Le roi soleil (Muzikál)

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 1 příspěvek ]
Autor Zpráva
Helča
Předmět příspěvku: Le roi soleil (Muzikál)
Napsal: 30 dub 2011, 23:15
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 35
4poziom.slask.pl
Registrován: 30 bře 2008, 17:41
Kontaktovat uživatele: SZ, ICQ
 
Poslední dobou jsem propadla francouzským muzikálům a objevila jsme tam jeden, jenž by vás mohl zajímat a také je vcelku povedený. (Ano pouze vcelku, jsem věrná Notre dame de Paris a Romeo et Juliette, ale rozhodně nemůžu říct, že bych se dobře nebavila i u tohle.

Le roi soleil tady hezky česky Král Slunce je muzikál popisující život Ludvíka XIV. Děj začíná v dobách, kdy ve Francii zuří Fronda (občanské války v letech (1648–1653). Povastaní právě ovládá Paříž a dav pod velením The Duc de Beaufort snaží dostat do královského paláce. Dvůr i s Kardinálem, proti čemu je povstání vedeno, avšak utíká do zámku Saint Germain, takže utok pozbývá účinku. Nadéle so dočkáme fiktivní a vcelku zajímavé postavy Isabelly, která má v muzikále zastupovat roli obyčejného lidu. Přiznám jsem že nemohu skrýt rozpaky, i přesto, že herečka co jí hraje je velmi sympatická, nemohu se rozhodnout zda mi v tom díle její přítomnost vyhovuje.
Dále se přemisťujeme do Remše, kde je Ludvík korunovaným králem. A dál? No pokud aspoň trochu znáte historii, tak vám to říkat dál nemusím a taky nechci prozrazovat děj dopředu.

Co bych bezesporu muzikálu pochválila byla hudba, pop promíchaná, co nejvíce žánry byl nakonec dobře sladěn s dobovým pozadí a vytvářel, tak příjemnou atmosféru. Může to působit poněkud netradičně, ale umělecký dojem teda nekazí. I herecké výkony se mi líbil. Každý herec dle mého dobře vystihl charakter a nanarušil mou představu o dané postavě, jenž jsem si udržela z Angeliky, i když mé nesympatie získal sám pán Kardinál.
Co bych zkritizovala byli kostými, i když působili dobově, byli na můj vkus až moc přeplácané. Volila bych osobně něco jednoduší, které by sice neodpovídala po historické stránce, ale nenarušovalo umělecký zažitek.

Na ukázku přidám odkaz na písničku Králova bratra, jenž se mi líbí nejvíce, i když jsem silně nespokojená s kostýmem. (Vždyt vypadá jako kuře chodící po podiu!) ale díky sympatičnosti propagonisty (Christophe Maé.) jsem to ochotna ignorovat. http://www.youtube.com/watch?v=BFLyW2HN-t4

Na iternetu je volně ke stažení (Když budete hledat v zahraničních titulech) záznam z představení, titulky jsou však k dispozici jen slovenštině, což není až takový problém. Předem upozorňuji na velikost a velkolepost scény, který mi z českých divadel neznáme (Přirovnala bych to k divadlu, kde se odehrával původní verze Draculy, ale i to bylo asi menší.)

Muzikál doporučuju, krom toho že se tam objeví spousta známých tváří (Třeba Madam de Montespan a také Froncoise D Aubigné) také písničky se dobře poslouchají a děj? Co si budeme povídat život Ludvíka byl zajímavý, ale myslím, že nás fanoušky Angeliky bude neustále v srdci tížit, fakt, že už to přece dávno známe ne? Dyt to vím, avšak neni těžké tento pocit potlačit.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 1 příspěvek ]
Zpět na „Filmy vztahující se k době krále Slunce“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron