Markýza (1997)

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 3 příspěvky ]
Autor Zpráva
Sob
Předmět příspěvku: Markýza (1997)
Napsal: 24 črc 2024, 13:22
Markýzové
Offline
 
Příspěvky: 345
4poziom.slask.pl
Registrován: 15 pro 2020, 21:44
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Film Markýza je volně inspirován osudy markýzy du Parc (1633–1668), která zazářila v divadle XVII. století ve Francii. Postavu herečky, jež dokázala uchvátit Moliera, Racina i Ludvíka XIV., ztvárnila půvabná Sophie Marceauová. Markýza touží po divadle, ale odmítá se podrobit dobovým hereckým konvencím, její svobodomyslnost i odvaha, s jakou dokázala milovat, z ní dělají zářivou, talentovanou osobnost. V jejím příběhu, natočeném jako velkolepé kostýmní představení, nahlédneme do historie nesmrtelného divadla Moliérovy doby, obklopeného intrikami a rivalitou mezi herci i autory, až k piedestalu božského Krále slunce. (Popis filmu je převzat z webu České televize ) Do 1.srpna 2024 možno přehrávat v ivysilani Čt https://www.ceskatelevize.cz/porady/103 ... 7-markyza/


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Markýza (1997)
Napsal: 24 črc 2024, 15:31
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jani, toto je moc hezký tip! Určitě se chci podívat! Du Parcová byla jednou z mála osobních a blízkých přítelkyň Voisinové / Sousedky. Je často zmiňována v knize Královna temnot.
Sophie Marceau se mi jako herečka líbí, akorát tedy ten film na ČSFD má dost bídná hodnocení...


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Markýza (1997)
Napsal: 07 srp 2024, 17:12
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2194
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díval jste se někdo na film Markýza?
Já ho viděla po delší době a celkem se mi líbil. Přišlo mi celkem realistické a nekašírované prostředí ulic. O Du Parcové jsem toho moc nevěděla, tak nemohu posoudit, jak se tvůrci drželi reality.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 3 příspěvky ]
Zpět na „Filmy vztahující se k době krále Slunce“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti
cron