Elaine

Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 10 příspěvků ]
Autor Zpráva
Elaine
Předmět příspěvku: Elaine
Napsal: 17 lis 2014, 22:26
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
4poziom.slask.pl
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Zdravím kostýmerský kroužek!
Popravdě řečeno, moc nevím, co k těm šatům napsat. Technické záležitosti jako "ručně šité, leštěná bavlna (světlá látka) a polyester (tmavá látka), výstuha z bavlněné látky, šito PES nití -> a tedy nedobové" nikoho moc nezajímají. Ale tak na úvod. Látka se mi válela doma už od dob tanečních (jo, to byly tenkrát velké oči a nakupovala jsem textílie ve větším množství než v potřebném), tak jsem si řekla, že bych ji mohla zkusit zformovat v něco "užitečného", nebo aspoň hezkého. Ovšem protože se jednalo jen o nějaký zbytek látky, je jasně vidět, kde nastal problém, respektive problémy.
Takže jak si můžete všimnout, rukávy jsou kratší, než by měly být, "křidýlka" jsou z úplně jiné látky (což jsem nikde neviděla) a hlavně, ta sukně je kratší cca o 10 cm než by bylo potřeba.
Zde padá otázka na kostýmérský kroužek: Jak byste řešily zapeklitý problém s délkou sukně vy? Zkoušely byste tam něco našít? Stejnou látku na 99% už neseženu.
[ img ]
Ano, vím, živůtek by měl být více vyztužený a košile není rozhodně upravená nijak vhodně. Výmluvou mi budiž fakt, že v jednom se košile špatně "šteluje", zvlášť má ji-li individuum na sobě.


Nahoru
Profil Citovat
dauphine
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 17 lis 2014, 22:43
Královská rodina
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 1232
Registrován: 06 lis 2011, 19:01
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
:!: :!: :!: wow, mega dobrý! úžasný a bezvadný! :ok: :applaus: :applaus: Rozhodně si to zatím z nás dotáhla nejdál!

S tou sukní, buď bych našila nějaký kanýr, krajku atp. nebo bych tu sukni rozstříhla, nařasila po stranách a ušila bych ještě jednu spodní, delší a třeba z kontrastní látky.

Elaine, nadchla jsi mě!! :ach:

PS. mám doma, velký kus (nemůžu ho teď změřit ale je velký) světle modrého saténu, můžu tě jím sponzorovat, kdybys chtěla ;) , a chci vědět, kde kupuješ látky, mě vždycky odradí, jejich cena vzhledem k tomu že vím, že jsem v šití začátečník a určitě bych je zničila...


Nahoru
Profil Citovat
fantina
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 17 lis 2014, 22:45
Administrátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 688
Registrován: 28 zář 2012, 20:16
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Teda Elaine :!: To je ale překvapení :P Tady umělkyně většinou šijí jen na panenky a Ty vyrukuješ s modelem rovnou v životní velikosti :D :applaus:
Moc se Ti to povedlo, úplně super :ok:

Nevím sice, jestli moje rada bude odpovídat "dobovému" střihu a konceptu šatů, ale asi bych ty šaty nastavila krajkovým volánem, našitým zezadu víc výš na spodní okraj látky, aby to vypadalo, jako že je pod sukní ještě jedna sukně, čili spodnička (nebo-li krinolína). Z té samé krajky bych třeba udělala mašličky nebo jiné ozdoby (květy), kterými bych nazdobila živůtek, třeba v tom středu, kde se spojuje látka (od výstřihu do špičky živůtku). Nevím, jestli zvolit krajku čistě černou nebo nějakou veselejší - bílou se zlatým protknutím či tak nějak ...

Fakt je to moc hezký model, taky se mi moc líbí ta košile :D


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 17 lis 2014, 23:01
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
teda elaine, to ju úplne dokonalé, :ok: :ach: :applaus:

vďaka za smajlíkov, môžem to tu pekne zaspamovať....
tie šaty sú perfektné, obdivujem tvoju trpezlivosť, nakoľko sama šijem, viem, koľko to dá práce a popichaných prstov okolo toho 8) ,

ja by som možno riešila sukňu tak, žeby som ju podšila spodničkou v potrebnej dĺžke a na ňu by som prišila nejaký saténový nariasený volán,
ani krajka by nebola zlá, ale keďže inde na šatách nie je, tak možno trochu pridať do rukávov a bolo by to vyvážené

[ img ]

v každom smere, smekám pomyslený klobúk, wau


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 17 lis 2014, 23:11
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Díky :!:
Jako asi vážně najdu nějakou starou záclonu a obětuju ji na krajkový volán. Jako je mi jasné, že to bude 100% nedobové (to by musel být člověk magor nebo neskonalý boháč, aby si dal krajku až tak k zemi), ale tak co už.

Dauphine, na látky chodím většinou do Flex-texu (u Pražské tržnice). Je pravda, že hedvábí bych kupovala asi jinde, ale k tomu jsem se ještě nedopracovala ;-)


Nahoru
Profil Citovat
moirra
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 17 lis 2014, 23:24
Moderátor
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 6882
Registrován: 09 lis 2008, 00:00
Bydliště: Wien
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Aaaach! Elaine Nádhera! :ach:

To je neskutočne koľko talentovaných žien sa tu na webe stretlo!

(týmto vyzývam tie ktoré doposiaľ iba v tichosti čítali aby sa pridali tiež)

PS: Ja to tiež vidím podobne, s tým predĺžením sukne spodnou sukňou ;)


Nahoru
Profil Citovat
Elaine
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 17 lis 2014, 23:49
Rytíři
Uživatelský avatar
Offline
 
Příspěvky: 99
Registrován: 08 úno 2014, 14:13
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: SZ
 
Děkuju! :-)


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 18 lis 2014, 18:25
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
ELaine, paráda. Jsi moc šikovná. Já bych zvolila nějakou tmavou krajku a tou přizdobila výstřih, nebo ji našila na ramena a samozřejmě ten volán, aby to vypadalo, že je pod tím ještě jedna sukně. Nebo nějaké mašličky.

Přílohy
[ attachment ]
02-baroko1-1_w423_h600_q100.jpg (65.88 KiB) Zobrazeno 12618 x


Nahoru
Profil Citovat
errnie
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 18 lis 2014, 18:30
Vévodové
Offline
 
Příspěvky: 741
Registrován: 22 dub 2014, 10:28
Kontaktovat uživatele: SZ
 
mimi, tie sú parádne :ok:


Nahoru
Profil Citovat
mimi
Předmět příspěvku: Re: Elaine
Napsal: 18 lis 2014, 18:41
Královská rodina
Offline
 
Příspěvky: 2148
Registrován: 19 čer 2014, 20:21
Kontaktovat uživatele: SZ
 
No, mě právě připomínají ty, co si Elaine ušila. Výstřih by mohla olemovat nějakou tmavší látkou a na ní našít ty ozdoby ze záclony, jak psala, že jí na to použije. A ušít buď spodní sukni, nebo našít volán také z té tmavší látky.


Nahoru
Profil Citovat
Zobrazit: Seřadit podle: Směr:
Odpovědět   Stránka 1 z 1  [ 10 příspěvků ]
Zpět na „Čtenářské výtvory“
Přejít na:

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti
cron