, závěrečný mezník i Angeličiných a Joffreyových osudů.
no ja uz mam svoj vlastny vyber a casovu osu :la-polak-fun: -(a ver mi ze mne by sa bolo viacej hodilo keby Joffrey odplaval v iny rok)kvoli pokracku kralovstva francuzskeho - snazim sa dodrziavat historicke obdobia KED JE TO mOZNE ale poucila som sa, a ked sa inak neda, beriem to ako pani AG - rok hore ci dolu :ok: :slzici:

avsak udalosti 1683 sa mi hodia do fikce dokonale :P (viac v SZ)

o Mezzovi :turban: som sem uz neico davala ale zatial to nechem doplnovat - aby bolo prekvapko vo fikci :D

viewtopic.php?f=3&t=510

Ano aj mna zaujalo uz davnejsie toto:
Citovat:
V této době dochází ke krizi mezi některými státy Sv. říše římské a Francií, což by korespondovalo s rešeršemi Anne Golon v Savojsku ;).
a niekde som to uz sem aj celkom podrobne davala ... kde to len bolo???? :roll:

aha ano je to tuto:

viewtopic.php?f=1&t=115&start=285

chcelo by to este dokladnejsie reserse 8)


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 12 dub 2021, 13:58
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je stále šance, že bude vydán závěrečný díl Království Francie ?


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 12 dub 2021, 16:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sob píše: *  12 dub 2021, 13:58
Je stále šance, že bude vydán závěrečný díl Království Francie ?
Dcéra pani Golonovej Nadja nás neustále utvrdzuje že posledné diely budú vydané. Naposledy pred pár mesiacmi cez FB. :D

Pani Golonová na nich dokazateľne pracovala, dokonca bola zasa raz na cestách kvôli rešeršiam, o čom som tu písala, ibaže koľko toho dokončila je vo hniezdách. V každom prípade prezradila že posledné diely sa budú odohrávať vo Francii, a že akože inak Angelika a Joffrey samozrejme zostanú spolu. :love:

Nechajme sa teda prekvapiť či sa toho ešte niekedy dožijeme. :la-polak-fun:


Nahoru
Profil Citovat
Delphine
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 12 dub 2021, 19:08
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 82
Registrován: 23 led 2021, 19:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Počkej - vážně poslední díly? Víc než jeden? To zní slibně! Schválně jestli si Cantor vezme svoji sestřenici? To by bylo hezké :)


Nahoru
Profil Citovat
Sofinava1
Předmět příspěvku: Re: Toulouský palác
Napsal: 31 kvě 2021, 09:37
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 98
Registrován: 03 lis 2018, 15:42
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  13 kvě 2021, 23:26

a ešte:

Joffrey se už nemohl dočkat, až bude mít Angeliku jen pro sebe. Chtěla si s ním promluvit, ale on ji přerušil.
„Už jsme se dneska namluvili až dost,“ objal ji. „Proboha, tak tohle je ten nádherný život, který nás údajně čeká na druhé straně oceánu?“
„Nebojte se, já se před ním dokážu bránit.“
„Nejdřív ze všeho začnem v trubadúrském paláci žít tak, abychom měli čas na práci a na zábavu. Bude to jakýsi azyl pro všechny, kdo se, třeba i nakrátko, octnou v jeho zdech. Musí tam být chráněni před nebezpečím i nepříjemnými povinnostmi.
Musíme si umět znovu zkrášlit život. V noci se bude tančit, zpívat, hrát a diskutovat o zajímavých věcech, milovat se budeme v těch tichých odpoledních, kdy všechno odpočívá, jen slunce žhne stejně jako srdce a těla…

Když to čtu, je mi strašně líto, že kniha o návratu do Francie neexistuje. V posledních dnech jsme se dívala na rozhovory s Anne a nevím, myslím si, že by se snad objeví někdo, komu dovolí prohlédnout její rešerše a podklady a vytvoří podle nich knihu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Toulouský palác
Napsal: 31 kvě 2021, 15:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Sofinava1 píše: *  31 kvě 2021, 09:37

Když to čtu, je mi strašně líto, že kniha o návratu do Francie neexistuje. V posledních dnech jsme se dívala na rozhovory s Anne a nevím, myslím si, že by se snad objeví někdo, komu dovolí prohlédnout její rešerše a podklady a vytvoří podle nich knihu.
Nuž dcéra pani AG Nadja svätosväte sľúbila že knihy výjdu. Môj názor je taký, že vo Francii je fanúšikov týchto kníh neúrekom, čiže by stačilo nájsť medzi fanúšikmi niekoho kto vie písať a má tie knihy načítané ako otčenáš a hlavne - to je skutočne najdôležitejšie - tie knihy miluje :ach: . To je skutočná podmienka toho aby tie knihy boli dobré. Človek to musí písať srdcom, tak ako to robila pani AG.

Možno sa opakujem, ale mňa skutočne pobavila holka s Toulouse, ktorá je historička, s ktorou som sa zoznámila na FB, keď mi kedysi vravela že ona nieje veľká fanúšička lebo celú sériu čítala iba dva krát, iba niektoré knihy 3 krát a integrále tiež iba dva krát a má iba jednu Mangu. :slzici:
Tak sa potom zodpovedne pýtam kto sa vo Francii považuje za skutočného Fanúšika. :mrgreen: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angélique Version d'Origine: obnovené původní vydání
Napsal: 03 lis 2021, 19:40
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nevíte, zda někdo a někdy chystá vydat poslední díl


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Angélique Version d'Origine: obnovené původní vydání
Napsal: 07 lis 2021, 13:08
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  03 lis 2021, 19:40
Nevíte, zda někdo a někdy chystá vydat poslední díl
Ahoj Zuzanko. Vítáme tě na fóru ;) Jak píše výše moirra, tak dcera Anne Golon, Nadia, slibuje, že poslední díl, který by v rámci l'Intégrale plánován ve třech knihách/částech, by měl být nakonec vydán. Ale kdy a jestli to opravdu bude, to nikdo neví. Nadia ani nepokračuje ve vydávání série l'Itégrale, které skončilo u dílu Cesta do Versailles (ve Francii), resp. dílem Válka v krajkách (v Rusku a Japonsku). Nadia aktuálně nechává vydávat jen původní verzi (říká se tomu Version d'Origin), a to vždy od prvního dílu. A ani není schopna dát čtenářům nějaký "editorský plán", ze kterého bychom se dozvěděli, kdy máme poslední díl očekávat. Ono to bude nejspíš tím, že nemá na tak dlouhou dobu nasmlouvaného žádného vydavatele...


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Angélique Version d'Origine: obnovené původní vydání
Napsal: 12 lis 2021, 22:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  03 lis 2021, 19:40
Nevíte, zda někdo a někdy chystá vydat poslední díl
Hľa z rozhovoru Liudmily Ménagerovej z dcérou pani AG:

Plánujete vydať novú upravenú verziu románov v kvalitnom ruskom preklade?

NG: -Ano. Dohodli sme sa s našim ruským vydavateľom na kvalitnom ruskom preklade kompletnej nepublikovanej verzie. Je jediným, kto má výhradné práva na literárne dielo Angelika v ruskom jazyku (upozorňujeme tých, ktorí v súčasnosti vydávajú Angeliku v ruštine bez akýchkoľvek práv).


LM: A iné jazyky?

NG: - Sme otvorení návrhom v iných jazykoch. Momentálne však žiadne neexistujú (v súčasnosti sú jedinými oficiálnymi vydavateľstvami okrem ruských vydavateľstiev vo francúzštine Les éditions de l'Archipel a Pocket in 2022).


LM: Aké ďalšie dobré prekvapenia chystáte pre čitateľov a fanúšikov Angélique?

NG: - Píšem životopis Anny a Sergea Golonových (pozor, vydavatelia) a dúfam, že splním želanie svojej matky a dokončím poslednú knihu príbehu Angélique, na ktorej pracovala niekoľko rokov.

------------------------------------------


Poznámka na okraj: Nadja okrem iného v rozhovore o sebe aj o svojich súrodencoch vraví že všetci zdedili po matke literárny talent - chce tým naznačiť že dopisovať to budú oni? :roll: :writer:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 13 lis 2021, 11:01
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moiro, Vidím příval nových informací.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 13 lis 2021, 19:13
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak to je perfektní informace, asi budu muset opravit ruštinu


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 13 lis 2021, 19:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  13 lis 2021, 19:13
Tak to je perfektní informace, asi budu muset opravit ruštinu
Ak by si sa ešte celkom nevyznala na webe, tak tu je prehľad tých čo zatial vyšli.

https://angelique.cz/angelika-knihy-oba ... vydani.php

Nieje mi celkom jasné prečo ešte vo Francii nevyšla Vojna v čipkách. :roll:

Rusi a japonci sa dostali z Integrále zatiaľ definitívne najďalej. Aj ja som oprášila Ruštinu, práve kvoli tomu. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 13 lis 2021, 20:18
Hrabata
Offline
 
Příspěvky: 299
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Asi budu muset s ruštinou začít


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 16 lis 2021, 17:59
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Doufám, ze se doziji posledního dílu. A nebude to v japonštině. Zatím jsem u A a spiknutí stínu a na tomto webu, což je super. Dnes jsem viděla fota Jany Brejchové v mladí, myslím, ze i ona by mohla aspirovat na roli Angeliky. Stále mi chybí muž v podobě Collina Paturela. S nikým si ho nedokážu ztotožnit. Herec co ho hrál v Bordergiove filmu se mi moc nelíbil. Asi se mi moc nelíbí blondaci s modrými očima☹️


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 16 lis 2021, 18:34
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Mě se také filmový Colin nelíbil.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 14 pro 2021, 17:55
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Pouze malou informaci, na Netflix budou dávat Angelika natočeno v roce 2013
Pro optimisty - průzkum trhu zda by šlo natočit celou sérii
Pro pesimisty - nemají co dávat
Tak doufejme❤️


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 06 čer 2023, 19:52
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Prosím stojí za to koupit si nová rozšířená vydání knih? Nebo pokud mám starou verzi tak se stačí s ní spokojit? Ted uvažuju zda si doplním českou sbírku ano či ne. A zajímají mě samozřejmě vaše dojmy :)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 08 čer 2023, 00:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Za sebe mohu říct, že Integrale bylo lehkým zklamáním. Události, které v původních knihách dávají smysl, jsou tady zpřeházené, takže pro někoho, kdo staré vydání nečetl, to bude zmatené. Díl věnovaný královské svatbě je v první cca čtvrtině spíše výkladem do historie, nikoli historického románu, laika spíš odradí. Nevýhodou je i to, že v češtině vyšlo jen pět knih, rozšířené vydání není dokončené a zřejmě nebude, nevyšly u nás např. díly věnované Filipovi a kkdo nemluví rusky nebo japonsky, ten si je nemá šanci přečíst. Jedna do série doplněná zápletka mi přišla úplně mimo mísu a nepobírám, proč ji tam autorka šoupla. Zas na druhou stranu, je tam o něco víc rozpracovaný vztah K. a A. v Toulouse, doplněno mnoho hezkých údajů a ve finále i ta hutná a faktografická královská svatba je docela zajímavé čtivo. Pokud Ti jde jen o čtení příběhu o A., původní vydání stačí. Pokud chceš nějaké rozšíření a de facto i sběratelskou záležitost, tak si Integrale kup. Když pro nic jiného, tak pro to rozšíření, od autorky už si bohužel nic nového nepřečteme. Já koupila, některé díly sháněla i déle, ve finále u mne klady asi převyšují nad zápory, ale když dojde na lámání chleba, držím se původního vydání a přijde mi lepší :). Nemáš možnost si to před zakoupením půjčit třeba v knihovně, ať nekupuješ zajíce v pytli? Můžu Ti to případně poslat v PDF, po přečtení si uděláš nejlepší obrázek, jestli Ti to za koupi stojí nebo ne ;).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 08 čer 2023, 16:23
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Súhlasím plne s Penelopou, podpisujem sa pod jej slová a nemám veľmi čo dodať. Raz som kdesi uviedla, že môj vzťah s Integrale je napoly láska, napoly nenávisť. :oops:

PS pre Penelopu: PDF Integrale by som privítala. ;) A tú jednu zápletku myslíš ktorú? Mne prišla ako päsť na oko tá s tým Flegetanisom a majstrom Ludovicom. :shock:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 09 čer 2023, 09:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  08 čer 2023, 16:23
PS pre Penelopu: PDF Integrale by som privítala. ;) A tú jednu zápletku myslíš ktorú? Mne prišla ako päsť na oko tá s tým Flegetanisom a majstrom Ludovicom. :shock:
Až budu doma na notebooku, pošlu ;).

Co se zápletky týče, šlo o minulost barona de Sancé, víc nechci spoilerovat. Ale i celý ten Flegetanis mi přišel taky zbytečný.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 09 čer 2023, 12:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  09 čer 2023, 09:39
Precious píše: *  08 čer 2023, 16:23
PS pre Penelopu: PDF Integrale by som privítala. ;) A tú jednu zápletku myslíš ktorú? Mne prišla ako päsť na oko tá s tým Flegetanisom a majstrom Ludovicom. :shock:
Až budu doma na notebooku, pošlu ;).

Co se zápletky týče, šlo o minulost barona de Sancé, víc nechci spoilerovat. Ale i celý ten Flegetanis mi přišel taky zbytečný.
ďakujem! :ach:

Viem, na čo narážaš, áno, aj mne to prišlo divné. :shock:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 09 čer 2023, 13:26
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hele asi mě zajímá jestli má obecně nějakou cenu co se týče díla. Možná bych klidně ocenila PDF a pak zvážila nákup nových verzí, zda budou za to stát. :) Ale zase nevím potřebuju ted číst chvilku něco jiného než Angeliku abych z toho trochu vypadla a měla prostor věnovat se i něčemu jinému. :)


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 09 čer 2023, 13:56
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
@Lole Naprosto chápu :). Pokud bys měla zájem o ta pdf, pošli mi do soukromé zprávy svůj e-mailový kontakt nebo mi napiš na Databázi knih a obratem pošlu ;).


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 11 čer 2023, 17:47
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já se přidávám ke kolegyní. Ani mne Integrale moc neoslovil. V podstatě mi není jasné proč se do přepracování SaG pustila. Daleko více bych ocenila aspoň částečné ukončení díla. Velmi mne mrzí, že obě hlavní postavy jsou od sebe opět oddělení. Sice na konci se píše, že A zanedlouho nastoupí na loď, která ji odveze do Francie, ale…….
Také já jsem se po roce přinutila číst něco jiného. Čtu Ćas travičů. Kniha se mi líbí, jsou zde stejné postavy jako v A. Poprvé se zde setkávám s velmi špatným hodnocením madam De Maintenon a kladným hodnocením madam De Montespan. Doporučuji


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 11 čer 2023, 17:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  11 čer 2023, 17:47
Také já jsem se po roce přinutila číst něco jiného. Čtu Ćas travičů. Kniha se mi líbí, jsou zde stejné postavy jako v A. Poprvé se zde setkávám s velmi špatným hodnocením madam De Maintenon a kladným hodnocením madam De Montespan. Doporučuji
Jen doplňuji, že tato série má zde vlastní diskusní vlákno: https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=9&t=795 ;)


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angélique l'INTÉGRALE: Obecně o edici a Království Francie
Napsal: 11 čer 2023, 20:24
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 356
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  11 čer 2023, 17:59
Jen doplňuji, že tato série má zde vlastní diskusní vlákno: https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic.php?f=9&t=795 ;)
Dekuji, nějak se nevyznám


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 6 z 6  [ 285 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti