Prečo si vzal Joffrey palicu

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 16 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 08 lis 2016, 18:05
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dámy rozhodla som sa otvoriť rubriku z názvom:

Prečo si vzal Joffrey palicu ktorá by mala zbierať názory na to prečo si Joffrey vzal na privítanie Angeliky palicu.

Táto sa však v knihe už nikdy viac nespomína. Bolo to skutočne iba jeden jediný krát? Teším sa na vaše názory.

Spomínate si ešte?

Dav se rozestupoval. Objevila se vysoká postava v rudém sametu, opírající se o ebenovou hůl.
Jak se ten člověk kulhavě blížil, Angelika rozeznávala v orámování obrovské černé paruky obličej na pohled stejně nehezký, jako byla mužova chůze. Jeho spánek a levou tvář protínaly dvě hluboké jizvy, které napůl přivíraly víčko oka. Rty měl silné a tvář bez vousů, což nebylo v módě, takže to neobvyklé vzezření tohoto podivného strašáka ještě podtrhovalo.
To není on, modlila se Angelika, Bože můj, prosím, udělej, ať to není on!
„Váš manžel, hrabě de Peyrac, madame,“ hlásil vedle ní markýz ďAndijos.


[ img ]

PS: Celkom výstižná ilustrácia z novej mangy. :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 08 lis 2016, 18:07
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza nám napísala ďalšiu skvelú fikciu v ktoréj sa dotkla aj tejto témy:

a toto tu je samozrejme zlatý klinec jej druhej časti:

„ Hůl je ve Versailles stále velká móda,“ povzbuzovala barona Honorine.
„Ve Versailles možná ano, ale my tady nejsme žádní napudrovaní paňácové, my jsme Gaskoňci! Mimochodem, slečno, Váš otec uchopil jako dospělý muž do ruky ozdobnou hůl snad jen jednou v životě a to v den, kdy se oženil. Moc dobře si na to pamatuju. Hleděli jsme na něho s Bernardem jako na zjevení a náramně jsme se bavili. Proč sis ji vlastně tenkrát vzal?“ obrátil se na hraběte baron.

jasné že Gaskonci húl nenosia ha ha :slzici: ale Joffrey si ju vzal ..ale IBA JEDEN JEDINÝ KRÁT


TAK TOTO TREBA ZDESGREZOVAŤ A ZÁHADU VYRIEŠIŤ !!!!!

jedným slovom samozrejme očakávam že nám to na konci školy lásky Joffrey prezradí :mrgreen: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 08 lis 2016, 18:51
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přiznávám, že jste mě zahnaly v komentářích do úzkých a něco mi blesklo hlavou. Ale pokud dovolíte, nechám si to do fikce.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 08 lis 2016, 20:25
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jasne, chápem Tereza.

Mňa b ale aj zaujímal či si tú palicu z EBENOVÉHO DREVA nechal extra zhotoviť na túto príležitosť
alebo ju už mal dlhšie, a ak áno, k akému účelu.

Vyzerala asi takto, alebo?

http://i.ebayimg.com/images/i/280882613 ... -l1000.jpg

také sa vtedy nosili, nie?

http://www.fraperu.de/ftp/TRADEV/088.JPG


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 08 lis 2016, 20:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ach a ešte som chcela pripomenúť toto: Podľa mňa to niečo má s tou palicou:

„Tak jste se přede mnou zjevila před branami Toulouse, v hlomozu tance a hudby… Tušil jsem, že vás mnou děsili… A možná jsem se bavil předem…


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 09 lis 2016, 14:30
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ja mám teóriu,

ak to patrilo k móde a bontónu, a hovorilo sa o ňom, že je najelegantnejší muž a ide s dobou a módou, a dá si záležať na svojom výzore, tak žeby predsa len mal v úcte zvyky a bontón tak si ju preto vzal.. lebo to patrilo k tradícii.. ale nemyslím, žeby v tej chvíli myslel na nejakú módu,

alebo ak to bol znak moci a dôležitosti, veď keď si vezmem, že kráľ je hodne maľovaný na obrazoch s palicou v takom postoji, že ja som niekto... mohol to ukázať aj tak, nielen pre Angeliku ale pre ľudí čo prišli na svadbu, som pán tejto provincie a tu som ja..pánom ...

alebo že sa chcel ukázať z ešte hroznejšej stránky, Joffrey sa vždy snažil v ľuďoch vzbudiť protichodné pocity a názory na neho, tak prečo to neumocniť aj palicou, keď už tak už, skôr chcel v nej vzbudiť, aký je, že hrôzostrašný , veď jej aj sám v svadobnú noc povedal, že " Oni vás tedy nedotčenou obětovali tomu hroznému kulhavci z Languedoku

tak sa ukázal v celej paráde.. ..


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 09 lis 2016, 15:10
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
alebo že sa chcel ukázať z ešte hroznejšej stránky, Joffrey sa vždy snažil v ľuďoch vzbudiť protichodné pocity a názory na neho, tak prečo to neumocniť aj palicou, keď už tak už, skôr chcel v nej vzbudiť, aký je, že hrôzostrašný , veď jej aj sám v svadobnú noc povedal, že " Oni vás tedy nedotčenou obětovali tomu hroznému kulhavci z Languedoku

tak sa ukázal v celej paráde.. ..
No aj sa tiež prikláňam k tejto verzii. :agree:


Nahoru
Profil Citovat
Clara
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 09 lis 2016, 17:49
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 84
Registrován: 10 dub 2016, 14:48
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Taky si myslím, že si tu palici vzal z důvodu, aby Angeliku trochu vyděsil, jak psala Ernie. Koneckonců měl Joffrey v plánu po svatbě žít, jako kdyby k žádné svatbě nedošlo, a čas od času plnit manželské povinnosti, jak sám Angelice potvrdil při jednom rozhoovru v Quebeku. Jenže mu jeho mladičká manželka udělala čáru přes rozpočet. :slzici:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 09 lis 2016, 18:58
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Patřilo to k elegantnímu šlechtici té doby. A možná chtěl trochu zdůraznit své postavení pána Languedocu.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 09 lis 2016, 21:54
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Joffrey sa nikdy nedržal toho čo sa nosilo - veď pani AG píše že "tvár mal hladko vyholenú, čo sa práve nenosilo"
a okrem toho keď naniečo existovali dva spôsoby, tak on vynašiel tretí

vôbec by ma neprekvapilo keby jeho palica mala rohatú hlavu :slzici:

mňa ale skutočne zaujíma či si ju extra zaobstaral iba na túto jednu príležitosť alebo ju už použil aj niekedy predtým -
celkom sa mi pozdáva Terezina fikcia v ktorej vtedy nešokoval palicou iba samotnú Angeliku ale aj
Andijosa a ostatných :lol: :lol: to sa na Joffreya celkom podobá, ako všetci vyvaľovali oči ako skvelo sa vystrojil
na privítanie nevesty

Tereza, podobne ako JEHO svadobný deň (to teda bolo prekvapko) chcelo by to fikciu "Joffreyové prípravy na svadbu"


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 09 lis 2016, 22:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moirro, já jsem při čtení měla dojem, že se oblékal elegantně a podle módy. Ale měl svůj vkus a fantazii. Měl tvář oholenou, ale možná právě proto, aby vynikly jizvy. Myslím si, že se škodolibě bavil třeba strachem, který jeho tvář vyvolala.
Škoda, že v knihách není více o tom, jak se choval před svatbou :?: Užíval si ještě svobody, nebo předstíral, že se připravuje na roli manžela a tím šokoval? Asi by tím dráždil arcibiskupa. ;)
Nebo mi něco uniklo :?:
A s tou holí, když se nad tím více zamyslím, tak důvod vystrašit nevěstu tam asi byl.


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 09 lis 2016, 22:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
. Měl tvář oholenou, ale možná právě proto, aby vynikly jizvy. Myslím si, že se škodolibě bavil třeba strachem, který jeho tvář vyvolala.
Mimi ani nevieš ak osi potešila veľkého jízvológa :turban: ha ha :slzici:

Měl tvář oholenou, ale možná právě proto, aby vynikly jizvy.
HU-HA-HA-HA :slzici:

ja som to vždy tušila že si ich špeciálne pestoval! :lol: to je keď si niekto z nevýhody urobí prednosť , a to je jednoznačne
Joffreyova špecialita :D


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 10 lis 2016, 20:02
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Joffrey sa nikdy nedržal toho čo sa nosilo - veď pani AG píše že "tvár mal hladko vyholenú, čo sa práve nenosilo"
a okrem toho keď naniečo existovali dva spôsoby, tak on vynašiel tretí

vôbec by ma neprekvapilo keby jeho palica mala rohatú hlavu :slzici:

mňa ale skutočne zaujíma či si ju extra zaobstaral iba na túto jednu príležitosť alebo ju už použil aj niekedy predtým -
celkom sa mi pozdáva Terezina fikcia v ktorej vtedy nešokoval palicou iba samotnú Angeliku ale aj
Andijosa a ostatných :lol: :lol: to sa na Joffreya celkom podobá, ako všetci vyvaľovali oči ako skvelo sa vystrojil
na privítanie nevesty

Tereza, podobne ako JEHO svadobný deň (to teda bolo prekvapko) chcelo by to fikciu "Joffreyové prípravy na svadbu"
Abych psala dál, musela bych asi přestat chodit do práce :agree: :lol: . Nechceš zaúkolovat tímto tématem fikce někoho jiného? :agree:

A já bych měla malý dotaz na někoho fundovanějšího.
Vždy jsem žila v přesvědčení, že hůl jako doplněk módy byl z hlavy Ludvíka IVX, a v době, kdy si Joffrey bral Angeliku bylo králi stejně jako Angelice, což vcelku odporuje mé původní domněnce. Jak je to tedy s historií hole? Nosili ji tedy šlechtici už dříve ?


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 10 lis 2016, 20:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, kdy se hůl začala objevovat jako módní doplněk mě taky zajímá. Kouknu se během víkendu do knih o módě a zkusím něco vygooglit.
Nepovažuji se za moc fundovanou, ale něco na téma Joffrey před svatbou mě už napadlo. Pokusím se o něco krátkého, ale jak se znám tak zase sklouznu k romantice, nebo snění. :slzici: :eyes:


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 10 lis 2016, 20:21
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi píše:
Pokusím se o něco krátkého, ale jak se znám tak zase sklouznu k romantice, nebo snění. :slzici: :eyes:
:ok: :ok: :ok: :ok: :ok: :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Prečo si vzal Joffrey palicu
Napsal: 10 lis 2016, 21:09
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Terezo, fundovaná tedy asi nejsem, ale zatím jsem našla portrét anglického krále Karla I. Z roku 1635 od van Dycka, kde se král opírá o hůl. Tak se asi už nosila dříve?


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 16 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů