Šarlátové písmeno

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 6 příspěvků ]
Autor Zpráva
errnie
Předmět příspěvku: Šarlátové písmeno
Napsal: 19 dub 2015, 12:59
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
4poziom.slask.pl
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
pre mňa krásny, vášnivý, historický film, odohráva sa síce v Novom Anglicku, v r. 1666, ale hlavná hrdinka je Francúzska, ktorá sa odlišuje od iných, vykreslený život Indiánov a ich spolužitie s bielymi ľuďmi

https://www.youtube.com/watch?v=NlUetVd4rsw


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Šarlátové písmeno
Napsal: 19 dub 2015, 13:05
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano ten se mi taky moc libi a nakonci jak chce od nej odjet to je dokonale angelikovske :D


Nahoru
Profil Citovat
Tereza
Předmět příspěvku: Re: Šarlátové písmeno
Napsal: 19 dub 2015, 14:54
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 1383
Registrován: 29 črc 2014, 21:17
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tento film z roku 1995 se mi taky líbí, ale všimla jsem si traileru na nějaké nové zpracování - ale nevím, nějak mě ten nový nezaujal:
https://www.youtube.com/watch?v=sIo0R6FFf9I


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Šarlátové písmeno
Napsal: 27 bře 2021, 18:40
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tereza píše: *  19 dub 2015, 14:54
Tento film z roku 1995 se mi taky líbí, ale všimla jsem si traileru na nějaké nové zpracování - ale nevím, nějak mě ten nový nezaujal:
https://www.youtube.com/watch?v=sIo0R6FFf9I
Tereza, sorry, super že reagujem až po 6 rokoch :lol: , ale práve teraz pilujem na niečom z nového sveta a bola som aj na virtuálnej prechádzke v Novom Anglicku.

Mám to nastavené dosť podobne ako napísala jedna pod tým videom a 222 iných s ňou súhlasilo: Už samé to že majú na hlavách moderné klobúky ukazuje že to zrejme nieje film ktorý by mňa zaujal.

Starú verziu s Demi Moore považujem za veľmi kvalitnú - výborne vykreslené historické obdobie plus pútavo vyrozprávané.

Ale existujú ešte aj iné verzie. Mňa celkom zaujala táto, skoro storočná verzia z roku 1934:
Dobové kostýmy sedia (napríkald tie vysoké čiene klobúky s prackou u Puritánov) - a príbeh zaujal tiež.

https://www.youtube.com/watch?v=GwktKVIPiOg

[ img ]

Inak taká malá perlička: Všetky filmy boli natočené podľ románovej predlohy ktorá uzrela svetlo slnka v roku 1850 v Bostone. Autor románu, dovtedy v podstate neznámy Hawthorne, na jednej strane dúfal že týmto románom konečne dosiahne vytúženého úspechu, na druhej strane sa obával že pre svoju tématiku kniha populásrnou nestane.

A teraz príde typicky mužský výrok: Hawtrone predčítaval s tej knihy svojej vlastnej manželke, a keď sa dostal na koniec knihy, táto zo slzami zvolala že tá kniha jej zlomila srdce.
V tom momente som pochopil že som napísal román ktorý bude mať úspech. Vyhlásil Hawtron.

Kniha sa vskutku okamžite stala bestsellerom, hoci to je termín ktorý sa vtedy ešte nepoužíval. Kniha Šarlátové písmeno bola jednou z prvých kníh v Amerike hromadne produkovaných mechanizovanou tlačou. Prvých 2 500 kópií sa vypredalo za 10 dní.


[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
Lole
Předmět příspěvku: Re: Šarlátové písmeno
Napsal: 11 čer 2023, 08:19
Baroni
Offline
 
Příspěvky: 133
Registrován: 31 bře 2023, 09:29
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Originál knihu je opravdu těžké přečíst, je prostě poplatná své době, ale co se týče filmu, tak za mě velmi povedený. Úplně na mne dýchla atmosféra Kanadské časti Angeliky. Filmy jsem koukala že má málo hodnocení, ale podle mě je tedy rozhodně nedoceněný. Dami Moore a Gary Oldman mají výbornou chemii mezi sebou.
Nevím pro mě to podstatou a myšlenkou nese něco co sem na Angelice měl vždy ráda. Ten boj s pokryctvím a stádovitostí. Jak snadno dav podlehne a jak je těžké mu i vzdorovat. Vydařené :)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Šarlátové písmeno
Napsal: 11 čer 2023, 08:45
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Také jsem knihu četla, ale vzpomínám si, že jsem se dějem musela doslova prosekávat. Líbilo se mi v knize vylíčení vztahu mezi hlavní hrdinkou a její dcerou Perličkou. To mě připomělo vývoj vztahu Angeliky a Honorine.
Film jsem viděla a líbil se mi. Oba hlavní představitelé byli dobře vybraní. Líbil se mi i údajně mrtvý manžel hrdinky. Byl dobře zahraný.
Je tu dobře ukázáno, jak se člověk stane obětí davové psychózy.
Hodnocení filmu můj názor neovlivní. Občas si říkám, že jsem asi viděla jiný film, než ti druzí. ;)


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 6 příspěvků ]
Zpět na „Filmy vztahující se k době krále Slunce“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti
cron