Časová osa

Odpovědět   Stránka 4 z 6  [ 293 příspěvků ]
Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6 »
Autor Zpráva
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 14 črc 2014, 13:29
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
4poziom.slask.pl
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
A jinak ta osa už je takhle konečná?
Ježiš néééé! Samozřejmě že není! To je jen převedená ta původní, co dělala jeanne, jen jsou tam poopravené některé roky a malinko doplněné, na co jsem si zrovna vzpomněla. BUDE SE PRŮBĚŽNĚ DOPLŇOVAT, neboj, podle Vašich poznatků a postřehů. Teď šlo o to, dát to do podoby, která odpovídá současnému vzhledu webu, a současně pro cizojazyčnou verzi. Třeba v české verzi je teď toho trochu více, než v AJ a NJ, protože jsem tam ještě něco před posláním jeanne dopisovala, takže to nebylo přeložené, víš?

PS: S tím zobrazením v mozzile nevím, nemám ji nainstalovanou, takže jsem to nezkoušela. Možná mám někde chybku v kódu, podívám se a prověřím.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 14 črc 2014, 13:47
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super, super... :) myslela jsem si, že to ještě budete vylepšovat, ale stejně jsem se malilinko lekla :mrgreen: Fantino, můžeš se připravit, že tě budu bombardovat hysterickýma zprávama ohledně těch časových os, je tam v tom takovej bordel, že mi asi brzo začne vycházet z hlavy pára jako to málem postihlo arcibiskupa :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 14 črc 2014, 15:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
casova os vyzera dobre.... :mrgreen: :mrgreen:

Ale mna veru nepresvedcite ze odplavali 1675 ani keby ste sa vsetky postavili na hlavu a
odrazali usami. :twisted: :twisted:

tu je ta nemecka casova os:
ZEITACHSE_NEU.xlsx
(23.43 KiB) Staženo 285 x
Prosim, bol rok 1675!

Vsetko sa da predsa jasne vysvetlit.

Dva a pol rocne dieta bolo jednoducho zazracne, preto chodilo samo po palube lode a rozpravalo ako stvorrocne.
Rescator nevedel napocitat do 15. To sa mu niekedy samozrejme stava.
To este OK!

ALE:
Desgrezovi sa snivalo uz rok dopredu ze zatkol de Brinvilliers a potom zabudol ze to bol iba sen.
Mercelot bol jasnovidec lebo prave dopisoval kroniku az do roku 1676. Skoda len ze si neotvoril vestiaren.

Niekde som citala ako pani AG postupovala pri pisani: Nastudovala si historicke udalosti daneho roku, ktorom sa podla nej nachadzala a potom ich zamontovala do svojho Romanu, cudne ja len ze ked sa nachadzala v roku 1675 tak tam zamontovala historicke udalosti z roku 1676.

PS: Nuz a teraz ma omluvte idem to prelozit a poslat mailom tej Francuzke, nech mi aj ona posle svoje „argumenty“. :evil: :evil: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 14 črc 2014, 16:14
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach jo, Moirro :roll: Copak tady někdo tvrdí, že to co visí na webu je definitivní poslední verze? Naopak, už jsem psala, že je to ta první verze, jen s jinou grafikou. Tímto jsem si pouze připravila "půdu" pro doplňování a opravování dat. Navíc, jak je vidět, musíme ještě z technickýho hlediska dořešit, co jsem udělala špatně, když se to na různých prohlížečích zobrazuje chybně. Dokud nebude správně zdrojový kód, nemá smysl soubor plnit daty, když je možný, že se pak něco bude přepisovat. Tak asi tak.

Nikdo Ti rok 1676 nebere a pokud vím, tak většina s ním souhlasí. Zatím jsme se dohodly, že si budeme dělat z knih výpisky, které pak dáme dohromady. K tomu mám připravené soubory, ale dám je sem až navečer, teď je tu nemám.

Doufám, že jsi klidnější :wink: :wink:

Spíš mi ještě řekněte, jestli tu grafiku os nějak měnit. Ta zkušební verze (viz odkaz od jeanne výše), kde je přidaný sloupec pro poznámky, je celá bílá, název knihy je zkušebně podbarven modře, ale bude se určitě měnit na něco příjemnějšího. Jsou pouze zvýrazněna historická fakta modrým písmem. Ostrá verze je podbarvena žlutě, název knihy je bez barevného podkladu. Klidně můžou být tmavší žlutou nebo jinou zvýrazněny sloupce na střídačku, jde jen o to, co se vám zamlouvá.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 14 črc 2014, 16:20
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Super, super... :) myslela jsem si, že to ještě budete vylepšovat, ale stejně jsem se malilinko lekla :mrgreen: Fantino, můžeš se připravit, že tě budu bombardovat hysterickýma zprávama ohledně těch časových os, je tam v tom takovej bordel, že mi asi brzo začne vycházet z hlavy pára jako to málem postihlo arcibiskupa :lol:
Dauphine, přece bych nepřipustila, aby tolik práce, času a nervů, které tomuto projektu věnujete, přišlo nazmar :!: To jsi se teda "malilinko" hodně lekla úplně zbytečně ... zbytečně si kazíš prázdniny :mrgreen: :mrgreen:
Je mi naprosto jasný, na co všechno jsi narazila, a té "páře" bych se vůbec nedivila :lol: Dej si pozor, arcibiskup je koukám opravdu nakažlivý :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 14 črc 2014, 16:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
Nikdo Ti rok 1676 nebere a pokud vím, tak většina s ním souhlasí. Zatím jsme se dohodly, že si budeme dělat z knih výpisky, které pak dáme dohromady. K tomu mám připravené soubory, ale dám je sem až navečer, teď je tu nemám.
Ach nie? :shock: :shock:
Tak potom preco mi ho niekto PREPISAL, v Nemeckej aj Anglickej osi ktore som obidve naraz prekladala?
Ked sa vraj vacsina z naz zhodla?

Ale nevadi, ved mam moznost pisat k casovej osi komentare a to este k tomu v 3 forach!
V slovencine, nemcine aj anglictine :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:
Aspon budeme mat culy ruch :mrgreen: :evil:

A pokial ta francuzka co ma tie dve casove osi nevie Anglicky tak ju budem este musiet bombardovat
v mojej smiesnej francuztine.

Ach jaj ale som si ulavila ha ha ha :lol: :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 14 črc 2014, 19:47
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ach nie? :shock: :shock: Tak potom preco mi ho niekto PREPISAL, v Nemeckej aj Anglickej osi ktore som obidve naraz prekladala?
Moirro, Zlato, to není tak, že vezmeš xls tabulku a zkopíruješ ji se vším všudy do něčeho, co Ti to kouzelným tlačítkem převede do html kódu. Takových nástrojů je málo, jsou podobné jako je tohle okénko, do kterého píšeme zprávy, ale to já doma nemám. Prostě jsem si vytvořila z původního kódu, co byl na webu, vlastní, upravila značky pro barvy a sloupce a mezi tyto značky kopírovala jednotlivé řádky. Takže jsem pro tvorbu německé a anglické verze použila již hotovou původní českou verzi a měnila jsem jen text - popis události a měsíce. Takže roky jsem zatím nechala být, změnila jsem ve finále asi jen úmrtí Filipa a přidala jednu zimu ve Wapassu, jinak je to zatím původní. :wink: :wink:
dauphine píše:
Já jsem si teda jenom všimla, že v Explorelu se mi zobrazuje mnohem víc políček s událostmi v oddílu Nezkrotná Angelika než v Mozzile, kde se mi zobrazuje asi jen jedno.
Dauphine, nevím, jestli jsi se náhodou nedívala nejdřív na tu testovací verzi a pak na tu ostrou. V té testovací verzi je těch údajů míň, je to vytvořené jen na zkoušku pro to, abychom viděli, jak by na webu vypadala tabulka, která bude mít o jeden sloupec navíc. Do této verze jsem k původní tabulce jen přidala sloupec a řádky rozdělila do knih. A vzniklo z toho, že ke knize Nezkrotná Angelika máme jen jeden údaj. Do ostré verze na webu jsem už pár řádků přidala, aby to nevypadalo tak divně. Mozzilu sice momentálně nemám, ale v Google Chrome, Opera a Explorer vidím všechny řádky. Akorát stejně, jak píše jeanne - Chrome má lepší pluginy, takže zobrazení je takové, jaké má být - a to s bílým ohraničením okýnek, ne s černým. :?


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 09:25
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
moirra píše:
ale som vas pozadelovala...co ???? ha ha ha :lol: :lol: :lol:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
To teda jo :!: :mrgreen: :mrgreen: Ještě pořád se nedokážu přestat smát :mrgreen:
A který díl si vezmeš ty?? :lol:

Mám jeden návrh. Já osobně se taky přikloním k odplutí v roce 1676, protože tu jsou určitá fakta. Nejdřív ale ještě ocituji jednu pasáž A. se bouří:
Angelika říká Bernemu, když ho žádá z vězení, aby zachránil Honorinu:
"Ano, když půjdete tou pěšinkou, dojdete na mýtinu ... je tam uvázaná ke stromu .. ještě jí nejsou dva roky."

Může to být třeba takhle:
Júl 1672 - narození Honoriny
Apríl/Máj 1674 - příchod do La Rochelle
Apríl/Máj 1676 - odplutí z La Rochelle

ja by som sa priklonila k fantine a dátum odplávania do Ameriky by bol 1676

pretože toto sa odohralo v priebehu roka:
odplávanie z La Rochelle, priplávanie do Ameriky, Joffrey predstavil Angeliku ako svoju manželku, výprava do Katarunku, duel s Point-Briandom

v 6.dieli sa píše na str. 72
Joffrey uvažuje, keď sa díva na Honorine, koľko môže mať dieťa rokov.Tri? Štyri?
na str. 103 Angelika sa ešte dlho dívala na spiacu dcéru. Tri roky! Ako môžeme niečo pre seba požadovať, keď naše deti ledva začali žiť?
ak sa Honorine narodila 1672 +3 rok ( v čase odplávania mala 3 roky, ale už v júli dovŕšila 4 roky 1676

ďalej v 6.dieli -
hovorí Joffrey, keď ju predstavil ako svoju manželku : toto je moja žena, grófka de Peyrac s ktorou som sa oženil pred 20timi rokmi , svadba bola 1656 +20 je 1676

v 7.dieli str. 131
Angelika pozoruje svojich synov a hovorí si, či vôbec potrebujú matku, veľkí , 15 a 17 roční chlapci?
Florimond 1659 + 17 je 1676
Cantor 1661 + 15 je 1676

v 7.dieli na str. 270
keď sa obliekala a dávala si čepiec na hlavu, mala 37 rokov (1656 sa vydávala ako 17-ročná + 20 rokov je 1676.

príjmem aj protinázory :D :D :D :twisted: :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 12:39
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Njn, ale jak jsem koukala hned na první stránku diskuse o časové ose, prostě jsou tam díry a chyby které nesedí... např. když v novém světě si myslí toto:

Kdysi žila vedle něj dva roky (Nový svět, ČS. str. 25), ale nikdy si ho tak podrobně neprohlížela jako dnes. Nemohla se toho pohledu nasytit.

Pak v Angelika a její láska zase toto: Tenkrát jsem nevěděla naprosto nic. Přesto jsem si však byla zcela jistá, že vím vše. Připadalo mi úplně přirozené, že mě miluje. Při představě tehdejšího manželského páru de Peyrac se usmála. Byl to skutečně už jen obrázek. Ani nemusela být při pohledu na něj moc smutná, byl to portrét dvou cizích lidí.
Jejich obrovské bohatství, nádhera, jež je obklopovala, místo, které zaujímal v království vládce Akvitánie, to všechno přece naprosto nesouvisí s tajemnou lodí s nákladem emigrantů, mířící k cizí neznámé zemi.,
Patnáct let uplynulo od té doby.

Obraz odsouzence v košili, s provazem kolem krku, který se musel před patnácti lety veřejně kát před Notre Dame v Paříži.

Patnáct let, madame. Pomyslete na to. Pokoušet se kojit nadějemi by byla nevhodná a hloupá komedie. Od té doby jsme jeden i druhý prožili jiné vzpomínky... jme lásky..."

„Pane, vaše slova podle mě ztrácejí smysl. Jistěže uplynulo patnáct let, ale protože jste naživu, nemění to nic na skutečnosti, že jsem aspoň před Bohem vaše žena, když už ne před lidmi."

Manželka, na niž už patnáct let nepomyslel, se najednou znovu zjeví a žádá ho, aby ji vzal na loď, aniž ho pozná, a navíc ho ještě hodlá požádat o laskavé požehnání při svatbě s novým milencem.

Už nevěděl, co vlastně cítí: hněv, zášť, zmatek. V žádném případě však bohužel ne lhostejnost. Jako by city, jež v něm může vzbuzovat žena, která před patnácti lety přestala být jeho manželkou a která ho všemožně zradila, už tak nebyly dost složité. Musel po ní ještě toužit!

„Pitomci! Házíte po něm stejnými slovy, jimiž ho urážejí už patnáct let. Čaroděj! Kouzelník! Pořád stejné hlouposti.

„Když vás držím v náručí, krásko moje. Jen tehdy nevím, co dělám. A je to chyba, za kterou jsem draze zaplatil. Protože jsem projevil tu slabost a chtěl jsem zůstat s vámi, moje příliš krásná ženuško, před patnácti lety jsem včas neutekl královým pochopům, pověřeným mě zatknout. I předcházející noc jste uspala mou bdělost, a tak jsem poskytl vašim hugenotům čas připravit past a uvízl jsem v ní."

A hřeb nesmyslu:


„Není to má milenka, je to má žena."
„Vy a ženatý?" vyhrkl Crowley. „To není možné! Vaše žena? Jak dlouho?"
Už patnáct let," odpověděl hrabě a odcválal.

Tady je žena, kterou jsem si vzal před patnácti lety ve vší nádheře a poctách v katedrále v Toulouse... Tady je hraběnka de Morens ďlsritru, moje manželka."

A to jsem si myslela, že těch 15 let počítá od jejich odloučení...

Pak už zase že teda 15 let odloučení:

„Díky, pane Berne, i já nesu svůj dfl viny. Nebyla jsem k vám upřímná, nebyla jsem s to se vám svěřit, jaká dramata se kolem mne odehrávají. Po patnáctiletém odloučení - myslela jsem si, že jsem vdova - mě náhoda postavila tváří v tvář tomu, kdo byl kdysi mým manželem...

Abych to shrnula, podle mě prostě 15 let odloučení a ten Joffreyův blábol lze odpustit jedině tak, že chlapi nikdy nebyli moc silní na pamatování výročí :-D Ale to odplutí mi vychází prostě dřív.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 14:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angie píše:
Abych to shrnula, podle mě prostě 15 let odloučení a ten Joffreyův blábol lze odpustit jedině tak, že chlapi nikdy nebyli moc silní na pamatování výročí :-D Ale to odplutí mi vychází prostě dřív.
Nuz super objav Anglie :mrgreen: :mrgreen: !!!!!!

Presne tak! bolo myslene 15 rokov odlucenia, ked to az 10 KRAT spomenie spravne , a potom uz to spominala tak casto ze uz na konci knihy ked to spomina este 2 krat zabudla priratat tych 5 rokov od svadby po popravu!!!

Avsak v 11 diely Cesta do Qeubecu sa uz autorka opravila lebo uz vravi:
-----------------------------

— Už ste mu povedali, kto ste? — informovala sa Angelika, lebo Joffrey jej nič nespomínal.
Pani de Castel-Morgeat sa rozosmiala beznádejným smiechom, ktorý pripomínal erdžanie.
— To nikdy... Ja som mu nepovedala nič a on ma nespoznal. Som si istá, že si ma kedysi všimol. Bola som vysoká a krásna. No teraz som stará, zošúverená. Zatiaľ čo on sa vôbec nezmenil: je stále krásny. A vy tiež. Váš príchod do Quebecu sa vyrovnal príchodu do Toulouse.
Ibaže máme práve tak ako vy o nejakých tých dvadsať rokov viac.
— Vy nie! Vy, vy ste stelesnením života a šťastia. Kým zo mňa sa stala žena, ktorá stratila všetok pôvab...

Strana 326 Angelika Cesta do Qeuebeku
--------------------------------------

Pokial vravis ze tebe to odplavanie "vychadza skor" tak prosimta uved ARGUMENTY, nikto s tych co tvrdi ze
odplavali v roku 1675 este neuviedol ziadne skutocne argumenty, alebo som ich prehliadla.
Uz sa na ne tesim! ;-)

Moje najväcsie dva argumenty preco bol rok 1676 su z pera pani AG:
Mercelot prave dokoncuje kroniku hugenotov v La Rochelle 1673-1676
uznajte madame 15 rokov (opakuje 10 krat ze tolko preslo od popravy)
Honorine odhaduje Joffrey na 3 az 4 roky a rozprava prilisdospelo na to aby nemala ani tri roky...
Historicka udalost: Desgrez hovori Angelike ze nedavno zatkol Brinvilliersovú, na jar 1675 bola este nepolapitelna.....
v knihe Angelika a novy svet maju Cantor Florimond ako spravne odhalila Errnie 15 a 17 rokov
a v Angelika a Qeebec maju Cantor a Florimond, hned na zaciatku knihy ked dorazia do Quebecu 16 a 18 rokov!!!!

to je premna jednoducho NESPOCET argumentov ze bol rok 1676 ked odplavali. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 14:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
ja by som sa priklonila k fantine a dátum odplávania do Ameriky by bol 1676

pretože toto sa odohralo v priebehu roka:
odplávanie z La Rochelle, priplávanie do Ameriky, Joffrey predstavil Angeliku ako svoju manželku, výprava do Katarunku, duel s Point-Briandom

v 6.dieli sa píše na str. 72
Joffrey uvažuje, keď sa díva na Honorine, koľko môže mať dieťa rokov.Tri? Štyri?
na str. 103 Angelika sa ešte dlho dívala na spiacu dcéru. Tri roky! Ako môžeme niečo pre seba požadovať, keď naše deti ledva začali žiť?
ak sa Honorine narodila 1672 +3 rok ( v čase odplávania mala 3 roky, ale už v júli dovŕšila 4 roky 1676

ďalej v 6.dieli -
hovorí Joffrey, keď ju predstavil ako svoju manželku : toto je moja žena, grófka de Peyrac s ktorou som sa oženil pred 20timi rokmi , svadba bola 1656 +20 je 1676

v 7.dieli str. 131
Angelika pozoruje svojich synov a hovorí si, či vôbec potrebujú matku, veľkí , 15 a 17 roční chlapci?
Florimond 1659 + 17 je 1676
Cantor 1661 + 15 je 1676

v 7.dieli na str. 270
keď sa obliekala a dávala si čepiec na hlavu, mala 37 rokov (1656 sa vydávala ako 17-ročná + 20 rokov je 1676.

príjmem aj protinázory :D :D :D :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
ked k tomu este pridame objav od Angie, a moje argumenty tak vobec nechapem ze niekto este napisal rok 1675, ked sme to tu uz prezuli sto krat...

presla som to tu cele a kde su tu nejake vieruhodne argumenty k roku 1675 prosim????
:shock: :shock:

nesmierne rada by som si prezrela ich zoznam.. :twisted: :twisted:
lebo tu si kopa ludi dala namahu urobit zoznam argumentov preco odplavali v roku 1676......


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 15:14
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
no tak ono nejvíce zcestný je pak ten Angeličin výrok, že spolu byli jen dva roky... Když teda pominu ten, tak by ty tvé počty i seděly


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 17:02
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angie píše:
no tak ono nejvíce zcestný je pak ten Angeličin výrok, že spolu byli jen dva roky... Když teda pominu ten, tak by ty tvé počty i seděly
Nuz ja ten Angelikin vyrok budem musiet najskor porovnat ze inojazycnymi vydaniami lebo hlavne v tych ceskych bolo uz nemalo "preklepov". ked sa k tomu dostanem porovnam to.
ten vyrok je jednoznacne omyl pretoze sama autorka vo vsetkych starych novych i najnovsich vydaniach uvadza roky ako sme uz spominali. Svadba 1656, poprava po kralovskej svadbe (1660) v roku 1661....

A v Angelika a kral vravi kralovi ze po manzelovom boku zila takmer 5 rokov. Takze zoberme to na vahy..ak na jednu stranu das "preklepy" a na druhu vsetky spravne udaje z knih, treba sa pozriet kam sa vazky jednoznacne prevazia. ;-) :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 17:58
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro nevyšiluj :lol: :lol:. Všechny přece uznáváme rok 1676! To že do časové osy byl zatím zadán ten starý rok, bych neviděla jako zásadní problém, vždyť už tu bylo řečeno, že se to bude opravovat ;) Spíš se pojďme zaměřit na další karamboly v datech a nezaobírejme se problémy, které už jsme vyřešily... :)

Co se týče toho jak Angelika zmiňuje, že žila s Joffreyem dva roky: proč by to prostě nemohlo znamenat jak již tu bylo řečeno ty 2,5 až 3 roky co spolu žili jako milenci?! A Angelika to opět zaokrouhlila jako v případě "bylo mi dvacet když Joffeye upálili".


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 19:04
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Co dalšího je sporné?

No v případě, výroku, bylo mi dvacet, když... se mi to zdá nějak přijatelnější v té situaci ve které to vyprávěla, že jí mohlo být něco málo přes dvacet... ale myslím, že žádná žena by neřekla že s ním žila jen dva roky a měla na mysli sexuální vztah, ženy počítají vždycky všechno :-) Ale já se nehádám, podle mě je to prostě nějaký renonc.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 19:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angie, já se nehádám, jasně že je možné že jde o nějakou chybu, jen předkládám jednu z možností k prodiskutování... ;)

Sporných věcí je spousta, největší karambol je paradoxně asi časová osa z Angelika a král, kde by to kvůli historickým událostem mělo jít nejlehčeji určit. Koukni o pár stránek dopředu, všechno jsem tam vypisovala, třeba na něco příjdeš i když Fantina psala, že už v tom udělala pořádek...


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 19:29
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ještě mě napadá jeden problém ohledně časové osy: Podle francouzské verze v knize Angelika a její láska Rescator odkládá masku až 13. dne od vyplutí, tu knihu znám skoro nazpaměť, ale nikde jsem nikdy tento fakt nenašla, mě to vždy vychází že jí odložil 4. dne, je tedy možné, že opět v cizojazyčných vydáních je něco navíc, co my nevíme...

A je pravda, že když jsem všechny ty dny plavby posčítala vyšlo jich strašně málo (tak 11 dní - haha Rescator měl nějakou ďábelskou loď na turbo pohon neboli poháněnou nečistými silami jak by řekl náš přítel arcibiskup ;) :mrgreen: ) no takže AG jednoduše nepopsala všechny dny, což není divné, není to přece lodní deník :D.
Ale otázky jsou: a) opravdu by Rescator čekal 13 dní než by se odhodlal sundat masku?! Není to trochu moc?! b) opravdu by uplynulo tolik dní od odkrytí identity a první společné noci?! c) byla vzpoura na lodi opravdu tak krátká? (vychází mi tak 2 dni ani ne) Když se na to tak kouknu, tak to tak asi musí být - Rescatorovi dlouho trvalo než našel odvahu odkrýt tvář a oběma dvěma dlouho trvalo než k sobě opět našli cestu. Vlastně jo no když nad tím tak uvažuju ale prostě už mám v hlavě z toho pěknej bordel. :mrgreen: Každopádně nepůjde sestavit časovou osu den po dni ;) :D ale to snad ani nikdo nežádá. Otázky jen tak k zamyšlení pro nimraly ;)


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 20:04
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Tak když poprvé měřil Joffrey síly s G. Bernem, pravil, že je čeká několik týdnů společné plavby. Po týdnu plavby se Honorina pokusila o sebevraždu skokem přes palubu (a to už Angelika věděla že Rescator je Joffrey) :-) Na začátku vzpoury zase říká Joffrey vzbouřencům, že jim zbývá nejméně dva týdny obtížné plavby k doplutí k americkým ostrovům (to ale mohl blafovat). Na víc dat si v tuto chvíli nevzpomínám.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 20:29
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Není. On totiž věděl, že jsou tu jisté dámy, co ho chtějí v masce co nejdéle. A co by neudělal pro potěšení ženského srdce. Navíc, když to nic nestojí, že?

Haha :lol: :lol: :lol: Jeanne ty mě máš prostě naprosto přečtenou!! Se tu řežu smíchy jak jsi to perfektně vystihla :mrgreen: :mrgreen: Ano, ano maskovaný ďábel je nejlepší a proto je nutné o něm napsat spoustu fikcí a knih <3

Jinak máte s Athenais pravdu, mám pocit, že se tu snažíme mermomocí všechno přesně zaškatulkovat, udělat z toho něco něco jako účetní knihu - všechno musí mít své místo, všechno musí sedět, všechno musí být objasněno ale nezapomínejme, že samotné dílo tyhle ambice vlastně ani nemá, je to historický román psaný pro potěchu a vzdělání ne deník, ale jak říkám není lepší téma ve kterém by se dalo šťourat než Angelika, takže ráda přijímám tuhle sysyfovu práci ;) Třeba se nám nakonec povede nemožné... navíc určitě najdem další zajímavosti, kterých jsme si předtím nevšimly a pak hlavně ten pocit až nám všichni zahraniční fanouškové budou závidět naší dokonalou osu... 8) 8)

Angie, tak teď mám ale opravdu depresi, protože jsem dělala podrobnou osu a tyhlety tvé postřehy tam samozřejmě nemám, no nezbývá než si opět sednout a znova důkladně projít stránku po stránce...

A teď mě omluvte, jdu si napsat další příběhy o panu dokonalém-maskovaném... 8)


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 20:52
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
jsem si nechtěla v hlavě dělat guláš, ale já si snad ty vaše fikce i přečtu, až mi dojdou knihy, neb posledního dílu se asi nedožiju :-D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 21:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angie, chyba žes do nich ještě nenakoukla! :o ;) :lol: Myslím, že se dozvíš ledascos zajímavého... ale v současné době by sis na ně už měla vyhradit asi tak stejný čas jako na jednu knihu... 8) :mrgreen:

PS. místo posledního dílu tu snad v budoucnu budeme mít dvě různé verze fanouškovských fikcí ;) což je v momentální situaci myslím docela útěcha... alespoň pro mě...;)


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 21:53
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:
ja by som sa priklonila k fantine a dátum odplávania do Ameriky by bol 1676

pretože toto sa odohralo v priebehu roka:
odplávanie z La Rochelle, priplávanie do Ameriky, Joffrey predstavil Angeliku ako svoju manželku, výprava do Katarunku, duel s Point-Briandom

v 6.dieli sa píše na str. 72
Joffrey uvažuje, keď sa díva na Honorine, koľko môže mať dieťa rokov.Tri? Štyri?
na str. 103 Angelika sa ešte dlho dívala na spiacu dcéru. Tri roky! Ako môžeme niečo pre seba požadovať, keď naše deti ledva začali žiť?
ak sa Honorine narodila 1672 +3 rok ( v čase odplávania mala 3 roky, ale už v júli dovŕšila 4 roky 1676

ďalej v 6.dieli -
hovorí Joffrey, keď ju predstavil ako svoju manželku : toto je moja žena, grófka de Peyrac s ktorou som sa oženil pred 20timi rokmi , svadba bola 1656 +20 je 1676

v 7.dieli str. 131
Angelika pozoruje svojich synov a hovorí si, či vôbec potrebujú matku, veľkí , 15 a 17 roční chlapci?
Florimond 1659 + 17 je 1676
Cantor 1661 + 15 je 1676

v 7.dieli na str. 270
keď sa obliekala a dávala si čepiec na hlavu, mala 37 rokov (1656 sa vydávala ako 17-ročná + 20 rokov je 1676.

príjmem aj protinázory :D :D :D :twisted: :mrgreen: :mrgreen:
ked k tomu este pridame objav od Angie, a moje argumenty tak vobec nechapem ze niekto este napisal rok 1675, ked sme to tu uz prezuli sto krat...

presla som to tu cele a kde su tu nejake vieruhodne argumenty k roku 1675 prosim????
:shock: :shock:

nesmierne rada by som si prezrela ich zoznam.. :twisted: :twisted:
lebo tu si kopa ludi dala namahu urobit zoznam argumentov preco odplavali v roku 1676......
moirra píše:
Angie píše:
Abych to shrnula, podle mě prostě 15 let odloučení a ten Joffreyův blábol lze odpustit jedině tak, že chlapi nikdy nebyli moc silní na pamatování výročí :-D Ale to odplutí mi vychází prostě dřív.
Nuz super objav Anglie :mrgreen: :mrgreen: !!!!!!

Presne tak! bolo myslene 15 rokov odlucenia, ked to az 10 KRAT spomenie spravne , a potom uz to spominala tak casto ze uz na konci knihy ked to spomina este 2 krat zabudla priratat tych 5 rokov od svadby po popravu!!!

Avsak v 11 diely Cesta do Qeubecu sa uz autorka opravila lebo uz vravi:
-----------------------------

— Už ste mu povedali, kto ste? — informovala sa Angelika, lebo Joffrey jej nič nespomínal.
Pani de Castel-Morgeat sa rozosmiala beznádejným smiechom, ktorý pripomínal erdžanie.
— To nikdy... Ja som mu nepovedala nič a on ma nespoznal. Som si istá, že si ma kedysi všimol. Bola som vysoká a krásna. No teraz som stará, zošúverená. Zatiaľ čo on sa vôbec nezmenil: je stále krásny. A vy tiež. Váš príchod do Quebecu sa vyrovnal príchodu do Toulouse.
Ibaže máme práve tak ako vy o nejakých tých dvadsať rokov viac.
— Vy nie! Vy, vy ste stelesnením života a šťastia. Kým zo mňa sa stala žena, ktorá stratila všetok pôvab...

Strana 326 Angelika Cesta do Qeuebeku
--------------------------------------

Pokial vravis ze tebe to odplavanie "vychadza skor" tak prosimta uved ARGUMENTY, nikto s tych co tvrdi ze
odplavali v roku 1675 este neuviedol ziadne skutocne argumenty, alebo som ich prehliadla.
Uz sa na ne tesim! ;-)

Moje najväcsie dva argumenty preco bol rok 1676 su z pera pani AG:
Mercelot prave dokoncuje kroniku hugenotov v La Rochelle 1673-1676
uznajte madame 15 rokov (opakuje 10 krat ze tolko preslo od popravy)
Honorine odhaduje Joffrey na 3 az 4 roky a rozprava prilisdospelo na to aby nemala ani tri roky...
Historicka udalost: Desgrez hovori Angelike ze nedavno zatkol Brinvilliersovú, na jar 1675 bola este nepolapitelna.....
v knihe Angelika a novy svet maju Cantor Florimond ako spravne odhalila Errnie 15 a 17 rokov
a v Angelika a Qeebec maju Cantor a Florimond, hned na zaciatku knihy ked dorazia do Quebecu 16 a 18 rokov!!!!

to je premna jednoducho NESPOCET argumentov ze bol rok 1676 ked odplavali. ;-)
presne, prepáč, zabudla som napísať, že aj k tvojej časovej osi sa prikláňam, asi mi to tam vypadlo :( :cry:

a s tými 15timi rokmi to proste nebude,
tak ako píšeš, všade je udaný čas od sobáša do popravy a tam to sedí presne...., veď keby to bolo inak, vôbec by nesedel ich vek a vek ich detí, takže si myslím, že toto by sme mohli uzavrieť a venovať sa nasledujúcim ešte nepresondovaným dielom, čo nám chýbajú preštudovať do časovej osi :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 22:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
A je pravda, že když jsem všechny ty dny plavby posčítala vyšlo jich strašně málo (tak 11 dní - haha Rescator měl nějakou ďábelskou loď na turbo pohon neboli poháněnou nečistými silami jak by řekl náš přítel arcibiskup ;) :mrgreen: ) no takže AG jednoduše nepopsala všechny dny, což není divné, není to přece lodní deník :D.
Ha ha ha ha ha :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

"ďábelskou loď na turbo pohon neboli poháněnou nečistými silami jak by řekl náš přítel arcibiskup"

Dauphine ty ma vzdy tak rozosmejes! Z teba este raz bude uzasna spisovatelka! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 22:27
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Ještě mě napadá jeden problém ohledně časové osy: Podle francouzské verze v knize Angelika a její láska Rescator odkládá masku až 13. dne od vyplutí, tu knihu znám skoro nazpaměť, ale nikde jsem nikdy tento fakt nenašla, mě to vždy vychází že jí odložil 4. dne, je tedy možné, že opět v cizojazyčných vydáních je něco navíc, co my nevíme...

takže AG jednoduše nepopsala všechny dny, což není divné, není to přece lodní deník :D.

Ale otázky jsou: a) opravdu by Rescator čekal 13 dní než by se odhodlal sundat masku?! Není to trochu moc?! b) opravdu by uplynulo tolik dní od odkrytí identity a první společné noci?! c) byla vzpoura na lodi opravdu tak krátká? (vychází mi tak 2 dni ani ne) Když se na to tak kouknu, tak to tak asi musí být - Rescatorovi dlouho trvalo než našel odvahu odkrýt tvář a oběma dvěma dlouho trvalo než k sobě opět našli cestu. Vlastně jo no když nad tím tak uvažuju ale prostě už mám v hlavě z toho pěknej bordel. :mrgreen: Každopádně nepůjde sestavit časovou osu den po dni ;) :D ale to snad ani nikdo nežádá. Otázky jen tak k zamyšlení pro nimraly ;)
1. "takže AG jednoduše nepopsala všechny dny, což není divné, není to přece lodní deník :D."
Ja velmi dufam ze to jedneho dna na dokonaly lodny dennik doplnime :!: :idea:

2. Inak nechci vediet aky galimatias mam ja z toho ked porovnam 1 diel v nemcine (to su diely 1a2 v jednej knihe) z nasimi prvymi dvoma....je tam kopa veci co v nasich knihach nenajdeme ale aj veci ktore z moralnych dovodov vystrihli, napriklad celu kapitolu z Germontazom a tiez scenu z markizom Montespanom ked chce svoju zenu nakazit syfilisom, ostal z toho len ten skreklavy papagaj....ja to budem musiet porovnavat stranu po strane..co bude priserna praca...ale aj pani AG si nechala spätne prekladat z nemciny do francuztiny takze sa to istotne oplati...

3. "Každopádně nepůjde sestavit časovou osu den po dni ;) :D ale to snad ani nikdo nežádá. Otázky jen tak k zamyšlení pro nimraly ;)"
ano ja som HUNDROS :mrgreen: to bol ten co najviac frflal zo siedmich trpaslikov....
Mne to s tym rokom 1676 pripadalo ze naco sme to robili, ked sme to tam potom nedali.....nuz som FRFLOS ha ha :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 22:32
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano já z toho rozhodně lodní deník udělat chci! Budu ráda, když se připojíš, bereš si liché dny, já sudé :lol: :lol: A hned potom uděláme časové osy k fikcím a celý web bude jedna časová osa aby z toho Jeanne měla radost! :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 15 črc 2014, 23:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
a) opravdu by Rescator čekal 13 dní než by se odhodlal sundat masku?! Není to trochu moc?!

Není. On totiž věděl, že jsou tu jisté dámy, co ho chtějí v masce co nejdéle. A co by neudělal pro potěšení ženského srdce. Navíc, když to nic nestojí, že? ;)

PS: Právě tu a Athenais diskutuju časovou osu k ďáblici, kterou dle zakázky zpracovala "den po dni", a dobře se bavíme nad představou, že AG čas moc neřešila a zakorouhlovala na 15, 20 let, zatímco někteří z nás stále a stále chtějí zpracovat časovou osu hodinu po hodině. 8) Ale možná se tak dobře bavíme i proto, že na pozadí čteme oblíbené fikce o arcibiskupovi. :mrgreen:
1.Jasne! Joffreya predsa vzdy zaujimalo po com tuzi zenske srdiecko! :lol: :lol: :lol:

2. No toto si nemala pisat Jeanne! ha ha ha! :lol: :lol: :lol: Prave sa mi zjavil Arcibiskup ako prichadza Angelike na pomoc
proti diablici. Ved co by bola Kanada a novy svet bez neho?? :twisted: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Angelika v Quebeku Zima 1677/1678
Napsal: 16 črc 2014, 11:20
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angelika v Quebeku Zima 1677/1678

Cantor a Florimond maju na zaciatku knihy 16 a 18 rokov Strana
1659 + 18 = 1677 1661 + 16 = 1677
------------------------------

Za Joffreyom de Peyrac a Honorinou sa zjavili grófovi dvaja synovia, Florimond a Cantor, krásni šestnásť a osemnásťroční mládenci, a skupina najdôstojnejších osobností, medzi ktorými mohol Quebec spoznať aspoň dvoch známych a vážených mužov, a to samého intendanta Nového Francúzska pána Carlona, ktorý sa vrátil z cesty po Akádii, a pána Arrebousta, o ktorom si mysleli, že odišiel do Európy. Tretí, krásny seriózny muž, impozantný zjav, bol neznámy, ale hovorilo sa. a Ide o mimoriadneho kráľovského vyslanca, ktorý doplával na lodi bez sťažňov a pred potopením ho zachránila Peyracova flotila.
Angelika Cesta do Quebecu Strana 43
----------------------

Pani AG spomina knihu "La Princesse de Clèves" o ktorej vravi ze Claude Barbin prednedavnom kupil
na nu prava. V case ked o nej pise vraj bolo z nej len par kusov v obehu.
------------------------------------

— Položte to sem, — povedala slečna d'Hourredanne a ukázala na nočný stolík. — Ah! Toto som hľadala!
Nadšene zdvihla druhý zväzok rukopisu.
— Keby ste vedeli, o aký poklad ide. Je to román, na ktorý dostal vlani prednostné právo vydavateľ Bardin. Ale ešte ho nevydal a koluje z neho niekoľko kópií. Kňažná de Cléves. Napísala ho madam de La Fayette. Zamlkla a pozorne sa zahľadela na Angeliku.
— Vy by ste pani de La Fayette zaujali... Vediete asi pohnutý ľúbostný život...
Angelika Cesta do Quebecu Strana 239
----------------
Sľúbila slečne d'Hourredanne, že jej prinesie rôzne druhy utišujúcich rastlín.
— Nuž dobre! Sme dohodnuté, príďte zas. A keď napadne veľa snehu a rozdelí nás, prejdite cez ulicu a príďte každý večer, budem vám čítať tento nádherný príbeh, Kňažnú de Cléves. Pero madam de La Fayete je božské. Jej štýl, to je pôžitok! Budete mať radosť.
Angelika Cesta do Quebecu Strana 241
--------------------
Prítomnosť tej ženy jej kazila príjemnú pohodu večerov, počas ktorých sledovali osudy lásky kňažnej de Clěves a pána de Nemours. Angelika Cesta do Quebecu Strana 339
--------------------------

Pozrime sa teda kedyze tie prava kupil:
L'édition princeps

Claude Barbin obtint le privilège le 18 janvier 1678, l'achevé d'imprimer est du 8 mars5. L'édition princeps comportait quatre volumes : un tome I de 211 pages, un tome II de 214 pages, un tome III de 216 pages, un tome IV de 213 pages.

Nuz, ked ju uz Angelika podla nasej casovej osi citala v zime 1676/1677., ked este nebola ani dopisana, tak to bol jednoducho zasa jeden z tych casovoosich zazrakov VSAK? :evil: :evil:

preco ma to vsetko tak rozculuje? lebo nasa casova os vykresluje pani AG ako hlupanu, ktora napriek tomu ze hodiny presedela po knizniciach a cestovala dokonca az do Kanady neustale cpe historicke udalosti do nespravnych rokov..........HOWK! :evil:
Ja ju ale za hlupanu nepovazujem a ani nikdy nebudem! A preto si nemozem pomoct a "nasa" casova osa ma rozculuje, pretoze ignoruje fakty z jej knih.

Preto sme samozrejme tie historicke udalosti ktore v knihach spomina do tej casovej osi radsej ani neuviedli (vid. zatknutie Brenvilliers) :!: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Tidmagouche Co to je, ked to ani Google nepozna???
Napsal: 16 črc 2014, 15:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nechcem byt otravna, ale ked uz nieco robim snazim sa to robit poriadne. (I ked ako kazdy clovek
aj ja robim chyby)

Neviem kde sa v knihe pani AG nabral ten nazov Tidmagouche :roll: :idea:

Ale vo Francuztine, Anglictine a Nemcine sa to vola Tatamagouche, (Kanadania ktori tam byvaju to zrejme budu vediet ako sa to vola) zabudla som to skontrolovat v casovej osi...
Tatamagouche derives its name from the native Mi'kmaq term "Takumegooch", roughly translated as 'meeting of the waters.'

http://en.wikipedia.org/wiki/Tatamagouche

Takze by sme mali zalozit nejaku polozku do ktorej dame navrhy na upravy hlavnej casovej osi aby sa to potom opravilo vsetko naraz.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 16 črc 2014, 16:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angie píše:
Njn, ale jak jsem koukala hned na první stránku diskuse o časové ose, prostě jsou tam díry a chyby které nesedí... např. když v novém světě si myslí toto:

Kdysi žila vedle něj dva roky (Nový svět, ČS. str. 25), ale nikdy si ho tak podrobně neprohlížela jako dnes. Nemohla se toho pohledu nasytit.
Cim dalej do toho zacinam vidiet, tym viacej mi je pani Golonovej luto. Kopa nezodpovednych redaktorov,
vydavatelov a prekladatelov jej na niektorych miestach pohnojili jej nadherne dielo.

Tym ze jej rukopisy svojvolne skracovali menili, vyhadzovali odstavce ba i cele kapitoly.(a my potom mozeme hladat stratene dni, tyzdne ci dokonca roky) :( :( :cry:

Ako som ocakavala, v nemeckom kanone (najstarsie vydanie ktore si pani AG nechala spätne prekladat, pretoze sa najviac drzalo jej rukopisu) nieje ani slovo o dvoch rokoch :!: :!: :!: :idea:
Ale zato su tam zasa vety co inde niesu.

Prosim na porovnanie pre tych co vedia nemecky (napriklad Errnie)

ceska a nemecka verzia:
Porovnanie 2 kapitola nemecky.docx
(17.99 KiB) Staženo 309 x
Pre spravodlivost uvediem ze v novsom francuzkom vydani ut tie dva roky boli, ale nemam moznost sa pozriet do starsieho. Ajtak ostava kanon kanonom, ved ci som tam nenasla uz nejednu vec, napriklad nahrobok Conana Bechera zo spravnym datumom umrtia. :wink: :roll:

Pamätate si este ze nam chybalo par tyzdnov z Angelikynho zivota v Templi, ktore vsak v Nemeckom kanone nechybali???? :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 17 črc 2014, 20:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nasla som v knihe pozicanej z mestkej kniznice "The Affair of the Poisons" od Anne Sommerset
presny datum kedy Desgrez zadrzal Mme Brinnvilliers

takze si mozeme zapisat do casovej osi: 25 marca 1676 :twisted:

v Lutychu v Belgicku kde si zaciatkom
jara 1676 prenajala izbu v klastore, ale dlho sa tam neohriala.

Takze sa necudujem ze Desgrez Angelike koncom aprila 1676 vravi ze ju prednedavnom zatkol. 8)

PS: Ta kniha ma 450 stran takze ju asi citat nebudem, avsak ak by niekoho este napadlo co tam mam pozriet,
nech da vediet.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 06:24
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Chtěla bych všechny zúčastněné pátrací týmy, které se bezhlavě vrhly do projektu „Po stopách Angeliky s tvrdošíjnou pílí mistra Desgreze“ požádat, zda byste mohly svoje poznámky, které nějakým způsobem hromadíte, vepsat do přiložené tabulky, aby se nám pak lépe podařilo zkoordinovat všechny draho získané údaje.

Nejdříve bych ráda uvedla, že je potřeba pro začátek vycházet z dřívějších vydání, a až budeme mít pevný základ časové osy, pak teprve bychom mohly vytvořit a doplnit osu o údaje z vydání l’Intégrale.

Vzhledem k tomu, že je velmi těžké sledovat děj a zároveň vyhledávat historické postavy a události, vše zapisovat a pak zjistit, že občas to do sebe úplně přesně nezapadá, tak jsem časovou osu rozdělila na dvě – „Historickou“ a „Dějovou“. Bylo by vhodné vše, co jste již vypátraly, anebo vypátráte, rozepsat následovně.

DĚJOVÁ ČASOVÁ OSA:
- sem prosím piště vše, co se týká samotného děje románu, čili života „fiktivních“ hrdinů, jejich důležité i nedůležité body životních křižovatek, a to podle toho, jak v knize plynul čas – čili třeba podle ročních období, zmiňovaných letopočtů apod. Nepoužívejte k řazení děje nějaké konkrétní datace historické události.
- pište vše, co vás ve vámi zkoumaném díle zaujalo, prostě tak, jako byste si psali ten dauphinin „lodní deník“
- do poznámek si vpisujte třeba zmínku o věku hrdinů, o ročním období, spojení k historické události, která byla datována tehdy a tehdy atd. – záleží na vaší fantazii
- nejlépe bude, když poznámky označíte nejdříve názvem „Části“ a číslem kapitoly (např. Na Duze, kap. 10). Uvádět stránky je asi zbytečné, když každý může mít jiné vydání (cizojazyčné verze), a ty názvy částí a čísla kapitol jsou zatím všude stejné. Poznámku si pište vlastními slovy nebo použijte citaci z knihy (tu prosím do uvozovek) – je to na vás.
- do osy pište vždy jen události ke knize, kterou jste si zvolily. Pokud byste měnily něco u jiné knihy, mohlo by se pak při kopírovaní dat snadno stát, že by byl nějaký údaj přehlédnut.
- údaje, které jsou již v ose, samozřejmě upravujte podle vlastního uvážení, podle toho, jak to vycházelo s časem v knize vám – prostě si se svou knihou pracujte, jak potřebujete a chcete.
- všechny vámi vepsané údaje nějakým způsobem odlište – nejlépe barevné pole nebo písmo

HISTORICKÁ ČASOVÁ OSA:
- sem zapisujte vše, co se týká výhradně historických faktů
- knihy uvedené v ose jsou jen pouze pro orientaci, aby bylo trochu přehlednější, v jakém časovém období by se asi tak měla kniha odehrávat. Jinak záleží na vás, jakou událost najdete a jakou zaznamenáte
- do poznámek k historické události opět pište, kde se zmínka o historickém faktu v knize nachází, popř. jak je to v knize popsáno apod.
- opět svoje nové záznamy a opravy původních záznamů nějakým způsobem odlište, abychom je při kopírování zase nepřehlédli

Soubor přejmenujte, místo „základ“ napište svou přezdívku, kterou užíváte ve fóru, pak sem soubor zase vložte zpátky. Můžete klidně i v etapách, pár informací teď, pár později.
Casove_osy_základ.xls
(106.5 KiB) Staženo 298 x
Pokud se někdo z vás necítí na to, dělat zároveň rešerže historických faktů a zároveň sledovat časové linie děje, není problém. Můžete si klidně práci na osách rozdělit mezi sebe podle typu osy, nebo třeba ještě nějací detektivové přibudou. Momentálně jsem si vzala ještě "A. cesta naděje", pokud se ještě někdo nepřidá, tak si vezmu i "Spiknutí stínů" (to zas budu slzet smíchy :D ) Jen je potřeba vědět, jestli nám třeba něco neuniká, a proto jsem upravila Moirrinu tabulku, kam prosím vyznačte křížkem, jakou osu budete zpracovávat.
Zadelenie casovej osi knih.xls
(15.5 KiB) Staženo 295 x
A co nám z toho všeho vlastně vznikne?

1) Z údajů, které z jednotlivých os získáme, upravíme a doplníme naši stávající základní časovou osu, ve které propojíme historické a dějové údaje tak, že nebudou nikomu trnem v oku
2) Z této základní časové osy budou linky (po kliknutí na název knihy) na samostatné knihy s vlastní dějovou časovou osou, kterou zpracováváte
3) Z historické časové osy se dá vytvořit také vlastní samostatná osa třeba do podsekce Historie - Ludvík XIV. a královská rodina, protože těch údajů o králi Slunce zde asi bude opravdu nejvíc.

Ale toto už čistě záleží na Jeanne, pro jak moc "velké rozšíření webu" se rozhodne :wink: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 10:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super Fantina! :mrgreen: :mrgreen:

Chcem len dodat ze treba zapisat kazdy i ten najnepatrjnejsi datum zapisat. Nikedy je len medzi
recou spomenute ze nejaka osoba priplavala ci odplavala alebo docestovala ci odcestovala,
vydala ci ozenila. ochorela ci ozdravela. Ak sa jedna o skutocnu historicku osobu su to casto
historicke udaje, ktore sa daju priradit do casovej osi.
Ako priklad uvediem zmienku o knihe Knazna de Cleves od madame de la Fayette ktora
sa spomina v obidvoch dieloch Qeubecu. Naoko nedolezita a predsa historicky dolezita skutocnost,
kedze pani AG vravi ze este nevysla oficialne ale uz je v obehu par vytlackov. Cize sa podla toho da
urcit rok v ktorrom sa to podla pani AG odohravala, pretoze inak by to tam nepchala ani tak detailne
nevysvetlovala. Ona na rozdiel od nas vzdy vedela v ktorom roku sa nachadza ked pisala jednotlive diely.

Pre nemale mnozstvo chyb v prekladoch a zasahov nezodpovednych vydavatelov, editorov & Co moze byt v jednotlivych vytlackoch kopa chyb.
Ja potom vami najdene udaje porovnam z nemeckym kanonom a francuzkym originalom. To znamena ze
casove osi skopirujem a cervenym pripisem rozdiely v porovnani z kanonom. :roll: :idea:

PS: Aj ja budem musiet zmazat to porovnanie nemciny z cestinou lebo tam je cela kapitola ;-) a nemam na nu aurorske prava, takze kto si chce stiahnut nech si este stiahne...


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 11:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Potvrzuji všechny své tři knihy a těším se na výsledek, vymyslela jsi to krásně Fantino!

Přílohy
Zadelenie casovej osi knih.xlsx
(10.92 KiB) Staženo 301 x


Nahoru
Profil Citovat
Angie
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 12:51
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 245
Registrován: 07 říj 2007, 16:53
Bydliště: Novojičínsko
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ, WWW
 
Mohla bych poprosit o převod tohoto souboru: Zadelenie casovej osi knih.xlsx do xls pouze? Nejde mi to otevřít...


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 13:50
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angie píše:
Mohla bych poprosit o převod tohoto souboru: Zadelenie casovej osi knih.xlsx do xls pouze? Nejde mi to otevřít...
Přidala jsem ho do původního příspěvku, je již doplněn od dauphine. Angie, kdyby jsi si chtěla vzít ke zkoumání nějakou knihu, co mám já, tak klidně můžeš, stačí, když moje jméno v tabulce přepíšeš.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 15:34
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Ako priklad uvediem zmienku o knihe Knazna de Cleves od madame de la Fayette ktora sa spomina v obidvoch dieloch Qeubecu.

Obávám se, že to je dobrý příklad, podle kterého se žádný rok určit nedá - děláme to stejně ve svých fikcích. Když nějaká hudební skladba nebo kniha ještě nevyšla a vyjde rok nebo dva poté, co se mi to tam hodí použít, řeknu, že je to jen pár neoficiálních výtisků nebo cvičné inscenace nebo z toho jen autor někde četl, zahrál skladbu... ale z toho právě nevíme, jak moc dlouho před oficiálním datem se to odehrává.
A ja si myslim ze da a celkom dobre. Pretoze naco by tam potom este extra spominala ze prednedavnom vyjednaval vydavatel o vyhradnych pravach na roman? Medzi "roman nebol este dopisany" a "vysiel" je len velmi kratke obdobie.
Inak by uviedla len ze este nevysiel a je len par vytlackov v obehu a kaslala na to davat tam tie ostatne podrobnosti, ak by pri pisani "nevedela" aky je rok.
Pani AG velmi dobre vedela aky rok je ked nieco pisala.
A este k tomu sa toto uvedene obdobie "roman dopisany a coskoro vyjde" perfektne zhoduje z dva krat uvedenym vekom Cantora a Florimonda na jesen na zaciatku knihy a na jar dalsieho roku na konci knihy kde maju o rok viacej.
Prilis vela nahod na nahodu. Presne tak ako bolo napriklad aj v 5 diely privela nahod na nahodu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 16:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Takto som to pochopila ja, opravte ma ak som nieco zle pochopila: :roll: :roll:

Ztiahnem si poslednu upravenu casovu os z menom niekoho a pridam udalosti spominane
v knihach, ak budem potrebovat nove riadky, vsuniem tam riadky. :?: :?: :idea:

Ak ma nieco napadne ku knihe co resersuje niekto iny mozem tam pripisat svojou farbou (zelena)
poznamky?

A nezabudnite, ak sa vam v niektorej knihe nieco zda nelogicke, porovnam z nemeckym kanonom.
Povedzte mi najlepsie ako sa vola kapitola alebo o com je v kapitole rec, lebo inak to velmi tazko najdem, pretoze nase a nemecke kapitoly sa nezhoduju. (Fantina genialny napad uviest meno kapitoly, ale pri knihach kde su len cisla kapitol dufam ze sa aspon ceske a slovenske vydania budu zhodovat) nuz Nemecke nie
uz som sa divala. Napriklad Nemecka diablica nema casti ako Slovenska ma jednoducho 66 Kapitol. ma to spravne diabolske cislo ha ha :D :D
A nemecke knihy maju uz od prvej casti len cisla kapitol.

Ach a este sa mi to zda cele pomotane...skusla som porovnavat poslednu kapitolu

Slovenska ma 5 casti:
1. Gouldsoro alebo zaciatky. 24 kapitol
2.Gouldsboro alebo klamstva.14 kapitol
3. Gouldsboro alebo zmyselne roskose. 6 kapitol
4. Vo Francuzkom zalive alebo atentaty. 12 kapitol
5. Zaliv sväteho Vavrinca alebo zlociny. 26 kapitol

Spolu 82 kapitol! :shock: :shock: :roll:

Netusim kolko ma francuzka a ceska.... :roll: ale kuknem ;-)

Ale prvych 6 knih ma v kazdom pripade v kapitolach nazvy....
Asi by nebolo od veci zostavit nazvy kapitol (v cestine lahka zalezitost, lebo v pdf sa da dobre hladat a skopirovat do tabulky)
Zasa jeden sialeny napad..vsak??? :roll: :oops: :oops: :oops:

Nuz a tu je tabulka:

Přílohy
Zadelenie casovej osi knih Miriam.xlsx
(11.47 KiB) Staženo 284 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 19:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Angie píše:
Mohla bych poprosit o převod tohoto souboru: Zadelenie casovej osi knih.xlsx do xls pouze? Nejde mi to otevřít...
Pokial viem, je si mozne stiahnut ZADARMO pre starsie office converter, (original Microsoft) ktory ti umozni
prezerat si nove formaty Word · Excel · PowerPoint na starsej verzii Office. Ja som to kedysi mala nainstalovane, funguje to vyborne ale neviem ako sa to vola v cestine. Asi tiez Office Konverter.
Instalacia trva minutecku. :wink: :idea:

Ja som sa doteraz trapila tym ze to robim v tom starom formate, ktory postrada vela funkcii... a zacala som sa spytovat samu seba preco?naco?zaco? :shock: :shock:

nejde mi to. Takze sa vraciam k novemu. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 19:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:

Ale prvych 6 knih ma v kazdom pripade v kapitolach nazvy....
Asi by nebolo od veci zostavit nazvy kapitol (v cestine lahka zalezitost, lebo v pdf sa da dobre hladat a skopirovat do tabulky)
Zasa jeden sialeny napad..vsak??? :roll: :oops: :oops: :oops:

Nuz a tu je tabulka:
Citali ste Ferda mravca? Nuz ja som dokonaly Truhlik! :lol: :lol:

Kapitoly z nazvami maju na moje obrovske pocudovanie iba slovenske knihy..prvych 6 dielov...nuz ale ja uz to mam spracovane podla tych kapitol!!!!! :shock: :shock: ktorych cisla sa samozrejme z ceskymi nezhoduju..ach jaj.... :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 21:20
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Ztiahnem si poslednu upravenu casovu os z menom niekoho a pridam udalosti spominane v knihach, ak budem potrebovat nove riadky, vsuniem tam riadky. :?: :?: :idea:
Moirro, jestli můžu poprosit, tak si každá stáhněte tu moji první verzi, tu si u sebe přejmenujte (místo "základ" napište "svoje jméno"). S touto osou pracujte, vpisujte, doplňujte, co uznáte za vhodné, přidávejte si kolik řádků potřebujete, opravujte už uvedené údaje, pokud to nesedí, ale svoje "příspěvky" vždy odlište od těch původních. Tato osa bude jen vaše a tu sem pak vložte. Já všechny vaše poznámky setřídím zase jen do jedné osy, kterou zase dám k dispozici. Pak s ní budeme zase pracovat dál.

Není ale určitě potřeba vpisovat svoje poznámky do osy, kterou už někdo jiný doplňoval, mohlo by to mást a pro mě by to pak bylo příliš nepřehledné.
Proto v dějové linii pracujte jen na svých knihách.
V historické ose doplňte vše, co se vám bude zdát velmi důležité, o čem už teď víte, že tam chybí, nebo na co během rešerží narazíte. Tady už se "vlastní knihy" držet nemusíte - opět přidejte řádky, opět barevně odlište od původního záznamu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 19 črc 2014, 23:01
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Fantina, budes sa cudovat ale napadlo ma to spravit to presne tak, takze som si tu tvoju povodnu osu premenovala. :mrgreen:

Avsak kedze mam este super podrobne osi k jednotlivym kniham kapitolu po kapitole (neskoro som si vsimla ze kapitoly su pomenovane len v slovenskych knihach) tak tie ti potom poslem tiez.

Ale zatial mam este vela veci po papieroch, pretoze ako ma uz zrejme medzicasom poznate, :twisted: :twisted: vzdy porovnavam
ceske, slovenske a francuzke vydania ked sa mi nieco nezda a pre istotu este aj integrale :shock: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 20 črc 2014, 21:08
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Fantina genialny napad uviest meno kapitoly, ale pri knihach kde su len cisla kapitol dufam ze sa aspon ceske a slovenske vydania budu zhodovat
Tak jsem přidala do toho našeho soupisu knih jeden list a přidala ke knihám názvy částí a počet kapitol.
Moirro, nebo někdo, kdo máte slovenská vydání, můžete prosím doplnit názvy ke slovenským knihám? Budeme mít alespoň všichni přehled, z čeho se jednotlivé knihy skládají a jak moc se shodují či neshodují.
Zadelenie casovej osi knih.xls
(31.5 KiB) Staženo 287 x


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 20 črc 2014, 21:30
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
errnie píše:
fantina píše:
PS: Tak už mi konečně někdo prozraďte, odkud víte, že Joffreyova poprava byla přesně 31.1. ...
tak to by som rada vedieť aj ja :shock:
Toto treba vysetrit! Desgrezovia celeho sveta spojte sa! 8) 8)
HA :!: Tak jsem to našla :!: Už vím, proč je ve všech osách (i té původní od Jeanne) psané datum popravy 31.1.! Řekl nám to král:

A. a král 2 - poslední kapitola:
"Ne," opakoval král potřetí téměř bez dechu, "nebyl upálen. Nebyl to on, kdo hořel na hranici toho posledního lednového dne roku 1661, ale mrtvola jakéhosi zardoušeného vězně, ....


No, tak já asi začnu pracovat na nějakých pravidlech, který "údaj" uvedený v knihách bude mít při sestavování základní časové osy přednost, ne :?: :?:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 20 črc 2014, 22:44
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
HA :!: Tak jsem to našla :!: Už vím, proč je ve všech osách (i té původní od Jeanne) psané datum popravy 31.1.! Řekl nám to král:

A. a král 2 - poslední kapitola:
"Ne," opakoval král potřetí téměř bez dechu, "nebyl upálen. Nebyl to on, kdo hořel na hranici toho posledního lednového dne roku 1661, ale mrtvola jakéhosi zardoušeného vězně, ....


No, tak já asi začnu pracovat na nějakých pravidlech, který "údaj" uvedený v knihách bude mít při sestavování základní časové osy přednost, ne :?: :?:
Vyborny objav Fantina! Ja som to totizto hladala v prvych dvoch dieloch, pretoze mi to nedalo pokoj, ale bezuspesne. Aj mne sa marilo ze niekde bolo odovodnenie toho 31.januara ale nenapadlo ma ze by to mohlo byt na konci tretieho dielu!

Co ale kludne moze vychadzat aj tak, lebo ked povedal Joffrey Conanovi Becherovi ze sa stretnu o mesiac pred bozim sudom, tak to jednoducho mohlo byt posledny februarovy den, kdeze ten mal v ten rok (divala som sa do vecneho kalendara) iba 28 dni. A v knihe je napisane ze ludia sa pozreli do kalandara a videli ze prave uplynul mesiac. A na nahrobnom kameni v nemeckom kanone ma Conan Becher napisane ze bol ustvany demonmi 28.2.1661.
V dalsich knihach to bolo 31.03.1661 ak si spravne pamätam. Teda o dva mesiace.
A tie styry dni co Angelika stravila v nemocnici..nuz boli iba 3 dni...31.1; 1.2, a 2.2 lebo to boli Hromnice a uz sa prechadzala po Templi.

Nuz ale radsej sa ma nepytajte co je teraz napisane v tom vydani integrale! Naozaj to chcete vediet? :shock: :shock:
Ja som sa tam radej ani nemala divat. :roll: :roll:
Ale ved uz som si aj v Toulouskej svadbe vsimla ze su tam akosi cudne poprehadzovane rocne obdobia a kapitoly, takze comu sa cudujem???? :roll:


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 20 črc 2014, 23:21
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Nuz ale radsej sa ma nepytajte co je teraz napisane v tom vydani integrale! Naozaj to chcete vediet? :shock: :shock:
Ale já to chci vědět! Mě to hrozně zajímá :!: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 20 črc 2014, 23:37
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
moirra píše:
Nuz ale radsej sa ma nepytajte co je teraz napisane v tom vydani integrale! Naozaj to chcete vediet? :shock: :shock:
Ale já to chci vědět! Mě to hrozně zajímá :!: :wink:
Joffrey uz nevravi "stretneme sa o mesiac pred bozim sudom" ale « Conan Bécher, dans dix jours, je te donne rendez-vous au tribunal de Dieu… »

stretneme sa o 10 dni pred bozim sudom....

A kedy potom Conan Becher umrel?
Ci-gît le père Conan Bécher, récollet, qui mourut par les vexa-tions des démons, en les premiers jours de février 1661
tu odpociva Conan Becher ustvany demonmi v prvych dnoch mesiaca februar 1661... :shock: :shock: :shock:

co postrada kazdu logiku lebo kedze ti co ho pochovavali vedeli v ktory den umrel, tak by napisali istotne datum... :roll: :roll:

Takze teraz si mozeme vybrat! :evil:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 21 črc 2014, 08:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
fantina píše:
HA :!: Tak jsem to našla :!: Už vím, proč je ve všech osách (i té původní od Jeanne) psané datum popravy 31.1.! Řekl nám to král:

A. a král 2 - poslední kapitola:
"Ne," opakoval král potřetí téměř bez dechu, "nebyl upálen. Nebyl to on, kdo hořel na hranici toho posledního lednového dne roku 1661, ale mrtvola jakéhosi zardoušeného vězně, ....

Nuz Fantina len aby to nebol napokon len cesky preklad. V slovenskej knihe vravi kral Angelike:

"to nie jeho upalili na hranici koncom januara 1661"

Und...aaaaah ha ha :mrgreen: :twisted: v nemeckom vydani vravi kral Angelike:
Nie on bol v jeden februarovy den roku 1661 straveny plamenmi ale mrtvola obesenca.
Nuz ale aj nemecke vydanie si moze dovolit nejaky ten "preklep", ci nie ????? :shock: :shock:

Nuz mrknime sa teda do Francuzkeho nech je chaos kompletny!!!! :twisted: :idea:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 21 črc 2014, 09:08
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
fantina píše:
HA :!: Tak jsem to našla :!: Už vím, proč je ve všech osách (i té původní od Jeanne) psané datum popravy 31.1.! Řekl nám to král:

A. a král 2 - poslední kapitola:
"Ne," opakoval král potřetí téměř bez dechu, "nebyl upálen. Nebyl to on, kdo hořel na hranici toho posledního lednového dne roku 1661, ale mrtvola jakéhosi zardoušeného vězně, ....

Nuz Fantina len aby to nebol napokon len cesky preklad. V slovenskej knihe vravi kral Angelike:

"to nie jeho upalili na hranici KONCOM JANUARA 1661"

Und...aaaaah ha ha :mrgreen: :twisted: v nemeckom vydani vravi kral Angelike:
Nie on bol v jeden februarovy den roku 1661 straveny plamenmi ale mrtvola obesenca.
Nuz ale aj nemecke vydanie si moze dovolit nejaky ten "preklep", ci nie ????? :shock: :shock:

Nuz mrknime sa teda do stareho Francuzkeho vydania nech je chaos kompletny!!!! :twisted: :idea:[/quote]

Ce n'est pas lui qui a été consumé sur le bûcher en cette fin de janvier 1661.

To nebol on koho upalili na hranici KONCOM JANUARA 1661.....
Ze by som kukla este do talianskeho, ruskeho, chorvatskeho polskeho ci holandskeho vydania? :roll: :roll:
Poidla mna zbytocna robota, lebo uz teraz som si ista ze "posledny januarovy den" si nabasnila ceska prekladatelka. V tych ceskych prekladoch je viac ako dost takychto "brebtov".

Tam ma Angelika napriklad 15 rokov rok po svadbe z Joffreyom:
Takže jednoho lednového dne roku 1657 stála Angelika, které bylo právě patnáct.........

a co to dostalo Angelikine dieta namiesto hrkalky ??? :shock: :lol:

nemyslim to v zlom, ale cim dalej viac sa na to divam, tym menej sa mi zda povazovat akurat cesky preklad
za doveryhodny.....a to sa netyka len starych knih ale bohuzial aj integrale vydani....

ved ci sa Angelika IBA v ceskom vydani nezabudla vrhnut Joffreyovi po suboji okolo krku? :?[/quote]
alebo to prekladatelka povazovala za celkom nepodstatny detail????
Ja teda nie...ved inak by nebol mohol vyhrat tu stavku.....


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 21 črc 2014, 10:51
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, přesně tohle jsem si myslela, že v originále bude "koncem ledna", ale bylo mi divné, že v té francouzské ose bylo taky 31.1. Tak proto mě zajímalo, jak je to psáno jinde. Jo, ten Februar je fakt dost odlišný, ale já bych si s tím hlavu asi moc nelámala. Prostě bych osu přizpůsobovala většině - čili verzi, která se vícekrát objevuje v jednotlivých vydáních. Vím, že český překlad časové údaje nepřekládá přesně, proto to sem píšu, abychom našly kompromis.

Čili, pokud s tím budete souhlasit, bylo by v časové ose uvedeno datum, které jsme společně spočítaly:
28.1.1661 = upálení Joffreye + narození Cantora
28.2.1661 = smrt Conanna Bechera

Souhlasíte?

PS: Ty rozdíly v překladech bych chápala jako důsledek toho, že do některých jazyků se překládaly už z jiných překladů, ne z francouzského originálu, který v podstatě pro první díly ani neexistoval. Prostě se jen občas podíváme, co se kde píše, a pokusíme se najít kompromis, který nebude postrádat logiku :wink: :wink:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: časová os
Napsal: 21 črc 2014, 12:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já teda souhlasím, ale dovolím si jednu malou poznámčičku: český překlad není možná nejpřesnější, ale je tu jedno krásné plus - překladatelka nám nádherně přeložila toulouský palác jako Palác trubadúrské poezie a to je, myslím, ještě krásnější název než ten původní, takže nebuďme na něj tak přísné, mohlo to dopadnout jako v tom anglickém... :roll: :mrgreen:

Tak a teď mám ještě jednu otázku: vzhledem k tomu, že zpracovávám "Angelika a její láska", ve které lze krásně vytvořit i časovou osu pro pana dokonalého (když se vracel do Paříže, když byl ve Fézu...) vždycky mě bavilo srovnávat co dělala Angelika, když zrovna pan dokonalý byl tam a tam... takže pokud vám nepříjdu ještě příliš trapná se svou protekcí pana dokonalého, co vytvořit i takovouhle osu? Akorát je otázka, kam pak ta data zařadit, já bych se přikláněla buď k tomu, napsat je třeba do poznámek k ostatním dílům, aby to šlo pěkně chronologicky a bylo možné právě srovnávat Angeliku a Joffreye, popřípadě psát ta data přímo do kolonek v časových osách k ostatním knihám a do poznámky uvést že se to zmiňuje v 6. díle. Co myslíte??


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 4 z 6  [ 293 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“ | Klikněte pro přechod na stránku… « 1 2 3 4 5 6 »
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti
cron