Vlastní obálky knih

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 9 příspěvků ]
Autor Zpráva
Helouš
Předmět příspěvku: Vlastní obálky knih
Napsal: 04 zář 2019, 17:51
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
4poziom.slask.pl
Registrován: 04 zář 2019, 17:15
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím návštěvnice tohoto fóra. Jistě jste si řekli, kdopak nám to tady drze vytvořil nový prostor pro diskuze. A jsem to já. Úplně nová uživatelka (návštěvnice), která se vám tu chtěla jen pochlubit se svým výtvorem, kdy jsem vytvořila nové obálky knih protože mi připadaly nejednotné, překombinované a někdy i nesmyslné. A tak jsem tu se svým výtvorem nevýtvorem přispěla troškou do mlýna.

Přílohy
[ attachment ]
angelika.jpg (85.77 KiB) Zobrazeno 7217 x


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Vlastní obálky knih
Napsal: 04 zář 2019, 18:31
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím nově příchozí a velmi chválím fanouškovskou aktivitu! :tongue: On je trošku problém s obálkami pro ty díly, které už nebyly zfilmované, ale tvoje verze je určitě graficky čistší než originál.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Vlastní obálky knih
Napsal: 05 zář 2019, 10:12
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Helouš píše:
Zdravím návštěvnice tohoto fóra. Jistě jste si řekli, kdopak nám to tady drze vytvořil nový prostor pro diskuze. A jsem to já. Úplně nová uživatelka (návštěvnice), která se vám tu chtěla jen pochlubit se svým výtvorem, kdy jsem vytvořila nové obálky knih protože mi připadaly nejednotné, překombinované a někdy i nesmyslné. A tak jsem tu se svým výtvorem nevýtvorem přispěla troškou do mlýna.
Ahoj Helouš,

též Tě tu vítám. Vytvoření nového prostoru za sebe vůbec nevnímám jako drzé, obzvlášť i proto, že to, co jsi se rozhodla s námi sdílet, je naprosto úžasné a k věci! :) Jak psala Moirra, mnozí už vytvořili kupu věcí s tématikou Angeliky, ale vlastní knižní obálky nenapadly nikoho. Od okamžiku, co jsem je viděla, je mi jasné, o co si tentokrát napíšu Ježíškovi ;) . Jakožto osobu stiženou láskou k papíru mne zajímají detaily, jak jsi tvořila, kde jsi tiskla apod., pokud jsi tedy ochotná sdílet své know-how ;) (já bych na Tvém místě nebyla :mrgreen: ).

Věřím, že zde na webu i v diskusi najdeš mnoho zajímavých informací, které Ti čtenářský zážitek z knih o Angelice prohloubí. Sama se těším, jestli sepíšeš svůj osobní příběh do sekce Čtenářské příběhy (viewforum.php?f=13), neboť vytvoření vlastních obálek vypovídá o tom, že Tvůj vztah k příběhu Angeliky a Joffreye bude hluboký.

P.S.: Na Fleru pár uživatelů prodává obálky ke knihám ze série Cizinka. Ty Tvoje se mi tedy líbí víc, jen nevím, zda bychom jako kupci na Fler vytvořili takovou silnou zákaznickou základnu, aby se Ti vyplatilo se tím živit :).


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Vlastní obálky knih
Napsal: 05 zář 2019, 18:00
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2146
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Helouš, zdravím a vítám Tě na fóru.
Obálky se Ti moc povedly. :applaus: :applaus: :applaus:
Je to super. Určitě jsi tomu věnovala spoustu času, ale vyplatilo se. :ok:


Nahoru
Profil Citovat
Helouš
Předmět příspěvku: Re: Vlastní obálky knih
Napsal: 05 zář 2019, 18:09
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2019, 17:15
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moc děkuji za tak milé ohlasy a já se se svým Know-how klidně pochlubím. Jelikož jsem grafik, tak to pro mě nebyl až tak velký oříšek.
1. Základem pro tvorbu je výběr vhodných obrázků ke každému dílu, aby daný obrázek tak nějak přibližně seděl k daným událostem.
2. Je potřeba si změřit knihu, a připravit si daný formát ve Photoshopu a následně si knihu upravit. (mě třeba byly inspirací knihy od Jane Austenové a jejich filmová vydání)
3. Výběr vhodného písma a sladění barev, aby to nebylo křiklavé a zároveň nezapadalo v obrazu.
4. jakmile je vše připravené, je třeba připravit si další okno ve photoshopu a dát si ho na rozměr papíru k tisku (na výšku). Následně zkopírovat vytvořený obrázek a vložit jej na papír, který se bude následně tisknout. - zjistíte, že je tam poměrně ještě dost prostoru a to se dá krásně využít k tvorbě přehybů, ve kterých se u knih často nachází informace o autorech knih. a vložit to tam.
5.Další částí, která je nezbytná, je tvorba zadní části knihy. - což je podobný postup. Já mám jak je vidět zde na obrázku, vložený nadpis - který je zkopírovaný z titulní strany a je jen zmenšený a popis díla (zkopírovaný ze stránky databazeknih.cz protože než bych to všechno přepsala, trvalo by to dlouho a byly by tam jistě chyby, tomu se prostě člověk nevyhne. následně je opět zvolen nějaký obrázek, aby stránka nebyla tak prázdná.
6. Opět se vše dá na větší papír (na výšku) a zkopíruje - zase zbude místo na zalomení, aby nám následně obálka nespadla z knihy.
7. a dle mého přichází na řadu ta náročná část a tou je hřbet - ten se hůře odhaduje - je dobré ho také změřit, ale člověk musí počítat s tím, že se to může trošku zvětšit, či zmenšit - takový odhad.
následně se vše vytiskne a vystřihne - já si to poté přiložím ke knize a snažím se si ty papíry na ní uspořádat.
8. hřbet jde jako první - následuje přiložení první strany a okamžité zalomení, aby papír nespadl - následně je dobré si hřbet a přední stranu přichytit izolepou. a totéž se udělá se zadní stranou a obálka je na světě.
9. aby však nevybledly barvy, a obálka byla více odolná, tak ji potáhnu celou izolepou (jen z přední strany ta jde více vidět) - kniha pak dostane lesklou podobu a vypadá skoro jako s pravým přebalem :-)

A pak je obálka hotová a člověk se může pokochat vlastním dílem - nebo pokračuje dál v tvorbě dalších obálek (já mám na to tak trošku závislost a tvořím si obálky ke knížkám poměrně často. Někdy jsou hezčí jak originál, někdy je chci mít s filmovou obálkou apod.
A to je asi tak vše, s čím bych mohla poradit. :D

Přílohy
[ attachment ]
anží.jpg (80.71 KiB) Zobrazeno 7194 x


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Vlastní obálky knih
Napsal: 05 zář 2019, 19:48
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3216
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Vida! Grafika zrovna sháním! Mám modifikované dvě hry pro téma Angeliky, ale nevím o nikom, kdo by mi pomohl vytvořit herní plán a žetony :mrgreen: .

Ač milovnice papíru, skončila jsem s úpravou obrázků a fotografií v paintbrushi, photoshop jsem viděla naposledy před skoro 20 lety :| . Takže smekám před prací, kterou to muselo dát - když nic jiného, já bych skončila už jen u toho vyměřování hřbetů ;) .

S texty to celé vypadá parádně, naprosto profi obálka - kdybych nevěděla, jak vypadá české vydání, řekla bych, že je to takhle už z nakladatelství... :applaus:
(Nebyla bych to já, kdybych nedala palce nahoru za foto s Desgrezem 8) ! :ok: )

Btw: Napadlo mne, že když existuje tisk na samolepicí folii apod., možná existuje nějaký papír s lesklou povrchovou a omyvatelnou úpravou, na kterou by šlo produkt z photoshopu vytisknout v copy centru, aby se nemuselo oblepovat izolepou?


Nahoru
Profil Citovat
Helouš
Předmět příspěvku: Re: Vlastní obálky knih
Napsal: 05 zář 2019, 20:49
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2019, 17:15
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW:
Co se týče té hry zkus mi dát nějaké podklady a uvidíme zda něco nevykoumám :D

Nu tisk na lesklý papír je samozřejmě možný ale takový papír je obvykle drahý a než člověk vychytá formát často tiskne i dvacetkrát jednu obálku :D protože kolikrát to vytiskne a tohle je blbě, a tamto je špatně a jede se z novu. Nehledě na ot, jestli by na to nemusel být i jiný inkoust či toner a ty rozhodně nejsou levnou záležitostí :D


Nahoru
Profil Citovat
Helouš
Předmět příspěvku: Re: Vlastní obálky knih
Napsal: 06 zář 2019, 18:06
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 10
Registrován: 04 zář 2019, 17:15
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nu není problém já dělám ráda návrhy na webovky či blogy :D takže klidně.
Jo a omlouvám se za ten špatný mailík :D


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Vlastní obálky knih
Napsal: 17 led 2022, 19:09
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6862
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Helouš píše: *  04 zář 2019, 17:51
Zdravím návštěvnice tohoto fóra. Jistě jste si řekli, kdopak nám to tady drze vytvořil nový prostor pro diskuze. A jsem to já. Úplně nová uživatelka (návštěvnice), která se vám tu chtěla jen pochlubit se svým výtvorem, kdy jsem vytvořila nové obálky knih protože mi připadaly nejednotné, překombinované a někdy i nesmyslné. A tak jsem tu se svým výtvorem nevýtvorem přispěla troškou do mlýna.
Reagujem trochu pozde ale ono som to bola pövodne ja kto ťa na FB nabádal aby si nám sem tvoje výtvory pridala. :la-polak-fun:

Tvoje kreatívne obaly sa mi moc páčia :ok: , iba trošku ľutujem že to tu nieje vo väčšom rozlíšení.
Srdečná vďaka za vysvetlenie ako si obaly tvorila a aj za podrobný návod.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 9 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron