Kuchařka z Castamaru

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 1 příspěvek ]
Autor Zpráva
errnie
Předmět příspěvku: Kuchařka z Castamaru
Napsal: 14 kvě 2024, 08:21
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 742
4poziom.slask.pl
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Hoci je film už staršieho dáta a možno ste ho videli, mne sa dostal do playlistu len nedávno, kedže anglicky moc neviem a španielsky už vôbec, tak som čakala na titulky a dočkala. Odohráva sa o storočie neskôr, ale kedže kráľ je potomkom francúzskym (Jeho otcom bol francouzský princ Ludvík Veľký Dauphin, syn Ludvíka XIV. ) tak to môzeme pridať tak trochu do francúzskej histórie.
Pre mňa to bol naozaj pekný, môžem nazvať, "kultúrny" zážitok.
Jednak tam bolo rooooomantiky na rozdávanie, ako v každej správnej dobe - intrigy z každého kúta :D , neskutočne nádherné prostredie - žiadne kulisy vo filmových ateliéroch, ale ozajstný zámok: Palacio del Infante don Luis.
V neposlednom rade, pre mňa, maniačku do látok, prekrásne kostýmy, ktoré vôbec nevyzerali umelo.
Umelo v mojej reči znamená, že neboli z extrémne lesklého saténu, čo absolútne neznášam na historických kostýmoch, pretože pôsobia lacno. Celé prevedenie bolo nádherné, od vypracovania, farebnej kombinácie, detaily na gombíkoch, prsteňoch. Oj, moje srdce plesalo. Veľké plus dávam aj prostrediu kuchyne. Malo to tajomný nádych, aj s pár dobovými receptami.

Hlavný hrdina, ovdovený, vojvoda z Castamaru (v celku feši chlap, vysoký a v dobovom kostýme mu to naozaj svedčalo) ako som sa dočítala na jednej poľskej stránke: jak wygląda na co dzień? Ma krótkie, siwe włosy i kolczyk w uchu! :D :D (ako vyzerá v obyčajný deň? má krátke, sivé vlasy a náušnicu v uchu! :D ) - ale parochňa mu veru pristala), sa zamiluje do kuchárky, ktorej sa, po smrti otca, spustila agorafobia. Viac prezrádzať nebudem, prikladám link
https://www.csfd.cz/film/988754-kuchark ... d/Kuchařka z Castamaru

a pár foto.
Pre mňa osobne môžem povedať, že Španielom sa to naozaj podarilo. A mne páčilo. Je to ďalší historický film, ktorý si zas a znova rada pozriem, jednak pre námet, kostýmy, ale aj výborne urobenou kamerou.

Přílohy
[ attachment ]
la cocinera.jpg (41.84 KiB) Zobrazeno 368 x
[ attachment ]
220px-Palacio_del_Infante_don_Luis_(Boadilla_del_Monte)_01a.jpg (15.78 KiB) Zobrazeno 370 x
[ attachment ]
Download .jpg (9.47 KiB) Zobrazeno 370 x


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 1 příspěvek ]
Zpět na „Filmy vztahující se k době krále Slunce“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů
cron