Outfitologie - Joffreyov styl

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 46 příspěvků ]
Autor Zpráva
moirra
Předmět příspěvku: Outfitologie - Joffreyov styl
Napsal: 28 zář 2014, 15:21
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
4poziom.slask.pl
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl

Toto je zrejme prvy krat v mojom zivote, kedy ma bavi zaobera tsa panskou modou :shock: :mrgreen:

Stavim sa ze keby som strcila Joffreyove obleky dokopy do jednej temy s tymi
co nosil tajomny Rescator, asi by ste ma ukamenovali. Otvaram teda rubriku kde sa budeme
venovat Joffreyovmu Outfitu. :wink: :wink:

Skusila som vybrat veci elegantnejsie, ale ako vieme kazdy znas ma svoj osobity vkus ;-)

Kdesi sa spomina ze Rescoffrey (krizenec medzi Joffreyom a Rescatorom) nosil v Novom svete velmi rad
Anglicku modu. Pozrime sa teda ako ta moda toho casu v Anglicku vyzerala:

Men's Suit (ca. 1760) British

[ img ]

Suit, ca. 1760, British.

[ img ]

Na porovnanie z francuzkou modou toho casu:

Suit, ca 1760 France....
Toto by mohla byt ta spominana pistaciova farba, ci nie ???? :roll: :roll:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 28 zář 2014, 15:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Super, žes tohle otevřela Moirro, myslím, že se tu budu ještě hodně realizovat :twisted: :twisted:

Vybrala jsi moc pěkné kousky, stylově určitě sedí, mám jen jednu výhradu tahle linie je už opravdu hodně rokoková, v 70. letech se nosil jiný střih kabátce i vesty.

Mně by se líbilo třeba něco takového:
rudě stříbrný, honosný oblek prince, je to sice až z roku 1684 ale což ;) a možná v trochu střízlivější variantě...

Přílohy
[ attachment ]
1684. (274x450).jpg (117.96 KiB) Zobrazeno 13292 x


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 28 zář 2014, 16:07
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
super téma, zas niečo pre mňa... :mrgreen:
veľmi pekné kúsky, moirra, elegantné, ale podľa roku pozerám, že o 100 rokov neskôr ako žil de Peyrac, mne to príde skôr rokokový štýl,

musel byť veľmi elegantný, a už len tým, že bol vysoký a štíhly :oops: , predpokladám, že vedel "nosiť" akýkoľvek odev
(PS: odhliadnuc od storočí, viem si ho celkom dobre predstaviť aj v dnešnej dobe, džíny, drahá košeľa a kožená bunda :twisted: :mrgreen: , kvalitné topánky, ), ale zostávam na zemi :twisted: ... a pridávam moje nápady, čo sa týka jeho outfitu v 17. storočí

aj keď príliš zvláštna farba, možno rokmi vyšedivela :mrgreen: , ale v takomto štýle si ho viem predstaviť, keď bol spomínaný jeho tmavozelený oblek
[ img ]

v takej šafranovej by to bolo fajn, v tejto farebnej kombinácii mi to príde príliš "všedné"
[ img ]

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 29 zář 2014, 09:23
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
super téma, zas niečo pre mňa... :mrgreen:
veľmi pekné kúsky, moirra, elegantné, ale podľa roku pozerám, že o 100 rokov neskôr ako žil de Peyrac, mne to príde skôr rokokový štýl,

musel byť veľmi elegantný, a už len tým, že bol vysoký a štíhly :oops: , predpokladám, že vedel "nosiť" akýkoľvek odev
No, samozrejme ze su to obleky z neskorsieho obdobia, ale zdali sa mi velmi pekne a elegantne takze ked si to predtavime podla starsieho strihu dalo by sa to pouzit ako inspiracia.

Podla toho co je v kanone, nosil Joffrey na lodi uzke UZKE nohavice:
(Uz tzasa musim pozriet do originalu ake, v cestine su vraj kozene, co by bolo
na ten cas velmi nezvycajne)

Nahe boli aj jeho nohy a lytka. Mal na sebe iba priliehave kratke nohavice, v ktorych sa crtali jeho dlhe, stihle nohy.
Chodidla a lýtka měl také holá, přiléhavé kožené kalhoty zdůrazňovaly štíhlé boky.

Sorry Jeanne, :lol: ale mne to pride ako keby si ty modifikovala ten horny preklad do svojej fikcie :lol: :lol:
tie kozene kalhoty a stihle boky.... 8)

Tie kabatce su pekne Errnie, ale ako som vravela kabatce cislo 1 a cislo 3 su absolutne nevhodne pre
kapitana lode, lebo siroke rukavy z obrovskymi ozdobnymi manzetami by sa vsade a o vsetko zachytavali.

Teda Rescatorove oblecenie bolo prisposobene hlavne z praktickych dovodov. I ked som si ista ze aj svoju piratsku verziu oblecenia dohnal az na hranice dokonalej elegancie. ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 29 zář 2014, 10:10
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Errnie moc pěkné obrázky, ten první se mi moc líbí, u těch zbylých dvou bych si představovala sytější barvy, ale ta látka už je asi vybledlá...

Moirro, úzké kožené kalhoty nosil jako Rescator, jako Joffrey samozřejmě nosil obleky podle dobové módy, vyšívané, s krajkami atd. takže ano nepraktické a to i přesto, že občas jezdil na lodi :), čili Errnie to vybrala správně :) Rescatorův oblek se španělským kabátcem si mohl vymyslet nejen kvůli praktičnosti, ale také kvůli temnějšímu vzhledu :twisted: a samozřejmě i kvůli tomu, aby odlákal pozornost od svého francouzského původu.

A tady asi nejlepší popis Joffreyova amerického stylu:
A přestože vypadal naprosto obyčejně, zachvěli se. Stál tu v nádherném obleku ze slonovinově bílého saténu s perlovými výšivkami, které se při každém pohybu zaleskly. Ten oblek mu přivezl z Londýna Gouldsboro spolu s vysokými botami z rudé kůže a širokými rukavicemi. Peyrac uznával anglickou módu, jejíž strohý střih, kalhoty ke kolenům a vysoké boty mu v jeho dobrodružném živote vyhovovaly víc než vypasované francouzské kabátce a příliš široké boty. Naopak však krajkový límec posázený perlami a manžety měly francouzský šarm.
Bohaté černé vlasy kolem snědé zjizvené tváře mu dodávaly vzhled piráta, znepokojujícím způsobem kontrastující s rafinovaností a elegancí oblečení. Prošedivělé spánky nečekaně zjemňovaly tmavou plet dobrodruha, opáleného sluncem a ošlehaného větry. Co znamená ten bledý obličej, to dojetí v nehybné tváři, to utrpení v pohledu, který na ně zpříma upřel?


- mám k tomu akorát výhradu: nepříjde mi, že by se v té době nosily široké boty ani krajkové límce - to mi sedí spíš na módu třicetileté války, že by to Anne měla špatně zmapované?! :? nebo možná to špatně chápem vlivou překladu... nebo nevím :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 29 zář 2014, 11:02
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Errnie moc pěkné obrázky, ten první se mi moc líbí, u těch zbylých dvou bych si představovala sytější barvy, ale ta látka už je asi vybledlá...

Moirro, úzké kožené kalhoty nosil jako Rescator, jako Joffrey samozřejmě nosil obleky podle dobové módy, vyšívané, s krajkami atd. takže ano nepraktické a to i přesto, že občas jezdil na lodi :), čili Errnie to vybrala správně :) Rescatorův oblek se španělským kabátcem si mohl vymyslet nejen kvůli praktičnosti, ale také kvůli temnějšímu vzhledu :twisted: a samozřejmě i kvůli tomu, aby odlákal pozornost od svého francouzského původu./quote]

ďakujem dauphine, aj pre mňa sú to riadne vyšedivelé farby, ja mám rada farby a farebnosť , nenašla som nič, pre mňa vyhovujúce, čo by mi farebne sedelo, akurát tak strihovo
moirra píše:
Tie kabatce su pekne Errnie, ale ako som vravela kabatce cislo 1 a cislo 3 su absolutne nevhodne pre
kapitana lode, lebo siroke rukavy z obrovskymi ozdobnymi manzetami by sa vsade a o vsetko zachytavali.
Teda Rescatorove oblecenie bolo prisposobene hlavne z praktickych dovodov. I ked som si ista ze aj svoju piratsku verziu oblecenia dohnal az na hranice dokonalej elegancie. ;-)
ako Rescatora ho riešime v inej téme , tu som si ho predstavila ako elegatného šľachtica, ktorý očarúval Quebec (a nielen on :D ) a k tomu mi tento outfit patrí,


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 29 zář 2014, 12:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ano mas pravdu Errnie, ten moj prispevok by som mala presunut do rubriky Rescatorov outfit.

Teraz som sa dala do vyskumu co je myslene oblekom safranovej farby:

Existuju totizto farby safranovo-zlta a safranovo-fialova.

Pozrime sa teda na ten kvietok:

[ img ]

Miriam Hessik

Safran je kvetina bledofialovej az tmavofialovej farby a iba korenina ktora sa robi z tych pelovych piestkov v strede kvetiny je horcicovo zlta, pretoze pel je zlty.

Ja osobne som vzdy myslela ze safranova je bledofialova podla farby tych kvetov...alebo ze by podla tej horcicovej farby tej koreniny?????

Tie cervene nite pri priestikoch z pelom sa pouzivaju ako korenie (aj ja ho pouzivam, na zname talianske safranove rizoto)
A safran bol aj zname prirodne farbivo na latky.

tricko v safranovej fialovej (polo-safran-violet ):

http://www.halle-vetement.com/72-147-th ... courte.jpg

a latka v safranovej zltej:

https://www.stoffkontor.eu/images/produ ... -14907.JPG

Aj ja sa teraz priklanam k zltej po zrelej uvahe pretoze safran sa v tom case este stale pouzival ako prirodne farbivo.... (dnes by to asi bolo nezaplatitelne, aj ked v indii sa este stale pouziva, ale kedze existuju rozne druhy safranu, ten ktorym si Indi farbia saty, by si Talian do rizota veru nedal :lol: :lol: )


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorov Outfit - Rescatorov styl
Napsal: 30 zář 2014, 19:33
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:

takto bol oblečený, keď sa išli predstaviť prvý krát ku kráľovi:

Hrabě byl celý v černém a stříbrném. Jeho černý vlněný plášť byl ozdobený stříbrnou krajkou, kterou držela diamantová spona. Vykukovala z něj vesta ze stříbrného brokátu, pošitá zvláštní černou krajkou. Tři volány z téže krajky spa¬daly zpod tmavých sametových nohavic. Na botách měl také diamantové spony. I vázanka se širokým uzlem byla poseta drobnými diamanty. Prsty měl plné diamantových prstenů, na jednom prstenu zářil obrovský rubín.
Nasadil si klobouk s bílými péry a zeptal se, zda Kouassi-Ba nezapomněl připravit dary určené králově snoubence.
v Slovencine je to:
Prave si pripinal kord na zavesnik posiaty diamantmi...
Grof bol obleceny cely v ciernom a striebornom. Jeho plast z cierneho moire bol potiahnuty striebornou cipkou pridrziavanou diamantmi. Pod nim bolo vidiet kabatec zo strieborneho brokatu, velmi vkusne lemovany cipkou.
Rovnaka cipka padala v troch volanoch spod rynskych nohavic z tmaveho aksamietu. na topankach mal diamantove spony. Viazanka vo forme sirokej slucky, a nie masle, bola tiez vrubena drobnymi diamantmi. Na prstoch mal mnozstvo diamantov a jeden velky rubin. Grof si nasadil klobuk s bielymi perami......

A Dauphine zistila ze: v českém je že měl vlněný plášť v anglickém "watered silk" což jestli jsem to dobře pohopila by mělo být hedvábí s takovým tim vlnitým povrchem na způsob moaré...

No som zvedava co mal pan dokonaly na sebe v nemeckom vydani a vo Francuzkom originale :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorov Outfit - Rescatorov styl
Napsal: 30 zář 2014, 20:49
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Joffreyov Outfit
Als sie sich umwandte, befestigte Graf Peyrac eben seinen Degen am diamantbesetzten Gehänge. Er war völlig in Schwarz und Silber gekleidet. Über dem Mantel aus schwarzem Moire lag eine durch Diamantennadeln festgehaltene Silberspitze. Das Wams aus Silberbrokat war mit schwarzen, sehr feinen Spitzen verziert, die Schuhe mit Diamantenschnallen. Die Halsbinde war nicht zu einem Kragen, sondern zu einem dicken Knoten geschlungen und ebenfalls mit sehr kleinen Diamanten besetzt. Auch an den Fingern trug er eine Menge Diamanten und einen einzigen, sehr großen Rubin.

--------------------------------------------------------------

Keď sa otočila, gróf Peyrac upevnoval svoj meč na zavesnik vysadeny diamantmi. Bol oblečený celý v čiernej a striebornej farbe. cez plast z čierneho moaré bola prichytena diamantovymi ihlami strieborna cipka. Dublet strieborného brokátu zdobili čierne, veľmi jemné hroty, topánky s diamantom prackami. Kravata nebol a uviazana ako limec, ale na silný uzol a tiež posiata veľmi malými diamantmi. Tiež na prstoch mal veľa diamantov a jediný, veľmi veľký rubín.
--------------------------

Le comte était entièrement vêtu de noir et d’argent. Son manteau de moire noire
était voilé d’une dentelle d’argent retenue par des points de diamants. Il laissait voir
un pourpoint de brocart d’argent orné de dentelles noires d’un point très recherché.
Les mêmes dentelles en trois volants retombaient aux genoux sous la rhingrave de
velours sombre. Les souliers portaient des boucles de diamants. La cravate, qui
n’était pas en forme de rabat, mais de large noeud, était également rebrodée de très
petits diamants. Aux doigts une multitude de diamants et un seul très gros rubis.
Le comte se coiffa de son feutre à plumes blanches
-------------------------
Grof bol oblečený celý v čiernej a striebornej farbe. Jeho plast z čierneho moaré
bol zahaleny striebornou čipkou pridrziavanou diamantovymi ihlicami Bolo vidiet
vestu zo strieborneho brokátu zdobeny velmi vzacnou a vyhľadávanou čiernou čipkou.
Tri krajkové volániky spadali pod kolenami nohavic z tmaveho zamatu. Topánky mali diamantove spony.
Kravata nebola uviazana v tvare klapky????, ale do širokeho uzla, a bola tiež vyšívana
menšimi diamantmi. Prsty mal posiate diamantmi a bol tam jeden veľmi veľký rubín.
Nasadil si klobúk s bielym perím.

Milujem ked sa google translate pokusa prekladat. Toto mi naprilad prelozil:
Jeho topánky nosia diamantové náušnice. ha ha ha :lol: :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Rescatorov Outfit - Rescatorov styl
Napsal: 30 zář 2014, 20:51
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Priklanam sa k nazoru ze ten plast prekryvala strieborna cipka prichytena diamantovymi ihlicami....

neviem si to dobre predstavit...Dauphine kresli!!!!! :roll: :roll: :roll:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Rescatorov Outfit - Rescatorov styl
Napsal: 02 říj 2014, 00:38
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ad. Joffreyův vymašličkovaný outfit v Saint-Jean-de-Luz:

Přítelkyně, bez mučení se doznávám, že od včerejšího dne patřím do skupiny šílenců, co porovnávají vydání Angeliky v různých jazycích :D. To sem zas do něčeho rejpla s tím Joffreyovým pláštěm. :D No každopádně moaré se prý dá vyrábět z i z vlny - odtud asi chybný český překlad vlněného pláště. Pak jsme s kolegyní Moirrou přemýšlely nad tou zvláštně postavenou větou kde krajku která byla na plášti přichycovaly diamantové spony - tedy ne plášť ale krajku - což mi přišlo zvláštní, ale nakonec jsme na naší plášťologické schůzi no. 1, přišly na to, že by tedy krajka mohla být na plášti jako límec, místo aby jej lemovala, co říkáte?? No a jestli to byla vesta nebo kabátec to je téměř jedno vzhledem k tomu že vesty měly rukávy. Tak, zapomněla jsem na něco, Moirro?? :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 02 říj 2014, 22:29
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Tyjo Jeanne, dost dobry, s Moirrou jsme se shodly ze se nam to moc libi :D S detaily si hlavu nedelej oni proste ve stribrno cerne kresbe nevyniknou. :roll: Co me bavi moc, je fakt, ze na jeho oblek mame podobny pohled ale obe sme zvolily rozdilny strih - ty ho mas takovy vic a la dvorsky svihak, ten elegantnejsi jednodussi strih, ja vychazela z toho vymaslickovaneho z 60. let takto:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... renees.jpg

ten prvni je podle nasi teorie, ze krajku pridrzovaly diamantove spony, cili mohla byt jako limec
druhy je ma puvodni predstava

Přílohy
[ attachment ]
rsz_outfitologia_228.jpg (56.05 KiB) Zobrazeno 14188 x
[ attachment ]
rsz_outfitologia_227.jpg (57.49 KiB) Zobrazeno 14188 x


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 03 říj 2014, 10:04
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No jasne ze dame srovnani!! Mam variaci na rudy oblek z toulouske svatby, tak jen dovybarvit a muzem zacit konfontovat a analyzovat :twisted: šafranovy musi byt ale ten jeste nemam uzraly... A coz takhle ten z pristani v Quebecu, svetly s kosoctverci ci jak to tam zvlastne bylo, to je vyzva!!


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 03 říj 2014, 13:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moje verze Joffreyova toulouskeho svatebniho obleku z rudeho sametu.

Přílohy
[ attachment ]
rsz_img_0770.jpg (58.59 KiB) Zobrazeno 12840 x


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 03 říj 2014, 16:59
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dauphine, ty jsi ale šikovná. Fakt moc.
Ty, Jeanne taky.:P


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 03 říj 2014, 17:38
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Nádhera! Koukám na to už pár minut a nemůžu se vynadívat! ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 03 říj 2014, 17:49
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Holky, potěšily jste mé srdce :shock: :oops: Už je mi jasné, co bude patřit do mého budoucího výtisku fikcí jako ilustrace!
Smekám svůj pomyslný klobouk s bílými, černými či červenými péry, whatever :wink:

Jen si tak říkám - pokud tohle má být strohá okleštěná móda - a elegance se tomu upřít nedá v žádném případě - jak tedy musí vypadat takový pořádně vymašličkovaný šlechtic? On takový Filip du Plessis taky chodil docela vymašličkovaný...


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 03 říj 2014, 19:45
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dasho, to bude tim, ze jsi nevidela meho vymaslickovaneho Monsieura :twisted: na toho jsem mimoradne pysna haha. A jsem moc rada ze se vam me predstavy libi ;)

PS. V toulouskych casech jeste strizlivou anglickou modu nevyznaval
PS2. Prave jsme s Moirrou koupily po jednom cerne, cervene a bile pstrosi pera a jednu cernou masku navrch takze i klobouk na smekani bude. :D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 03 říj 2014, 20:36
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ohh krasne ses popasovala se zvlastnim popisem satu pana dokonaleho!! Libi se mi strih Angelicinych satu a i ze nema dekoltaz na zadech, Honorine je bezvadna!! Krasa, Jeanne ty musis urcite pokracovat! Mimochodem kde je ten safranovy a ruda variace??


Nahoru
Profil Citovat
dasha
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 04 říj 2014, 09:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1316
Registrován: 17 zář 2007, 10:38
Bydliště: Českolipsko
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jeanne, Ty nepřestaneš překvapovat, jak jsi všestranně renesanční bytost :wink:
Miluju speciálně Angeličiny šaty z Quebeku, ale nikdy jsem si nevšimla, jak byli s Joffreyem sladění :) On se, potvora, schválně oblékl do bílého, aby vypadal mírumilovně, ale tentýž den neváhal dorazit na zasedání quebecké rady jako "černý muž" :wink:


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 04 říj 2014, 15:13
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Ten kompletní mi přijde spíš jako nějaký salónní panák. :-D


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 04 říj 2014, 15:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Och, velice dobre variace! Me se to libi! A nevypadaji spatne ani ty velka kara, jen bych byla urcite proti bilym doplnkum, ty vetsinou v realu nevypadaji dobre spis naopak strasne lacine, viz ty pekelne bile kozacky co vidame na ulicich, a hlavne cerna je proste dramatictejsi a pekne uzavira cely outfit. 8)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 05 říj 2014, 21:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Tady ještě pár variant obleku s kosočtverci. Nikde totiž není řečeno, že boty, klobouk a kožené doplňky byly černé..., mohly být i červené nebo bílé. :shock: V každém případě se ukazuje, že je nejlepší věřit první představě a intuici, jen ten první model vypadá jako hodný elegantního piráta z Karibiku, ten komplet pošitý kosočtverci i ten s velkými nášivkami vypadají - dost hrozně, ani elegantně, ani pirátsky... ale pro úplnost. :D
Ano Jeanne, ten prvy je najelegantnejsi a vyborne farebne zladeny az po pera na klobuku
(odmyslela som si to body :twisted: )
ale je dobre vidiet aj tie ostatne navrhy ;-)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 15 říj 2014, 10:24
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moje verze obleku z 8. dílu kdy Angelika přichází k Joffreyovi, který jí podezírá z nevěry, trošku jsem se nechala unést... dnes by byl pan de Peyrac módními kritiky nejspíše haněn za urputné ladění ale k 17. století to docela sedí, takže na ně kašlem :twisted: , stejně tak na nemoderní krajkový límec, který vyměnil za krajkovou vázanku. :)
Citovat:
Stál tu v nádherném obleku ze slonovinově bílého saténu s perlovými výšivkami, které se při každém pohybu zaleskly. Ten oblek mu přivezl z Londýna Gouldsboro spolu s vysokými botami z rudé kůže a širokými rukavicemi. Peyrac uznával anglickou módu, jejíž strohý střih, kalhoty ke kolenům a vysoké boty mu v jeho dobrodružném živote vyhovovaly víc než vypasované francouzské kabátce a příliš široké boty. Naopak však krajkový límec posázený perlami a manžety měly francouzský šarm. Bohaté černé vlasy kolem snědé zjizvené tváře mu dodávaly vzhled piráta, znepokojujícím způsobem kontrastující s rafinovaností a elegancí oblečení. Prošedivělé spánky nečekaně
zjemňovaly tmavou plet dobrodruha, opáleného sluncem a ošlehaného větry. Co znamená ten bledý obličej, to dojetí v nehybné tváři, to utrpení v pohledu, který na ně zpříma upřel? Nevydrželi ho.

Přílohy
[ attachment ]
rsz_img_1133.jpg (49.29 KiB) Zobrazeno 11514 x


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 15 říj 2014, 11:46
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Je to parádní! :P
Na módní peklo kašli, to jsou stejně občas bláboly... :evil:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 15 říj 2014, 17:42
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach Dauphine! :oops: Uzasny outfit!

Milujem cervenu farbu a dobre vies ze som ta stale otravovala z
cervenymi perami na klobuku :mrgreen:

Zato ti to tu musim vysrdieckovat na cerveno ♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥ :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 15 říj 2014, 17:56
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine, perfektné, viac než dobré, krásne si vystihla oddtieň tej červenej farby na čižmách, presne takto si to predstavujem
akurátik ma trochu pomýlil preklad, keďže v slovenčine je to ZASE napísané inak...

(Peyrac mal oblečený nádherný slonovinovobiely saténový odev, ktorý sa v drobných kosoštvorcových skladoch končil perlovým očkom, čo sa pri každom pohybe zajagalo v úzkom otvore skladov šarlátového moaré. Toto oblečenie si doniesol na Gouldsboro....)
no a potom sa v tom čitateľ vyznaj :cry: :twisted: :twisted: :twisted: :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 15 říj 2014, 23:26
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Dámy, jsem ráda, že se vám to zamlouvá ;) Jeanne, ano trošku jsem mu ustřihla nožky, ale pořád mi příjde docela proporční, nebo ne? A ty bys chtěla, abych pokračovala v těch drama "fashion" skicách s nekonečnýma nohama a la Gisele Bundchen??? :shock: :twisted:

Týjo Errnie, :o :o tak to je teda síla - jeden nebo druhý překladatel si to pěkně vycucal z prstu :? každopádně já si prostě pořád neumím udělat svůj vlastní obrázek, jak by ty kosočtvercové obleky měly vypadat, vždycky si představím ty klaunovské :roll: a že by Joffrey měl dva téměř stejné obleky?! :? Kam by ale pak zmizela jeho fantazie... a kdyby alespoň existovaly nějaké dobové módní rytiny na kterých by to bylo... no něco existovat musí, nevěřím, že by si to AG jen tak vymyslela... tak nebo tak, já dávám vždy přednost výšivce ;).


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 10:45
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:

Týjo Errnie, :o :o tak to je teda síla - jeden nebo druhý překladatel si to pěkně vycucal z prstu :? každopádně já si prostě pořád neumím udělat svůj vlastní obrázek, jak by ty kosočtvercové obleky měly vypadat, vždycky si představím ty klaunovské :roll: a že by Joffrey měl dva téměř stejné obleky?! :? Kam by ale pak zmizela jeho fantazie... a kdyby alespoň existovaly nějaké dobové módní rytiny na kterých by to bylo... no něco existovat musí, nevěřím, že by si to AG jen tak vymyslela... tak nebo tak, já dávám vždy přednost výšivce ;).
Ked pani AG pisala prve diely Angeliky, dlho resersovala vo Versaillskych knizniciach, takze aj ja sa priklanam k nazoru ze aj pri opisoch odevov sa nechala inspirovat dobovymi obrazmi a rytinami.

Ja si inak predstavujem te kosostvorce ako vsite do latky a otvarali sa iba pri pohybe, musim najst neico podobne alebo spravit nacrt, aby sme sa pochopili ako to myslim. :roll: :roll:

Budem sa musiet pozriet v starom Nemeckom kanone aj Francuztine co v skutocnosti napisala pani AG a to v tomto pripade ako aj pri obleku ktory mal Joffrey na sebe ked priplavali do Quebecu a Angelikynne saty.

Vcera som urobila dalsi objav v Toulouskej Svadbe vydania Integrale: vymaslickovaneho Joffreya!
Teda aspon tak to je podla ceskej prekladatelky:

Připadal jí vyšší, než si ho pamatovala. Měl černý oblek se stříbrnými krajkami a se stuhami barvy ohně.

Toulouska svadba, Cesta k lásce Kapitola 10.

jednym slovom Dauphine uz sa tesim na Joffreya vymaslickovaneho stuzkami farby ohna :twisted: :twisted: :twisted:

PS: Zda sa ze Joffrey mal rovnaku zalubu v cervenych perach, ako ja:
Hrabě smekl klobouk a hluboce se uklonil, až černými a rudými péry zametl podlahu.
Poté se narovnal a věnoval jí okouzlující úsměv.
(pri tom istom outfite, po navrate z Pariza)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 10:50
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Počkej, v integrale je zas jiný popis Joffreyova outfitu z královské svatby?! :shock: :shock: no tak to nezbývá nic jiného než vytvořit ještě verzi no. 3 - elegantně vymašličkovaný Joffrey :D Asi začnu tvořit několik variant k jednomu outfitu pro každý překlad jednu, haha, moje ubohá ruka... :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 12:04
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Počkej, v integrale je zas jiný popis Joffreyova outfitu z královské svatby?! :shock: :shock: no tak to nezbývá nic jiného než vytvořit ještě verzi no. 3 - elegantně vymašličkovaný Joffrey :D Asi začnu tvořit několik variant k jednomu outfitu pro každý překlad jednu, haha, moje ubohá ruka... :twisted:
Nie Dauphine, oblek z ohnivo-cervenymi maslickami je oblek ktory mal Joffrey na sebe ked sa vratil
z Pariza, a zapisal si bod za to ze Angelike ocividne chybal a neskryvane sa tesila z jeho navratu. :mrgreen: :mrgreen:

Ale ked uz si pri tom obleku z kralovskej svadby, idem hned pozriet ci ej v integrale opisany rovnako.

PS: Ohnivocervene masle niesu tentokrat vyplod ceskej prekladatelky, lebo rovnako sa na tom obleku
vyskytuju v nemeckej integrale a vo francuzkej tiez

Vêtu de noir, de dentelles d’argent, de rubans couleur de feu.

Obleceny v ciernom zo striebornymi cipkami a stuhami vo farbe ohna.

PS. predpokladam ze v cestine je tiez rozdiel medzi slovom masla a stuha, alebo???

rubans → stuhy mašľa → nud (m)


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 12:12
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jo aha, už jsem zas zmatená :D :D no jo, to je krásný moment z integrale který rozhodně stojí za vědeckou studii ;) :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 12:19
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Prispevok som upravila poukazujuc na rozdiely v slovach stuha a masla.

Co ma napadlo, neviem nic o tych stuhach alebo co to bolo, co nosili krizom cez oblek. :shock: :oops:

Tak to mal aj filmovy Andijos zo stareho filmu od Borderie a napriklad aj filmovy Monsieur
z filmu Lisellote von der Pfalz, na obrazku v modrom obleku pri koci, ktory som sem postla. :roll:

Vies ty o tom nieco co to bolo za sucast odevu???


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 13:16
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já to chápu takto: stuha je pruh látky; mašle je zavázaná stuha, ale mašle vždy nemusí být klasická mašlička ale může mít ty dvě očka dlouhá a pak když se zavěsí na oblečení vypadá zas jako stuha ;)

Ten pruh látky přes jedno rameno nebo okolo pasu bych nazvala asi šerpou.

Stuhy na oblečení byly v 60. letech asi úplně všude :mrgreen: někde jsem četla, že na jeden outfit se jich spotřebovalo klidně i 500. Já bych to viděla takto:

Tady má Ludvík rudé mašle na nohavicích, v pase, na rukávech...
[ img ]

[ img ]

Samozřejmě Joffrey by je měl v umírněnější podobě, tak aby to korespondovalo s jeho stylem :)
PS. tyhlety obrazy miluju, je na nich krásně vidět, jak ti Francouzi byli vymašličkovaný oproti jiným národům, haha :mrgreen:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 17:28
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
jeanne píše:
Zrovna stuhy v barvách ohně. Asi byly vážně v módě. 8)
Ake stuhy by si inak cakala od diabla ako vo farbe pekelneho ohna ???? :roll: :twisted: :twisted: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 17:35
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
dauphine píše:
Já to chápu takto: stuha je pruh látky; mašle je zavázaná stuha, ale mašle vždy nemusí být klasická mašlička ale může mít ty dvě očka dlouhá a pak když se zavěsí na oblečení vypadá zas jako stuha ;)

Ten pruh látky přes jedno rameno nebo okolo pasu bych nazvala asi šerpou.

........je na nich krásně vidět, jak ti Francouzi byli vymašličkovaný oproti jiným národům, haha :mrgreen:
ano stuha je pruh latky, ktory vsak nieje z latky odstrihnuty ale uz utkany ako pruzok... a suhlasim maslicky mozu byt vselijake.... vsak este uvidite ake maslicky bude mat na nohaviciach Germontaz :mrgreen:
(teraz myslim Germontaza co hraje v Komickej opere)

a nesmierne sa tesim na tvoju viziu "pekelne vymaslickovaneho" Joffreya :twisted: :twisted:

no to okolo pasu by som aj ja samozrejme nazvala serpou..ze by aj to zavesene cez rameno bola akasi
ozdobna serpa ????? :roll:

Francuzom napokon kral zakazal panom byt vymaslickovany v armade, pretoze sa vsetky ostatne narody europy na jeho vymaslickovanej armade rehotali..... 8)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 16 říj 2014, 19:43
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
napokon som pri mojom Desgrezovani nasla Joffreya de Peyrac v Rhingrave 8) :lol:

vidite to? a je bvymaslickovany cervenymi maslickami a ma velky biely golier! :lol:

avsak musim sa stazovat na velmi neodborne prevedenie jazvy!!!! :evil: :evil:

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 19 říj 2014, 20:19
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Jako v podstatě to není špatné (hlavně mě těší, že na světě existuje ještě nějaký další blázen, který se zaobírá Joffreyovými outfity :D), nemůžu to hodnotit, dokud si nevytvořím svojí vlastní představu, každopádně mě ale iritují ty vlasy... :roll: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 19 říj 2014, 20:22
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Moje verze, Joffreyova šafránového obleku, čekám na vaše připomínky, protože osobně bych si to možná ještě dopilovala v detailech... :roll:

Téměř vzápětí se objevil Joffrey de Peyrac v šafránově žlutém saténovém obleku s dlouhou bohatě vyšívanou vestou. (...) V tíživém nechápavém tichu, které následovalo po tomto prohlášení, si Joffrey de Peyrac s klidem narovnal krajky na zápěstí a na klopách.

Za mizernou kvalitu se omlouvám, zapoměla jsem to vyfotit za světla... jednou to přefotím :)

http://media-cache-ak0.pinimg.com/origi ... ba2a27.jpg

[ img ]


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 19 říj 2014, 20:57
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Safranovy oblek je uzasny! A Joffrey ma dokonca dlhe a vlniste vlasy! Aaach!

Tomu potvorakovi tusim svedci naozaj vsetko...
Nuz ale ked ma takeho dizajnera! :P

Napadla ma kacirska idea ze ako by vyzeral v ruzovej :oops: ha ha ha :lol: :lol:


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 19 říj 2014, 21:00
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
moirra píše:
Tomu potvorakovi tusim svedci naozaj vsetko...
Nuz ale ked ma takeho dizajnera! :P

Napadla ma kacirska idea ze ako by vyzeral v ruzovej :oops: ha ha ha :lol: :lol:
no buď ako "pupuš" :shock: alebo (a on určite) super celkom fajn, niektoré tmavé typy chlapov v nej vyzerajú dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 19 říj 2014, 21:06
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:mrgreen: :mrgreen: Hmm, možná v ohnivé, červánkové růžové... narozdíl od Filipa u kterého to vidím na chladnou růžovou... no každopádně musíme zjistit, pořádně zrešeršovat, vydesgrezovat a podepřít seriozními vědeckými studiemi jak by vypadal v těch rhingrave s ohnivými mašlemi :twisted: představuju si to tak že přijel z Paříže, kde mu ten oblek spíchl ten Jeannin YSL. ;)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 19 říj 2014, 21:55
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6881
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
errnie píše:
moirra píše:

Napadla ma kacirska idea ze ako by vyzeral v ruzovej :oops: ha ha ha :lol: :lol:
no buď ako "pupuš" :shock: alebo (a on určite) super celkom fajn, niektoré tmavé typy chlapov v nej vyzerajú dobre :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:
Ano suhlasim ze niektore tmave typy chlapov = juzania vyzeraju v tych najnemoznejsich farbach
uzasne. Kto bol v Taliansku, Francuzku ci Spanielsku istotne potvrdi. ;-)

PS: Na rhingrave s "ohnivými mašlemi" od YSL sa tesim!


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 20 říj 2014, 09:29
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Já si ho v růžové představit dokážu. Tedy spíš v nějaké tmavé, ne ve žvýkačkové nebo prasečí (chudáák :mrgreen: ).
Ona růžová není zas tak divná nebo nevhodná barva, když ji nebereme čistě z dnešního pohledu a nepředstavíme si ji na tričku s V-výstřihem.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 20 říj 2014, 23:21
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Týjo, tak to je zajímavý, no já osobně mám představu, že ten pařížský krejčí by mu vymýšlel extravagantnější variace které by ovšem stále korespondovaly s jeho stylem (třeba ty rhingrave a ohnivé mašle), něco ne úplně tradičního, ale stále ještě "joffreyovského", ten tajemný look podle mě vychází přímo z Joffreye, tu teorii podpírá to, že i ve Středomoří dál působil tajemně a jistě neměl stejného krejčího. Obávám se, aby Joffreyův strohý styl nebyl pro pařížkého krejčího utrpením :mrgreen: . Ale vzhledem k tomu, že ses inspirovala u YSL umím si představit, že mu vymýšlel i tajemné obleky - jen trochu víc extravagantní, ještě že ses neinspirovala třeba Johnem Gallianem, ten by ho vymašličkoval opravdu řádně a dramaticky k tomu :twisted: :twisted: ale Galliana bych viděla spíš pro Monsieura nebo krále.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Joffreyov Outfit - Joffreyov Styl
Napsal: 21 říj 2014, 20:17
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, vlastně by mě to ani nepřekvapilo... :twisted: :roll: :mrgreen: proč by si nemohl založit maskologikou síť, když měl síť s obchodem s piniem atd. :twisted: ale ta kožená maska byla od Španěla původem z Annaby...


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 46 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti