Angelika a jej atraktivita v súčasnosti

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 15 příspěvků ]
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 30 pro 2022, 19:54
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1509
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Už som túto tému "nahryzla" inde, ale asi to patrí sem: ak máte deti, dali ste im čítať Angeliku? Ak áno, čo na ňu hovorili? Myslíte si, že táto séria má šancu aj u súčasnej generácie? Moja dcéra je knihomoľ po mne, ale preferuje skôr iné žánre. Pri synovi som rada, ak vôbec niečo prečíta :roll: Ale paradoxne si myslím, že napokon by sa kniha páčila viac synovi, ktorý sa začal zaujímať o geografiu, geopolitiku, čiastočne dejiny.

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 30 pro 2022, 20:03
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3257
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Precious píše: *  30 pro 2022, 19:49
Práve včera sa ma syn pýtal, o čom je vlastne Angelika, tak ma napadla kacírska myšlienka, že dám Angeliku čítať jemu namieste dcére. :P
Precious, ale to vůbec není špatný nápad ;). Než si syn udělá názor na základě filmů, že je to "jen červená knihovna", mohlo by ho to zaujmout. Klidně bych na to šla oklikou a dala mu nejprve číst nějaký hodně dobrodružný díl, třeba Nezkrotnou Angeliku. Ostatně pokud si pamatuji dobře, Jeanne začínala "od prostředka" a četla nejprve díl Angelika a král?

Moje děti jsou na tohle ještě malé, ale jednoho dne určitě číst budou, ať budou chtít nebo ne :devil: . Minimálně pro Františka a Andělu to je nutnost :lol: . Mrzí mne, že se mi ještě pořád nepodařilo přesvědčit manžela, ale on je hrozně těžkopádný čtenář, myslím, že ho hodně odrazuje délka série.

Pro většinu lidí cestu ke knihám otevřely filmy. Syn je viděl jako úplně malinký, kdy z toho nemohl mít rozum, ale až budou děti starší, určitě jim to chci pustit.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 01 led 2023, 18:19
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 362
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Musím Vám sdělit, že ta holčičku co byla na srazu s dogou si přečetla první díl a chystá se na další. Je jí jedenáct. Tak doufám, že přichází další generace :chevalier:


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 01 led 2023, 18:39
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3257
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzko, perfektní! I když musím říct, že se nedivím, protože na srazu bylo tolik koncentrovaného angelikologického zápalu, že bych se nedivila ani, kdyby si celou ságu přečetli i přítomní pánové ;). Vyřiď dívce se psem mé pozdravy!


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 01 led 2023, 19:46
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 362
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No můj Peyrac mě docela podporuje ale podle mně se kánon stydí přečíst.
Také si myslím, že bych ho ihned, přes veškeré maskování poznala. Tady jde až o 11 měsíc”těhotenství”. :mask:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 03 led 2023, 14:34
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  01 led 2023, 18:19
Musím Vám sdělit, že ta holčičku co byla na srazu s dogou si přečetla první díl a chystá se na další. Je jí jedenáct. Tak doufám, že přichází další generace :chevalier:
Jedenásť rokov a už číta literatúru pre dospelých? :D V každom prípade dúfam, že prečíta všetkých štrnásť a možno sa dočká aj pätnásteho dielu!

Zuzanka, kto boli vlastne títo ľudia, ktorých si doviedla na zraz? Príbuzní, priatelia...?

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 06 led 2023, 17:29
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 362
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ahoj, ti lidé na srazu jsou naši přátele. Dominika je velmi nadaná holcicka, maminka žila dlouhá léta v Itálii, nyní je bohužel velmi nemocná, tak prosím držte palce ať se uzdraví. Obdivuji ji, jak bere svůj stav s optimismem.
Trosku jsi mi udělala radost s 15 dílem. Nedávno jsem hovořila, myslím, ze s Táňou proč vydávají opět celou ságu, tak doufam, ze budeš mít pravdu.
P.s. Něco mimo Angeliku. Včera jsem viděla první díl slovenského seriálu Hnízdo, moc se mi to líbilo a k mému velkému překvapeni i mému Peyracovi. Ze by se vracely slovenské pondělky? :wink:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 06 led 2023, 18:30
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2151
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzko, držím oběma palce. Přeji mamince dívenky, ať se brzy uzdraví a mohou opět společně užívat všechny radosti života.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 13 led 2023, 00:06
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 362
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dekuji a vyridim


Nahoru
Profil Citovat
Sob
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 15 led 2023, 11:09
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 301
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přeji Dominice i její mamince hodně zdraví. Ať vše zvládnou. Pozdravuj je. Žily v Itálii ?
Seriál Hnízdo je skvělý.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 16 led 2023, 15:09
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzanka62 píše: *  06 led 2023, 17:29
Ahoj, ti lidé na srazu jsou naši přátele. Dominika je velmi nadaná holcicka, maminka žila dlouhá léta v Itálii, nyní je bohužel velmi nemocná, tak prosím držte palce ať se uzdraví. Obdivuji ji, jak bere svůj stav s optimismem.
Trosku jsi mi udělala radost s 15 dílem. Nedávno jsem hovořila, myslím, ze s Táňou proč vydávají opět celou ságu, tak doufam, ze budeš mít pravdu.
P.s. Něco mimo Angeliku. Včera jsem viděla první díl slovenského seriálu Hnízdo, moc se mi to líbilo a k mému velkému překvapeni i mému Peyracovi. Ze by se vracely slovenské pondělky? :wink:
posielam chorej pani veľa energie a síl, duševných aj fyzických!

PS: ja TV skoro vôbec nepozerám, a slovenské veci už vôbec nie :) , ale som rada, že sa ti niečo z našej produkcie páči!

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 20 led 2023, 16:44
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  30 pro 2022, 20:03
Precious píše: *  30 pro 2022, 19:49
Práve včera sa ma syn pýtal, o čom je vlastne Angelika, tak ma napadla kacírska myšlienka, že dám Angeliku čítať jemu namieste dcére. :P
Precious, ale to vůbec není špatný nápad ;). Než si syn udělá názor na základě filmů, že je to "jen červená knihovna", mohlo by ho to zaujmout. Klidně bych na to šla oklikou a dala mu nejprve číst nějaký hodně dobrodružný díl, třeba Nezkrotnou Angeliku. Ostatně pokud si pamatuji dobře, Jeanne začínala "od prostředka" a četla nejprve díl Angelika a král?

Moje děti jsou na tohle ještě malé, ale jednoho dne určitě číst budou, ať budou chtít nebo ne :devil: . Minimálně pro Františka a Andělu to je nutnost :lol: . Mrzí mne, že se mi ještě pořád nepodařilo přesvědčit manžela, ale on je hrozně těžkopádný čtenář, myslím, že ho hodně odrazuje délka série.

Pro většinu lidí cestu ke knihám otevřely filmy. Syn je viděl jako úplně malinký, kdy z toho nemohl mít rozum, ale až budou děti starší, určitě jim to chci pustit.
sa mi páči tvoje odhodlanie, Penelopa! :D Ale deti by predsa mali vedieť, po kom sú pomenované, no nie? ;)

No Carlon by Angeliku nečítal, ani keby mu niekto držal pri hlave pištoľ (citujem Miss Florimon a 26. kapitolu). Tiež to má s čítaním poslabšie a taký druh literatúry ako Angelika (hlavne keď má povesť červenej knižnice) by do ruky určite nevzal. Iba keby sa de Peyracovci vybrali do hôr na skialp alebo na bicykel. :tongue:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zuzanka62
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 21 led 2023, 23:01
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 362
Registrován: 07 říj 2021, 20:37
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tak já mám další novinku. Penelope mi věnovala pro Dominiku 2 a 3 díl. Tak doufam, ze omladina bude vyrůstat. Mám yridit díky za knihy❤️🌹


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 22 led 2023, 15:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3257
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zuzko, rádo se stalo. Ještě si musíme předat ty nově koupené ;).

Podotýkám, a je z toho vlastně pěkný angelikologický příběh, že výtisky, které jsem přes Zuzku Dominice poslala, jsou knížky vyřazené z Dashiny knihovny. Ta nějaké dva tři roky zpátky od Fantiny získala nové vydání prvních tří dílů od Ikaru, takže se zbavovala paperbacků od Československého spisovatele. Původně je chtěla dát do nějaké knihobudky, ale to mi bylo líto, a stáhla jsem je k sobě. Angeliku a krále jsem věnovala jedné čtenářce z Databáze knih, ostatní mi dlouho ležely doma a ještě k nim přibyly knížky, které mi iniciativně koupila kamarádka, která ví, že Angeliku čtu, a tak je přihodila do košíku k objednávce z antikvariátu. Nu a nyní po dlouhém čekání našly svoje využití :).


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Angelika a jej atraktivita v súčasnosti
Napsal: 24 led 2023, 19:35
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1509
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše: *  22 led 2023, 15:45
Zuzko, rádo se stalo. Ještě si musíme předat ty nově koupené ;).

Podotýkám, a je z toho vlastně pěkný angelikologický příběh, že výtisky, které jsem přes Zuzku Dominice poslala, jsou knížky vyřazené z Dashiny knihovny. Ta nějaké dva tři roky zpátky od Fantiny získala nové vydání prvních tří dílů od Ikaru, takže se zbavovala paperbacků od Československého spisovatele. Původně je chtěla dát do nějaké knihobudky, ale to mi bylo líto, a stáhla jsem je k sobě. Angeliku a krále jsem věnovala jedné čtenářce z Databáze knih, ostatní mi dlouho ležely doma a ještě k nim přibyly knížky, které mi iniciativně koupila kamarádka, která ví, že Angeliku čtu, a tak je přihodila do košíku k objednávce z antikvariátu. Nu a nyní po dlouhém čekání našly svoje využití :).
skvelý príbeh, Penelopa! :applaus: A Dominike prajem skvelý čitateľský zážitok! :ach:

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 15 příspěvků ]
Zpět na „Knihy Angelika“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron