Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 11 příspěvků ]
Autor Zpráva
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 05 čer 2024, 21:01
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 211
4poziom.slask.pl
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zakládám si nové vlákno s tvorbou, tentokrát pro nasdílení mých nakreslených map.

Vždycky jsem si chtěla vytvořit vlastní angelikologické mapy, kde bude všechno: státy a hranice z dané doby, zvýrazněná místa, kde se děj odehrává, vyznačené cesty...
Nejvíc jsem samozřejmě chtěla středomořskou, kterou tu sdílím jako první. Geografické obrysy jsou obkreslené z google map vč. měřítka, zbytek je poskládaný z historických map k daným rokům. Samozřejmě tam mírné odchylky být mohou, ona žádná mapa kupodivu není identická, jak jsem zjistila. Ale myslím, že jinak je celkem hodnověrná co se týče vzdáleností atd.

V mapě jsou všechna zmíněná místa v knize, takže při čtení stačí vždycky jen nahlédnout... :)

Samozřejmě že linka Angeličiny cesty je jen předpokládaná z toho, co se dá z knih vyčíst. Např. je třeba možné, že se od Neapole (kde byla zajatá Escrainvillem), mohla znovu plavit zpět na trh s otroky do Livorna (když byla měla malárii) a následně zpět na Kyklady. Tyhle nejasnosti jsem do mapky nezanášela...

[ img ]

Velké rozlišení:
https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 317627125/


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 06 čer 2024, 07:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3386
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda, Ty jsi úžasná! Toto je naprosto geniální a precizně odvedená práce, včetně grafiky, zvoleného fontu, ale především promyšleností.

Sama toužím už delší dobu po nějakém historickém atlasu Evropy té doby, kde by bylo přesně to, co píšeš: hranice států tehdejší doby, sídla, dopravní síť apod. Možná něco pro francouzské prostředí existuje, pro české země mám takových atlasů několik, ale zatím jsem na to nenarazila a nenapadlo mě dát si tu práci a vytvořit mapu vlastní.

Smekám!

P.S.: I když je to čtenářský výtvor, zařadila bych spíše do sekce geografie, aby o mapy nepřišli ti, co budou hledat v jiné části fóra.
P.P.S.: Teď už jen sehnat nakladatele a můžeme vydat vlastní, dokonalé vydání, opatřené stylovými ilustracemi, mapami, rejstříkem postav, outfity... :ach:


Nahoru
Profil Citovat
Precious
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 07 čer 2024, 10:59
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1625
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tlieskam a určite využijem! :ok: Penelopa už všetko napísala za mňa a je len držím palce, aby to všetko vyšlo. Lebo to by si zaslúžilo aj normálne publikovať do knihy, ak sa nejaké české/slovenské vydanie ešte niekedy udeje! (samozrejme so súhlasom dedičov s tým, že by si dostala finančnú odmenu!)

_________________

“We're fickle, stupid beings with poor memories and a great gift for self destruction.” Suzanne Collins, Mockingjay.


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 07 čer 2024, 20:57
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 211
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jsem ráda, že se vám mapka líbí! Samozřejmě s grafikou by se dalo ještě vyhrát, mohla by být víc stylizovaná do 17. století apod. Možná to někdy zkusím u map Nového světa, které nemají tak striktní hranice...
PenelopaW píše: *  06 čer 2024, 07:49
P.P.S.: Teď už jen sehnat nakladatele a můžeme vydat vlastní, dokonalé vydání, opatřené stylovými ilustracemi, mapami, rejstříkem postav, outfity... :ach:
Mně by se třeba moc líbil "Angelikologický almanach", podobný, jako vyšel třeba o Harrym Potterovi. Který by shromažďoval kontext okolo celého díla, byly by tam detaily ohledně historického kontextu, případně uvedení zápletek na pravou míru, příběhy reálných postav, povídání o rozdílných překladech, geografické informace, mapy atd. atd. Takovou Angelika - encyklopedii bych si určitě do knihovny zařadila!


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 18 čer 2024, 15:32
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  07 čer 2024, 20:57
PenelopaW píše: *  06 čer 2024, 07:49
P.P.S.: Teď už jen sehnat nakladatele a můžeme vydat vlastní, dokonalé vydání, opatřené stylovými ilustracemi, mapami, rejstříkem postav, outfity... :ach:
Mně by se třeba moc líbil "Angelikologický almanach", podobný, jako vyšel třeba o Harrym Potterovi. Který by shromažďoval kontext okolo celého díla, byly by tam detaily ohledně historického kontextu, případně uvedení zápletek na pravou míru, příběhy reálných postav, povídání o rozdílných překladech, geografické informace, mapy atd. atd. Takovou Angelika - encyklopedii bych si určitě do knihovny zařadila!
och! "Angelikologický almanach" to je presne môj sen ! :ach:

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 22 čer 2024, 21:14
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 211
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Přidávám mapu Angeličiny Paříže (a tentokrát opravdu doporučuju rozkliknout si link s mapou ve větším rozlišení). Už jsem jednu kdysi dělala (je na webu v sekci historie), tentokrát jsem ale mapku udělala přehlednější a podrobnější, v té původní bylo složitější se orientovat.
Tato mapa je obkres Turgotovy mapy z roku 1730, kterou jsem našla na wiki. Myslím, že takto na téměř slepé mapce, jsou ta "naše místa" mnohem přehlednější.

Když se člověk začne orientovat v Paříži 17. století, tak musí opět obdivovat preciznost AG, protože všechny ty Angeličiny "procházky Paříží" dávají smysl a místa na sebe pěkně navazují. Opravdu nádherná práce! Ale to vy už samozřejmě také víte, jen jsem to chtěla znovu vypíchnout. :ach:

Pokud byste narazily na nějaké chyby nebo zjistily, že na mapce něco zásadního chybí, budu ráda, když mi dáte vědět.
Abych všechny kredity nepřipisovala sama sobě, tak připomínám, že značnou část míst na mapce už před časem lokalizovala Moirra, takže díky! :ok:

EDIT: mapka byla dle připomínek poupravena

[ img ]

Velké rozlišení:
https://www.flickr.com/photos/200512638 ... 317627125/


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 27 čer 2024, 17:17
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mapy mi nejdú vo väčšom rozlíšení otvoriť :? aj keď mám platený flickr

- mapa Stredomoria je boží. Páči sa mi že si sa tento krát rozhodla spraviť to pekne papagájovsky farebné aby to bolo prehľadnejšie. :applaus:

Mapka Paríža je super prehľadná :ok: a oceňujem aj smery von z Paríža ktoré si zakreslila - podľa mňa patrí toto vlákno do geografie

Ako sa vraví viac hláv viac rozumu a nejaké chybičky se vloudili.

Mám zatiaľ dve pripomienky. V jednej som si celkom istá že to malo byť umiestnené inde, čo sa týka toho údolia chudoby, tak uvidíme.
Kat Aubin býval na námestí Pilori ktoré bolo podľa mojich rešerší inde ako na tvojej mapke.
Tam sa vykonávali aj menšie popravy a odsúdencov tam aj vystavovali na pranier.

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 869#p31869

Presné umiestnenie Údolia chudoby alias Vallée de la Misère som už tuším tiež dávnejšie dávala niečo sem na fórum, je dosť nejasné, a podľa mňa tak ľudia v XVII storočí volali celé to okolie včítane nábrežia.

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 356#p34356

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 čer 2024, 13:19
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 211
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  27 čer 2024, 17:17
Mám zatiaľ dve pripomienky. V jednej som si celkom istá že to malo byť umiestnené inde, čo sa týka toho údolia chudoby, tak uvidíme.
Kat Aubin býval na námestí Pilori ktoré bolo podľa mojich rešerší inde ako na tvojej mapke.
Tam sa vykonávali aj menšie popravy a odsúdencov tam aj vystavovali na pranier.

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 869#p31869

Presné umiestnenie Údolia chudoby alias Vallée de la Misère som už tuším tiež dávnejšie dávala niečo sem na fórum, je dosť nejasné, a podľa mňa tak ľudia v XVII storočí volali celé to okolie včítane nábrežia.

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 356#p34356
Děkuji Moirro za kontrolu a připomínky! S tím Pilori naprosto souhlasím, udělala jsem chybu (a nevím odkud se vzala), už jsem to překreslila a detailněji jsem se k tomu vyjádřila v linku o katovi a náměstí Pilori, který přikládáš.

Údolí chudoby: já jsem právě našla taky obě verze, těžko říct, která ulice to byla. Vlastně to mohly být obě dvě, nemuselo to být striktně spojeno jen s jednou, ten název na mě působí spíš jako název oblasti, než něčeho, co je konkrétně spojené s jedním místem. Ostatně se tomu tak říkalo několik staletí, tak se to umístění mohlo i během let trochu měnit. Trochu jsem to teda poupravila v mapce.

Jinak co se týče té hospody U kokrháče, vypadá to, že byla opravdu na nábřeží Megisserie, protože to bylo ještě před mostem Pont au Change. Ale musela být hned vedle něj, tam byl i Chatelet. Protože to je tím směrem k ulici Koželuhů a ulici U lucerny.

Citace z druhého dílu.
"U kokrháče, poslední hospoda v Údolí chudoby směrem ke Koželužskému nábřeží." (...)
Angelika dobře věděla, že pár kroků odtud, nalevo, za mostem au Change, začíná nábřeží Koželuhů, pod jehož oblouky mají bandité nejlepší skrýš v Paříži. Vzpomínala si na tu vlhkou a klenutou jeskyni, kde tekly proudy krve z jatek v ulici U staré lucerny.


Je to ostatně vidět i na téhle dobové mapce:
[ img ]
Nepokreslená vě větším rozlišení zde:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... C_1750.jpg


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 čer 2024, 18:59
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  28 čer 2024, 13:19

Údolí chudoby: já jsem právě našla taky obě verze, těžko říct, která ulice to byla.
no ako som už uviedla hore vyššie, zrejme tak Parížania volali obe tie ulice a ešte aj niektoré v okolí.
Ms_Rescator píše: *  28 čer 2024, 13:19

Jinak co se týče té hospody U kokrháče, vypadá to, že byla opravdu na nábřeží Megisserie, protože to bylo ještě před mostem Pont au Change. Ale musela být hned vedle něj, tam byl i Chatelet. Protože to je tím směrem k ulici Koželuhů a ulici U lucerny.

Citace z druhého dílu.
"U kokrháče, poslední hospoda v Údolí chudoby směrem ke Koželužskému nábřeží." (...)
Angelika dobře věděla, že pár kroků odtud, nalevo, za mostem au Change, začíná nábřeží Koželuhů, pod jehož oblouky mají bandité nejlepší skrýš v Paříži. Vzpomínala si na tu vlhkou a klenutou jeskyni, kde tekly proudy krve z jatek v ulici U staré lucerny.
Super že si Kokrháča lokalizovala. :ok:

Aby bolo jasné aje pre ostatných okrem nás dvoch o čom sa hovorí keď sa hovorí o Koželužskému nábřeží, , tak sa hovorí o nábreží Mégisserie na tvojej mapke Quai de la Mégisserie.
čo sa týka toho nábrežia vedľa, Quai de la Gesvres, alias nábrežia vystrašených, tak vnoci 28 februára 1661 sa tam na člne od Neselskej veže priplavili Angelika, Nicolas a jeho banditi aby Calambredaine zaplatil svoj svadobný dlh.

tuto som už dávnejšie dávala obrazy ako to tam vyzeralo:

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 306#p22306

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Ms_Rescator
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 čer 2024, 19:22
Hrabata
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 211
Registrován: 18 led 2024, 22:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše: *  28 čer 2024, 18:59

Aby bolo jasné aje pre ostatných okrem nás dvoch o čom sa hovorí keď sa hovorí o Koželužskému nábřeží, tak sa hovorí o nábreží GESVRES na tvojej mapke iba Gevres. V noci 28 februára 1661 sa tam na člne od Neselskej veže priplavili Angelika, Nicolas a jeho banditi aby Calambredaine zaplatil svoj svadobný dlh.

tuto som už dávnejšie dávala obrazy ako to tam vyzeralo:

https://angelique.cz/phpBB321/viewtopic ... 306#p22306
Počkej já myslela, že ti koželuhové byli v ulici Rue de la Tannerie, co jsem zvýrazňovala i na mapce. Právě vedle té Rue de le Lanterne - U lucerny. Tak nějak se to jmenuje i v originále.Jen je divné, že by až do té ulice tekla krev z jatek. :roll:

Jinak souhlasím, že můžem tohle téma přesunout do geografie. Já k tomu nemám oprávnění…


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Kreslené mapy k Angelice - Mlle Rescatorová
Napsal: 28 čer 2024, 23:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 7217
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ms_Rescator píše: *  28 čer 2024, 19:22
moirra píše: *  28 čer 2024, 18:59

Aby bolo jasné aje pre ostatných okrem nás dvoch o čom sa hovorí keď sa hovorí o Koželužskému nábřeží, tak sa hovorí o nábreží Mégisserie na tvojej mapke Quai de la Mégisserie. Vedľa je nábrežie des GESVRES V noci 28 februára 1661 sa tam na člne od Neselskej veže priplavili Angelika, Nicolas a jeho banditi aby Calambredaine zaplatil svoj svadobný dlh.
Počkej já myslela, že ti koželuhové byli v ulici Rue de la Tannerie, co jsem zvýrazňovala i na mapce. Právě vedle té Rue de le Lanterne - U lucerny. Tak nějak se to jmenuje i v originále.Jen je divné, že by až do té ulice tekla krev z jatek. :roll:
Pardon som to teraz spamäti pomotala tie dve nábrežia. "Mégisserie" znamená v preklade nábrežie garbiarov alias koželuhov
to nábrežie GESVRES znamená nábrežie ustráchaných či vystrašených - musím to opraviť 8) takže už aj v citácii opravené

logicky Garbiari kože potrebovali čo? no predsa vodu, hodne vody - aby spláchli ten moč čo sa vtedy používal na garbiarské účely ako chemikália - (v Maroku dodnes, a to je práve ekologické a zdravšie ako dnešné chemické procedúry v garbiarstve) takže kde inde by tie kože robili ako na brehoch Seiny :wink:

PS: si ma tou ulicou poplietla - Rue de la Lanterne existuje totižto pri Justičnom paláci na ostrove Ille de Cité

ale tuto más tu tvoju aj z mapkou, očividne po zbúraní Chateletu:

https://fr.wikipedia.org/wiki/Rue_de_la ... -des-Arcis

Upne vľavo v tvojej mapke máš uličku s podjazdom nazvanú l'arche Popin ktorá viedla na nábrežie koželuhov - takto to tam vyzeralo:
Myslím že ta mmajú vyvesené kože, vidno ako pod oblúkom (francúzky l'Arche ) tečie voda do Seiny na nábreží Koželuhov a očividne sú tam aj povešané nejaké kože
očividne mali však obaja kresliči rozličné priestorové videnie

PS: mám tento príspevok presunúť do vlákna po stopách angeliky, aby som ti nekazila vlákno mapiek?
inak bohužiaľ na presunutie celého vlákna nemám očividne práva, musíme poprosiť Fantinu

_________________

Someone told me I was delusional!! I nearly fell off my unicorn!🦄


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 11 příspěvků ]
Zpět na „Historie & geografie 17. století“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron