Zatinka

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 5 příspěvků ]
Autor Zpráva
Precious
Předmět příspěvku: Zatinka
Napsal: 03 pro 2009, 12:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1488
4poziom.slask.pl
Registrován: 17 říj 2007, 15:19
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
no, neviem, či sa teraz na mňa Jeanne nenahnevá, ale bola som si omrknúť Zatinkinu stránku o filme Angelika :wink: Je to síce konkurencia, ale keďže sa zaoberá iba filmom, myslím, že by sme mohli spolu dobre vychádzať :D Mne sa páči, ako sú zobrazené miesta natáčania, ako vyzerajú vo filme a ako vyzerajú teraz. A aj som si overila, že amfiteáter v "marockých Mykénach" je ten, v ktorom nakrúcali aj Gladiátora s Russelom Croweom.


Nahoru
Profil Citovat
zatinka
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2009, 13:18
Rytíři
Offline
 
Příspěvky: 44
Registrován: 30 lis 2009, 18:42
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
Ahoj Precious a Jeanne,

moc děkuji za příspěvěk. V žádném případě se necítím jako konkurence, protože tyhle stránky jsou fakt bezkonkurenční. Chtěla jsem je vytvořit spíše pro mé potěšení a odreagování. Filmovou Angeliku mám moc ráda a neřeším, jak moc je (ne)věrná knižní předloze. Dívám se na ně prostě z úplně jiného úhlu. To samé ostatně platí i pro mayovky - filmy jsou naprostá slátanina bez špetky věrnosti předloze, s naprosto vymyšlenými nereálnými kostýmy i postavami, přesto jsem jim propadla :-)

Nu, a když jsem pak pátrala na webu po nějakých informacích o filmové Angelice a narazila jsem (kromě zdejšího webu) pouze na samé růžovoučké blogísky náctiletých nanynek, tak mě napadlo, že bych si vlastně mohla vytvořit něco sama. Trošku si ty informace utřídit, zorganizovat do systému, v němž se dobře orientuju, seznámit se s novými lidmi apod :-) Oslovila jsem své mayovské přátele i knihovníky, zda nemají něco ve svých sbírkách (odkojení 60. lety) a začaly se mi scházet nějaké materiály, které budou postupně přidávány na web.

_________________

Filmová Angelika (angelika.zaweb.cz) * Mayovky (karel-may.majerco.net)


Nahoru
Profil Citovat
Tania
Předmět příspěvku:
Napsal: 03 pro 2009, 21:56
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 940
Registrován: 26 lis 2007, 08:50
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele: SZ, WWW
 
zatinka píše:
Dívám se na ně prostě z úplně jiného úhlu. To samé ostatně platí i pro mayovky - filmy jsou naprostá slátanina bez špetky věrnosti předloze, s naprosto vymyšlenými nereálnými kostýmy i postavami, přesto jsem jim propadla :-)
.
To sice ano, ale udělali je krásně :wink:
a kdo by odolal Lexi Barkerovi a Pierru Briceovi :oops:

Jinak doporučuji knihu Vinnetou a já - Můj skutečný život, je to životopis Pierra Brice.
Je to laskavě a čtivě napsané, opravdu s humorem. Krásně vykresluje dobu, ve které se mayovky natáčely. A vůbec život kolem filmu, natáčení a herců, nejenom u mayovek, ale i u jiných filmů, které Brice točil. Možná by to bylo i zajímavé z hlediska natáčení Angeliky. Myslím, že je to stejná doba. (Beru to podle věku herců, myslím, že jsou si věkově blízcí). Možná by pak člověk i lépe chápal, jak se tenkrát filmy točily. Jaká byla atmosféra, finanční možnosti... V životopise Michele Mercier nebyla atmosféra kolem filmu a herců tak jasně popsaná a zřetelná, jako je to zde. Prostě to z knihy přímo dýchá. Dovolila bych si to přirovnat k Popravenému od Notre-Dame, z té jsme to cítily také.


Nahoru
Profil Citovat
PenelopaW
Předmět příspěvku: Re: Zatinka
Napsal: 02 pro 2018, 18:16
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 3225
Registrován: 14 říj 2016, 19:08
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Odkaz na "konkurenční" stránky už není aktivní...

Ale odkazuje se na ně kniha Jovanky Šotolové "Francouzská literatura v českých překladech po roce 1989: 25 let bez cenzury". O Angelice je zde jen stručně cca na 1,5 strany:

https://books.google.cz/books?id=hXZiDw ... navlinks_s


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Zatinka
Napsal: 04 pro 2018, 23:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
PenelopaW píše:
Odkaz na "konkurenční" stránky už není aktivní...
Samozrejme že to to nebola stránka konkurenčná ale stránka priateľská a doplňujúca. :D
Zaoberala sa totižto výhradne filmovým spracovaním Angeliky, kdežto my sa prevažne zaoberáme knihami.

No ona tá výborná stránka mala vďaka pažravcom v Čechách smutný osud:
Vraj sa jej niekto začal vyhrážať že fotky patria im (ako keby iba v Čechách vysielali Angeliku a nemohla by tieto
mať úplne odniekiaľ inde) plus fanúšikovské stránky sú povolené a všeobecne sa na celom svete tolerujú.
Zatinka však nechcela mať problémy a nechala sa bohužial zastrašiť.
Škoda skvelej stránky o filmoch. :cry:

Screenshoty bývalej stránky sa dajú nájsť cez wayback maschine - ja a Errnie sme si ju ešte stihli stiahnuť
kým ešte aj videa chýbajúcich scén boli aktívne

Treba nakliknúť rôzne dátumy aby človek našiel rozličné verzie stránky z rozličných období.

WAYBACKMASHINE: https://archive.org/

https://web.archive.org/web/*/angelika.zaweb.cz


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 5 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host
cron