7. díl l'Intégrale: Válka v krajkách / Vojna v čipkách

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: 7. díl l'Intégrale: Válka v krajkách / Vojna v čipkách
Napsal: 11 črc 2014, 18:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kedze sa rada o svoje nove "objavy" delim tu na fore, a prave citam (po Rusky)
Poriadne dlhy UVOD k dalsiemu dielu Angelique -Integrale

Angelika VALKA V KRAJKACH - VOJNA V CIPKACH
ktora 11. Marca 2014 vysla v Rustine ako Kindle v edicii Kassiopeya Inc.

teda sem rada uvediem par postrehov z tejto novej knizky. :wink:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách - Vojna v cipkach
Napsal: 11 črc 2014, 21:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Predslov k ruskemu vydaniu:

(nieje od pani AG ale od ruskeho spisovatela menom Genadij Ulman (Геннадий Ульман)
(volny a skrateny preklad)

Angelika vo Versailles! Obleceni v cipkach, dvorania Ludovika XIV v sutazi o kralovu priazen spriadaju zakerne intrigy.
Pouzivaju pri tom podvody, klebety i klamstvo, ba dokonca aj carodejnictvo a travicstvo jedmi.

Vojna v cipkach? Ake cudne slovne spojenie! Ako ze by sa dalo bojovat v cipkach?
Vojna to je predsa krv, bolest, bahno a pot. Naco teda cipky, ktore su definovanim zenskosti , rovnako ako aj symbolom povabu a pohodlnosti? Nuz v sedemnactom storoci boli neodmyslitelne.
Niektore elementy vtedajsieho stylu odevu, ako biele krajky a snehobiele rukavicky akokeby urcovali aj styl ktorym sa maju viest vojny.
Kedze boje prebiehali podla prisne stanovenych kurtoaznych pravidiel, niekedy boje medzi Anglicanmi a Francuzami mohli prebiehat aj takto:
- Pane, len kludne vystrelte prvy!
- Ale, kdeze! Nech sa paci, len strielajte!
Vojna v cipkach vsak nemala miesto iba na bitevnom poli ale takisto na Francuzkom kralovskom dvore. (a v niektorych manzelskych posteliach )
Prebiehaju tu nemilosrdne boje o kralovu priazen, o lepsie miesto pri dvore i postavenie kralovej favoritky.
A na toto vycackane bojisko sa dostava nasa hrdinka, Angelika Du Plessis-Beliere. Urazliva chladnost a hrubost jej manzela sa pre nu stava taktiez poriadnou vyzvou. (Mlady marsal je krasny ako boh Adonis avsak velmi kruty a presne tak chladny ako jeho socha)
Ukazkou vznesenej dvorskej kurtoaznej vojny je napriklad aj suboj markiza de Lazun a Angelikineho muza Filipa Du Plessis-Beliere , ktory nepokladal po svojom zneucteni anilen za vhodne vyzvat svojho soka na suboj.
Anne Golon opisuje tak doveryhodne stretnutia vymyslenych kniznych hrdinov z osobnostami vtedajsieho umeleckeho sveta az sa citatelovi zda, ze ide o skutocne historicke udalosti. Patria k nim Moliere, Jean de La Fontaine, Madeleine de Scudéry, Charles Perrault, Isaac de Benserade a skladatel Lully. Autorka vsak pritom velmi uvazlivo sklbuje fiktivne pribehy zo skutocnymi historickymi udalostami.

--------------------------------

Ako sa Angelika, ktora poznala takmer dokonalu, neznu, vasnivu a velmi hlboku lasku zo svojim muzom Joffreyom de Peyrac mohla zalubit do muza ako Filip? Jej manzel ju fyzicky tresta a neustale ponizuje. Nuz odpoved je jednoducha: kazdy pocituje potrebu milovat a byt milovanym. A ona pozna svojho bratranca uz od svojho detstva. Od Joffreyovej popravi zazila nemalo nasilnosti, ktore ju zocelili a vravi sa aj ze kto uz raz skutocne miloval dokaze to znovu.
---------------------------------

Zvyraznene vety: Poznamky prekladatelky :mrgreen: :mrgreen:
--------------------------------

Kniha ma 28 kapitol (ak treba mozem dodat nazvy)
v kazdom pripade VOJNA V CIPKACH zacina rovnako ako zaciatok tretej knihy Angelika a Kral
a konci smrtou Filipa a vetou z kralovych ust: Madame, Versailles bude na vas cakat!
cize obsahuje dve z troch casti starej knihy "Angelika a kral" zvane
1. Dvor
2. Filip - Alebo vojna v cipkach
co poctom stran zodpoveda polovici knihy


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách - Vojna v cipkach
Napsal: 11 črc 2014, 22:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, děkujeme za překlad a další informace :wink: moc se těším na tvé postřehy, určitě nezapomeň napsat, jak moc se kniha liší od původního originálu.

Co se týče úvodu, příjde mi, že autor zbytečně vyzrazuje události, které se má čtenář dozvědět až v ději knihy. A je evidentní že určitě neměl Angeliku tolik zmapovanou jako my!! 8) Proč ty úvody nemůže psát nějaká pološílená angelikoložka/angelikolog našeho typu?! :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách - Vojna v cipkach
Napsal: 11 črc 2014, 22:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
A je evidentní že určitě neměl Angeliku tolik zmapovanou jako my!! 8) Proč ty úvody nemůže psát nějaká pološílená angelikoložka/angelikolog našeho typu?! :D
Dik Dauphine :D
! "nějaká pološílená angelikoložka" ten titul sa mi rozhodne paci!
zabudla som dodat ze vyraz "vojna v cipkach" je velmi znamy vo Francii, a nevymyslela ho
pani Anne Golon, existuje par starsich knih s tymto nazvom
a aj jeden obraz od Francuzkeho maliara
Ferdinand-Joseph Gueldry (1858 - 1945)

"La Guerre En Dentelles"


http://www.artilim.com/artist/gueldry-f ... dentelles/


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách - Vojna v cipkach
Napsal: 30 dub 2015, 14:26
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Práve sa krvopotne prekusujem vojnou v čipkách v Ruštine ale už sa mi Ruština zasa vracia.
Pretože som netrpezlivá všelijako v tej knihe skáčem a už som našla dosť nového, takže to sem budem postupne dávať.

Kniha sa začína Angelikinym prebudením v kláštore a končí tým ako Angelika prosí po smrti Filipa kráľa,
aby sa mohla utiahnuť na svoje panstvá v Plessis.


Pre tých čo by v ruských knihách a stránkach chceli vyhľadávať (však Fantina :mrgreen: )
som vytvorila, zatiaľ nedokončený zoznam mien v Ruštine:

Kapitola - Глава 1 pre tých čo chcú hľadať podľa kapitol
------------------------------
Госпожа Моренс Pani de Morens
Жоффрей Joffrey
Кантор Cantor Флоримон Florimond
Полькa Poliačka
Анжелика Angelika
Desgrez Дегре
Пейрак Peyrac
Молин Molines
Монтелу Montelup
Клод Ле Пти, Клод Маленький,
Грязный Поэт Ufúľaný Básnik «Поэт канавы».
Андижос Andijos
Палач мэтро Обен kat majster Aubin
Людовик XIV Ľudovít XIV
тетушка Пюльшери tetka Pulcherie
«У испанской карлицы». U španielskej Trpaslíčky
Одиже Audiger
Франсуа Бине holič z Toulouse
Маркиза де Севинье Pani de Sevigne
Флипо Барба и Жавотта Flipot Barbe a Javotte

Филонида де Паражонк madame de Parajonc

Куртизанки Нинон kurtizána Ninon
мадемуазель де Ланкло, pani d Lenclos

о вдовa поэта Скаррона Франсуаз д'Обинье. Vdova Scaronová


Online link:

http://loveread.ws/read_book.php?id=29807&p=1

inak Fantina naúžasnejšie bude hľadať a tabuľkovať všetky Ruské vydania. Už sa teším :applaus: :applaus:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách - Vojna v cipkach
Napsal: 30 dub 2015, 15:06
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ešte jeden link s peknými obalom k Vojne v čipkách aj s komentármi.

http://coollib.com/b/259209

[ img ]

a v Rusku tú knihu už majú samozrejme prečítané aj mačky:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách - Vojna v cipkach
Napsal: 01 kvě 2015, 11:55
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super, Moirro, dík za ten link - hned jsem si ho uložila a taky se hned začetla :D Ale nechám si čtení na jindy, jde mi to jak psovi pastva :roll: Čtu to pomalu jako prvňáček slabikář :mrgreen: , takže na to budu potřebovat hodně času :twisted:
Ten seznam jmen je super, zaujalo mě, jak často Rusové přepisují jména foneticky. Jako třeba jméno de La Vallière, na které jsem před chvílí narazila, mají psáno jako jedno slovo "де Лавальер", takže jsem chvíli přemýšlela, kdo že to vlastně je :D
moirra píše:
inak Fantina naúžasnejšie bude hľadať a tabuľkovať všetky Ruské vydania. Už sa teším :applaus: :applaus:
:lol: :lol: Ha ha, tak to teda nevím. Právě jsem si říkala, že do přehledu ruských vydání se mi teda vůbec nechce. Mají jich nespočet a dát dohromady všechna vydání, zjišťovat jejich vydavatele a rok prvního vydání a pak to řadit chronologicky, to je práce minimálně na rok (při mé rychlosti čtení v azbuce). Nezapomeň, že ještě do nedávna bylo součástí Sovětského svazu 15 států, kde tyto knihy vycházely :roll:
Nicméně je pravdou, že některé jejich obaly jsou fakt moc krásné :P


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách - Vojna v cipkach
Napsal: 01 kvě 2015, 13:18
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No čo keby sme urobili iba taký prehlad najzaujímavejších ruských obalov, bez toho aby sme zisťovali vydania,
i keď napríklad od tých dvoch ilustrovaných sérií som už vydavateľov zistila, lebo sa ich chystám si kúpiť.
Veď to môžeme postupne dopĺňať. Bolo by škoda nedať nejaký ten prehľad zo Sovjetskeho Sojuzu na web. ;)

Že by Moirra odišla na lov Angelík na dovolenku do Ruska? :roll: :slzici: Ale to by ma asi finančne zruinovalo :slzici:
Samozrejme že nie tá dovolenka, ale ten nákup Angelík, pretože ich tam majú neúrekom, a ako sa poznám, naspäť by som musela u nejakej špedície objednať kamión, [ img ]
aby som si ich všetky dopravila domov.
A samozrejme aj vysťahovať môjho syna z hotela mama zo slovami: Pardón, ale tvoju izbu potrebujem na sklad Angelík. :lol:

Už zasa ma jedným slovom v škole nenávidená Ruština dohonila (raz už ma dohodila keď som mala tu v Rakúsku Job kde bola Ruština dôležitý jazyk), a už sa mi celkom plynule číta.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách / Vojna v cipkach
Napsal: 08 kvě 2020, 11:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Prehľad kapitol šiesteho dielu Angeliky Válka v krajkách / Vojna v čipkách

Vojna v čipkách
Golon, Ann. Angelique. The war in laces (Russian edition) (Kindle-Positionen305-306). Kassiopeya Inc.. Kindle-Version.


Preklad z Ruštiny:

(robený narýchlo, takže tam môžu byť chyby)

01 Nočný únos. - Neočakávané stretnutie s Filipom v kláštore. - Angelika znovu získa slobodu

02 Výlet s Mademoiselle de Parajonc na kráľovský lov

03 Spasiteľ Gaskoncov. - Lov jeleňov vo Versaillskom lese. "Kráľ hovorí s Markízou du Plessis." - Rebeli z Languedocu

04 Slávnostné odovzdanie cien. - Stretnutie so starými priateľmi

05 Kráľovská večera. - Verejná rodinná hádka Plessis-Bellierovcov. - Prenocovanie dvorných dám v byte grófa Lazuna

06 Ráno v Versaillskom paláci. "Rozhovor s Barcarolom, kráľovniným trpaslíkom." - Prebudenie kráľa

07 Malá kráľovská eskorta. - Nový spor s Filipom. - Intrigy pri získavaní funkcií u dvora. - Minister Colbert žiada Angeliku o radu v oblasti námorného obchodu s Indiou

08 Rozhovor v kancelárii Jeho Veličenstva. - Kráľ trvá na tom, aby sa Angelika zúčastnila poľovačky

09 Veľká kráľovská večera. - Jemnosti dvorskej etikety. - Filip ukazuje kráľovi jeho poslušnosť. - Stávka medzi markízom a markízou Plessis Belliere

10 Návrat do Paríža. Predkladatelia petície zaútočia na Angeliku. - Angelika ako patrónka. - Zoznámenie sa zo Savarym

11 V kráľovskej rezidencii Saint-Germain-en-Laye. – Stále miesto u dvora. - Angelika kráľovi predloží žiadosť kaderníka Bineta

12 Poľovačka vo Fontainebleau. - Filip zachráni svoju ženu pred vlkom

13 Gróf de Lazun urazil Filipa - Angelika. - Škandál za prítomnosti kráľa

14 Filip sa zranil v súboji s Peguilinom de Lazun. Obaja duelanti sú poslaní do Bastily. - Angelika sa ukrýva v kláštore neďaleko Marie Agnes

15 Neúspešný pokus Marquisa de Solignac o umiestnenie Angeliky - Angelika vo Versailles spolu s ďalšími predkladateľmi petícií zašle petíciu adresovanú Louisovi. - Publikum kráľa

16 Príchod Florimonda a Cantora do Paríža. - Hľadanie mentorov pre deti preberá Madame de Choisy. "Na nádvorí čakajú Florimond a Cantor." Cantor spieva pred kráľovnou. - Angelika vyhráva v kartách s Mademoiselle de Brienne, ktorá ako zaplatenie dlhu ponúka pozíciu francúzskeho konzula v Kandii

17 Angelika sa obracia na Colberta, aby získala radu k získaniu postu francúzskeho konzula v Candii. - Neočakávaný návrh Colberta

18 Vysvetlenie s Filipom. Nech žije dedič rodiny Miremont du Plessis de Belliere!

19 Pôrod v hoteli Beautreillis. "Už nie som tvoja žena, Joffrey!" - Cantorova pieseň: Beat the Drums – Udrite na bubon.

20 Dary novorodencovi Markíze du Plessis od kráľovského páru. - Návšteva Francoise d 'Aubigne. "Budete si musieť vybrať medzi Bohom a diablom."

21 Zmiznutie Charlesa-Henriho. - Presídlenie Angeliky do zámku Plessis

22 Vojenský triumf znásobuje veľkosť panovníka. - Lazun sa zamiluje do vnučky Jindřicha IV. - Vojvodkyňa z La Valerie prichádza do vojenského tábora. - Intrigy a priznania Athenais de Montespan. - Víťazné víťazstvá v Pikardii. - „Zelený hrášok, sire!“ - Philippe du Plessis Belliere opäť potrestaný kráľom

23 Vojvoda de Vivonne ponúka prijatie Cantora do svojej služby. - Kráľovský sviatok pri príležitosti vojenských víťazstiev. – Neočakávané zjavenie sa Filipa. - Francoise Scarronová dostáva pozvanie do Versailles. - Louis predstavuje svetu Markízu du Plessis a žiada ju o odpustenie

24 Rozhovor s Filipom o ponuke vojvoda de Vivonne vziať Cantora do jeho služby. - Filip hovorí o svojom detstve. - Priebeh a zvraty rodinného života manželov Plessis Belliere

25 Odchod Cantora. - Správa o porážke galéry admirála de Vivonne na Cape Passero

26 Žiaľ matky. - Neočakávaná podpora od Filipa. „Náhrdelník rodiny Plessis Belliere je právom váš“

27 Gontran maľuje Versaillský palác. - Škandálne triky markíza de Montespan. - Louis pozýva Angeliku, aby prišla do vojenského tábora. "Sire, som vydatá žena a Markíz du Plessis Belliere je váš priateľ."

28 Najkrajší pár na dvore „Kráľa Slnka“. - „Versailles na vás bude čakať“

------------------------------------

Priložila som aj z originálnými názvami v Ruštine vo worde na stiahnutie:
6 Angelika Vojna v čipkách Kapitoly.docx
(19.39 KiB) Staženo 207 x


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách / Vojna v cipkach
Napsal: 08 kvě 2020, 11:47
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Kedysi som si Vojnu v čipkách za nejaké smiešne 2 € kúpila ako Kindle
(to sa na chvíľu zjavilo na predaj aj na Amazone a potom to zmizlo)

a potom na to zabudla :potapec: dnes som si robila na kindle poriadok a som to tam našla - tak som pridala názvy kapitol aby sme mohli hádať a overovať čo v novej Integrále v porovnaní zo starým vydaním pribudlo

mohla by to napríklad byť kapitola z názvom Gontran maľuje Versaillský palác ?

Inak v názvoch som nič takého nenašla čo by som nepoznala zo starého vydania. :roll:

Tuto zoznam názvov kapitol:

A teraz bábo raď :!: :?: niekde sme tu mali súbor so zoznamom názvov jednotlivých kapitol v Slovenčine na ktorom som kedysi pracovala ... :find: Fantináááááá :?: :?:

PS: Pre tie české čitateľky čo by sa čudovali: Francúzske aj Slovenské (aj talianské a chorvátske) staré vydania mali vždy takéto dlhočízne názvy kapitol, akoby po vzore starých kníh zo 17 storočia.


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách / Vojna v cipkach
Napsal: 08 kvě 2020, 14:41
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
A teraz bábo raď :!: :?: niekde sme tu mali súbor so zoznamom názvov jednotlivých kapitol v Slovenčine na ktorom som kedysi pracovala ... :find: Fantináááááá :?: :?:
No přece tady Časová osa - přílohy. Ale tehdy jsi měla rozpracované zatím jen první tři knihy.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Válka v krajkách / Vojna v cipkach
Napsal: 08 kvě 2020, 17:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
fantina píše:
moirra píše:
A teraz bábo raď :!: :?: niekde sme tu mali súbor so zoznamom názvov jednotlivých kapitol v Slovenčine na ktorom som kedysi pracovala ... :find: Fantináááááá :?: :?:
No přece tady Časová osa - přílohy. Ale tehdy jsi měla rozpracované zatím jen první tři knihy.
Och som ja ale slepá! Veď tam som sa dívala. Díky - Ty si naša vševedka ♥ :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 12 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti